Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2008 o 00:32, Lailonn napisał:

-Wytrenowałem Szare Płaszcze i dałem im dobra broń a następnie wysłałem na patrole traktów
i ziem a wciąż niby nie poprawiła się sytuacja z bandytami ;/


Ja patrole wysyłałem na zmianę , najpierw do patrolowania ziem , później na drogi i co jakiś czas zmieniałem rozkazy.To chyba dobra taktyka , bo bezpieczeństwo w obydwu przypadkach było określone jako dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2008 o 00:32, Lailonn napisał:

-Kto mi zajmie się kościołem? ;p
-Wieża wciąż zrujnowana mimo odbudowy?!

Obydwie te budowle będziesz mógł wybudować w następnym akcie, kiedy Warownia będzie już twoją własnością.

Dnia 16.01.2008 o 00:32, Lailonn napisał:

-Wytrenowałem Szare Płaszcze i dałem im dobra broń a następnie wysłałem na patrole traktów
i ziem a wciąż niby nie poprawiła się sytuacja z bandytami ;/

Na wszystko potrzeba czasu, to nie jest tak, że po jednym patrolu bezpieczeństwo nagle rośnie ;) Najlepiej zrób tak jak radzi KrzychW - wysyłaj patrole na zmianę raz na drogi, raz na ziemie. Po paru razach bezpieczeństwo powinno wzrosnąć.

Dnia 16.01.2008 o 00:32, Lailonn napisał:

-Nawet gdy każę ludziom i sierżant Katrin(?) rekrutować nowych ludzi to nikt nie przybywa

Na to też potrzeba czasu ;) Sprawdź ilu masz rekrutów - oni po pewnym czasie zostaną żołnierzami. Większa ilość będzie się zgłaszać od aktu 3., warto też zadbać o wieśniaków (pomaga w tym zatrudnienie Orlena z Zachodniego Portu) - im ich więcej tym większa szansa na zgłoszenie się kolejnych rekrutów.

Dnia 16.01.2008 o 00:32, Lailonn napisał:

Jest w ogóle sens zajmować się warownią? Nie przynosi w sumie dochodów ani nie zmienia się
w żaden widoczny sposób. Sztuka dla sztuki?

Podobno bitwa o zamek jest łatwiejsza ;) Mi zajmowanie się warownią sprawiało sporą przyjemność, w końcu to była moja własność, a ja mogłem obserwować jak z kupy gruzu zamienia się dzięki mnie w potężną twierdzę :) A dochody również przynosi, tyle że od 3. aktu, kiedy stajesz się jej właścicielem.

Dnia 16.01.2008 o 00:32, Lailonn napisał:

2)Pomimo włączonego SI drużyny i opcji podążania/ochraniania lidera nie robią tego. Ot nagle
przestali za mną biegać :/

Sprawdź czy masz wyłączony drużynowy tryb marionetek. Poza tym pomaga przytrzymanie PPM na swojej postaci i wybranie z menu rozkazy opcji "wszyscy za mną".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

warownia zaczyna przynosić dochody ale dopiero gdzieś tak w połowie 3 aktu. Ja z niej wyciągnąłem jakieś 500k :) oczywiście na plus, czyli nie licząc tego co w nią włożyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w 2 neverwintera gram od niedawna i chciałem zapytać co można zrobić aby poprawić stabilnośc gry ( poza dokupieniem ramu bo i tak mam 1GB więcej niż minimalne) bo ilekroć konczę rozmowę w dzbanie po odbiciu githyankim SHandry Jerro t5o jak się wczytuje lokacja to mnie do pulpitu wywala wkurzające miałem ten sam problem z wiedźminem wtedy dokupiłem ramu (bo i tak miałem za mało na wiedźmina (wywalało mnie pod koniec 1 aktu)) i zadziałało a bardzo lubię forgotten realms więc chciałem skończyć tę grę bez dłuższych przerw . więc jak ktoś wie jak można by to ździebko ustabilizować to niech powie. Z góry dzięx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z niej wyciągnąłem

Dnia 16.01.2008 o 15:26, Agrah napisał:

jakieś 500k :) oczywiście na plus, czyli nie licząc tego co w nią włożyłem :)


Ani razu nie brałem kasy z Warowni , bo nie miałem takiej potrzeby.Na początku rozbudowy kilkaset tysięcy musiałem dołożyć , ale nie próbuję tego odzyskać.Złota i tak mam dużo.Nie bardzo wiem , na co miałbym wydać dodatkowe sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam gre.lepsza jest od NW 1.Lepsza grafa i widok.A pozatym jets więcej kals postaci :)i fajniejsze.Głupie jest tylko to że nie można naraz wszystkich,tylko trzeba odblokowac.Ale te początkowe klasy nie śa najgorsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisz wolno, pisz po polsku... Bo jak chcesz pisać szybko to nie da się Ciebie zrozumieć...
Naprawdę lepiej zrobisz jak się zastosujesz do mojej rady, bo chcąc nie chcąc, wyrobisz sobie niezbyt dobrą opinię u innych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń oraz wiedzy:

Zrobić więcej miejsca na dysku, gdzie znajduje się gra i moje dokumenty... oraz na czas rozmowy zmniejszyć ustawienia graficzne itp., choć to już nie musi być koniecznie.

Brak miejsca na dysku to główna przyczyna padania gry, podczas zmian lokacji, czy rozmów prowadzących do zmian aktów, albo modułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtopicowe mam pytanko ale może ktoś akurat będzie wiedział. Czy ktoś mógłby podać lub dać linka do spisu rzeczy, które są opisane jako "bogate materiały dodatkowe" w Kolekcji Wszechczasów NWN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 01:45, darkwind21 napisał:

Trochę offtopicowe mam pytanko ale może ktoś akurat będzie wiedział. Czy ktoś mógłby podać
lub dać linka do spisu rzeczy, które są opisane jako "bogate materiały dodatkowe" w Kolekcji
Wszechczasów NWN



Możesz dać linka do tej Kolekcji, już któraś osoba o tym mówi, a ja na stronie Gram.pl tego nie widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku miałem co do tej gry mieszane uczucie, ponieważ myślałem, że jeżeli gra nie jest już od BioWare, to nie będzie NWN itp, Ale po kilku godzinach gry jednak się przekonałem. Świetna fabuła, klimat, klasy i w ogóle gra fajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 11:12, darkwind21 napisał:


>
> Możesz dać linka do tej Kolekcji, już któraś osoba o tym mówi, a ja na stronie Gram.pl
tego
> nie widze...
O to chodzi.
http://www.wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=4&ProduktID=10829


W tej cenie... to pewnie chodzi o płyte CD z dodatkami jakimis, jakie były w NWN1, czy NWN2, czyli filmy, muzyka, czy cos... na mapki itp. to bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 01:45, darkwind21 napisał:

Trochę offtopicowe mam pytanko ale może ktoś akurat będzie wiedział. Czy ktoś mógłby podać
lub dać linka do spisu rzeczy, które są opisane jako "bogate materiały dodatkowe" w Kolekcji
Wszechczasów NWN

Z tego co znalazłem są to:
- Drukowane instrukcje
- Drukowane poradniki
- Płyty z muzyką z obu części gry
- Płyty z materiałami dodatkowymi
- Breloczek Neverwinter Nights 2
- Koszulkę z logo Neverwinter Nights 2
- Artbook z grafikami z gry Neverwinter Nights
- Artbook z grafikami z gry Neverwinter Nights 2
- Mapy do obu części gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 12:09, Raylin napisał:

> Trochę offtopicowe mam pytanko ale może ktoś akurat będzie wiedział. Czy ktoś mógłby podać

> lub dać linka do spisu rzeczy, które są opisane jako "bogate materiały dodatkowe" w
Kolekcji
> Wszechczasów NWN
Z tego co znalazłem są to:
- Drukowane instrukcje
- Drukowane poradniki
- Płyty z muzyką z obu części gry
- Płyty z materiałami dodatkowymi
- Breloczek Neverwinter Nights 2
- Koszulkę z logo Neverwinter Nights 2
- Artbook z grafikami z gry Neverwinter Nights
- Artbook z grafikami z gry Neverwinter Nights 2
- Mapy do obu części gry


Tosz to więcej niż w Edycji Kolekcjonerskiej NWN2, jaka kupiłem za większe pieniądze.

Jakby dorzucili do tego Planescape, Baldurs Gate i ewentualnie Icewind Dale, to naprawde bylaby to kolekcja wszechczasów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2008 o 12:09, Raylin napisał:

Z tego co znalazłem są to:
- Drukowane instrukcje
- Drukowane poradniki
- Płyty z muzyką z obu części gry
- Płyty z materiałami dodatkowymi
- Breloczek Neverwinter Nights 2
- Koszulkę z logo Neverwinter Nights 2
- Artbook z grafikami z gry Neverwinter Nights
- Artbook z grafikami z gry Neverwinter Nights 2
- Mapy do obu części gry


O widzisz, właśnie o to mi chodziło, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc teraz na NWN2 jako całość śmiało mogę powiedzieć, że lepszego silnika do tworzenia cRPG jeszcze nie było, tylko jest jedno ALE.

te ALE to scenariusz i fabuła. Dlaczego wszystko jest albo czarne albo białe. A czemu nie może być szare lub częściowo nie dopowiedziane. Wtedy zostałby wprowadzony element tajemniczości co brakuje tej fabule. No i kolejna historia ratowania świata już nie bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 18:40, pat-i-mat napisał:

Patrząc teraz na NWN2 jako całość śmiało mogę powiedzieć, że lepszego silnika do tworzenia
cRPG jeszcze nie było

A tu bym się nie zgodził, bo mi Infinity akurat bardziej pasował ;) Rozumiem jednak, że postęp wymagał przejścia w 3D, a tu Aurora radzi sobie całkiem nieźle.

Dnia 17.01.2008 o 18:40, pat-i-mat napisał:

te ALE to scenariusz i fabuła. Dlaczego wszystko jest albo czarne albo białe. A czemu nie
może być szare lub częściowo nie dopowiedziane. Wtedy zostałby wprowadzony element tajemniczości
co brakuje tej fabule. No i kolejna historia ratowania świata już nie bawi.

Nie miałbym nic przeciwko gdyby autorzy urozmaiciliby bardziej scenariusz, ale nie jest znowu tak źle. Ta czerń i biel w pewien sposób stała się znakiem firmowym gier od BioWare i nie mam za złe Obsidianowi, że nic w tej kwestii nie zmienili. Mi fabuła się spodobała, a na ratowanie świata byłem nastawiony od początku, więc się nie rozczarowałem ;) Ważne, że przedstawiono to umiejętnie (bardzo miły motyw z własną twierdzą, sporo sytuacji kiedy do rozmowy wtrącają się towarzysze, całkiem ciekawe questy) i dlatego ja oceniam grę bardzo dobrze. A podobno dodatek jest fabularnie jeszcze lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2008 o 22:43, Raylin napisał:

> Patrząc teraz na NWN2 jako całość śmiało mogę powiedzieć, że lepszego silnika do tworzenia

> cRPG jeszcze nie było
A tu bym się nie zgodził, bo mi Infinity akurat bardziej pasował ;) Rozumiem jednak, że postęp
wymagał przejścia w 3D, a tu Aurora radzi sobie całkiem nieźle.

> te ALE to scenariusz i fabuła. Dlaczego wszystko jest albo czarne albo białe. A czemu
nie
> może być szare lub częściowo nie dopowiedziane. Wtedy zostałby wprowadzony element tajemniczości

> co brakuje tej fabule. No i kolejna historia ratowania świata już nie bawi.
Nie miałbym nic przeciwko gdyby autorzy urozmaiciliby bardziej scenariusz, ale nie jest znowu
tak źle. Ta czerń i biel w pewien sposób stała się znakiem firmowym gier od BioWare i nie mam
za złe Obsidianowi, że nic w tej kwestii nie zmienili. Mi fabuła się spodobała, a na ratowanie
świata byłem nastawiony od początku, więc się nie rozczarowałem ;) Ważne, że przedstawiono
to umiejętnie (bardzo miły motyw z własną twierdzą, sporo sytuacji kiedy do rozmowy wtrącają
się towarzysze, całkiem ciekawe questy) i dlatego ja oceniam grę bardzo dobrze. A podobno dodatek
jest fabularnie jeszcze lepszy...


Nie wiem może źle to ująłem, ale brak mi czegoś takiego......
Możliwe, że za dużo walki, albo za mało rozmów jest nie wiem, ciężko to sprecyzować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się zastanawiać, czy nie spróbować pograć nieco po sieci w NWN2. Jak dotąd mimo prób nie udało mi się połączyć z żadnym z serwerów. Albo skończył się czas, albo mam inną wersję klienta. Hm...
Poza tym chciałbym też spróbować zagrać na Aeris, tylko póki co mogę co najwyżej pomarzyć. W kwestii odgrywania ról nie mam zbyt dużego doświadczenia, może i potrafiłbym napisać historię swojej postaci, grzebiąc wpierw w opisie ZK i wzorując się lekko na innych historiach, ale zupełnie nie mam pojęcia, jak wyglądałoby samo odgrywanie. Wytłumaczy mi ktoś doświadczony ogólny sens tego? Czy potrzebna jest jakaś ogromniejsza wiedza o ZK, by w ogóle móc próbować?
I jeszcze jedno - wykonując wg instrukcji polecenia, zaczął mi się ściągać jakiś plik o wielkości niemal 2 GB. Czy to jest to właśnie? Z tego co widziałem, ta wysepka jest dosyć spora, ale do czego było więc to 900 MB z płyty bonusowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować