Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 27.09.2007 o 18:36, Klimos napisał:

> ciach


uuu jeśli chodzi o techniczne sprawy HD to ja noga - musisz poczekać aż ktoś kto, coś wie na ten temat przyjdzie. Generalnie w premium jest kabel na HD (taki na 5 "wtyków"), ale jaka jest różnica jakościowo między nim a HDMI to nie mam pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wtrącic, iż Call of Duty 4 wygląda nieco lepiej na konsoli sony tak infomuje ign(a jest to dośc surowy servis jeśli chodzi o te sprawy). Na pierwszy rzut oka są identyczne obydwie wersje, jednak w wersji ps3 jest nieco lepszy HDR. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto, co napisałem po 15 minutowym kontakcie ze SKATE - tekst napisany w ciągu 5-10 minut jednym ciągiem, więc wysokich lotów NIE jest.
No właśnie - Games Convention wciąż trwa, co zresztą możemy zauważyć po ich wspaniałych relacjach z tejże imprezy. Jednak ich relacje to nie wszystko ;-) W końcu uzyskałem dostęp do dema SKATE na X360 i zamierzam zdać krótszą, bądź też dłuższą relację - zobaczymy, na ile mi wyjdzie.

Początki

A więc. Na początku wita nas menu - zazwyczaj widać, że producenci starali się o jego oryginalność, ale szczerze mówiąc ciężko powiedzieć, czy im wyszło - całość przedstawia ruchomych skate''ów i pewne elementy skateparku, które wyglądają jakby zostały wycięte z papieru. W oczy rzuca się również element wszystkich gier od EA, czyli znaczek, który pokazuje jaka teraz pioseneczka leci w tle.

Ucz się pan, ucz!

Dużego wyboru w menu nie miałem, więc czym prędzej wcisnąłem Start Demo. Po krótkim loadingu ukazał mi się skatepark, okienko z tekstem, co mogło oznaczać tylko jedno - tutorial. Wygląda on mniej-więcej tak, że na początku jest pokazany film przedstawiający skatera, a w lewym dolnym rogu umieszczony jest pad od konsoli. Skater zaczyna robić trick, a różnorakie strzałeczki pokazują, w jaki sposób mamy obsłużyć kontroler, by wyszło tak, jak trzeba. Co dalej? Słyszymy coś w stylu "Give it a try" i nie pozostaje nam nic innego, jak wykonać trick.

SYSTEM TRICKÓW i STEROWANIE

Gamepad od iksa, jakby ktoś nie znał przycisków - LT to przycisk na górze z tyłu po lewej, a RT po prawej

Tricki.. właśnie... Sprawa ta została rozwiązana dosyć nietypowo. Z resztą, co się dziwić - SKATE ma za zadanie pobić samego THPS, a seria ta na rynku jest już paręnaście lat. Hm. Nieco odbiegam od tematu.

Lewa gałka pada służy do poruszania ciałem skatera - czyli będziemy jej używać po to, by zmienić kierunek jazdy, bądź obrócić się w powietrzu. X''em bądź A odpychamy się, by uzyskać prędkość - w końcu nikt nie stanie i nie będzie czekał, aż wiatr go rozpędzi, prawda? :) X odpowiada za nogę lewą, a A za nogę prawą. Za pomocą LT i RT łapiemy się ręką deski - i tutaj jest podobnie, LT odpowiada za rękę lewą, a RT za prawą. Przechodzimy teraz do głównego bohatera tej części, czyli prawej gałki analogowej, która odpowiada za kontrolę deski. To właśnie ona posłuży nam do wykonywania najbardziej wyczesanych tricków - ba, w ogóle bez niej żadnego nie zrobimy. Spróbuję opisać na przykładzie ollie, jak to wygląda.

Ollie - kierujemy prawy analog w dół, by nasza postać ukucnęła, a potem szybko kierujemy go w górę - powinno to zaowocować skokiem. Im bardziej nasza postać będzie przykucnięta, tym wyżej polecimy.

Każdemu trickowi odpowiada konkretny sposób poruszania gałką - np. dla zrobienia jednego z flipów, podobnie jak w ollie, kierujemy prawy analog w dół, by przykucnąć, a potem po okrężnej kierujemy go w prawą stronę. Na początku są spore problemy zarówno z przyzwyczajeniem się do dość nietypowego sterowania, jak i zapamiętania sposobu robienia tricków, ale wszystkiego można się nauczyć.

Grafika i realizm

Mniej-więcej tak toto wygląda

To, co się rzuca w oczy, to znacznie ładniejsza od konkurencyjnego THPS grafika. Wszystko jest ładne, nie ma kanciastych dziwadeł i wszystko wygląda tak, jak ma wyglądać. Na dodatek muszę przyznać, że gra jest niezwykle... realistyczna. W przeciwieństwie do THPS, gdzie możemy wykręcić bez problemu obrót 1080'', tutaj każdy trick wymaga od nas wysiłku - niezależnie, czy mówimy o Ollie, czy o grabie z obrotem 180''. Na dodatek nasz skater jest bardzo narażony na... upadek z deski. Wystarczy przy zbyt dużej prędkości najechać na krawężnik (a to się może zdarzyć, jeżeli ktoś nie zdąży wyskoczyć) i bum - deska zostaje, nasza postać leci parę metrów do przodu. Za plus muszę uznać to, że wygląda to bardzo boleśnie - zupełnie, jakbym widział prawdziwego skatera-masochistę. Animatorzy się postarali.

DŹWIĘK

Tutaj niestety nie za wiele dobrego mogę powiedzieć, bo jest po prostu ubogo. W tle lecą jakieś kawałki (usłyszałem bodajże jeden rockowy), ale absolutnie nie wpadają w ucho i raczej nikomu nie zrobi różnicy, czy muza jest włączona, czy też nie. Wokół słychać tylko odgłos kół deskorolki uderzających o chodnik, głos naszego przewodnika-ziomala, krzyki rozpaczy przy upadku i ... to wszystko, żadnych rewelacji. Jest po prostu biednie.

Co tu się w ogóle robi...

Podobnie jak w THPS, za każdym razem stoją przed nami różnorakie wyzwania, po które będziemy musieli jeździć po skateparku. Tu ktoś może będzie chciał nakręcić film, tu zrobić zdjęcia... zazwyczaj wszystko sprowadza się do zrobienia odpowiednich tricków w odpowiednim miejscu i zmieszczenia się w wyznaczonym limicie czasu. Oczywiście dostęp do nakręconych filmów można później uzyskać z menu gry - nazwijmy to swojego rodzaju replayem. Na uwagę zasługuje to, że po prostu genialnie wygląda wyzwanie, w którym ktoś robi nam zdjęcia - po zaliczonym zadaniu nasz przejazd pokazywany jest w zwolnionym tempie, a kluczowe momenty zostają uchwycone (słyszymy pstryk i całość baardzo spowalnia, lub nawet się zatrzymuje). Z pewnością będziemy to oglądać wiele, wiele razy :)

Podsumowanie

Z demkiem obcowałem zaledwie 20 minut, a jednak - bawiłem się nieźle. Niestety, obawiam się jednego - czy po paru zadaniach i godzinach spędzonych w wirtualnym skate-parku, nie dopadnie nas monotonia, znana z THPS? Bo wiecie, monotonne gry są fe... Zobaczymy, co się z tego rozwinie. Może nawet toto kupię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HS - świetna zabawa, ale na maks 7 godzin. Później jeszcze można grać na nowym trybie trudności - kolejne 6-7 godzin. Po tym czasie rozrywka kończy się definitywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 19:12, shinian napisał:

HS - świetna zabawa, ale na maks 7 godzin. Później jeszcze można grać na nowym trybie trudności
- kolejne 6-7 godzin. Po tym czasie rozrywka kończy się definitywnie.


wiec gre warto kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 18:49, Yasu napisał:

Chciałbym wtrącic, iż Call of Duty 4 wygląda nieco lepiej na konsoli sony tak infomuje ign(a
jest to dośc surowy servis jeśli chodzi o te sprawy). Na pierwszy rzut oka są identyczne obydwie
wersje, jednak w wersji ps3 jest nieco lepszy HDR. Pozdrawiam


Nic w tym dziwnego to było oczywiste ze z czasem grafa na ps3 bedzie coraz lepsza niz na x360 poniewaz ta maszyna ma wieksze mozliwosci przeciez nie jest 2x drozsza bo tak sie chcialo producentom x360 niema co ukrywac to troche tani syf kumpel mowil ze z typem juz troche graja i juz pomalu konsola sie psuje coraz czesciej nie mowia o tym ze co 3 trafia do naprawy pozatym m$ pomyslal zeby zabrac bardzo wazne rzeczy i dac tak mala cene bo niektorzy ludzie glownie na cene patrza a nie na jakosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 19:23, tableta1 napisał:

> HS - świetna zabawa, ale na maks 7 godzin. Później jeszcze można grać na nowym trybie
trudności
> - kolejne 6-7 godzin. Po tym czasie rozrywka kończy się definitywnie.

wiec gre warto kupic?


eee maks 7 godzin napisał shinian, a jak na razie rekordowy czas, który ja słyszałem (może być lepszy) to 5 godzin i 58 minut, tak więc gra za ponad 200 zł na 6 godzin - sam sobie odpowiedz, czy się opłaca... Ja się nie wypowiadam, bo nie grałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UUU co ja widze zajebisty plan wydawniczy na ps3 na przyszly rok:D:D tak jak mowili tak sie stalo na 2008 rok to bedzie rok konsoli ps3 i mysle ze 2009 i 2010 oraz 2011 itd tez:D:DBo cos zabardzo zbyt wielu fajnych tytulow na x360 nie widze, owszem jest pare swietynych no ale w porownaniu jednak sami sobie obiektywnie odpowiedzcie zaraz pewnie bedziecie mnie wyzywac od niewaidomo jakiego fan boya ale ja tylko przedstawiam fakty oto baaardzo ciekawa nowinka, moze nie taka nowina no ale..:) a ile jeszcze gier nie zapowiedzianych:)

http://ps3.ign.com/index/release.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 19:43, tableta1 napisał:

UUU co ja widze zajebisty plan wydawniczy na ps3 na przyszly rok:D:D tak jak mowili tak sie
stalo na 2008 rok to bedzie rok konsoli ps3 i mysle ze 2009 i 2010 oraz 2011 itd tez:D:DBo
cos zabardzo zbyt wielu fajnych tytulow na x360 nie widze, owszem jest pare swietynych no ale
w porownaniu jednak sami sobie obiektywnie odpowiedzcie zaraz pewnie bedziecie mnie wyzywac
od niewaidomo jakiego fan boya ale ja tylko przedstawiam fakty oto baaardzo ciekawa nowinka,
moze nie taka nowina no ale..:) a ile jeszcze gier nie zapowiedzianych:)

http://ps3.ign.com/index/release.html


UUU co ja widze - gościa, który tak się zna na PS3, że szkoda gadać...

A tak dokładniej chodzi mi o to, że 90% tej twojej listy to multiplatformy i w tej chwili cały twój post pada na łeb, a dokładniej strzeliłeś sobie w nogę kolego... Błagam cię nie odpowiadaj mi, że fanboyuje, czy bronie M$, bo to co powiedziałem to fakt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 19:53, syriusz.b napisał:

> UUU co ja widze zajebisty plan wydawniczy na ps3 na przyszly rok:D:D tak jak mowili tak
sie
> stalo na 2008 rok to bedzie rok konsoli ps3 i mysle ze 2009 i 2010 oraz 2011 itd tez:D:DBo

> cos zabardzo zbyt wielu fajnych tytulow na x360 nie widze, owszem jest pare swietynych
no ale
> w porownaniu jednak sami sobie obiektywnie odpowiedzcie zaraz pewnie bedziecie mnie wyzywac

> od niewaidomo jakiego fan boya ale ja tylko przedstawiam fakty oto baaardzo ciekawa nowinka,

> moze nie taka nowina no ale..:) a ile jeszcze gier nie zapowiedzianych:)
>
> http://ps3.ign.com/index/release.html

UUU co ja widze - gościa, który tak się zna na PS3, że szkoda gadać...

A tak dokładniej chodzi mi o to, że 90% tej twojej listy to multiplatformy i w tej chwili
cały twój post pada na łeb, a dokładniej strzeliłeś sobie w nogę kolego... Błagam cię nie odpowiadaj
mi, że fanboyuje, czy bronie M$, bo to co powiedziałem to fakt...



nie te gry maja takze wyjsc na ps3 a na co innego wyjda to mnie akurat nie obchodzi to obchodzi tylko fanboyow co sa skapi i chca zeby dana gra wyszla tylko na ich konsole to jest najsmieszniejsze z wszystkiego hhaha a mam pytanko kiedy ta gra ma wyjsc: Kane & Lynch: Dead Men bo sie zapowiada swietnie i TH 9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i tak sie zdziwilem bo Gothic IV zauwazylem na planie wydawniczym na PS3 a na x360 nie tylko jeszcze na PC to na X360 ma 4 nie wyjsc? chociaz niewiadomo jak to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 19:57, tableta1 napisał:

nie te gry maja takze wyjsc na ps3 a na co innego wyjda to mnie akurat nie obchodzi to obchodzi
tylko fanboyow co sa skapi i chca zeby dana gra wyszla tylko na ich konsole to jest najsmieszniejsze
z wszystkiego hhaha a mam pytanko kiedy ta gra ma wyjsc: Kane & Lynch: Dead Men bo sie zapowiada
swietnie i TH 9?


I ten kolejny argument jest głupi... Użyłeś go, żeby pokazać, że PS3 wygra, a niby wygra z X360, automatycznie stawiasz te konsole przeciw sobie, więc jak porównujesz to nie powinieneś, wręcz pogrążasz się przedstawiając 90% multiplatform, bo to tylko pokazuje, że wielu Exclusivów na maszynkę Sony nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, dlaczego z tej listy wynika że mój kochany Burnout: Paradise pojawi się w sprzedaży dopiero w styczniu 2k8? Mam nadzieję, że ta lista dotyczy US, bo Criterion (konkretnie: Craig Sullivan) powiedział że: a) Europa dostanie Burnouta wcześniej niż jankesi; b) powiedział to tak, jakbyśmy mieli dostać go jeszcze przed gwiazdką. US czy Worldwide?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 20:18, syriusz.b napisał:

> nie te gry maja takze wyjsc na ps3 a na co innego wyjda to mnie akurat nie obchodzi to
obchodzi
> tylko fanboyow co sa skapi i chca zeby dana gra wyszla tylko na ich konsole to jest najsmieszniejsze

> z wszystkiego hhaha a mam pytanko kiedy ta gra ma wyjsc: Kane & Lynch: Dead Men bo sie
zapowiada
> swietnie i TH 9?

I ten kolejny argument jest głupi... Użyłeś go, żeby pokazać, że PS3 wygra, a niby wygra z
X360, automatycznie stawiasz te konsole przeciw sobie, więc jak porównujesz to nie powinieneś,
wręcz pogrążasz się przedstawiając 90% multiplatform, bo to tylko pokazuje, że wielu Exclusivów
na maszynkę Sony nie będzie...



Ale nie zauwazylem zeby lista exclusivow na x360 byla wieksza albo ciekawsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 19:38, syriusz.b napisał:

> > HS - świetna zabawa, ale na maks 7 godzin. Później jeszcze można grać na nowym trybie

> trudności
> > - kolejne 6-7 godzin. Po tym czasie rozrywka kończy się definitywnie.
>
> wiec gre warto kupic?

eee maks 7 godzin napisał shinian, a jak na razie rekordowy czas, który ja słyszałem (może
być lepszy) to 5 godzin i 58 minut, tak więc gra za ponad 200 zł na 6 godzin - sam sobie odpowiedz,
czy się opłaca... Ja się nie wypowiadam, bo nie grałem :)

Ja powiem ze to bedzie warto kupic ale jak zejdzie do 150zl i nizej wiec do swiat nalezy poczekac.Oczywiscie to czyste zalozenie, bo jesli mase osob sie na to rzuci to i bedzie tego wiecej na allegro, a im wiecej tam tego bedzie tym ceny powinny byc nizsze...oby tak bylo XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 20:57, tableta1 napisał:

Ale nie zauwazylem zeby lista exclusivow na x360 byla wieksza albo ciekawsza


ale ja nigdzie tak nie napisałem... Ja po prostu zwracam uwagę na to, że jak już podajemy argumenty to konkretne, a nie takie, które można obalić w mniej niż minutę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 19:34, tableta1 napisał:

Nic w tym dziwnego to było oczywiste ze z czasem grafa na ps3 bedzie coraz lepsza niz na x360
poniewaz ta maszyna ma wieksze mozliwosci przeciez nie jest 2x drozsza bo tak sie chcialo producentom
x360 niema co ukrywac to troche tani syf kumpel mowil ze z typem juz troche graja i juz pomalu
konsola sie psuje coraz czesciej nie mowia o tym ze co 3 trafia do naprawy pozatym m$ pomyslal
zeby zabrac bardzo wazne rzeczy i dac tak mala cene bo niektorzy ludzie glownie na cene patrza
a nie na jakosc


eh, tableta, gdyby tak zawsze cena była wyznacznikiem jakości to ile prostsze życie mieliby konsumenci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się