Zaloguj się, aby obserwować  
Liqid

Mity prawdziwe i te zmyślone

19 postów w tym temacie

Oglądacie "Pogromców mitów" czy "Brainaca". Jeśli nie, to wiedzcie, że to programy, w których sprawdzane są różne popularne, aczkolwiek mało prawdopodobne teorie.
Czy wzorem Robina Hooda [bo mało jaad] da się przebić strzałę na pół? Okazuje się, że to niemożliwe, w filmie użyto bambusowe strzały, imitujące oryginalne, te oczywiście.
Czy głosem da się zbić szkło? Tylko wzmocnionym elektronicznie.
W "Pogromcach..." wszystko jest sprawdzane fachowo i w fazach. - Prawdziwość mitu i co zrobić, by jednak osiągnąć ten efekt.
"Brainac" jest bardziej szalony i testy są krótkie. Okazuje się, że np. gaśnica ma mnóstwo zastosowań.
Wsadzona do piekarnika wybucha, zaś dają też niezły napęd przyczepione do np. wózka inalidzkiego [takie coś jest nawet szybsze od Seegway''a]. Znacie jakieś szalone tezy? Podzielcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Diskawery". Fajne są te programy.
Czy osoba trzymająca napój w rollercoasterze zostanie nim obrana na pętli - nie, siła odśrodkowa.[ale na zakrętach to już tak].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 16:27, Night Elf napisał:

A te plywajace owoce profesor... mhm :P

Następnie sprawdzali, czy efekt uboczny płynących owoców też będzie pływał. Okazało się, że kloc zatonął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też lubie te programy wogóle wszystkie discavey oprócz travel :P
Fajne było jak sprawdzali czy chusteczki z tyłu samochodu mogą zabić człowieka. To był Fałsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 16:30, Seqiu napisał:

O taki programi pierwsze co słyszę. Pewnie dlatego, że oglądam NGC.



Discovery jest w Polsce znacznie dłuzej niz NGC... i oba maja inne podejscie... NGC jest dobre, ale niektore programy na Discovery sa fajniejsze... bo np. Discovery to nie tylko programy dokumentalne, ale takze sa swoiste reality show, czy programy w ktorych druzyny konkuruja...

Zreszta programow Discovery jest mnustwo... np. Space dla miłosników kosmosu, Travel, Civilization, Home i pare innych i ten ogolny czyli po prostu Discovery...

NGC tez lubie ogladac, ale np. na Discovery są pogromcy mitow, czyli to o czym tu mowimy... ludzie badaja rozne mity... np. czy da sie "zamaskowac" to, ze jest sie nietrzezwym podczas badan alkomatem i okazuje sie, ze nie. Rozne ciekawe rzeczy...

Jest "Wysypisko" gdzie 2 druzyny musza zbudowac jakis pojazd czy urzadzenie ze smieci na zlomowisku w 10 godzin, a na koncu, na nastepny dzien konkuruja miedzy soba..

Np. były takie rzeczy jak: Rakietowe samochody, ciagniki, łodzie, łodzie strazackie, sprzet do nurkowania, rakiety, łodzie podwodne i wiele, wiele innych rzeczy...

Do reality show nalezy chyba Orange Country Chopper... czyli program przedstawiajacy pewna rodzinna firme Tetlow [ dobrze pamientam? ] ktorzy robia Choppery, a przy tym Ojciec z jednym z 2 synow bardzo lubia sie klucic ;P

Na NGC nie ma takich atrakcji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 16:41, Night Elf napisał:

Zreszta programow Discovery jest mnustwo... np. Space dla miłosników kosmosu, Travel, Civilization, Home i pare innych i ten ogolny czyli po prostu Discovery...


Chodziło mi o kanały nie programy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pamiętam, że oglądałem na Discovery programy o różnorakich lotach kosmicznych, jednym słowem o kosmosie. Były/są to nawet fajne programy, występowało tam dużo ciekawostek, po prostu mnie wciągnęło. Po jakimś czasie przestałem je oglądać, bo wszystko leciało w kółko. Nie było żadnych nowości. Każdy odcinek znałem na pamięć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oglądałem tego typu programy(Brainac i Pogromców) i muszę powiedzieć że bardziej przypadł mi do gustu ten drugi. Szczególnie jeden z nowszych odcinków kiedy starali się dowieść czy pod wodą da się uniknąć pocisku(najlepsza była snajperka kalibru chyba 0,5 cala):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 17:12, Nightcrow1 napisał:

oglądałem tego typu programy(Brainac i Pogromców) i muszę powiedzieć że bardziej przypadł mi
do gustu ten drugi. Szczególnie jeden z nowszych odcinków kiedy starali się dowieść czy pod
wodą da się uniknąć pocisku(najlepsza była snajperka kalibru chyba 0,5 cala):D



No, ale Brainiac jest bardziej wlasnie dla jaj, a Pogromcy Mitow biora rzeczy bardziej na serio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe programy :) Oba lubie, z tym że jestem bardziej przyzwyczajony do "Pogromców" ^^ Jesli ktoś nie oglądał a lubi ciekawostki i naukę(w sensie nie uczenia się tylko ogolnie pojętego przedmiotu) to szczerze polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy był test w "Pogromcach ..." - czy spadajaca z wysoka moneta może zabić człowieka. Nawet specjalnie strzelili monetą z jakiegoś karabinu. Ale mit jednak obalili. Podobnie np. ,jak -czy jeśli się wejdzie do dużej rury pełnej ropy i zapali zapałkę, to będzie to taka sztuczna wyrzutnia. Manekin się zapalił i nic. Później włożyli TNT do tej rury. Jak rabneło, to dopiero fajnie było. Też obalony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2006 o 16:17, Liqid napisał:

Czy głosem da się zbić szkło? Tylko wzmocnionym elektronicznie.


Widzę, że uważnie ogladałeś. Da sie rozbić szkło głosem i nie musi byc wzmacniany elektronicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy był też odcinek gdy rzucali kartami(chodziło chyba czy można zabić umiejętnie rzuconą) najlepsze były te prędkości. A w brainiacu podoba mi się to że w każdym odcinku coś wysadzają:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj: Nigdy nie podgrzewaj kasztanów w mikrofalówce. NIGDY! Nie dość, że mikrofalówka do niczego będzie, to jeszcze może Ciebie i Twoją kuchnię pokiereszować. To dopiero BOOmy są. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować