Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Lecimy w kosmos z Call of Duty: Infinite Warfare - recenzja

12 postów w tym temacie

> Czekam na komentarze o przekupnych recenzentach. Przecież to niemożliwe by Call of Duty
> się komuś podobało...
Zapomnieli napisać o pay to win ( skórki do broni - które można kupić za normalną kasę - podnoszą statystyki, co daje przewagę w multi). Najwyższa ocena użytkowników na metacritic to 3.3 na PS4. Dodajmy do tego fakt, że na PC gracze ze steam nie mogą grać z tymi z microsoft store. Każda broń strzela tak samo - "spray and pray". Zwróc uwagę również na plusy tej gry - oceniana jest jak single player, a przecież jest to gra nastawiona typowo na multi (które według ludzi którzy już w to grali ssie). Nie twierdzę, że single jest słaby, ale nie powinno to być motywem przewodnim recenzji gry stworzonej czysto pod multiplayer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem fanem Call of Duty ale po otwartej becie przekonałem się że nie warto tym razem wydawać pieniędzy. Znowu latanie, bieganie po ścianach i super kombinezony. Sorry ale mnie to nie bawi. Nie chce grać w coś co udaje Titanfall albo Unreal Tournament. W CODa gram na PS4, często na dzielonym ekranie z kumplem lub narzeczoną i głównie ten rodzaj rozgrywki pchał mnie do tej produkcji, ale już nie potrafię się zmusić żeby w to zagrać podobnie jak moi znajomi. Szczerze nie polecam tej części, ale oczywiście każdy może mieć inne podejście do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja takze bylem fanem Call of Duty i tym razem tez zakupilem i jest dobra zabawa i tez z kumplami gramy na kanapie ale do tej gry przeknal mie tryb zombie bo uwielbiam ten tryb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zapomnieli napisać o pay to win ( skórki do broni - które można kupić za normalną kasę - podnoszą statystyki, co daje przewagę w multi).

Jakby jeszcze się dało kupić te bronie za prawdziwe pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja lezy na lopadkach. Pomijajac kwestie tego ze infinite warfare czeka na patcha to grając w remastera MW4 tez odczulem niesmak. No bo jak nazwac cyrk w postaci stutteringu na gtx 980 i 16gb ramu z core i5 6600k na pokładzie. W obu grach jest przesrane jeżeli chodzi o dzialnie i funkcjonowanie silnika gry, pomimo niemalze 120 klatek w IW i około 200 w MW4 gra się niekomfortowo bo sa sciny albo jakies dziwne lagi to wszystko oczywiście za pomoca "cudownego expirenca" od nvidii (a zabawa w ustawianie jest bez sensu bo i tak nawet na optymalnych gra stutteringuje jak cholera). Na stronie activision czytamy ze trwaja prace nad patchem .. kurwa to w końcu my jesteśmy beta testerami czy co.... kto to testowal i kto wypuscil no kto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem bardzo krytyczny wobec call of duty, ale na to co oferuje IW to jeden z lepszych produktów z serii.
Mechanika gameplayu to znana, bezmyślnie zaprojektowana rozgrywka. Któryś tam reskin modern warfare.

Kampania jest dobra. Możliwość wybierania misji, misje poboczne, fajny klimat. Postacie są przyjemne w odbiorze - Febra jest fajna, Ethan (robot) - świetny. Z protagonistą i antagonistą jest znacznie gorzej. Pierwszy jest normalny (w dobrym tego słowa znaczeniu) ale z czasem zaczyna wkurzać jego męczennictwo.

Męczennictwo - to największy problem kampanii. Początek jest dobry, mamy różne misje, klimat, jakaś intryga w tle. Po chyba 6. głównej misji słyszymy tekst, że to ostatnia chwila aby skończyć misje poboczne. Wtedy mamy pierwszy poważny wk**w, bo uświadamiamy sobie, jak gra jest krótka. A później - bohaterowie lecą w samobójczą misję na marsa i z patetycznymi tekstami giną jeden po drugim. Koniec.

Równie irytujące są typowe dla CoDa zwroty akcji, który obnażają debilizm dowódców (czy strategie militarne w CoDach projektuje komisja smoleńska?) A więc: znikąd pojawiają się wrogowie, bez problemów niszczą ziemską armię, a później uciekają (po co?), rozpierzchają się po kosmosie i dają wybić jeden po drugim. Po całości jest i tak lepiej niż w BO3.

Grafika jest dobra. Optymalizacja - lepiej - u mnie wymaksowany chodzi płynnie (BO3 wywalał mi co godzinę do pulpitu, a do pierwszego pacza musiałem grać w minimalnych detalach)

Multiplayer - to samo co rok temu, głupi gameplay a do tego znane nudne tryby. Miałem to samo spostrzeżenie, co autor tekstu, w MP brakuje czegoś jak tryby z BF2142, albo Battlefronta, gdzie mamy naparzające się statki do wysadzenia i myśliwce. Gameplay coda też lepiej pasowałby do większych przestrzeni. Ale wiadomo - Activision nie inwestowałby w tak poważne zmiany, lepiej dać znany szit i trzepać kasę. Poza tym archaiczny silnik pewnie by tego nie wytrzymał. A szkoda, bo moglibyśmy mieć odrodzenie MP w CoDzie.

Biorąc pod uwagę, że obecnie otrzymujemy 2 gry za cenę ~200 zł, to jak stanieje, mogę wszystkim śmiało polecić. Obecny stosunek jakości do ceny to IMO 5-6/10, a więc średnio, ale lepiej, bo BO3 i AW dałbym po 2-3/10. I słaba sprzedaż tym razem trochę martwi, bo IW i Ghosts miały najciekawsze kampanie z "nowoczesnych" CoDów (od MP w tej grze i tak już nie ma co liczyć na cokolwiek), a dla wydawcy liczy się tylko kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty: Infinite Warfare jest naprawdę fajną grą, i nie rozumiem całego fanowskiego hejtu.

Mam natomiast problem z polskim dubbingiem.
Tłumaczenie jest ogólnie słabe, gdzieniegdzie są rażące błędy; przekład niektórych kwestii i wypowiedzi w ogóle nie pasuje do okoliczności, albo jest cholernie sztywny, a co gorsza - bardzo wiele wypowiedzi przekalkowano na chama, bez zastanowienia się, czy nie ma lepszych polskich odpowiedników, zwłaszcza idiomów. Gra głosem jest drewniana i sztuczna.
Słuchanie czerstwych dialogów bez polotu naprawdę odbiera przyjemność z rozgrywki.

Albo robi się dubbing profesjonalnie, albo NIE ROBI SIĘ GO WCALE.

- Pisałem ja, tłumacz języka angielskiego z ponad 10-letnim stażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam problem z grą.
Otóż po uruchomieniu gry wyświetla się obraz wczytywania, pasek ładuje się prawie do końca i tak zostaje.
Po kilku minutach czekania wyświetla mi się error Call of Duty Game przestał działać. Ktoś wie co jest przyczyną?

Gra kupiona dzisiaj i odpalana za pomocą Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty: Infinite Warfare to mogę powiedzieć jest to według mnie najlepsza część serii fajny klimat w grze wszystkie misje w kampanii były świetne + poboczne misje w kosmosie statkiem grę ukończyłem 2 razy pierwszy raz na normalnym poziomie trudnośći zajeło mi to 8 godzin gdy grałem po raz drugi na poziomie doświadczony to już dłużej prawie 10 godzin grania obecnie ogrywam grę po raz trzeci na poziomie Weteran i jest naprawdę ciężko ale jak ktoś lubi wyzwania to niech włączy grę na tym poziomie jeśli lubi się trochę pomęczyć. Co mogę powiedzieć więcej świetna gra , wspaniała przepiekna grafika , gra daje mnóstwo frajdy + tryb Zombie in Spaceland (polecam online z ziomkami) a także tryb multiplayer. Gra warta każdej wydanej złotówki nie to co przereklamowany Battelfield 1 który jest bardzo słaby kampania pisana na kolanie na  4 godziny skanal + kiepski multiplayer kto grał to wie - więc moja ogólna ocena z czystym sumieniem to 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować