Zaloguj się, aby obserwować  
Jotek47

Fantastyka Tolkiena

174 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2007 o 18:25, Araondoion napisał:

z tym się zgodzę, tylko, ze to bedzie prawie to samo co juz czytalem :P

to mam kupować "dzieci Hurina"czy nie?bo mam dylemat:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 20:48, Araondoion napisał:

> to mam kupować "dzieci Hurina"czy nie?bo mam dylemat:/
nie umiem odpowiedziec, bo nie czytalem ;p

pozamiatałem...książka kupiona, jak przeczytam to powiem jak było:)ale dzięki za refleks:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 20:50, Isil napisał:

to mam kupować "dzieci Hurina"czy nie?bo mam dylemat:/
> pozamiatałem...książka kupiona, jak przeczytam to powiem jak było:)ale dzięki za refleks:p


Jakbym wcześniej mógł napisać to szczerze bym Ci polecił... Książki nie czytałem no ale już sam fakt "nowej" książki J.R.R.Tolkien''a daj dużo do myślenia...

A poza tym... Co lepiej przeczytać? Jakiegoś ''durnego'' Harry''ego Portiera czy fantasy Tolkien''a?
Odpowiedź sama się na usta ciśnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2007 o 22:09, Makintosh napisał:

Jakbym wcześniej mógł napisać to szczerze bym Ci polecił... Książki nie czytałem no ale już
sam fakt "nowej" książki J.R.R.Tolkien''a daj dużo do myślenia...

A poza tym... Co lepiej przeczytać? Jakiegoś ''durnego'' Harry''ego Portiera czy fantasy
Tolkien''a
?
Odpowiedź sama się na usta ciśnie :D

nie wiem jaki jest Portier bo nie czytałem, ale Tolkien zawsze ciepło mi sie kojarzył, więc kupiłem...jak znajdę chwilę od razu przeczytam, na razie stukam do sesji:/pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 22:09, Makintosh napisał:

Jakbym wcześniej mógł napisać to szczerze bym Ci polecił... Książki nie czytałem no ale już
sam fakt "nowej" książki J.R.R.Tolkien''a daj dużo do myślenia...

to wcale nie musi znaczyc czy jest dobra, moze byc zlepkiem tego co jest w Silmarillionie i Niedokonczonych Opowiesciach... po drugie obawialem sie , ze jest to typowo dla kasy...

a znam wiele tytulow lepszych od Tolkiena, wiec dla mnie to nei jest oczywisty wybor ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2007 o 22:59, Araondoion napisał:

/../
a znam wiele tytulow lepszych od Tolkiena, wiec dla mnie to nei jest oczywisty wybor ;p


Ja się nie mogę przełamać zabrać za coś co ludzie uważają za lepsze od Tolkiena. Nie wiem nawet od czego zacząć. Chyba jestem zbyt wrażliwy na tym punkcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 00:25, Galadin napisał:

Ja się nie mogę przełamać zabrać za coś co ludzie uważają za lepsze od Tolkiena. Nie wiem nawet
od czego zacząć. Chyba jestem zbyt wrażliwy na tym punkcie. :)

tyle razy mowilem:
Malazanska Ksiega poleglych - Steven Erikson
Pieśń Lodu i Ognia - George R.R. Martin

i przyznasz mi racje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 00:35, Araondoion napisał:

tyle razy mowilem:
Malazanska Ksiega poleglych - Steven Erikson
Pieśń Lodu i Ognia - George R.R. Martin

i przyznasz mi racje ;]


Ok, zobaczymy. Na allegro jest kilka zestawów ze wszystkimi częściami - zacznę zbierać trochę grosza, bo czytanie książek z biblioteki, zazwyczaj u mnie niemożliwych do zdobycia to nie to samo uczucie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 11:38, Galadin napisał:

Ok, zobaczymy. Na allegro jest kilka zestawów ze wszystkimi częściami - zacznę zbierać trochę
grosza, bo czytanie książek z biblioteki, zazwyczaj u mnie niemożliwych do zdobycia to nie
to samo uczucie. :)


ja kupowalem w www.mag.com.pl i w empiku Eriksona tez sporo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 09:14, Oloninho napisał:

Mam pytanie, czy Dzieci Hurina są powiązane z Władcą Pierścieni?


Historiograficznie tak. Ale akcja książki dzieje się na wieki całe przed wydarzeniami z Władcy Pierścieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 09:14, Oloninho napisał:

Mam pytanie, czy Dzieci Hurina są powiązane z Władcą Pierścieni?

Według mnie o Dzieciach Hurina lepiej nie mówić że napisał tę książkę Tolkien. Poprostu żenada, najgorsza książka mojego Mentora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 09:39, Ascont napisał:

Według mnie o Dzieciach Hurina lepiej nie mówić że napisał tę książkę Tolkien. Poprostu żenada,
najgorsza książka mojego Mentora :D


Żenada, a podaj jakieś argument?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nudna książka to samo w sobie jest argumentem. A poza tym Przygody Turina opisane tak dziwne. Czytając Władcę Pierścieni, Hobbita, czy nawet Sillmarillion wszystko było przejrzyste. A w Dzieciach Hurina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 09:57, Ascont napisał:

Nudna książka to samo w sobie jest argumentem. A poza tym Przygody Turina opisane tak dziwne.
Czytając Władcę Pierścieni, Hobbita, czy nawet Sillmarillion wszystko było przejrzyste. A w
Dzieciach Hurina?


Ale argument wprost nie do podważenia. Według mnie książka ta wcale nie była nudna, przygody były opisane poprawnie, czyli od młodości po śmierć. Jeżeli żądasz od książek przejrzystości to widać że nie czytasz zbyt dużo. A gdzie tajemniczość i domysły. Jescze co do tej nudy, to zależy też od gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 10:57, eithel napisał:

> i nie oto chodzi. Widzisz większości zdań nie zrozumiałem.


Przepraszam ale siostra dorwał się do komputer i nacisnęła dodaj posta
Co do Dzieci Hurina to nie uważam żeby ta książka była napisana w trudny sposób. Poprzeczytaniu jej odniosłam wrażenie zę jest to jedna z "bardziej lekkich" ksiązek Tokiena. Jeśli nie rozumiesz zdań to jest chyba bardziej wina tłumacza, choć to zależy jak dokładnie tłumaczy. Mnie się ksiżka ogólnie podobała choć nie była konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować