Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 25.09.2007 o 14:09, Jasió napisał:

Co to jest 1200 znaków?

Eee... 1200 znaków, to chyba 1200 znaków. Imo to jest najgłupszy wymóg - pisanie prac na x znaków/zdań. Co z tego, jak ktoś będzie lał wodę, zamiast napisać krótko i sensownie? Słyszałem, że jakiś gość napisał pracę magisterską z matmy na pół strony A4 i zdał.

Dnia 25.09.2007 o 14:09, Jasió napisał:

U mnie NICZYM nadzwyczajnym nie były prace domowe na 20-30 stron, zadawane z dnia na dzień.

Chodzi o wypracowania? Załóżmy, że ktoś wyczerpał temat na stronie 15. i co, ma na siłę dodać kilka stron?

Dnia 25.09.2007 o 14:09, Jasió napisał:

A że każą wam pisać na zwykłej kartce? I bardzo dobrze!

Zależy dla kogo - jak ktoś ma zwiększoną męczliwość ręki piszącej, to napisanie 30 stron jest męką.

Dnia 25.09.2007 o 14:09, Jasió napisał:

Ztego, co wiem ani dysgrafia, ani dysortografia (w 90% przypadków wyłącznie urojona) nie zwalnia człowieka
z pracy nad sobą.

Popieram, tylko że jest jedno "ale". 90% dysów wymyśliło sobie chorobę, czyli pracować nad sobą nie będą, czyli zostaje tylko 10% "prawdziwych". Teraz z tych 10% odejmij tych, którzy nie chcą pracować nad sobą. Ile zostanie?

Dnia 25.09.2007 o 14:09, Jasió napisał:

Że wymienię choćby Jacka Żakowskiego, jednego z najsłynniejszych polskich publicystów.

Tu akurat masz rację - można być dys i sensownie pisać. Sam mam dysortografię, a wypracowania uwielbiam pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2007 o 14:38, Krakers15 napisał:

Eee... 1200 znaków, to chyba 1200 znaków. Imo to jest najgłupszy wymóg - pisanie prac na x
znaków/zdań. Co z tego, jak ktoś będzie lał wodę, zamiast napisać krótko i sensownie? Słyszałem,
że jakiś gość napisał pracę magisterską z matmy na pół strony A4 i zdał.


Miałem na myśli, że 1200 znaków to bardzo mało, żadna męka i żaden wyczyn, zwłaszcza dla licealisty.

Dnia 25.09.2007 o 14:38, Krakers15 napisał:

Chodzi o wypracowania? Załóżmy, że ktoś wyczerpał temat na stronie 15. i co, ma na siłę dodać
kilka stron?


Nie, w wypracowaniach przeważnie nikt nam jakiegoś minimum nie ustalał. Te 30 stron to było np. rozbicie na czynniki pierwsze łacińskiego przemówienia Cezara o Galii i określenie liczby, formy, przypadku, trybu itd. każdego wyrazu. Masakra. :)

Dnia 25.09.2007 o 14:38, Krakers15 napisał:

Zależy dla kogo - jak ktoś ma zwiększoną męczliwość ręki piszącej, to napisanie 30 stron jest
męką.


Śmieszne słowo - "męczliwość". :)
Ale tu będę obstawiał przy swoim - gdy piszesz, w twojej ręce pracują mięśnie. Mięśnie rzadko używane są słabe, używane często - dużo wytrzymalsze. Proste.

Dnia 25.09.2007 o 14:38, Krakers15 napisał:

Popieram, tylko że jest jedno "ale". 90% dysów wymyśliło sobie chorobę, czyli pracować nad
sobą nie będą, czyli zostaje tylko 10% "prawdziwych". Teraz z tych 10% odejmij tych, którzy
nie chcą pracować nad sobą. Ile zostanie?


No wiem, ale to już nie moja wina, że chcą być odbierani jako debile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie CUD!!!Dostałem z 1000 m piątke :D (potem troszke źle się czułem i plułem krwią ,ale to szczegół :P).Poprawiłem swój rekord o 40 sekund O_o.Dodać do tego ,że z matmy dostałem jako jedyny z klasy piątke z kartkówki.Normalnie dzień jak marzenie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee ja mam teraz problem zapomniałem sobie prze ten tydzień zrobić prasówki na wos, więc mam pytanie gdzie mogę znaleźć stronę z inforamcjami z całego tygodnia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:19, Bratek196 napisał:

Eee ja mam teraz problem zapomniałem sobie prze ten tydzień zrobić prasówki na wos, więc mam
pytanie gdzie mogę znaleźć stronę z inforamcjami z całego tygodnia ??


Zależy jakie informacje potrzebujesz... Większość możesz znaleźć na portalach typu onet czy wp, albo na gazeta.pl - trzeba wejść w konkretny dział i gdzieś tam jest link nazwany "więcej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś miałem jajcarską fizykę. Była mowa o ciśnieniu i ktoś z klasy wspomniał o pierdzeniu. No to nauczyciel powiedział: "Jak pierdniesz w przestrzeni kosmicznej to polecisz i sie nie zatrzymasz". Po prostu śmiech na sali. Łzy poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, o a co do szkoły mam pecha ostatnio załapałem takie oceny

Historia:3
Matma:4,2
J.Rosyjski:4
Chemia:4,2
Fizyka:1

Co do fizyki tego przedmiotu nie rozumiałem nie rozumiem i chyba nie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:25, Earthshaker napisał:

Ale dziś miałem jajcarską fizykę. Była mowa o ciśnieniu i ktoś z klasy wspomniał o pierdzeniu.
No to nauczyciel powiedział: "Jak pierdniesz w przestrzeni kosmicznej to polecisz i sie nie
zatrzymasz". Po prostu śmiech na sali. Łzy poszły.


No to musiało być dobre :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:27, Bratek196 napisał:

Dzięki, o a co do szkoły mam pecha ostatnio załapałem takie oceny

Historia:3
Matma:4,2
J.Rosyjski:4
Chemia:4,2
Fizyka:1

Co do fizyki tego przedmiotu nie rozumiałem nie rozumiem i chyba nie zrozumie.


Tak ogółem patrząc ,to ty chyba nie lubisz przedmiotów ścisłych (wnioskuje to po dwójach z GOL''ach ;) ).Co do fizyki nie jest taka trudna jak się wydaje :P.Zależy też od nauczyciela.....ja w 1 i 2gim miałem takiego przymulasa ,który sypał GOLAMI i dwójami we wszystkie strony :P.W 3gim miałem takiego fajnego faceta z fizyki ,że do tej pory pamiętam większość zasad ,itp . ;).

@Earthshaker

To u mnie podobnie jest na filozofi....walnie jakiś tekst i wszyscy w śmiech (ja tam nie wiem o czym mówią,bo zazwyczaj tam śpie po WF''ie :P).

Może ktoś czytał "Obrone Sokratesa"??Musze to na jutro przeczytać ,ale się ostro nie chce :P.Zdąrze ją przeczytać w 2-3 godzinny??(jeszcze musze po nią iść do biblioteki :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:17, Nertis napisał:

Normalnie CUD!!!Dostałem z 1000 m piątke :D (potem troszke źle się czułem i plułem krwią ,ale
to szczegół :P).Poprawiłem swój rekord o 40 sekund O_o.Dodać do tego ,że z matmy dostałem jako
jedyny z klasy piątke z kartkówki.Normalnie dzień jak marzenie :D.


No to gratuluje :) Piątka z matematyki to naprawdę wyczyn, tylko najlepsi mają takie oceny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:37, master matrox napisał:

No to gratuluje :) Piątka z matematyki to naprawdę wyczyn, tylko najlepsi mają takie oceny.
:)


Zawsze z matematyki byłem dobry (w 3gim miałem 5 na koniec ;) ) ,a musze siedzieć w klasie o profilu humanistycznym (dokładnie to jest profil społeczno-prawny)(z polaka ledwo 3 miałem :P).Jak chciałem się przenieść do innej klasy mówili ,że jest wszędzie full.....i teraz mam 5 polakow i tylko 3 matematyki :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:43, Earthshaker napisał:

Mój kolega zawsze ma 6 z matmy, ale z polaka popełnia takie byki, że głowa mała, ale można
mu wybaczyć ma dysortografię.


Coś za coś :P.Kto jest zazwyczaj dobry z przedmiotów ścisłych to jest słaby z humanistycznych (i na odwrót :P).Z ortografią to u mnie jest cienko ,ale staram się na forum nie popełniać błędów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:48, Nertis napisał:

Coś za coś :P.Kto jest zazwyczaj dobry z przedmiotów ścisłych to jest słaby z humanistycznych
(i na odwrót :P).Z ortografią to u mnie jest cienko ,ale staram się na forum nie popełniać
błędów ;).


Zgadza się, ale nie zawsze się sprawdza. Jedyną moją "słabością" jest WF, ale tragiczny nie jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 16:11, Unser Fuhrer napisał:

Co prawda na plastyce dużo
teorii ale na muzyce tylko A.M. Jopek i na technice pismo techniczne...

Do której klasy chodzisz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:48, Nertis napisał:

Coś za coś :P.Kto jest zazwyczaj dobry z przedmiotów ścisłych to jest słaby z humanistycznych
(i na odwrót :P).Z ortografią to u mnie jest cienko ,ale staram się na forum nie popełniać
błędów ;).

Zależy jeszcze bardziej od szczegółów. Ja jestem ogólnie umysł ścisły, pracuję na logice nie interpretacji. Historia mi nie leży to fakt. Ale gramatyka - owszem. Choć... wstyd się przyznać. Piszę zamiast: "spotkanie" to "spodkanie" a mało tego... doskonale wiem, że jest to błąd... ;/ A interpretacji utworów nie lubię, aczkolwiek należe do wygadanych osób w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2007 o 15:17, Nertis napisał:

Normalnie CUD!!!Dostałem z 1000 m piątke :D (potem troszke źle się czułem i plułem krwią ,ale
to szczegół :P).Poprawiłem swój rekord o 40 sekund O_o.

To jaki czas miałeś ? :| Ja sobie nie wyobrażam żeby po przebiegnięciu 1000m można się było aż tak wycieńczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować