Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft - Project Scorpio ma pomóc w odnowieniu kontaktów z twórcami gier

6 postów w tym temacie

Żal mi One szczerze, ale patrząc na wypowiedzi tych świrów, dochodzę do wniosku że mają go już w głębokim poważaniu a cała ich uwaga skupia się na tym Scorpio... Patrząc na line up 2017 styczeń-kwiecień to jest po prostu porażka. Jak oni chcą wydawać kompaktybilnie i pogodzić nowe gry na tych obydwu konsolach równocześnie jak moc obliczeniowa pomiędzy dwiema tymi konsolami jest tak duża??!.  Pierwszy Xbox był genialny a poszedł do piachu po 3 latach z hakiem, Windows 8 nieco ponad 1.5 roku (8.1 pomijam bo to nakładka napisana w rok) a teraz czemu by nie zakopać One? Korzystam po dziś z każdego z tych produktów i naprawdę dobrze mi z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że tylko sobie samobója strzelają. Dali ciała marketingowo z X1 i przegrali. Zwyczajnie przegrali. Sony wykorzystało sytuacje (mistrzowska reklama o pożyczaniu gier np) i ich zaorało. I wszystko wpadło w błędne koło. Nie ma dobrych exów na X1 bo się nie opłaca. To co miało być zostało zeskrobane przez MS albo studia które się zabierały za te gry. A skoro nie ma dobrych exów gdzie Sony sypie nimi z rękawa to znowu napędza się sprzedaż PS4 i X1 jest w jeszcze gorszej sytuacji.

A wystarczyła by JEDNA super genialna gra która Cie kręci w nosie że "chcesz w nią zagrać". Tak np ludzie kupują Nintendo. Wydają tyle ile kosztuje PS4 czy X1 żeby kupić konsolę na którą jest tylko JEDNA gra AAA - Zelda.

I co teraz robią? Dalej nie mają exów albo gier które pokażą moc Scorpio ale robią Scorpio żeby... no właśnie po co? Odpalić stare gry? X1 już to robi. Odpalić nowe gry w lepszej oprawie? Nie opłaca się bo X1 to margines a z tego marginesu jeszcze mniej ludzi kupi Scorpio. Wygląda że Scorpio to projekt na kolanie który ma tylko i wyłącznie odpowiedzieć na PS Pro. Które powstało stricte pod VR. Którego MS też nie ma.

Na ich miejscu skupił bym się na nowej generacji. I na produkcji czegoś co jakościowo zmiecie gry Sony dostępne na start. Tą generację już przegrali. Sony ma EX-y, Sony ma VR, Sony ma 2 konsole w tej samej generacji. Sony ma devów za sobą i przede wszystkim - ludzi. Ludzie nie są bardzo zadowoleni z wielu rzeczy (np trzeba już płacić za multi jak u MS czy kiepsko działający PSN) ale w zasadzie nie mają innego wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwyższy czas opchnąć XONE, póki jeszcze ktoś chce to kupić ...

ZERO ekskluzywnych tytułów - ja konsolę zakupiłem dla wcześniejszego dostępu do nowego Tomb Raidera, Halo 5 i Gears of War 4, teraz pierwszą grę mam na PC, drugą też kiedyś zakupię a na One został mi tylko Halo 5 i Forza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dariuszp

Wydaje mi się, że ONE / Scorpio to ostatni sprzęt Microsoftu, później pójdą typowo w PC (może coś w rodzaju Steam Machines)? Świadczyć może o tym scalenie konsoli z Windows 10 / DirectX12 i dodatnie PlayAnywhere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karczort napisał:

@dariuszp

Wydaje mi się, że ONE / Scorpio to ostatni sprzęt Microsoftu, później pójdą typowo w PC (może coś w rodzaju Steam Machines)? Świadczyć może o tym scalenie konsoli z Windows 10 / DirectX12 i dodatnie PlayAnywhere.

Jeżeli zrobią to dobrze to to ma sens. Mieliby swój system w swoim PC, kontrolowane konfiguracje sprzętu. W ten sposób łączą fakt że PC jednak MOŻNA modyfikować z tym że modyfikacje były by kontrolowane co dało by niejako stabilność jaką dają konsole.

Ale czarno to widzę. Zwłaszcza że Switch pokazał że da się zrobić konsolę hybrydową która zwyczajnie działa. I muszę przyznać że coraz częściej siadam w fotelu ze Switchem albo podpinam go do TV i biorę pada do ręki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować