Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 17:58, Mr.M napisał:

Tylko jedno mam do powiedzenia:
Nie wierzę ci :P

Ja też nie wierzyłam :P No ale grzebanie w dzienniku zrobiło swoje. 10 razy sprawdzaliśmy, czy to na pewno ta data i ten przedmiot, bo wczoraj pisaliśmy te sprawdziany a dzisiaj już oceny wpisane do dziennika... No ja też się tego nie spodziewałam... zastanawiałam się wręcz, czy nie pomyliłam rubryki, ale nie: jestem zaraz pod pierwszą grubszą kreską. Nie mogłam sie mylić :D 4 jak nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 18:08, mała16 napisał:

Nie mogłam sie
mylić :D 4 jak nic :D


to gratulacje :P Ja dzięki mojej "ulubionej" nauczycielce od chemii będę miał 3 >.> Na semestr.
Zreszta to jest niezłe, co ona zrobiła :P
Bo kto normalny powiedziałby do ucznia, że może mieć 4 , ale zdaniem nauczycielki to nie opłaca mu się poprawiać i zaliczać sprawdzianów? >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nieźle w szkole było! :D
Najpierw geografia, nic nie zrobiliśmy materiału, tylko gadaliśmy o żydach i o niesłusznych zarzutów wobec Polaków lat 1939-1945.
Później Fizyka ;(. Oddał sprawdzian: jedna dst, dwie dop, i 25x ndst. Ostro powiedział, że zrobi wyrównawcze dla całej klasy, a jak kolejna klasówka tak wypadnie to rezygnuje z naszej klasy xD
Następnie Polski. Klasówka z Dżumy, której nawet nie czytałem streszczenia, ze 3 będzie, bo się spieszyłem do ubikacji i musiałem jak najszybciej skończyć :P
Dalej Francuski bez francuskiego w bibliotece, siedziałem i szukałem beleczego na necie.
Później matma, nic ciekawego.
Biologia, też nic ciekawego.
Angielski też nic ciekawego, tyle tylko, że ominęła klasę kartkówka :)

JUTRO będzie gorzej :( ( łosiem lekcji w tym fizyka! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 18:08, mała16 napisał:

Ja też nie wierzyłam :P No ale grzebanie w dzienniku zrobiło swoje. 10 razy sprawdzaliśmy,
czy to na pewno ta data i ten przedmiot, bo wczoraj pisaliśmy te sprawdziany a dzisiaj już
oceny wpisane do dziennika... No ja też się tego nie spodziewałam... zastanawiałam się wręcz,
czy nie pomyliłam rubryki, ale nie: jestem zaraz pod pierwszą grubszą kreską. Nie mogłam sie
mylić :D 4 jak nic :D


Gratulacje! :)

A nie mówiłem, że dostaniesz dobrą ocenę :)? Człowiek zawsze jak coś napisze dobrze, to ma potem obawy że wszystko napisał źle i tak dalej, podobnie miałem na pierwszym sprawdzianie z matmy w pierwszej klasie gimnazjum - do domu przyszedłem załamany, że wszystko mam źle, a okazało się że dostałem 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jakoś przebrnołem dzisiaj z matematyki dostałem 3 (dzięki kartce). :):):) a poza tym to strasznie dziś sie lekcje dłużyły ale co zrobić.:(. Dziś miałem takie lekcje:
1.Informatyka (nic nowego)
2.matematyka (kartka :)
3.Religia (osoby które dostały już jedynki na nowe półrocze dziś już poprawiali )
4.Język polski (no nie było źle)
5.Fizyka (przepadła godzine wcześniej do domu ) ;d
6.WOS(ale zrobiła nas wos na fizyce )
no jutro jeszcze nie bedzie taki cieżki dzień bo tylko pięć lekcji ale najgorzej mamy we czwatrki i piątki 7/8 lekcji ;/
ale nic jakoś trzeba bedzie przebiedować bo jeszcze 3 dni i zaczynamy ferie a potem to nam sie akurat tak fajnie złożyło dlatego że zaraz po feriach mamy rekolekcje i dodatkowe trzy dni wole.(Ale lepiej żeby tak ferie trfały długo).to tak że jeszcze tylko trzy dni.Nic to chyba tyle pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ale się dziś ciekawej rzeczy dowiedziałem...
jutro mieliśmy iść na 2h lekcyjną, nie ma pierwszej w środę matematyki. więc zostaje nam fizyka, biologia, chemia, w-f, religia.
no i dziś na powiedziano, że na 4 i 5 lekcji jutro mamy... iść do biblioteki! super! ale czemu akurat na w-f''ie i religii?! czemu zawsze tego typu przedmioty uważane są za najmniej istotne i trwonione na jakieś bzdury...?
a po co mamy iść do biblioteki? na zajęcia na temat nowotworów, chorób, sposobów zarażania... że co?! co te zajęcia mają wprowadzić?
pomijam fakt, że zajęcia nt. używek, powodowanych przez nie efektów, chorób i w dalszej drodze nowotworów powinny być przeprowadzane w gimnazjum, gdy dzieci jeszcze ''grzeczne'' i niesplamione szatańskimi wymysłami są chłonne na mądre uwagi. wtedy odniosło by to jakiś prawdopodobnie wymierny skutek...
a teraz, w liceum, gdy większość osób pali, pije, bierze coś, albo ma już to za sobą...? na kij im takie zajęcia, skoro oni już to wszystko znają z autopsji?
nie rozumiem, w jaki sposób ktoś przydzielał tego typu zajęcia... nie rozumiem co chciał uzyskać... ale wiem, że nie uzyska wspaniałych efektów, gdy zabierze młodzież z 2 najluźniejszych lekcji i będzie prowadził wykład o czymś, o czym już wszyscy mają świetne pojęcie...
pogratulować dyrekcji czy komu tam, kto to wymyślił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny dzień dzisiaj. Na początku matematyka. Jak zwykle nikt nic nie umiał,ale babka nic sobie z tego nie robiła (zazwyczaj jak nikt nic nie umie to krzyczy). Później geografia. Prawie przez całą lekcję omawiała swoj sposób wystawiania ocen. 5 raz w tym roku ;p Później fizyka. Następnie W-F. Mimo swojego całorocznego zwolnienia mogłem pograć w piłkę. Super ^^. Później angielski. Następnie religia - ksiądz podejrzewa mnie i mojego kolegę o to, że jesteśmy gejami ;p. I na końcu polski - oddawał sprawdziany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wybrać pomiędzy technikum, a liceum. Chcę później studiować. (stacjonarnie) Na czym polega taka wielka różnica? Wydaje mi się, że technikum przygotuje mnie jednocześnie do zawodu i studia. (jestem pewien, że chcę studiować)

PS. Jakby co to technik informatyk i studia informatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 20:08, Abomek napisał:

Chciałbym wybrać pomiędzy technikum, a liceum. Chcę później studiować. (stacjonarnie) Na czym
polega taka wielka różnica? Wydaje mi się, że technikum przygotuje mnie jednocześnie do zawodu
i studia. (jestem pewien, że chcę studiować)

PS. Jakby co to technik informatyk i studia informatyczne.


Ja wybrałbym liceum, w końcu to jeden rok mniej...

----->pizmak666

Dnia 22.01.2008 o 20:08, Abomek napisał:

w gimnazjum, gdy dzieci jeszcze ''grzeczne'' i niesplamione szatańskimi wymysłami są chłonne na mądre uwagi. wtedy odniosło by to jakiś prawdopodobnie wymierny skutek...


hehe a ja powiedziałbym, że w gimnazjach jest gorzej jak w liceach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w niektórych miejscach przecieka i na podłodze w salach (np. w sali fizycznej xD) stoja miski na kapiaca wode:P
Oczywiscie co zrobil Lasca z kumplem na pierwszej lawce, gdy 1,5 metra od niego byla taka miska??
Zaczalem robic łódeczki z papieru ^^
Byłem ciekaw, kiedy ktoś się skapnie, że pływają xD
Chyba nikt się nie połapał....

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 20:43, temek napisał:

> w gimnazjum, gdy dzieci jeszcze ''grzeczne'' i niesplamione szatańskimi wymysłami są chłonne
na mądre uwagi. wtedy odniosło by to jakiś prawdopodobnie wymierny skutek...

hehe a ja powiedziałbym, że w gimnazjach jest gorzej jak w liceach


dlatego właśnie takie zajęcia są potrzebne w czasie, gdy jeszcze młodzież głupieje i coś im do łba da się wbić, a nie kiedy już ich światopogląd jest utwierdzony... czytaj, lepiej w gimnazjum niż w liceum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 20:08, Abomek napisał:

Chciałbym wybrać pomiędzy technikum, a liceum. Chcę później studiować. (stacjonarnie) Na czym
polega taka wielka różnica?


Ja wybieram liceum
Róźnica jest taka że technikum trwa 4 lata a po nim możesz zacząć pracować lub iść na studia(można pracować i studiować jednocześnie), liceum trwa 3 lata a po nim raczej trzeba iść na studia.
Moim zdaniem technikum jest dla takich osób które nie planują studiować a liceum dla tych którzy chcą, masz jeszcze zawodówke xD
Jeśli chcesz studiować to wybierz liceum lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 21:08, Abomek napisał:

A czy można po liceun z profilem humanistycznym dostać się na studia informatyczne? Profil
matematyczno-informatyczny by mnie zabił...


Można, ale i tak będziesz musiał informatykę i matmę zdawać rozszerzone na maturze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 21:14, Belegdil napisał:

> A czy można po liceun z profilem humanistycznym dostać się na studia informatyczne? Profil

> matematyczno-informatyczny by mnie zabił...

Można, ale i tak będziesz musiał informatykę i matmę zdawać rozszerzone na maturze ;]


Z tą informatyką to różnie. Np. UG uwzględnia tylko matematykę na maturze przy studiach informatycznych, a już US uwzględnia matmę lub fizykę lub informatykę lub chemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 21:20, kowboj3 napisał:

Z tą informatyką to różnie. Np. UG uwzględnia tylko matematykę na maturze przy studiach informatycznych,
a już US uwzględnia matmę lub fizykę lub informatykę lub chemię.


Co i tak nie zmienia faktu, że ciężko po profilu humanistycznym napisać maturę rozszerzoną z któregoś z tych przedmiotów. No chyba, że korki... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 21:33, Abomek napisał:

A od strony technikum? Łatwiej będzie się po technikum dostać na studia?


To zależy od poziomu technikum i jak jest realizowany program nauczania... Jeżeli większość przedmiotów kończy się w 3 klasie to trudno samemu zmusić się w klasie ostatniej do siedzenia nad tym, co w danym momencie się nie przyda... No i jest kwestia matury rozszerzonej - niestety nie wiem jak się ma sprawa normalnych przedmiotów na poziomie rozszerzenia - czy też są czy też nie ma - bo więcej czasu zajmują przedmioty kierunkowe...
Z drugiej strony po technikum może być łatwiej na studiach - ale też tylko z niektórych przedmiotów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już w domu, miałem trzy godziny więc było luźno. Matematyka, zadania na ocenę i takie tam jeszcze, godzina wychowawcza, oceny z zachowania, mam dobre :))) Religia, wolna lekcja była troszkę rozmowy z nauczycielem, troszkę pisania, najwięcej wolności. ;)
Jutro jadę na wycieczkę, więc mam wolne. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować