Zaloguj się, aby obserwować  
Daedagor

DSR 2x

3 posty w tym temacie

Witam wszystkich,

Otóż gdy odpaliłem z ciekawości Panel sterowania NVIDIA, zauważyłem, że mogę zmienić sobie rozdzielczość na wyższą. Tj. z 1920 x 1080 na 2715 x 1257 co jest oznaczone jako DSR 2x. Moje pytanie dotyczy tego czy warto się tym zainteresować i to włączyć, gdyż nie mam pojęcia. Pamiętam, że kiedyś na NVIDIA Experience można było ustawić DSR w grach i w sumie działało, później zaś ekran wychodził poza monitor toto wyłączyłem i więcej się nie interesowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2018 o 16:01, Daedagor napisał:

Zauważyłem też, że mogę to zwiększyć do 4x jak i zmieniać gładkość, która jest obecnie ustawiona na 33%,

Ta funkcja to w rozwinięciu Dynamic Super Resolution. Mechanizm działa tak, że renderuje obraz w wyższej rozdzielczości zależnie od wybranego współczynnika rozmiaru [np 2x, 3x, 4x] a potem skaluje go w dół tak, żeby dopasował się fizycznie do twojego monitora.
Efektem jest jakość obrazu praktycznie identyczna z tym co uzyskał byś realnie na monitorze z konkretną rozdzielczością do jakiej się przeskalowałeś - np na monitorze 4k.
Zapotrzebowanie mocy sprzętu tez jest tu identyczne, tzn jeśli np przerenderujesz sobie rozdzielczość do 4k to będziesz potrzebował dokładnie tyle mocy sprzętowej co w przypadka gdybyś kupił monitor 4k.

Aczkolwiek pulpitu to bym bez potrzeby nie rozciągał DSRem ponad to co natywnie oferuje twój monitor, tej funkcji się używa generalnie w grach do uzyskania np 1080p albo 4k w momencie gdy masz sprzęt który ma zapas mocy na obsługę takiej rozdziałki ale nie masz monitora który ja natywnie wyświetli [bo np masz monitor 17 cali który natywnie zamyka się w 720p]. Wizualnie efekt jest naprawdę solidny.

 

P.S.

Gładkości akurat bym nie zmieniał - tu zgadzam się z większością kolegów graczy, fabrycznie ustawione 33% to imho idealna wartość [nie za dużo, nie za mało, ale wiadomo - można sobie eksperymentować, to trochę jak z głębią ostrości w grach czy motion blurem, jedni kochają inni nie zniosą =)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować