Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Szkoła i sprawy wokół niej. [M]

18306 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2008 o 23:39, Lasca napisał:

A ja sie dostałem do liceum, które sobie upatrzyłem.
Czyli wakacje już się naprawdę zaczynają, przynajmniej dla mnie.


Gratulacje

Ja dopiero za rok będę sie martwił gdzie pójść itp.Teraz trzeba jakoś przeżyć 3 gimnazjum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 13:59, Dekerinho6 napisał:

> A ja sie dostałem do liceum, które sobie upatrzyłem.
> Czyli wakacje już się naprawdę zaczynają, przynajmniej dla mnie.

Gratulacje

Ja dopiero za rok będę sie martwił gdzie pójść itp.Teraz trzeba jakoś przeżyć 3 gimnazjum...


Najgorsze, najbardziej upierdliwe, najnudniejsze i generalnie FE jest straszenie testem i naborem do liceum.
Ogólnie ta cała sytuacja związana z rekrutacją jest dla mnie niemożliwa do zrozumienia.
Przerost formy nad treścią.
Gdybym miał dwa punkty mniej, to bym się nie dostał do tej klasy.
Gdyby w czasie testu ręka mi się omsknęła dwa razy, to już bym nie był dość dobry aby się dostać.
Mimo, ze ciągle byłbym tym samym Jakubem.
Głupie, prawda?
Decydują setne części punkta.
tylko współczuć młodszym rocznikom.
Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2008 o 14:51, Lasca napisał:

Najgorsze, najbardziej upierdliwe, najnudniejsze i generalnie FE jest straszenie testem
i naborem do liceum.
Ogólnie ta cała sytuacja związana z rekrutacją jest dla mnie niemożliwa do zrozumienia.
Przerost formy nad treścią.
Gdybym miał dwa punkty mniej, to bym się nie dostał do tej klasy.
Gdyby w czasie testu ręka mi się omsknęła dwa razy, to już bym nie był dość dobry aby
się dostać.
Mimo, ze ciągle byłbym tym samym Jakubem.
Głupie, prawda?
Decydują setne części punkta.
tylko współczuć młodszym rocznikom.
Powodzenia ;)


Ech nawet mnie nie strasz :P To miałeś wielkie szczęście skoro wspominałeś że jakby ci brakło 2 punktów to byś sie już nie dostał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2008 o 14:53, Dekerinho6 napisał:

Ech nawet mnie nie strasz :P To miałeś wielkie szczęście skoro wspominałeś że jakby ci
brakło 2 punktów to byś sie już nie dostał...


Tzn najnizej w klasie, do ktorej ide bylo 163,31 pkt
a ja miałem 164,94.
Wiec byłbym pierwszy na liscie rezerwowej :P
A to jest prawie rownoznaczne z dostaniem sie.

Ale nie o to mi chodzilo w tym poscie, aby sie pochwalic fartem.
Chcialem sie podzielic swoimi przemysleniami odnosnie rekrutacji.
Moze w mniejszych miastach (chodze do skzoly w Warszawie) jest to normalnie rozwiazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej a jak wyglądają karty zdrowia, które trzeba zanieść do liceum? Nam wcześniej dali jakieś dwie kartki z informacjami, ale z roku 2006. Wydaje mi się że to dla tych, którzy chcieliby iść do miasta, które nie jest objęte naborem elektronicznym.
Podobno właściwą kartę zdrowia mogę otrzymać w sekretariacie mojego gimnazjum... cóż... zobaczymy :/ Szkoda tylko, że wcześniej na o tym nie mówili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby być na liście przyjętych trzeba zanieść oryginał świadectwa i zaświadczenia o wyniku egzaminu oraz kartę zdrowia i 3 fotografie chyba podpisane. Mam to wszystko ale nie wiem czy trzeba też jakiś kwestionariusz. Dzwoniłem teraz do tego liceum ale nikt nie odbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem sie do liceum do którego chciałem sie dostac ! W końcu :D W drugim rzucie mnie przyjeli i bede od 1 września uczył sie w LO im. Gen Stanisława Maczka !!

Zamieszcze relacje na gramsjacie z tego co przeżyłem , bo naprawde było tego mnóstwo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj wróciłem z obozu Czechach, który był nagrodą za Kangura... Jestem finalistą kuratoryjnego z matematyki, rejonowy z polskiego (o reszczie nawet nie widziałem, że jest), Liga Zadaniowa - laureat 2 stopnia (podać jakieś zadania? :)) 39 pkt. na teście... Czy ja jestem normalny? :P Chyba nie...
Dostałem się do Gimnazjum Akademickiego w Toruniu. :) Prawdę mówiąc nawet nie przygotowywałem się specjalnie do egzaminu. Wolę systematyczną naukę, a z konkursami, czy testem na koniec 6 klasy raczej daję sobie już spokój. Toruń - witaj! 6 lat w internacie mnie czeka, ale chyba lepsze to niż mieszkać tam, gdzie niewiele może mnie zatrzymać, a na pewno nie są to ludzie. Może ktoś napisać, jaka panuje atmosfera w Toruniu? Ktoś z gramowiczów tam mieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mieszkam ;D już blisko 21 lat :/. Ale ten czas leci ... ;(. Do GA nie chodziłem xD. A Toruń ? Toruń jak Toruń - zwykłe, typowe polskie miasto ... Jednak swój klimacik ma ;). Polecam Starówkę i Bulwar Filadelfijski ... piękne miejsca ... Jest gdzie zjeść i gdzie wypić ... są też miejsca w które się lepiej nie zapuszczać ;D. A ludzie ? Tacy jak wszędzie ... Ogólnie nie najgorzej jest ale mogłoby być lepiej ... Nie wiem co by tu jeszcze napisać ... :/. Może napisz co cię konkretnie interesuje ... A z innych Torunian z gramu to ponoć niejaki Łeber też jest z Torunia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, no to wyniki naboru już znane. Wybraliśmy się z kolegami do liceum, w którym złożyliśmy papiery. Wszyscy dostaliśmy się o tej samej klasy - IB - pierwszy ( najlepszy ) biol - chem w najlepszym liceum w mieście, że tak się pochwalę :) Tylko trochę dziwne, że w klasie nas ( chłopaków ) będzie ... 6, a dziewczyn ... 23. W sumie to nieźle, bo na każdego z nas przypadają 4 dziewczyny, ale nigdy nie byłem w takiej sytuacji. No nic, pożyjemy zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię oczywiście gry, więc też informatykę. Chciałbym umieć coś zrobić z grafiką, czy nauczyć się programować (na razie z tym wiążę swoją przyszłość), ale nie bardzo wiem od czego zacząć... Szukałem jakichś kursów w necie, lecz niestety żaden nie jest dla kompletnie zielonych... :( Ot, prosty przykład. Polecenie: wejdź do biosu. Jak? Gdzie? Kiedy? Brakuje mi kogoś, kto mógłby mi pomóc, powiedzieć, od czego mam zacząć. Lubię również historię. Pytałem się nauczycielki, jaką lekturę mogłaby mi polecić na wakacje związaną ze starożytnością lub średniowieczem. Reakcja? A idź i se poszukaj. Może tutaj ktoś zna ciekawe książki o tych właśnie tematach? Byłbym bardzo wdzięczny. :) Chciałbym kiedyś zobaczyć, jak się gra w to prawdziwe RPG, czy gry bitewne. U mnie nikt takimi rzeczami się nie interesuje. Nadal lubię Lego. :) Nie fascynują mnie skutery, samochody, czy sport, co jest oczywiście odmnienne. To chyba wszystko. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:28, Zbyszlaw napisał:

Lubię oczywiście gry, więc też informatykę. Chciałbym umieć coś zrobić z grafiką,


Polecam robienie layoutów albo sygnaturek w GIMP-ie


>starożytnością lub średniowieczem. Reakcja? A idź i se poszukaj. Może tutaj

Dnia 01.07.2008 o 19:28, Zbyszlaw napisał:

ktoś zna ciekawe książki o tych właśnie tematach? Byłbym bardzo wdzięczny.


Nom polecam "Starożytne mity greków i rzymian", niestety nie pamiętam autora, bo mi się gdzieś książka zgubiła

>:) Chciałbym

Dnia 01.07.2008 o 19:28, Zbyszlaw napisał:

kiedyś zobaczyć, jak się gra w to prawdziwe RPG, czy gry bitewne. U mnie nikt takimi
rzeczami się nie interesuje.


Ostatnio jak byłem na giełdzie elektronicznej w Krakowie, to widziałem pudełka z Might and Magic 5, i coś tam jeszcze

>Nadal lubię Lego.

Przejdzie Ci tak jak mi:)

:) Nie fascynują mnie skutery, samochody,

Dnia 01.07.2008 o 19:28, Zbyszlaw napisał:

czy sport, co jest oczywiście odmnienne. To chyba wszystko. :]


Ja też tak uważam, nie interesuje mnie to całkowicie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 17:35, KŁEJK napisał:

Ja tam mieszkam ;D już blisko 21 lat :/. Ale ten czas leci ... ;(. Do GA nie chodziłem
xD. A Toruń ? Toruń jak Toruń - zwykłe, typowe polskie miasto ... Jednak swój klimacik
ma ;). Polecam Starówkę

Na starówce trzeba uważać, mojemu kumplowi telefon zakosili. Czasami też podchodzi do ciebie żul i żebra o kasę "bo jak nie to w*******"

Dnia 01.07.2008 o 17:35, KŁEJK napisał:

i Bulwar Filadelfijski

Tam praktycznie wszyscy na wagary łażą. Jak tam na wagary to na Straż Miejską i Policję uważać trzeba, bo jak cię złapią, to spisują i do dyrektora prowadzą. I do tego przy kumplach, co jest okropnym obciachem.

Dnia 01.07.2008 o 17:35, KŁEJK napisał:

Może napisz co cię konkretnie interesuje ... A z innych Torunian z gramu to ponoć niejaki Łeber też jest z Torunia ...

Ja też z Torunia jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 21:23, Lisun napisał:

Na starówce trzeba uważać, mojemu kumplowi telefon zakosili. Czasami też podchodzi do
ciebie żul i żebra o kasę "bo jak nie to w*******"

Jak wszędzie :/. Chociaż trzeba przyznać że Starówka ma specyficzny "klimacik" xD.

Dnia 01.07.2008 o 21:23, Lisun napisał:

> i Bulwar Filadelfijski
Tam praktycznie wszyscy na wagary łażą. Jak tam na wagary to na Straż Miejską i Policję
uważać trzeba, bo jak cię złapią, to spisują i do dyrektora prowadzą. I do tego przy
kumplach, co jest okropnym obciachem.

Eee ... są lepsze miejsca na wagary ;D. Poza tym nie radzę brać w te miejsca alkoholu bo niebiescy i inne Miśki czuwają ;D.

Dnia 01.07.2008 o 21:23, Lisun napisał:

> Może napisz co cię konkretnie interesuje ... A z innych Torunian z gramu to ponoć
niejaki Łeber też jest z Torunia ...
Ja też z Torunia jestem :)

O witam ... :).

PS. Zbyszlaw =======> Toruń to specyficzne miasto ... zależy na jakiej dzielnicy będziesz przebywał najczęściej ... i nie radzę korzystać z mostu podczas jazdy po Toruniu bo tam zazwyczaj są masakryczne korki ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 20:22, zerohunter napisał:

Polecam robienie layoutów albo sygnaturek w GIMP-ie

Ehh... Popytam się brata, może miał coś o tym w liceum.

Dnia 01.07.2008 o 20:22, zerohunter napisał:

Nom polecam "Starożytne mity greków i rzymian", niestety nie pamiętam autora,
bo mi się gdzieś książka zgubiła

Mity greckie już czytałem , a rzymskie... Nie pomyślałem o tym, poszukam w bibliotekach. Dzięki :)

Dnia 01.07.2008 o 20:22, zerohunter napisał:

Ostatnio jak byłem na giełdzie elektronicznej w Krakowie, to widziałem pudełka z Might
and Magic 5, i coś tam jeszcze

Zrozumiałeś moją wypowiedź? *Prawdziwe* RPG, nie computer Role-Playing Game.

Dnia 01.07.2008 o 20:22, zerohunter napisał:

Przejdzie Ci tak jak mi:)

Nie chcę, żeby mi przeszło. :)

KŁEJK ===> Nie zamierzam prowadzić samochodu w wieku 13 lat... ;] Jednak masz rację, do miasta zawsze jeździmy obok ''Kerfura''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2008 o 22:30, Zbyszlaw napisał:

Mity greckie już czytałem , a rzymskie... Nie pomyślałem o tym, poszukam w bibliotekach.
Dzięki :)


Tak, ale te są zawarte w jednym egzemplarzu

Dnia 01.07.2008 o 22:30, Zbyszlaw napisał:

> Ostatnio jak byłem na giełdzie elektronicznej w Krakowie, to widziałem pudełka z
Might
> and Magic 5, i coś tam jeszcze


Dnia 01.07.2008 o 22:30, Zbyszlaw napisał:

Zrozumiałeś moją wypowiedź? *Prawdziwe* RPG, nie computer Role-Playing Game.


Nie, to były "rasowe", nie na CD albo DVD, tylko "planszowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ludzie, ale problemy z tym liceum... Zdecydowałem sie na szkołę drugiego wyboru i teraz milion wyjazdów i przenoszenia papierów... Też se wymyślili z tym internetem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O dokładnie!!!
ja przez tę rekrutację elektroniczną to w ogóle się dostałem ledwo ledwo do jednego liceum, a i tak na farcie!
i te cholerne bazy danych, dziwne hasła etc... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 01:04, Joorg napisał:

O ludzie, ale problemy z tym liceum... Zdecydowałem sie na szkołę drugiego wyboru i teraz
milion wyjazdów i przenoszenia papierów... Też se wymyślili z tym internetem ;/

Mój kolega nie dostał się do szkoły 2 wyboru i musiał lecieć do tej z 1 wyboru bo kwestionariusz osobowy. A dziwne bo świadectwo już było w szkole 2 wyboru :/ Jakby nie mogli wysłać też kwestionariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 01:38, 143872 napisał:

> O ludzie, ale problemy z tym liceum... Zdecydowałem sie na szkołę drugiego wyboru
i teraz
> milion wyjazdów i przenoszenia papierów... Też se wymyślili z tym internetem ;/

Mój kolega nie dostał się do szkoły 2 wyboru i musiał lecieć do tej z 1 wyboru bo kwestionariusz
osobowy. A dziwne bo świadectwo już było w szkole 2 wyboru :/ Jakby nie mogli wysłać
też kwestionariusza.

Ja mam taki sam problem! Jeszcze jutro/dzisiaj dzwonić będę czy by mogli przesłać. Se wymyślili komputeryzację ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować