Zaloguj się, aby obserwować  
Outlander-pro

Pokémon GO - temat ogólny

39 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2016 o 21:14, Kadaj napisał:

Mistrzom pokemon blokują tymczasowo dostęp, żeby cała reszta choć przez chwilę mogła
się bawić. xDDD

To nawet ma sens. :D Przynajmniej w moim przypadku. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś sukces - udało się połączyć, ale za to nie byłem w stanie złapać żadnego Pokemona. W momencie otwierania się pokeballa gra zaczynała komunikować się z internetem i tak wisiała przez kilka minut, z włączonym aparatem, póki jej nie zrestartowałem. Już nie wiem czy to serwery są do bani, czy mój telefon. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Stwierdzam, że w mojej miejscowości ciężko będzie w to grać. Pokemonów generalnie jest zero a jedyną rozrywką wydaje się być odwiedzanie jedynego Pokespotu w okolicy :D Nie pozostaje mi chyba nic innego, jak jeździć do stolicy województwa. Mam nadzieję, że twórcy jakoś zwiększa ilość poków na odludziu.

Dzisiaj miałem właśnie taki wypad na miasto i gdyby nie pogoda, to pewnie nabiłbym trochę kilometrów. Nie ma co, trzeba przyznać że to wciąga. Jednak ta aplikacja żre baterie niesamowicie, do tego ma tendencje do zawieszania się gdy złapie się pokemona. Ale to mały pikuś:)

A co do serwerów - dzisiaj przedpołudniem jeszcze wszystko działało, popołudniu już się posypało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2016 o 19:30, Andrzej15 napisał:

Cóż... Stwierdzam, że w mojej miejscowości ciężko będzie w to grać. Pokemonów generalnie
jest zero a jedyną rozrywką wydaje się być odwiedzanie jedynego Pokespotu w okolicy :D
Nie pozostaje mi chyba nic innego, jak jeździć do stolicy województwa. Mam nadzieję,
że twórcy jakoś zwiększa ilość poków na odludziu.


To jest właśnie paradoks tej gry - na przedmieściach, wsiach pokemonów jest bardzo mało, a w lasach/polach ich nie ma w ogóle, a przecież człowiek by się bardziej spodziewał spotkać pokemony w naturze, a nie w samym centrum miasta :S Również ciężko o pokestopy ... u mnie są w okolicy dwa, tylko od jednego do drugiego jest z 15 minut piechotą. W centrum to na jednej krótkiej ulicy potrafi być pokestopów 5 czy więcej, poki też się mnożą na potęgę, więc levele łatwo nabijać. Wiele osób na to narzeka na redditcie, zatem mam nadzieję, że coś z tym twórcy zrobią :F

Dnia 17.07.2016 o 19:30, Andrzej15 napisał:

Dzisiaj miałem właśnie taki wypad na miasto i gdyby nie pogoda, to pewnie nabiłbym trochę
kilometrów. Nie ma co, trzeba przyznać że to wciąga. Jednak ta aplikacja żre baterie
niesamowicie, do tego ma tendencje do zawieszania się gdy złapie się pokemona. Ale to
mały pikuś:)

Tak, niestety crashe i zwiechy, czy niemożność odpalenia appki oraz niedziałające serwery zaczynają doprowadzać mnie do szału, bo gra wciąga xD

Dnia 17.07.2016 o 19:30, Andrzej15 napisał:

A co do serwerów - dzisiaj przedpołudniem jeszcze wszystko działało, popołudniu już się
posypało :P

Tak, przed południem w domu złapałem jednego, a potem serwery padły ... liczyłem, że po wczorajszej całodniowej awarii dziś już nie będzie problemów, ale niestety. Nawet mi się przed chwilą appka odpaliła, pokazała mapka, to ruszylem z psem na spacer, ale szybko się okazało, że pokemony się nie pojawiają, a pokestop okoliczny nie działa. Eh, oby to Niantic ogarnął, bo jak dalej będą takie problemy, to po prostu zrujnuje tę grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 15:44, mad_cinus napisał:

> Jest jakaś reguła co do jajek? Np. że z tych co trzeba inkubować dłużej, wykluwa
się
> coś mocniejszego, czy też losowo?
Znalazłem takie coś http://i.imgur.com/XnIvnlC.png
Tylko nie wiem czy z 10km jajka można tylko te 10km czy też i te z 5km i 2km, ale wydaje
mi się, że nie. Sam dziś wyklułem pierwszy raz jajo 10km i miałem Mr.Mime.


Z 10km wyskoczył mi CP155 Electabuzz, więc ten obrazek może być prawdziwy. Chociaż dalej mnie śmieszy ta okrutna losowość, np. Weddle na 10, jak i na 55 CP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 15:44, mad_cinus napisał:

> Jest jakaś reguła co do jajek? Np. że z tych co trzeba inkubować dłużej, wykluwa
się
> coś mocniejszego, czy też losowo?
Znalazłem takie coś http://i.imgur.com/XnIvnlC.png
Tylko nie wiem czy z 10km jajka można tylko te 10km czy też i te z 5km i 2km, ale wydaje
mi się, że nie. Sam dziś wyklułem pierwszy raz jajo 10km i miałem Mr.Mime.


Z 10km wyskoczył mi CP155 Electabuzz, więc ten obrazek może być prawdziwy. Chociaż dalej mnie śmieszy ta okrutna losowość, np. Weddle na 10, jak i na 55 CP :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2016 o 20:39, Outlander-pro napisał:

> Cóż... Stwierdzam, że w mojej miejscowości ciężko będzie w to grać. Pokemonów generalnie

> jest zero a jedyną rozrywką wydaje się być odwiedzanie jedynego Pokespotu w okolicy
:D
> Nie pozostaje mi chyba nic innego, jak jeździć do stolicy województwa. Mam nadzieję,

> że twórcy jakoś zwiększa ilość poków na odludziu.

To jest właśnie paradoks tej gry - na przedmieściach, wsiach pokemonów jest bardzo mało,
a w lasach/polach ich nie ma w ogóle, a przecież człowiek by się bardziej spodziewał
spotkać pokemony w naturze, a nie w samym centrum miasta :S Również ciężko o pokestopy
... u mnie są w okolicy dwa, tylko od jednego do drugiego jest z 15 minut piechotą. W
centrum to na jednej krótkiej ulicy potrafi być pokestopów 5 czy więcej, poki też się
mnożą na potęgę, więc levele łatwo nabijać. Wiele osób na to narzeka na redditcie, zatem
mam nadzieję, że coś z tym twórcy zrobią :F


Wpadaj do mnie ;) W obrębie swojego domu mam chyba ze 30 pokestopów i bodajże 2 gymy, do tego rzekę i las ;) W samym parku z tego co widziałem jest z 6 pokestopów.
Pojechałem do rodziców, a tu tylko jeden pokestop i gym w kościele xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>>Wiele osób na to narzeka na redditcie, zatem mam nadzieję, że coś z tym twórcy zrobią :F
>

O matko, jakby to zrobili to... nie mam życia :D Nie no, też mam nadzieję, że coś z tym zrobią. Tak swoją drogą, Niantic czyta Reddita?

Kurczę, ludzie organizują wspólne łapania pokemonów a mnie nie będzie bo trzeba pracować :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2016 o 12:20, Rick napisał:

Kilka porad dla początkujących w razie czego. ;)


To z ilością łapek będzie przydatne ... jak naprawią buga, który ma chyba każdy gracz obecnie, czyli że każdy pokemon wyświetla się jako odległy o 3 łapki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z pierwszych łowów z 24 Pokemonami. :d
Pokestopów zatrzęsienie (ale to w sumie sympatyczne, że u mnie średnio co drugi jest krasnalem :3), wypada mi wielokrotnie więcej jajek niż jestem w stanie wykluć. Zaś Gymy to chyba tylko ciekawostka, skoro już teraz bronią ich koksy z ponad tysiącem CP. xD

I faktycznie gra strasznie żre baterię. Trochę ponad 3 godziny zabawy i zostało mi ledwie 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2016 o 17:13, Outlander-pro napisał:

To z ilością łapek będzie przydatne ... jak naprawią buga, który ma chyba każdy gracz
obecnie, czyli że każdy pokemon wyświetla się jako odległy o 3 łapki :D

No własnie raz myślałem, że już mi się nawet udało, bo pojawił się Electabuzz z dwiema łapkami, a jak szedłem w drugą stronę zmieniały się na trzy. Do czasu aż stałem przy jakimś rattatta i dalej były 3 łapki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem chyba świadkiem, jak budowlaniec przejmował gyma. Przynajmniej tak to wyglądało - gość stał z telefonem przy punkcie, gym zmienił kolor a facet sobie poszedł :D To nie może być przypadek.

Wiadomo coś, co twórcy planują wprowadzić następnej aktualizacji?

O co chodzi z power upem pokemona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 02:08, Andrzej15 napisał:

Wiadomo coś, co twórcy planują wprowadzić następnej aktualizacji?


Ponoć mają dodać usprawnienia do gymów oraz możliwość wymiany pokemonów z innymi graczami, ale jakoś wątpię czy to ujrzymy w najbliższym czasie. Póki co powinni się skupić na naprawianiu błędów i usprawnianiu serwerów.

Dnia 19.07.2016 o 02:08, Andrzej15 napisał:


O co chodzi z power upem pokemona?


Zwiększasz mu po prostu combat power, potrzebujesz do tego stardust oraz candy, ilość może być różna. Choć power upa chyba lepiej jest robić jak już masz w pełni wyewoluowanego pokemona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2016 o 10:49, Bambadil napisał:

Jak to jest, że mając Androida 4.4.2 na Galaxy Note 2 nie mogę pobrać gry? Wie ktoś z
czego może wynikać ten problem?


Prawdopodobnie smartfon ten nie jest oficjalnie obsługiwany i przez google play nie zainstalujesz. Pozostaje ręcznie instalować z pliku apk. Sam mam ten sam problem z Samsungiem s5 mini z andkiem 5.1. Oficjalnie gra nie obsługuje mojego telefonu, ale ręcznie zainstalowana gra chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wabiki na trzech położonych bardzo blisko siebie Pokestopach i większość ludzi po prostu stoi/siedzi czekając, aż zdobycz sama do nich przyjdzie. xD

A poza tym wydaje mi się, że naliczanie kilometrów trochę oszukuje. Mniej więcej wiem jakie są odległości w rejonach, w których się poruszam, a wynik wydaje mi się dwukrotnie zaniżony. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować