Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

Naucz się czytać ze zrozumieniem....
W G1 istnieje krytyczne uderzenie. W G2 już nie. Bo to jest szansa na zadanie całych obrażeń daną bronią. Sprawdzałem to i ponad 100 razy wałkowałem to w temacie o NK. I czepiasz się bardziej poprawności tekstu do tematu niż na jego wartości.
Co do mózgu i zadawania obrażeń. To znajdź sobie tego kolesia w obozie u Dextera i powalcz z nim. Sprawdź sam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty co myślisz że przeszedłem Noc Kruka siedząc w Tawernie u Coragona i chlejąc browar ?
W Gothicu 2 istnieje uderzenia krytyczne, nie czytałeś ci Ci Zadymek napisał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 10:35, Bezi_113 napisał:

W Gothicu 2 istnieje uderzenia krytyczne, nie czytałeś ci Ci Zadymek napisał ?

No i co z tego. Sam sprawdzałem. Jak nie wierzysz też sprawdź ... Czy to jest dla Ciebie zbyt trudne? Jeżeli masz 20% w posługiwaniu się bronią to masz 20% szans ,że broń która zadaje 50 obrażeń właśnie tyle zada. Reszt ataków to będzie poniżej tego współczynnika. Najlepszym przykładem jest posługiwanie się łukiem. Jeżeli masz 20% umiejętności w posługiwaniu się łukiem czy kuszą to masz 20% szans ,że trafisz w przeciwnika ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ty nie orzumiesz.
Jeżeli masz 20% to jest 20% szans na zadanie krytycznego trafienia...
Przeczytaj sobie w poradniku do gothica (tym wydrukowanym co jest w pudełku) i tam jest napisane jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że drugi post ale nie dało sie edit.
Mam tutaj wyraźny cytat z pordnika :
"Rozwijanie umiejętności bojowych zwiększy szanse celnego ciosu w trakcie walki. Im większy procent umiejętności, tym większe prawdopodobieństwo, że twój cios zada przeciwnikowi krytyczne obrażenia.
W takim przypadku siła bohatera jest dodawana do sumy obrażeń zadawanych przez używaną przez niego broń"
I co ? Dalej taki pewny !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 11:18, Bezi_113 napisał:

To ty nie orzumiesz.
Jeżeli masz 20% to jest 20% szans na zadanie krytycznego trafienia...
Przeczytaj sobie w poradniku do gothica (tym wydrukowanym co jest w pudełku) i tam jest
napisane jak to jest

Tak dalej pewny siebie bo wystarczy wziąć to na chłopski rozum .... I zaobserwować a nie ślepo wierzyć w to co jest napisane. Gdzieś było napisane ,że G3 będzie super grą bez bugów i co wyszło ...

Możesz mi nie wierzyć a wierzyć w swoje jakieś wydumania ... Mnie to nie obchodzi. W G2 nie ma czegoś takiego jak uderzenie krytyczne. Koniec i kropka. Co do łuku w G2 lekko się pomyliłem. Sam to możesz sprawdzić. Na samym początku masz 10% w posługiwaniu się łukiem. I strzel sobie 2 razy z różnych odległości w jakiegoś przeciwnika. Z daleka nie trafi a jeżeli podejdziesz maksymalnie blisko do niego to trafisz... I wysnuj sobie sam wniosek.


Co do G1:
Zainstalowałem właśnie i sprawdziłem czy te obrażenia się stakują z siłą. Nie ... Pobawiłem się ze ścierwojadem młodym 4 broniami rożnymi.
Staty ścierwojada.
Hp 35
Obrona przed bronią 8
staty broni
12 obrażeń
10 siły wymagane
Po uderzeniu dla ścierwojada zostało 21 hp czyli zabrało mu 14 hp. Hmm dziwne bo broń zadaje 12 i jego obrona powinna to troche zredukować
Następna broń to
10 obrażeń
5 siły
Po uderzeniu zostało mu 23 hp czyli zabrało 12 hmm i znowu coś dziwnego ...
Czyli na moje oko z tego wychodzi ,że do broni dodaje się jakieś 2 punkty obrażeń nie wiadomo skąd .. Potem przetestuje to na ludziach z inną bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam lepszy pomysł :D
Przestańmy się o ot kłócić każdy z Nas ma trochę racji i przyjmij moje zaproszenie do przyjaciół :D
Nie to nie możesz się dalej ze mną kłócić tylko ostrzegam że dalej nie będę odpisywał.
A czyżbys nie miał GS'a ?
Jakoś nie mogę go znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 11:57, Bezi_113 napisał:

[rachuciachu]


Wiesz, on się nie kłóci, a po prostu dyskutuje. A po to jest forum, prawda?
A stwierdzenie "każdy z nas ma trochę racji" w tym wypadku zdaje się być kapkę... pozbawione sensu, kiedy to mamy tutaj do czynienia z czystą matematyką,gdzie właściwa odpowiedź może być tylko jedna.
Ja powiem - sprawdzaj dalej mlynar, bo chciałbym się w końcu dowiedzieć jak to wygląda w obydwu Gothicach. No, chyba, że rozwiązanie podane zostało już jakiś czas temu, a ja po prostu się nim wtedy nie zainteresowałem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GS''a nie posiadam. Bo nie bawią mnie takie rzeczy. Nie chce mi się go robić ;p
Poza tym to nie jest kłótnia tylko dyskusja a to są inne dwie rzeczy.

Tajemnic
To co wyżej napisałem do G1 to jeszcze dodam ,że te obrażenia zadawane były bez żadnego poziomu we władaniu mieczem. Na razie sprawdzę G1 a jak go przejdę to zabieram się za G2 i też tam parę rzeczy należy sprawdzić. Chociaż już tyle razy w to grałem ,że jestem pewny swoich spostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Otóż nie gra mi muzyka w tle gdy gram. Wszystkie odgłosy są, natura, dialogi, zwierzęta itp. A muzyki brak ... Jest jakiś sposób by to przywrócić ? Czy trzeba reinstala zrobić? A jak reinstala zrobie to jaka jest szansa ,że gdy wgram savey to nie będzie tego samego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 12:55, mlynar911 napisał:

Mam taki problem. Otóż nie gra mi muzyka w tle gdy gram. Wszystkie odgłosy są, natura,
dialogi, zwierzęta itp. A muzyki brak ... Jest jakiś sposób by to przywrócić ? Czy trzeba
reinstala zrobić? A jak reinstala zrobie to jaka jest szansa ,że gdy wgram savey to nie
będzie tego samego?


Z tego co wiem to domyślnie muzyka jest wyłączona. Trzeba wejść w opcje i z wyłączone zmienić na włączone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 13:12, KuroNeko napisał:

Z tego co wiem to domyślnie muzyka jest wyłączona. Trzeba wejść w opcje i z wyłączone
zmienić na włączone ;)

To źle coś wiesz, bo muzyka domyślnie jest włączona. Zawsze :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 13:12, KuroNeko napisał:

Z tego co wiem to domyślnie muzyka jest wyłączona. Trzeba wejść w opcje i z wyłączone
zmienić na włączone ;)

On jest włączona ... Tylko jest ustawiona nieco ciszej niż odgłosy otoczenia i dialogi. Więc nikt się z tym nie spotkał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja muzykę w G1 od początku miałem ustawioną... fakt, że była dosyć cicha i musialem ją podgłaśniać by ... "bardziej wczuć się w klimat gry" :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 14:43, knopfler napisał:

> Z tego co wiem to domyślnie muzyka jest wyłączona. Trzeba wejść w opcje i z wyłączone

> zmienić na włączone ;)
To źle coś wiesz, bo muzyka domyślnie jest włączona. Zawsze :P.


To ciekawe, bo Ja, nie ważne czy w Gothic''u jeden czy dwa + NK zawsze domyślnie miałem wyłączoną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 14:45, mlynar911 napisał:

> Z tego co wiem to domyślnie muzyka jest wyłączona. Trzeba wejść w opcje i z wyłączone

> zmienić na włączone ;)
On jest włączona ... Tylko jest ustawiona nieco ciszej niż odgłosy otoczenia i dialogi.
Więc nikt się z tym nie spotkał?

No to albo zwieksz głośność muzyki albo ścisz otoczenie i dialogi, jedyne możliwości jakie mi przychodzą do głowy. Jak nie będzie się dało to po prostu przeinstaluj grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 20:08, Bezi_113 napisał:

No to zostaje pokombinować w gothic.ini.
Tylko najpierw zrób kopię zapasową tego pliku jakby coś nie wyszło :]


Format nic nie pomógł. A z tym plikiem to nie chcę się bawić bo nie mam pojęcia jak się do niego zabrać. Wiem ,że to coś trzeba pozmieniać w [Sound] ... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować