Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Już dawno tak robiłem !! Ja juz mam zadania w obozie bractwa i Ball Pravez już mnie tam nie doprowadzi bo już to raz zrobił . Muszę iść w las na wilki ( najlepiej na stado ) . Tylko trzeba wpisać kod bo koniec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:35, Bodzio11q napisał:

Już dawno tak robiłem !! Ja juz mam zadania w obozie bractwa i Ball Pravez już mnie tam nie
doprowadzi bo już to raz zrobił . Muszę iść w las na wilki ( najlepiej na stado ) . Tylko trzeba
wpisać kod bo koniec .

Nie koniecznie. wystarczy miec technikę. Popoluj na chrząszcze (powaznie) i ścierwojady. Spróbuj też kretoszczury. wilki narzie zostaw w spokoju (chyba że młode). Ostatecznie jeszcze wejdz na most koło cavalorna i tam w zagłebieniu (widać je z mostu) są zębacze. Zabij je na odległość (łuk, kusza, magia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:40, Matias16162 napisał:

> Już dawno tak robiłem !! Ja juz mam zadania w obozie bractwa i Ball Pravez już mnie tam
nie
> doprowadzi bo już to raz zrobił . Muszę iść w las na wilki ( najlepiej na stado ) . Tylko
trzeba
> wpisać kod bo koniec .
>
Nie koniecznie. wystarczy miec technikę. Popoluj na chrząszcze (powaznie) i ścierwojady. Spróbuj
też kretoszczury. wilki narzie zostaw w spokoju (chyba że młode). Ostatecznie jeszcze wejdz
na most koło cavalorna i tam w zagłebieniu (widać je z mostu) są zębacze. Zabij je na odległość
(łuk, kusza, magia)

Jak mam zrobić magię w 4 poziomie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:45, Bodzio11q napisał:

> > Już dawno tak robiłem !! Ja juz mam zadania w obozie bractwa i Ball Pravez już mnie
tam
> nie
> > doprowadzi bo już to raz zrobił . Muszę iść w las na wilki ( najlepiej na stado )
. Tylko
> trzeba
> > wpisać kod bo koniec .
> >
> Nie koniecznie. wystarczy miec technikę. Popoluj na chrząszcze (powaznie) i ścierwojady.
Spróbuj
> też kretoszczury. wilki narzie zostaw w spokoju (chyba że młode). Ostatecznie jeszcze
wejdz
> na most koło cavalorna i tam w zagłebieniu (widać je z mostu) są zębacze. Zabij je na
odległość
> (łuk, kusza, magia)
Jak mam zrobić magię w 4 poziomie ?

Masz chyba troche many nie? A zaklęcia? Nie mówię o runach i kręgach magii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:50, Bodzio11q napisał:

No jak mam niby żucać zaklęcia ?

Na początku gry, zawsze masz many trochę. Minimum, ale na jakieś zaklęcie może starczy. Albo trzeba było podnieść o conajmniej 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 19:50, Bodzio11q napisał:

No jak mam niby żucać zaklęcia ?

Czegoś potężniejszego i tak nie rzucisz - podczas pierwszego rozdziału do najczęściej znajdowanych zaklęć należą sopel lodu i ognisty pocisk. Znajdź zwój, a potem użyj jak kuszy/łuku. Na początku manę najłatwiej sobie zwiększać u Cronosa (NO, kręci się przy kracie w takim zniżeniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosiłbym prawdziwego (większego ode mnie ;)) znawcę o odpowiedź na dwa pytania:

- czy to prawda, że mając przed wyborem gildii II stopnia 4 krąg magii, można zostać Guru?
- w jaki sposób można zakończyć quest z paserem dla Fiska? Czytałem coś, że trzeba Sharkiemu oddać coś tam wziąć pancerz(?) i on mnie prowadzi do Mieszaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 22:59, Backside napisał:

- czy to prawda, że mając przed wyborem gildii II stopnia 4 krąg magii, można zostać Guru?


Nie. W Gothicu nie można zostać Guru.

Dnia 12.11.2007 o 22:59, Backside napisał:

- w jaki sposób można zakończyć quest z paserem dla Fiska?


Musisz udać się do Sharkeya (czy jak tam się odmienia jego imię) w Nowym Obozie i spytać się go czy zechciałby zostać paserem Fiska, zgadza się on bez żadnych dalszych kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, widzę stara gwardia Gothicowa :)

Dnia 12.11.2007 o 23:04, Karharot napisał:

Nie. W Gothicu nie można zostać Guru.


Jesteś pewien? Czytałem kiedyś takie plotki na starym gothic.g4ce.pl (dziś gohtic.phx.pl).

Próbowałem sprawdzić, ale 4 krąg miałem dopiero po gadce z Cor Kalomem, który posłał mnie na strażnika. Zastanawiam się co by było, gdyby miał te xp przed rozmową.

Też średnio wierzę, że to możliwe, ale tak mi się przypomniało ;).

Dnia 12.11.2007 o 23:04, Karharot napisał:

> - w jaki sposób można zakończyć quest z paserem dla Fiska?
Musisz udać się do Sharkeya (czy jak tam się odmienia jego imię) w Nowym Obozie i spytać się
go czy zechciałby zostać paserem Fiska, zgadza się on bez żadnych dalszych kombinacji.


No właśnie podobno są dalsze kombinacje.
Po rozmowie z Sharky''m on otwiera swój schowek produktów tak jak byś chciał kupić.
Na w/w forum czytałem, że trzeba coś mu dać a coś wziąć, żeby zaprowadził nas do Mieszaczy (wiesz którzy to, nie?), a Ci z kolei pracują do Quentina o Obozu Bandytów.
O ile wiem jest to cały niedokończony quest, który kończy się na dojściu do Obozu, gdzie nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 23:16, Backside napisał:

Próbowałem sprawdzić, ale 4 krąg miałem dopiero po gadce z Cor Kalomem, który posłał mnie na
strażnika. Zastanawiam się co by było, gdyby miał te xp przed rozmową.


O ile pamiętam to na Strażnika Świątynnego jest się mianowanym przez Cor Angara. Co do 4 kręgu to mam zwyczaj wyuczać się go na początku II Rozdziału jeszcze jako raczkujący nowicjusz więc to na pewno nic nie zmienia:(

Dnia 12.11.2007 o 23:16, Backside napisał:

No właśnie podobno są dalsze kombinacje.
Po rozmowie z Sharky''m on otwiera swój schowek produktów tak jak byś chciał kupić.
Na w/w forum czytałem, że trzeba coś mu dać a coś wziąć, żeby zaprowadził nas do Mieszaczy
(wiesz którzy to, nie?), a Ci z kolei pracują do Quentina o Obozu Bandytów.
O ile wiem jest to cały niedokończony quest, który kończy się na dojściu do Obozu, gdzie nic
się nie dzieje.


Całkiem prawdopodobne że to rzeczywiście są resztki jakiegoś niedokończonego questa (wskazuje na to fakt że Quentin ma własne imię choć nic się z nim nie wiąże) jednak nie wydaje mi się żeby bez dodatkowych modów cokolwiek tu się działo. Mieszacze są powiązani jedynie z zadaniem od Cor Kaloma zaś Quentin i jego banda są zawsze wrogo nastawieni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 23:30, Karharot napisał:

O ile pamiętam to na Strażnika Świątynnego jest się mianowanym przez Cor Angara. Co do 4 kręgu
to mam zwyczaj wyuczać się go na początku II Rozdziału jeszcze jako raczkujący nowicjusz więc
to na pewno nic nie zmienia:(


Ciekawa taktyka. Dla mnie priorytetem była zawsze walka mieczem (chociażby podstawowa) i min 20 tej siły.
Udało mi się skonczyć I akt z 10lvl, ale na 4 krąg udało mi się uzbierać dopiero przed dostaniem się do gildii Straży Świątynnej.

Dnia 12.11.2007 o 23:30, Karharot napisał:

Całkiem prawdopodobne że to rzeczywiście są resztki jakiegoś niedokończonego questa (wskazuje
na to fakt że Quentin ma własne imię choć nic się z nim nie wiąże) jednak nie wydaje mi się
żeby bez dodatkowych modów cokolwiek tu się działo. Mieszacze są powiązani jedynie z zadaniem
od Cor Kaloma zaś Quentin i jego banda są zawsze wrogo nastawieni:(


Muszę w takim razie przegrzebać archiwa bo jestem pewny, że czytałem o czymś takim czytałem (chyba przewijał się tam pancerz, który mam wziąć od Sharkiego).


Cóż, szkoda, że Gothic I pozostał niedokończony. To mogła być fabularnie i klimatycznie jedna z lepszych produkcji w historii. Ucieszyłbym się, gdyby powstał jego remake nie mający nic wspólnego z G3, a za to nafaszerowany dokończonymi i rozbudowanymi questami, nowymi zagadkami czy drobnymi lokacjami (sporo było tam niezagospodarowanych gór, które zmierzałem wzdłuż i wszerz - pamiętam, że od kopalni NO dało się dojść górami do obozu orków i nabić xp wycinając ich z kuszy, bo nie potrafili wejść na skałę :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 23:36, Backside napisał:

Ciekawa taktyka. Dla mnie priorytetem była zawsze walka mieczem (chociażby podstawowa) i min
20 tej siły.


Ja w I Rozdziale zwykle zdobywam +5 do siły u Horacego i co najwyżej doszkolę sobie drugie 6 żeby nosząc też pierścień dający +5 do siły móc używać łomotacza, potem używam tego żeby sklepać Bullita i zdobywam Miecz Strachu który wystarczy na wszystko w I Rozdziale:) Więcej w siłę inwestuję jedynie jeśli zamierzam stworzyć klasycznego wojownika (np. zamierzam przystać do Strażników) wtedy ładuję w siłę tyle żeby móc używać "Prawo Kruka"

Dnia 12.11.2007 o 23:36, Backside napisał:

Udało mi się skonczyć I akt z 10lvl, ale na 4 krąg udało mi się uzbierać dopiero przed dostaniem
się do gildii Straży Świątynnej.


Całe terytorium orków to jedna wielka skarbnica xp:) Trzeba jedynie trochę pokluczyć i pokombinować z łukiem oraz wybieraniem sobie odpowiedniej pozycji do strzału a da się załatwić wiele z "niepokonanych" grup orków czy orkowych psów. Można też przy okazji sklepać golemy na drodze do wieży Xardasa.

Dnia 12.11.2007 o 23:36, Backside napisał:

Cóż, szkoda, że Gothic I pozostał niedokończony. To mogła być fabularnie i klimatycznie jedna
z lepszych produkcji w historii. Ucieszyłbym się, gdyby powstał jego remake nie mający nic
wspólnego z G3,


Też chętnie bym zagrał w coś takiego. Ale szanse na to wahają się pomiędzy zero a nigdy, zwłaszcza teraz kiedy PB i JoWood wzięli rozwód:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 23:58, Karharot napisał:

/ciach/


To będzie mała reklama,ale co tam :]

To co mówicie,czyli zostanie Guru,Magnatem etc. jest w Mrocznych Tajemnicach!Jest to mod,większy niż Noc Kruka(
wg.mnie).Trzeba rozwiązać zagadkę Pradawnych.Naprawdę,polecam,ściągnijcie i zobaczcie sami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2007 o 14:00, dominik713 napisał:

To co mówicie,czyli zostanie Guru,Magnatem etc. jest w Mrocznych Tajemnicach!Jest to mod,większy
niż Noc Kruka(
wg.mnie).Trzeba rozwiązać zagadkę Pradawnych.Naprawdę,polecam,ściągnijcie i zobaczcie sami!


O Magnacie mowy nie było :).
Zresztą samo posiadani szaty Guru mnie nie interesuje (Świątynni Strażnicy mają +10 do wyglądu względem nich ;)), raczej to czy w ogóle było to możliwe.


A czy w mrocznych tajemnicach jest również zastosowanie dla przedmiotów typu Fajka albo można umyć twarz w beczce :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2007 o 20:47, Tajemnic napisał:

> No jak mam niby żucać zaklęcia ?
Czegoś potężniejszego i tak nie rzucisz - podczas pierwszego rozdziału do najczęściej znajdowanych
zaklęć należą sopel lodu i ognisty pocisk. Znajdź zwój, a potem użyj jak kuszy/łuku. Na początku
manę najłatwiej sobie zwiększać u Cronosa (NO, kręci się przy kracie w takim zniżeniu).

Tylko gdzie je znaleść ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jetsem już cieniem i nie wiem jak mam wykonać dwa zadania które zostały mi po próbie dołączena do Obozu Bractwa. Nie wiem jak mam Haroka zmuśić do roboty . I nie wiem jak mam zlnaleść im nowych członków . A tak wogule czy ktoś mógłby mi opisać dokładnie drogę do Cavalorna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować