Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2007 o 19:07, ShaDoW Energy napisał:

> Toż to monotonne, zmień to grzeszniku! ;P
Nie mogę zawsze dołączam do nich :)


ja różnie juz dawno nie gralem w g1 ehh te wspomnienia pamiętam 1 raz w g1 grałem na sprzęcie intel pentium (nie wiem ile:p) 775Mhz 128 ramu i karta graficzna 64 nie pamiętam już jaka ehhhh to były czasy. Miałem wtedy 10 lat hehe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 19:29, mlynar911 napisał:

> > Toż to monotonne, zmień to grzeszniku! ;P
> Nie mogę zawsze dołączam do nich :)

ja różnie juz dawno nie gralem w g1 ehh te wspomnienia pamiętam 1 raz w g1 grałem na sprzęcie
intel pentium (nie wiem ile:p) 775Mhz 128 ramu i karta graficzna 64 nie pamiętam już jaka ehhhh
to były czasy. Miałem wtedy 10 lat hehe ;]

Ja grałem celeron 733mhx , 04 RAM i Riva alladin 16mb. Cieło się strasznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2007 o 19:34, Asthariel napisał:

Ja grałem celeron 733mhx , 04 RAM i Riva alladin 16mb. Cieło się strasznie :-)


A u mnie nie pamiętam że prawie na full ustawieniach grałem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 19:34, Asthariel napisał:

Ja grałem celeron 733mhx , 04 RAM i Riva alladin 16mb. Cieło się strasznie :-)


A u mnie nie pamiętam że prawie na full ustawieniach grałem ^^

Sory za 2 ale wieczorami mam problemy z netem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

04 RAM? A cóż to za ilość?
No, to ja powiem że gram znowu w gothic 1 od nowa i miałem fajnego buga. Miałem miksturę uzdrawiającą, Wziołem ją (chciałem się uzdrowić), ale Bezi dosłownie NIE TRAFIŁ do buzi i trzymał rękę opuszczoną ale w w garści miał ową miksturę. Próbowałem zażyć ją jeszcze raz, ale tym razem zamiast jednej mikstury pojawiły się dwie... Nie dokońca jasno opisałem, ale myśleże zrozumiecie o co chodziło. Juz sam fkt że Bezi nie trafił do buzi jest bugiem, a że się mikstury rozmnozyły?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To "Cudowne Rozmnożenie" nie jest rzadkim bugiem. Jeśli umie się go wykorzystywać, to można na tym nieźle zarobić (oczywiście jest to nieuczciwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 21:33, Tajemnic napisał:

To "Cudowne Rozmnożenie" nie jest rzadkim bugiem. Jeśli umie się go wykorzystywać, to można
na tym nieźle zarobić (oczywiście jest to nieuczciwe).

Nie uczciwe, ale opłacalne. Ja tego buga miałem narazie tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej występuje kiedy wykuwasz miecze, z jednej stali można zrobić kilka mieczy, kiedy się szybko klika. Jednak tej metody dupowania (Duped - kopiowanie itemów ;)) nie polecam, bo jest bardzo nieuczciwa i zapewnia błyskawiczny start w Gothicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W G1 można wykuć jeden rodzaj miecza - jednoręczny "Niewykończony Miecz" (wymagana siła 20, obrażenia 20), na sam początek to dość dobry miecz przede wszystkim ze względu na długość ostrza. Można też nieźle zarobić zajmując się wykuwaniem tych mieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 15:13, Ecko09 napisał:

W jedynce można wykuwać miecze? Jakoś nie zauważyłem.


Można, można... tylko, że to takie prymitywne wykuwanie... "Niewykończony miecz" dostajemy po zabawie na kowadle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawie na kowadle? Khem... Uhm... No taaaak...
A na serio - jest to bardzo opłacalne. Nieco wysiłku i startujemy z kilkunastoma tysiącami bryłek rudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jestem w klasztorze i zobaczyłem jakieś takie skalne schody. Wszedłem po nich i dotarłem na jakąś skarpę. Obok niej jest druga skarpa ze skrzynką. Na pewno jest w niej coś niezłego ale nie wiem jak się do niej dobrać. Skokiem nie daję rady, akrobatyki nie mam. Ale na mojej skarpie stoi jakaś kolumna.

Podejrzewam, że można ją jakoś przewrócić żeby zrobiła taki most do drugiej skarpy.
Wie ktoś jak dobrać się do skrzynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta kolumna miała służyć do tego aby przedostać się na drugą stronę, niestety twórcy popełnili tu błąd bo co prawda można ją przewrócić ale w przeciwną stronę od rozpadliny:(
Jedynym sposobem przedostania się na drugą stronę jest użycie akrobatyki, od razu jednak zdradzę Ci że w tej skrzyni nie ma niczego specjalnego więc nie warto się trudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 18:41, Karharot napisał:

Ta kolumna miała służyć do tego aby przedostać się na drugą stronę, niestety twórcy popełnili
tu błąd bo co prawda można ją przewrócić ale w przeciwną stronę od rozpadliny:(
Jedynym sposobem przedostania się na drugą stronę jest użycie akrobatyki, od razu jednak zdradzę
Ci że w tej skrzyni nie ma niczego specjalnego więc nie warto się trudzić.


A ja sie łudziłem :(

Ale mimo wszystko - jak się tą kolumne przewraca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam że w G1 grałem kilka miesięcy temu więc nie pamiętam dokładnie sterowania. Musisz obejść tą kolumnę i stanąć pomiędzy nią a rozpadliną, kiedy zaczniesz się obracać w stronę kolumny na chwilę powinna się ona podświetlić, wtedy musisz wcisnąć przycisk akcji (to chyba był LPM) a następnie przycisk "do przodu" (czyli strzałkę), trzymaj te dwa przyciski dopóki Bezimienny nie przewróci kolumny. Niestety jak napisałem wcześniej przewraca ją w kompletnie złą stronę i nic na to nie można poradzić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 18:55, Karharot napisał:

Od razu zaznaczam że w G1 grałem kilka miesięcy temu więc nie pamiętam dokładnie sterowania.
Musisz obejść tą kolumnę i stanąć pomiędzy nią a rozpadliną, kiedy zaczniesz się obracać w
stronę kolumny na chwilę powinna się ona podświetlić, wtedy musisz wcisnąć przycisk akcji (to
chyba był LPM) a następnie przycisk "do przodu" (czyli strzałkę), trzymaj te dwa przyciski
dopóki Bezimienny nie przewróci kolumny. Niestety jak napisałem wcześniej przewraca ją w kompletnie
złą stronę i nic na to nie można poradzić:(


42 bryłki, 9 strzał, świński zwój, 2 esencje zdrowia, 2 wytrychy :P No to się obłowiłem

Dostałem się tam przemianą w krwiopijcę

Kolumny przewrócić nie idzie. Czasem się zastanawiam czy twórcy w ogóle testowali tą grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2007 o 18:59, sprite39 napisał:

> Od razu zaznaczam że w G1 grałem kilka miesięcy temu więc nie pamiętam dokładnie sterowania.

> Musisz obejść tą kolumnę i stanąć pomiędzy nią a rozpadliną, kiedy zaczniesz się obracać
w
> stronę kolumny na chwilę powinna się ona podświetlić, wtedy musisz wcisnąć przycisk akcji
(to
> chyba był LPM) a następnie przycisk "do przodu" (czyli strzałkę), trzymaj te dwa przyciski

> dopóki Bezimienny nie przewróci kolumny. Niestety jak napisałem wcześniej przewraca ją
w kompletnie
> złą stronę i nic na to nie można poradzić:(

42 bryłki, 9 strzał, świński zwój, 2 esencje zdrowia, 2 wytrychy :P No to się obłowiłem

Dostałem się tam przemianą w krwiopijcę

Kolumny przewrócić nie idzie. Czasem się zastanawiam czy twórcy w ogóle testowali tą grę :)


Ja pamiętam jak kiedyś tam wskoczyłem za pomocą akrobatyki, 2 razy był tam troll, ale z akażdym innym razem go już tam nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2007 o 10:08, Tajemnic napisał:

Pewnie testowali. Może. Jakieś 5 minut :)
...Ale w Gothicach i tak jest lepiej niż w takim Daggerfallu.

Ja tam w obydwu częsciach znalazłem bardzo mało bugów. Z jeden raz posatć wpadła mi pod ziemię , ze 2 razy się zaklinowała . A grałem sporo razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować