Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Penumbra - temat ogólny

149 postów w tym temacie

Akurat kumpel był zagranicą i kilka gier mi przywiózł w tym Penumbre , monetę znalazłem już wcześniej ale na pomysł z jej spłaszczeniem bym nie wpadł . Thx za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że zaintrygowała mnie ta czarna plaga po oglądnięciu fresh air i review territory na Hyperze. Ale trochę głupio zaczynać zabawę z serią od drugiej części, i tutaj moje pytanie - gdzie można kupić overture? Google mi za bardzo nie pomogły, a co dziwne na internetowym sklepie polskiego wydawcy (play) jest napisane: "UWAGA: Produkt jest zapowiedzią dostępną w przedsprzedaży, wysyłka zostanie zrelizowana w dniu prmiery" a niżej można przeczytać: "DATA PREMIERY: zbyt odległa lub nieokreślona".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszłem penumbre epizod 1. Gra jest świetna, klimat świetny. Gra ma dużo pytań bez odpowiedzi. Chyba będę musiał kupić black plague bo mnie wciągła :P. Według mnie brak broni(oprócz kilofa) wyszło grze na zdrowie. I przynajmniej można w niej pomyśleć, pokombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie: gdzie kupiłeś pierwszą część Penumbry? Lada chwila wyjdzie Black Plague, a to co było kiedyś w CDA to tzw. demo technologiczne, nie pełna gra. Raczej rozbudowane demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zapisac ta gre ? bo jak kliakm esccape i tam jest options conrtinue resume exit ale nie ma save jak zapoisac?
chodzi o darmowa czesc pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 13:18, lukase napisał:

jak zapisac ta gre ? bo jak kliakm esccape i tam jest options conrtinue resume exit ale
nie ma save jak zapoisac?
chodzi o darmowa czesc pierwsza


Darmowa jedynka zapisuje się automatycznie. Sam nie możesz zapisywać stanu gry.
BTW: To gra na góra 3 godzinki, więc nie widzę problemu, żeby przejść za jednym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd można zassać tą darmową Penumbrę? Szukam, ale znajduję tylko demo. Sprawdziłbym chętnie tę grę, bo lubię Horrory ;] No i teraz bodajże nowa część tej gry wyszła, więc zanim bym ją kupił, sprawdziłbym sobie pierwszą część ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Penumbra: Overture i Black Plague wymiataja! ! ! Super klimacik. Nie zabardzo lubie przygodowek ale ta mnie wessala jak odkurzacz kurz. Jeszcze zostala im 1 czesc do zrobienia, ciekawe kiedy wyjdzie? :)

A te zakonczenia to nie bardzo zakonczone bo dalej sie bedzie gralo. Mozna powiedziec ze to gra w 3 kawalkach a z 1 zakonczeniem, tym w 3 czesci. Moze pod koniec bedzie cos o jego ojcu wiecej bo z Czarnej Plagi sie nie dowiedzialEm za duzo.

Sa jakies mody do penumbry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 23:40, Melchah napisał:

Małe pytanie: gdzie kupiłeś pierwszą część Penumbry? Lada chwila wyjdzie Black Plague,
a to co było kiedyś w CDA to tzw. demo technologiczne, nie pełna gra. Raczej rozbudowane
demo.



pierwsza częśc bedzie razem w pudełku z Black Plague.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubilem za bardzo przygodowek, ale ta gra wymiata, a zwlaszcza fabula, juz nie moge sie doczekac 3 czesci. A moze fajna penumbra bo to gra akcji a nie przygodowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 20:56, guncia napisał:

Ja nie lubilem za bardzo przygodowek, ale ta gra wymiata, a zwlaszcza fabula, juz nie
moge sie doczekac 3 czesci. A moze fajna penumbra bo to gra akcji a nie przygodowka :)


sęk w tym, że twórcy tylko na początku mieli robić trylogię... Penumbra: Black Plague to ostatnia część :/ (kolejnej już nie będzie, na pewno nie Penumbry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie probuję sobie uruchomić grę Penumbra Przebudzenie, w istrukcji napisane jest (na str 2):

System operacyjny: Windows 2000 / XP SP2 / Vista

Zaś na stronie http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=2140&p=2844 już Visty nie ma.

Czy to oznacza, że gra pod tym systemem nie ruszy ?

W trybie zgodności z XP nie może wykryć płytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 16:07, xippon napisał:

Właśnie probuję sobie uruchomić grę Penumbra Przebudzenie, w istrukcji napisane jest
(na str 2):

System operacyjny: Windows 2000 / XP SP2 / Vista

Zaś na stronie http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=2140&p=2844 już Visty nie ma.

Czy to oznacza, że gra pod tym systemem nie ruszy ?

W trybie zgodności z XP nie może wykryć płytki.


Problem rozwiązany i porada dla innnych, być może ktoś będzie rownież próbowal uruchomić grę.

Gra pod Vistą nie uruchamia się, jeśli włączymy tryb zgodności z XP mimo, że na stronie producenta i w pomocy tecnicznej jest taka sugestia. Tryb zgodności z XP = brak wykrywania płyty

Gra ruszyła u mnie, kiedy doinstalowałem: OpenAL z płytki ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować