Zaloguj się, aby obserwować  
Jotek47

Fantastyka Tolkiena

174 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2007 o 16:41, Araondoion napisał:

nie chodzilo mi o tytul ksiazki, podalem tylko przyklad. najbardziej oryginalna ksiazka RASa
to byla chyba "Ojczyzna" reszta to wszystko to samo.
Trylogia - Drizzt ma problemy moralne i zabija tysiac drowow.


Drizzt w całym swoim życiu zabił jednego drowa. A z monstrów nie zabił więcej niż tuzin może dwa przez tą trylogię.

Dnia 12.04.2007 o 16:41, Araondoion napisał:

Dolina - Drizzt ma problemy moralne i zabija tysiac ee goblinow? (juz nie pamietam kogo on
tam ciachal:P)


Sam uciachał najwyżej 30 i to... śpiących, plus pomógł Akarowi się utopić.

Dnia 12.04.2007 o 16:41, Araondoion napisał:

Tetralogia - Drizzt ma problemy moralne i zabija miliony wszystkiego :p Ogolnie dla mnie cale
FR jest slabe.


Tu oczywiście poziom spada. Ale nie sądzę, żeby aż tyle tego poszło.

Dnia 12.04.2007 o 16:41, Araondoion napisał:

heh Dragonlance? Podobne do FR ale lepsze troche.


Nie, coś dużo starszego, chyba pójdę sprawdzić :P

Dnia 12.04.2007 o 16:41, Araondoion napisał:

btw. RAS tez nie jest az tak oryginalny, ot takie kolejne heroic fantasy.


No cóż, FR jest podstawione pod D&D - heroic RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 23:32, Luk Zombi napisał:

Jeszcze co do "Dzieci Hurina" bardzo ładnie się prezentuje polskie wydanie. Jestem zadowolony
że Alan Lee znów zilustrował dzieło Tolkiena, bardzo podobają mi się prace tego artysty, najładniejsze
wydanie "Hobbita" jakie widziałem było opatrzone właśnie jego rysunkami. I śmiem rzec że jego
wizja Golluma prezentuje się lepiej niż w filmie "LotR". Co sądzicie o jego pracach ?


O dzieciach Hurina, dużo było w "Niedokończonych opowieściach", chyba nawet cała ich historia w troszkę skróconej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 01:57, Icestalker napisał:

> Jeszcze co do "Dzieci Hurina" bardzo ładnie się prezentuje polskie wydanie. Jestem zadowolony

> że Alan Lee znów zilustrował dzieło Tolkiena, bardzo podobają mi się prace tego artysty,
najładniejsze
> wydanie "Hobbita" jakie widziałem było opatrzone właśnie jego rysunkami. I śmiem rzec
że jego
> wizja Golluma prezentuje się lepiej niż w filmie "LotR". Co sądzicie o jego pracach ?


O dzieciach Hurina, dużo było w "Niedokończonych opowieściach", chyba nawet cała ich historia
w troszkę skróconej wersji.


Owszem, było i "Niedokończonych ..." i "Sirmarillionie", ale Tolkien nigdy nie ukończył notatek rozpoczętych w chyba 1918 roku na temat Hurina i jego dzieci, została luka w tej historii więc dokończył notatki jego syn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy Ty

Dnia 12.04.2007 o 15:41, Araondoion napisał:

miales HP w rece :P


Tak miałem HP w rence, ale nie wymieniłem go na mojaj krótkiej liście, ponieważ uznałem, że ta książka jest niewarta wymienienia jej(kurcze, wstyt sie przyznać, ale ja czytałem HP wszystkie dotychczasowe części, a wynika to z tego, że tą książke czyta sie w jeden dzień).Chciałbym zaznaczyć, że ja czytałem więcej książek niż jest na liście,tam wymieniłem tylko te najważniejsze.Nieczytam tylko fantasy(choć najczęściej), ale inne książki też.O, nawet sienkiewicza "krzyżacy" to moja jedna z ulubionych książek, heh :PPPPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak teraz rozumiem :]
i niestety musze na to zwrocic uwagę, ale "rence" i "wstyt" to już jest drobna przesada, proponuje bys jednak sprawdzal bledy w Wordzie i pozniej postowac, to nie jest z mojej strony zlosliwe, ale znajomosc ortografii jest dla mnie niezbedna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 20:46, stanlee napisał:

Może mi ktos powiedzieć, kiedy w Polsce wyjdą" Dzieci Hurina", oraz kogo będze tłumaczenie?

Wyjść wyjdą i to już 9 maja, ale chyba jeszcze bez tłumaczenia.Zobacz tu:
http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/1,509722.html;jsessionid=679AFAAC7DB820A86F3CD906980EDF40.LB1?gclid=C Nrqrp7M0YsCFR21EAoduwOyCA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2007 o 17:18, Mr.Kubu napisał:

Wyjść wyjdą i to już 9 maja, ale chyba jeszcze bez tłumaczenia.Zobacz tu:


lol? skoro okładka jest polska, do tego przetłumaczone fragmenty - to chyba oczywiste, że 9 maja (a nie przypadkiem 15?) "Dzieci Hurina" ukażą się w Polsce... po polsku ;)

swoją drogą, opowieść Narn i Hin Hurin to najlepszy kawał fantastyki jaki wyszedł spod pióra Tolkiena. Władna Pierścieni może się przy tym schować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2007 o 17:22, Azrathel napisał:

lol? skoro okładka jest polska, do tego przetłumaczone fragmenty - to chyba oczywiste, że 9
maja (a nie przypadkiem 15?) "Dzieci Hurina" ukażą się w Polsce... po polsku ;)

swoją drogą, opowieść Narn i Hin Hurin to najlepszy kawał fantastyki jaki wyszedł spod pióra
Tolkiena. Władna Pierścieni może się przy tym schować...

lol...jak ja nienawidze tego słowa....plame dałem, ale nie aż taką straszną, ponieważ niegdzie niema napisanego kto bendzie tłumaczył więc można było to zinterpretować w różny sposub...a jeśli chodzi o date to w merlinie pisze, że w sprzedaży bendzie 9 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2007 o 17:30, Mr.Kubu napisał:

lol...jak ja nienawidze tego słowa....plame dałem, ale nie aż taką straszną, ponieważ niegdzie
niema napisanego kto bendzie tłumaczył więc można było to zinterpretować w różny sposub...a
jeśli chodzi o date to w merlinie pisze, że w sprzedaży bendzie 9 maja


Ciekawe ile książka będzie miała stron, mam nadzieję, że dużo. :) Od razu wezmę wersję w grubej okładce, jeżeli będzie dostępna. Ostatni raz byłem tak zachwycony gdy pierwszy raz sięgałem po WP i Silmarillion. Czytałem ten fragment: http://www.merlin.com.pl/HTML/978-83-241-2815-0.html - język pisany bardzo podobny albo nawet taki sam jak J.R.R. Oj będzie klimat, będzie. :)

A jakby się ktoś pytał, dlaczego tak lubimy dzieła Tolkiena, to jednym z tych argumentów za jest to, że stworzył on świat bardzo obszerny i umieścił go w dużej przestrzeni czasowej. Znamy mniej więcej 3 ery Śródziemia, 4 jest pisana przez potomków J.R.R i przez samych fanów. :) Ale to jest ta siła, że w każdym wieku, w każdej erze możemy odnaleźć jakąś historię, przygody różnych bohaterów, niektórzy żyją bardzo długo. I nawet po przeczytaniu wszystkich książek nadal nie wiemy wszystkiego, jest pełno tajemnic, ciekawostek, niektórzy wytykają błędy albo niedociągnięcia fabularne. Wszystko to składa się na piękno całej historii i dorobku autora.

Gdyby jeszcze gry były takie dobre jak filmy, BFME 1&2 są wspaniałe, ale pozostałe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2007 o 22:33, Galadin napisał:

A jakby się ktoś pytał, dlaczego tak lubimy dzieła Tolkiena, to jednym z tych argumentów za
jest to, że stworzył on świat bardzo obszerny i umieścił go w dużej przestrzeni czasowej. Znamy
mniej więcej 3 ery Śródziemia, 4 jest pisana przez potomków J.R.R i przez samych fanów. :)
Ale to jest ta siła, że w każdym wieku, w każdej erze możemy odnaleźć jakąś historię, przygody
różnych bohaterów, niektórzy żyją bardzo długo. I nawet po przeczytaniu wszystkich książek
nadal nie wiemy wszystkiego, jest pełno tajemnic, ciekawostek, niektórzy wytykają błędy albo
niedociągnięcia fabularne. Wszystko to składa się na piękno całej historii i dorobku autora.


Sam bym tego lepiej nie ują ...już nie moge sie doczekać aż bende trzymał w rękach jego ostatnie dzieło.Postaram sie szybko zakupić "Dzieci Hurina", abym mógł szybko przenieść sie na nowo do śródziemia.A potem spowrotem do szarej rzeczywistości...ech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tolkien musi miec niezłą wyobraźnie. Nie każdy potrafiłby napisać takie ksiązki, które odniosły by taką sławę. Podziwiam i zazdorszcze w jednym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 17:56, 3wkA napisał:

Dla mnie Tolkien musi miec niezłą wyobraźnie. Nie każdy potrafiłby napisać takie ksiązki, które
odniosły by taką sławę. Podziwiam i zazdorszcze w jednym ;]

nie chcę Cię martwić, ale twoje pozdrowienia nie przyniosą rezultatu. Tolkien zmarł w 1973.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 17:56, 3wkA napisał:

Dla mnie Tolkien musi miec niezłą wyobraźnie.

"miał" bardziej by pasowalo.

Co do Dzieci Hurina, boje sie tylko, ze to tylko dla kasy jest wydana ksiazka, bo to takie żerowanie na mistrzu i moze byc to samo prawie co w takich niedokonczonych opowiesciach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 18:14, Araondoion napisał:

Co do Dzieci Hurina, boje sie tylko, ze to tylko dla kasy jest wydana ksiazka, bo to takie
żerowanie na mistrzu i moze byc to samo prawie co w takich niedokonczonych opowiesciach...


nie zgodzę się.
według mnie "Dzieci Hurina" to będą połączone opowieści z "Silmarillionu" i "Niedokończonych Opowieści" właśnie. obie historie, zawarte w różnych książkach, uzupełniają się wzajemnie. wreszcie więc będzie szansa, że "Narn i Hin Hurin" będzie kompletna i ''jednoksiążkowa'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 18:12, Azrathel napisał:

> Dla mnie Tolkien musi miec niezłą wyobraźnie. Nie każdy potrafiłby napisać takie ksiązki,
które
> odniosły by taką sławę. Podziwiam i zazdorszcze w jednym ;]
>
nie chcę Cię martwić, ale twoje pozdrowienia nie przyniosą rezultatu. Tolkien zmarł w 1973.

>
Miał - ma co to za różnica ;D hehe. A tak poważnie przepraszam - mało o nim wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 18:16, Azrathel napisał:

nie zgodzę się.
według mnie "Dzieci Hurina" to będą połączone opowieści z "Silmarillionu" i "Niedokończonych
Opowieści" właśnie. obie historie, zawarte w różnych książkach, uzupełniają się wzajemnie.
wreszcie więc będzie szansa, że "Narn i Hin Hurin" będzie kompletna i ''jednoksiążkowa'' ;)

czyli to samo co juz czytalem :P
mam nadzieje, ze bedzie dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2007 o 18:19, Araondoion napisał:

mam nadzieje, ze bedzie dobra ;)


oczywiście, że będzie dobra. opowieść o dzieciach Hurina to najlepsze co Tolkienowi udało się stworzyć. no, może jeszcze historia Berena i Luthien się załapie na takie wyróżnienie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2007 o 18:20, Azrathel napisał:

oczywiście, że będzie dobra. opowieść o dzieciach Hurina to najlepsze co Tolkienowi udało się
stworzyć.

z tym się zgodzę, tylko, ze to bedzie prawie to samo co juz czytalem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować