Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GramTV: Kim jest wymagający gracz?

9 postów w tym temacie

Imo bardzo fajnie sklejony film. Co do mnie to zawsze lepiej grało mi się w multi na PC, zawsze łatwiej mi było grać na słuchawkach przestrzennych i zawsze lepiej na myszce i klawiaturze, oraz zawsze lepiej na dużym monitorze bez żadnego input lagu. Myślę, że producenci na siłę pchają graczy konsolowych w e-gaming. Imo e-gaming to tylko PC i tam rywalizacja jest na równym poziomie. Dobry TV i specjalny zestaw myszka + klawiatura zapewni większą swobodę w graniu na konsoli niż na padzie przez co jaki sens tej rywalizacji wśród graczy? Oczywiście na PC też możemy sobie kupić myszkę i słuchawki po kilka stówek, ale to i nie można tego porównywać z przepaścią pomiędzy padem i ww. zestawem. Widziałem niejeden piękny headshot na padzie w CoD 4, ale dla mnie imo to w dalszym ciągu miejska ciekawostka aniżeli coś na porządku dziennym. Cross-gaming jest fajny, ale czyż to nie właśnie gracze PS4 grający w Warthundera nie skarżyli się na nierówną walkę z graczami PC, bo grają na padach? Wszystkie są plusy i minusy. Wrzucenie Pro do nowej konsoli jest imo na wyrost i nie oznacza profesjonalnej gry jako tako tylko coś co tylko samo SONY może sobie wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2016 o 17:45, MisioKGB napisał:

Imo bardzo fajnie sklejony film. Co do mnie to zawsze lepiej grało mi się w multi na
PC, zawsze łatwiej mi było grać na słuchawkach przestrzennych. Zawsze lepiej na myszce
i klawiaturze, oraz zawsze lepiej na dużym monitorze bez żadnego input lagu. Myślę, że
producenci na siłę pchają graczy konsolowych w e-gaming. Imo e-gaming to tylko PC i tam
rywalizacja jest na równym poziomie. Dobry TV i specjalny zestaw myszka + klawiatura
zapewni większą swobodę w graniu na konsoli niż na padzie przez co jaki sens tej rywalizacji
wśród graczy? Oczywiście na PC też możemy sobie kupić myszkę i słuchawki po kilka stówek,
ale to i nie można tego porównywać z przepaścią pomiędzy padem i ww. zestawem. Widziałem
niejeden piękny headshot na padzie w CoD 4, ale dla mnie imo to w dalszym ciągu miejska
ciekawostka aniżeli coś na porządku dziennym. Cross-gaming jest fajny, ale czyż to nie
właśnie gracze PS4 grający w Warthundera nie skarżyli się na nierówną walkę z graczami
PC, bo grają na padach? Wszystkie są plusy i minusy. Wrzucenie Pro do nowej konsoli jest
imo na wyrost i nie oznacza profesjonalnej gry jako tako tylko coś co tylko samo SONY
może sobie wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Imo bardzo fajnie sklejony film. Co do mnie to zawsze lepiej grało mi się w multi na
> PC, zawsze łatwiej mi było grać na słuchawkach przestrzennych i zawsze lepiej na myszce
> i klawiaturze, oraz zawsze lepiej na dużym monitorze bez żadnego input lagu. Myślę, że
> producenci na siłę pchają graczy konsolowych w e-gaming. Imo e-gaming to tylko PC i tam
> rywalizacja jest na równym poziomie. Dobry TV i specjalny zestaw myszka + klawiatura
> zapewni większą swobodę w graniu na konsoli niż na padzie przez co jaki sens tej rywalizacji
> wśród graczy? Oczywiście na PC też możemy sobie kupić myszkę i słuchawki po kilka stówek,
> ale to i nie można tego porównywać z przepaścią pomiędzy padem i ww. zestawem. Widziałem
> niejeden piękny headshot na padzie w CoD 4, ale dla mnie imo to w dalszym ciągu miejska
> ciekawostka aniżeli coś na porządku dziennym. Cross-gaming jest fajny, ale czyż to nie
> właśnie gracze PS4 grający w Warthundera nie skarżyli się na nierówną walkę z graczami
> PC, bo grają na padach? Wszystkie są plusy i minusy. Wrzucenie Pro do nowej konsoli jest
> imo na wyrost i nie oznacza profesjonalnej gry jako tako tylko coś co tylko samo SONY
> może sobie wytłumaczyć.


Są ludzie, którzy stopami namalują piękniejszy pejzaż niż ty przy pomocy dłoni.
Podobnie jest z padami czy myszką+klawiatura - wszystko jest wyuczalne i twierdzenie, że tylko jedna z tych opcji jest słuszna, to zwykła głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2016 o 17:55, UnEsCo napisał:

Są ludzie, którzy stopami namalują piękniejszy pejzaż niż ty przy pomocy dłoni.
Podobnie jest z padami czy myszką+klawiatura - wszystko jest wyuczalne i twierdzenie,
że tylko jedna z tych opcji jest słuszna, to zwykła głupota.


Tak właśnie napisałeś o wyjątkach, o których pisałem w swoim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2016 o 17:55, UnEsCo napisał:

Podobnie jest z padami czy myszką+klawiatura - wszystko jest wyuczalne i twierdzenie,
że tylko jedna z tych opcji jest słuszna, to zwykła głupota.


Dlatego na zawodach w wielu grach FPS na PC, tak duzo graczy wybiera pada zamiast M+K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to, co dzieje się przy okazji promocji "Pro" to po prostu HYPE. Nie chce przy tej okazji porównywać PC do konsol, to jak rozmowa o aborcji.
Mam Ps4 i teraz prawdę mówiąc czuję zazdrość i poczucie, że będę gorzej traktowany - ale to mój problem i musze sobie z tym radzić.
Jeśli chodzi o "wymagającego gracza", to moim zdaniem każdy z Nas nim jest. Ja wymagam, żeby gry były możliwie najwyższej jakości, przy najlepszej możliwej płynności i mimo, że nie jest to możliwe przy sztywnej konfiguracji konsoli, chcę, żeby co rok gry na Ps''a wyglądały coraz lepiej.
Zamiast tworzyć subgeneracje konsol, mogliby stworzyć wymienne moduły np.: dysków, czy kart. Gracz mógłby wtedy sam decydować, jak wzmocni swoją konsolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie po tym co pokazali to werjsa PRO ma być sposobem na wyciągnięcie kasy od graczy, którzy nie oglądają każdej złotówki przed wydaniem i nawet nie będą wczytywać się w specyfikację - kupią po prostu bo jest nowe i jest pro.

Widzę to po własnym podejściu - za czasów studiów zanim kupiłem nową kartę graficzną do PC spędzałem wiele dni na porównywaniu parametrów, czytaniu testów i specyfikacji.
Teraz tak jak inne osoby pracujące nie mam na to czasu a pieniędzy jest jednak więcej niż tylko ze stypednium :) Sprzedam więc pewnie PS4 i dorzucę kilka stówek do wersji PRO bo to na tyle mały wydatek, że nie trzeba się nad tym rozwodzić.
Mam kilku znajomych w przedziale 30-35 którzy podchodzą do tego w ten sam sposób, na moje pytanie co sądzą o PS4 PRO mówili najczęściej - w sumie nie wiem do końca co tam będzie ale pewnie kupie jak wyjdzie - po prostu żeby mieć to co najbardziej aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo czekałem na konferencję Sony i zapowiedź PRO, tak postanowiłem złożyć sobie PC. Szkoda że Sony poszło w 4KA i HDRY bo EXY Japończyków są świetne. Nie wykluczam zakupu konsoli, jednak na chwilę obecną poczekam, co Scorpio ma do pokazania. Wtedy mając punkt odniesienia kupię sobie tą, która lepiej sprosta moim wymaganiom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować