Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2007 o 20:20, Mateusz9214 napisał:

no i? PS3 wystartowal rok pozniej id xboxa wiec czemu tu sie dziwic ze tak awaryjna konsola
odniosla sukces kiedy byla jedyna na rynku


tlumaczenie w ten sposob gorszej sprzedawalnosci ps3 wzgledem x360 jest absurdalne. wii tez wystartowalo rok pozniej a jakos sprzedaje sie lepiej od x360. my tu mowimy o ilosci sprzedanych sztuk na miesiac a nie lacznej sprzedazy.

ps3 = brak dobrych gier + wysoka cena. do poki nie zmienia sie obia czynniki sumy, sprzedaz nie podskoczy nawet troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliscie jakoby plotke ze na PS3 działaja kopie zapasowe gier nawet bez przerabiania konsoli?(przerabiania nawet ps3 niema wiec niewiem czy to prawda) na x360 to az smieszne jak ludzie przerabiaja ja mojej konoslki napewno nie przerobie jak juz ja kupie chyba w tym tyg bo przeciez to sie gwar traci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 21:56, WorldWar3PL napisał:

Co do tych 3-4 lat... tu widać kolejną zaletę konsol - nawet kupienie tej nowej konsoli za
te 3-4 lat + cena konsoli kupionej niedawno z obecnej generacji jest niższa niż upgrade komputera...

dla mnie akurat kwestia ceny nie gra roli, ale biorac pod uwage ile kiedys ladowalem w pc i karty graficzne i procki - tak wychodzi mi taniej. ale dla mnie, fakt ze nie musze uzerac sie juz wiecej komunikatami typu "wystapil wyjatek, ok/anuluj" albo "system windows odzyskal sprawnosc po krytycznym bledzie" czy tez zmiana bebechow jest dla mnie bezcenne. wyjasniajac zagadke mojego przepisu na szczescie - pc zamienilem na maca na ktorym pracuje mi sie trzy razy lepiej. a do grania konsola jest w sam raz. :D

Dnia 26.08.2007 o 21:56, WorldWar3PL napisał:

Czyli co, X360 FTW?

czas pokaze. jak tylko cena wii i ps3 spadnie ponizej (odpowiednio) 800/1200 zeta to i tak zainwestuje - na kazdej platformie sa swietne gry, szkoda zawezac sie do jednej jesli ktos nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 22:02, pllayboyy napisał:

Słyszeliscie jakoby plotke ze na PS3 działaja kopie zapasowe gier nawet bez przerabiania konsoli?(przerabiania
nawet ps3 niema wiec niewiem czy to prawda) na x360 to az smieszne jak ludzie przerabiaja ja
mojej konoslki napewno nie przerobie jak juz ja kupie chyba w tym tyg bo przeciez to sie gwar
traci...


OMG -_-'' Czemu uważasz, że to śmieszne? Wystarczy się odrobinkę zainteresować, a wiedziałbyś, że X360 można przerobić bez zrywania plomby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 22:10, bojanzaw napisał:

> Słyszeliscie jakoby plotke ze na PS3 działaja kopie zapasowe gier nawet bez przerabiania
konsoli?(przerabiania
> nawet ps3 niema wiec niewiem czy to prawda) na x360 to az smieszne jak ludzie przerabiaja
ja
> mojej konoslki napewno nie przerobie jak juz ja kupie chyba w tym tyg bo przeciez to sie
gwar
> traci...

OMG -_-'' Czemu uważasz, że to śmieszne? Wystarczy się odrobinkę zainteresować, a wiedziałbyś,
że X360 można przerobić bez zrywania plomby...



taa tylko w jakim celu? zeby na piratach se jechac? w angli NIKT nie przerabia*chyba ze desperat* tam ludzie tylko na org jada bo sie nie oplaca fakt ze w polsce sie malo zarabia no ale jak kto lubi wiadomo ze gry sa drogie a po 2 niemozliwe jednak jest ze z ps3 tak jest bo przeciez/. kto ma nagrywake blu-ray?:) ja tam jakbym mial x360 to bym nie przerabial bo gry juz mieh po premierze to ok 100 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 22:21, pllayboyy napisał:

taa tylko w jakim celu? zeby na piratach se jechac?


No chyba po to się przerabia konsole...

Dnia 26.08.2007 o 22:21, pllayboyy napisał:

w angli NIKT nie przerabia*chyba ze desperat*
tam ludzie tylko na org jada bo sie nie oplaca fakt ze w polsce sie malo zarabia no ale jak
kto lubi wiadomo ze gry sa drogie a po 2 niemozliwe jednak jest ze z ps3 tak jest bo przeciez/.
kto ma nagrywake blu-ray?:) ja tam jakbym mial x360 to bym nie przerabial bo gry juz mieh po
premierze to ok 100 zl


Dobra, tylko że nie każdy ma hajs na nowości :/ Popatrz na takie Gears of War. Tyle minęło od premiery, a cena nadal na poziomie 140-160zł O_o

Zanim PS3 zostanie złamane, to łohoho. Jednak na wszystko jest sposób. Tylko, że lepiej będzie kupić oryginał na PSkę, niż pirata, bo 1. nagrywarka jak wsponiałeś, 2. droga płyta, 3. gry sporo zajmują i nie będzie się ludziom chciało ściągać. Sony dobrze to przemyślało, dając BD do swojej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 22:26, bojanzaw napisał:

Sony dobrze to przemyślało, dając BD
do swojej konsoli.



I to tez bedzie jednym z wielu powodow dla ktorego tworcy gier zainwestuja w ta konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 22:28, pllayboyy napisał:

> Sony dobrze to przemyślało, dając BD
> do swojej konsoli.


I to tez bedzie jednym z wielu powodow dla ktorego tworcy gier zainwestuja w ta konsole


Jakoś nie bardzo widać po dzisiejszej bibliotece gier na PS3... Przeróbki są już od bardzo dawna. Zrazili się? Nie. Wniosek sobie sam wysuń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2007 o 22:50, bojanzaw napisał:

Jakoś nie bardzo widać po dzisiejszej bibliotece gier na PS3... Przeróbki są już od bardzo
dawna. Zrazili się? Nie. Wniosek sobie sam wysuń :)

http://www.next-gen.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1842
http://www.next-gen.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1850
zwroci uwage na drugi link mowi sie ze jest malo gier na PS3 to spytam sie ile osob kupuje co miesiac 1 gre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 22:59, Mateusz9214 napisał:


> Jakoś nie bardzo widać po dzisiejszej bibliotece gier na PS3... Przeróbki są już od bardzo

> dawna. Zrazili się? Nie. Wniosek sobie sam wysuń :)
http://www.next-gen.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1842


Co chciałeś tym pokazać? Jedna firma woli dla PS3 i już wielce więcej gier jest? Buehehe ^_^

Dnia 26.08.2007 o 22:59, Mateusz9214 napisał:


Twierdzisz, że UE3 jest słaby? Grałeś w GoW, BioShock? Te gry z niego korzystają i nie mów mi, że ten silnik jest kiepski.

Dnia 26.08.2007 o 22:59, Mateusz9214 napisał:

zwroci uwage na drugi link mowi sie ze jest malo gier na PS3 to spytam sie ile osob kupuje
co miesiac 1 gre?


Możesz używać przecinków i kropek? Zwróć się pisze, a nie zwróci :P Skąd mam wiedzieć ile osób kupuje gre/m-c O_o Czy ja prowadzę takie badania? Jednak widzę na 1 forum, gdzie prowadzi się sprzedaż/zamianę gier, że ludzie kupują dużo gier na miesiąc. Nawet na 2 tygodnie biorą więcej. Nie chodzi mi o to, że to używki, ale są tam też nowe gry (Darkness, BioShock).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Planuję w niedalekiej przyszłości zakup konsoli Nitendo Wii ! Chodzi mi głównie o dobrą zabawę i rozrywkę ! Lecz nie wiem czy warto wydawać kasę, na tą konsolę, czy faktycznie jest ona taka dobra? Czy gry na nią, są dobrze zrobione i czy ten kontroler się sprawdza? Jestem pełen obaw, dlatego chcę sięgnąć po radę posiadaczy owej konsolki ! Z góry dzięki za każdą odpowiedź!! POZDRO !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2007 o 21:54, Ciastuś napisał:

2. twierdzenie ze kilka lat "procesory sony dadza o sobie znac a x360 bedzie dyszec" jest czystym
gdybaniem i marzeniem uzytkownikow ps3. rownie dobrze moze sie okazac ze z powodu ogromnego
poziomu komplikacji
, dla 99% developerow nigdy nie bedzie to osiagalne i w efekcie gry beda
duzo slabsze graficznie niz faktycznie ps3 na to pozwala. czas pokaze. poki co swiadczy on
przeciwko ps3.


"czyste gdybanie i marzenie..." <--- mi to zarzucasz, a sam gdybasz, plotkujesz etc... Wszystkie trudności w programowaniu na PS3 wynikają nie z tego, że jest arcy trudno, tylko z tego że na X360 jest łatwiej... Łatwiej nie oznacza lepiej. Już teraz twórcy gier mówią, że na Ps3 wcale się tak trudno nie programuje, jak inni mówili...

za 3-4 sądzę, że Sony nie będzie nawet myślało o nowej konsoli... PS3 się rozkręci, M$ pochwali się czymś nowym, ale o wiele droższym i nie będzie miał biblioteki gier ogromnej na wstępie, tak jak PS3 będzie miało (a i cena konsoli będzie mniejsza - tak zakładam), więc sytuacja będzie ta samo, co teraz tylko role się odwrócą troszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 00:26, PatrolPatryk napisał:

Witam ! Planuję w niedalekiej przyszłości zakup konsoli Nitendo Wii ! Chodzi mi głównie o dobrą
zabawę i rozrywkę ! Lecz nie wiem czy warto wydawać kasę, na tą konsolę, czy faktycznie jest
ona taka dobra? Czy gry na nią, są dobrze zrobione i czy ten kontroler się sprawdza? Jestem
pełen obaw, dlatego chcę sięgnąć po radę posiadaczy owej konsolki ! Z góry dzięki za każdą
odpowiedź!! POZDRO !!


Dobrą zabawę, tak? No to Wii jest najlepsze, ale musisz pamiętać, że na Wii jest mało "poważniejszych" tytułów, bo większość gier to cassuale. Jeżeli stawiasz wyłącznie na dobrą zabawę, to kup Wii, a jeżeli na świetną grafikę, poważne tytuły dołóż ten 1300 zł i kup Playstation 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 08:39, master matrox napisał:

Dobrą zabawę, tak? No to Wii jest najlepsze, ale musisz pamiętać, że na Wii jest mało "poważniejszych"
tytułów, bo większość gier to cassuale. Jeżeli stawiasz wyłącznie na dobrą zabawę, to kup Wii,
a jeżeli na świetną grafikę, poważne tytuły dołóż ten 1300 zł i kup Playstation 3.


Widziałeś ty chociaż nowe gry na Wii? :) Grafika w nich powala. Też się myliłem, mówiąc, że jest mało poważnych tytułów. Jednak jest: Red Steel, RE4, wyjdzie RE: Umbrella Chronicles, Manhunt 2 !!! Oby -.- DBZ Budokai Tenkaichi 2 i 3 !!! Mario Galaxy nie należy do poważnych, ale jest świetną grą, przynajmniej tak jest na gameplayach :) Patryk się pytał posiadaczy Wii, więc nie do ciebie, ani do mnie to pytanie. Ja się jednak zainteresowałem ostatnio Wii, bo chcę kupić i na 100% jest warto. Najlepiej pogadać z Piotr13PL, bo on ma Wii, więc wszystko może wytłumaczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 08:36, syriusz.b napisał:

za 3-4 sądzę, że Sony nie będzie nawet myślało o nowej konsoli... PS3 się rozkręci, M$ pochwali
się czymś nowym, ale o wiele droższym i nie będzie miał biblioteki gier ogromnej na wstępie,
tak jak PS3 będzie miało (a i cena konsoli będzie mniejsza - tak zakładam), więc sytuacja będzie
ta samo, co teraz tylko role się odwrócą troszkę...

tyle, że pamiętaj, iż w przypadku konsol nie działa to tak jak w przypadku kart graficznych i procesorów, czyli że nowy model = kasa. żadnemu producentowi nie zależy na szybkim zastępowaniu starych modeli nowymi, tylko na jak najdłuższej eksploatacji istniejącego modelu. dlaczego? bo niskie koszty, produkcji, masa dostępnych gier, a na każdej zarabia producent sprzętu, koszty związane z opracowaniem produktu dawno zwrócone. jednym słowem - kasa płynie bez wysiłku. nikt więc nie ma interesu we wprowadzaniu jednego modelu za drugim. tym bardziej, że do nowego modelu dokłada się sporo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 11:11, syriusz.b napisał:

>ciach

z takich poważnych to Scarface się pojawił chyba ostatnio też


Nom, widziałem go. Ale kiepsko oceniony został :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2007 o 08:39, master matrox napisał:

Dobrą zabawę, tak? No to Wii jest najlepsze, ale musisz pamiętać, że na Wii jest mało "poważniejszych"
tytułów, bo większość gier to cassuale. Jeżeli stawiasz wyłącznie na dobrą zabawę, to kup Wii,
a jeżeli na świetną grafikę, poważne tytuły dołóż ten 1300 zł i kup Playstation 3.


Sorry, że się wtrącam, ale czy w każdej swojej wypowiedzi musisz komuś polecić zakup PS3? :> Wiem, że jesteś wielkim fanem tej marki, ale kolega PatrolPatryk pytał o zdanie posiadaczy Wii :P To samo się tyczy Kondzia - Patryk chce kupić Wii, a nie Xboxa, więc nie wiem po co się wypowiadasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się