Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2008 o 17:08, Liqid napisał:

Zacząłem się zastanawiać, czy nie spróbować pograć nieco po sieci w NWN2. Jak dotąd mimo prób
nie udało mi się połączyć z żadnym z serwerów. Albo skończył się czas, albo mam inną wersję
klienta. Hm...
Poza tym chciałbym też spróbować zagrać na Aeris, tylko póki co mogę co najwyżej pomarzyć.
W kwestii odgrywania ról nie mam zbyt dużego doświadczenia, może i potrafiłbym napisać historię
swojej postaci, grzebiąc wpierw w opisie ZK i wzorując się lekko na innych historiach, ale
zupełnie nie mam pojęcia, jak wyglądałoby samo odgrywanie. Wytłumaczy mi ktoś doświadczony
ogólny sens tego? Czy potrzebna jest jakaś ogromniejsza wiedza o ZK, by w ogóle móc próbować?

I jeszcze jedno - wykonując wg instrukcji polecenia, zaczął mi się ściągać jakiś plik o wielkości
niemal 2 GB. Czy to jest to właśnie? Z tego co widziałem, ta wysepka jest dosyć spora, ale
do czego było więc to 900 MB z płyty bonusowej?



Musisz mieć ta samą wersje gry co dany serwer, czyli aktualizacje, ale zachodnie serwery sa o 1-2 łatki przed nami, gdyż CDP strasznie się wlecze z ich wydawaniem, to dla tego nie możesz tam grać.

Z Polskich serwerów jest jeszcze www.Arymateya.pl czy coś, da się znaleźć.

Co do odgrywania, weź na początek stwórz historie zwykłego człowieka, bez jakiś udziwnień, a pewnie się dostaniesz. W zależności kim chcesz grać, tym trudniej stworzyć historie, a zarazem trudniej odgrywać.

Odgrywanie Postaci to nic innego jak wczucie się w rolę postaci, która grasz. Musisz poczuć się jak przedstawiciel danej rasy, jeśli grasz inną rasa niż człowiek, a zarazem klasy, gdyż barbarzyńca będzie miał inne poglądy i priorytety niżeli kapłan czy czarodziej, a zarazem musisz doprawić to szczyptą osobowości, by postać była unikalna. Musisz się zachowywać i wysławiać tak jakbyś tam żył od urodzenia i nie znał naszego świata, oczywiście nie można uniknąć pewnych słów czy anegdot, które pochodzą od nas, ani też nie musisz posługiwać się literackim językiem. Ale na pewno takie rzeczy jak Zonk, Lol, czy potoczny język (oczywiście ten współczesny, bo niektóre słowa pamiętają naszych przodków) nie jest na miejscu. Wiesz nie powiesz nikomu, że gdybyś miał kałacha to strzelałbyś headshoty...

Odgrywanie będzie ciekawsze jeśli twoja postać będzie miała własną osobowość i jakieś ciekawe cele, które zarazem tobie pozwolą się nie nudzić.

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Każdy z serwerów ma swoje pliki własne, jak lokacje, dodatkowe elementy gry, dialogi czy coś, co troche w przypadku NWN2 zajmuje. Takiej wielkości plik to w miare standard. Na poczatku to dużo, ale potem poszczególne aktualizacje nie będą aż tyle zajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jestem w momencie kiedy to król Nasher zostaje ranny i niby te wszystkie jego odziały przeszły do mojej warowni i...no właśnie i co mam niby dalej robić? Aldon zaczął studiować księgi, które już studiuje nie wiem ile czasu, Amoon Jerro ponoć gdzieś mi zaginął (przynajmniej tak mi mówi ten wafel Nashera), a jakoś mam go w drużynie :|. Co mam dalej robić? Nie mam nowych lokacji, ze wszystkimi w warowni chyba rozmawiałem...co dalej? :| W poradniku, który dostałem z grą jest napisane, że no właśnie Jerro gdzieś uciekł i że niby wszystkie wskazówki zaprowadziły mnie na farmę Shandry...fajnie...tylko jak już napisałem, żadna lokacja nie odblokowała mi się i mam tylko Ember, Dzielnice handlową NWN i jakąś tam wieś obok NWN (nazwy nie pamiętam) oraz warownie. Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 17:35, Gawełek napisał:

Mam pytanie, jestem w momencie kiedy to król Nasher zostaje ranny i niby te wszystkie jego
odziały przeszły do mojej warowni i...no właśnie i co mam niby dalej robić? Aldon zaczął studiować
księgi, które już studiuje nie wiem ile czasu, Amoon Jerro ponoć gdzieś mi zaginął (przynajmniej
tak mi mówi ten wafel Nashera), a jakoś mam go w drużynie :|. Co mam dalej robić? Nie mam nowych
lokacji, ze wszystkimi w warowni chyba rozmawiałem...co dalej? :| W poradniku, który dostałem
z grą jest napisane, że no właśnie Jerro gdzieś uciekł i że niby wszystkie wskazówki zaprowadziły
mnie na farmę Shandry...fajnie...tylko jak już napisałem, żadna lokacja nie odblokowała mi
się i mam tylko Ember, Dzielnice handlową NWN i jakąś tam wieś obok NWN (nazwy nie pamiętam)
oraz warownie. Co mam zrobić?


Lord Nasher, nie król :P

w sumie dokładnie nie pamiętam tego etapu, ale jak ja utykałem to pomagało mi gadanie ze wszystkimi oraz przejzenie dziennika. Sprobuj pogadac samym Armonem Jero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2008 o 17:35, Gawełek napisał:

Mam pytanie, jestem w momencie kiedy to król Nasher zostaje ranny i niby te wszystkie jego
odziały przeszły do mojej warowni i...no właśnie i co mam niby dalej robić? Aldon zaczął studiować
księgi, które już studiuje nie wiem ile czasu, Amoon Jerro ponoć gdzieś mi zaginął


Normalnie powinno być tak , że po rozmowie z Nevallem i Aldanonem możesz przenieść się na farmę Sandry i fabuła idzie do przodu.Może pokombinowałeś coś z kolejnością zadań trochę wcześniej i złapałeś buga.Ja miałem zapętlenie fabuły w trakcie namawiania krasnoludów do wojny.Z góry Galadrym udałem się do Luskan , aby sprzedać trochę przedmiotów , zamiast od razu z powrotem do Klanu Żelaznej Pięści.Po drodze "zgubiłem" Kelgara.Wrócić na górę nie mogłem , bo otrzymywałem komunikat o tym , że krasnolud musi być w składzie drużyny wędrującej na górę.W siedzibie Klanu nigdzie nie mogłem wejść , ponieważ odźwierny mnie nie wpuszczał bez towarzystwa jakiegoś krasnoluda.Pozostało niestety tylko wgrywanie wcześniejszego sejwa.Może spróbuj najpierw oddzielić Amona od drużyny i dopiero potem zacznij załatwiać questy związane z jego zaginięciem.No , chyba że nie masz trochę wcześniejszego sejwa , to gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dotarlem do walki z krolem cieni. Niestety wykancza mi cala druzyne a ja mu zabieram 1/3 HP. Czary nie specjalnie dzialaja a moi wojownicy nie moga trafic pomimo tego, ze mam ludziki na 20lvlu i chyba dobrze wyposazone. Jakis tajny sposob na pobicie tej poczwary? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zarzucić linkiem skąd można ściągnąć AUDIOFIX? Ten z neverwinter2.gram.pl nie działa... A ten z megaupload to jak zwykle u mnie wywala, że nie ma miejsca...

<< A tak w ogóle z Maską Zdrajcy nadal potrzebny jest ten fix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!
Mam mały problem z grą. Mianowicie nikt z mojej drużyny nie chce za mną iść. Do pewnego momentu było ok, ale teraz ja idę a oni stoją. Co jest nie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 21:18, igier napisał:

POMOCY!!!
Mam mały problem z grą. Mianowicie nikt z mojej drużyny nie chce za mną iść. Do pewnego momentu
było ok, ale teraz ja idę a oni stoją. Co jest nie tak??



Moze przez przypadek wydałes im komende głosową, żeby utrzymywali swoje pozycje, prawy przycisk myszy, Druzyna, i tam Chodzcie za mna, czy cos....

Mozesz też sprawdzić w ich ustawieniach AI, co jest w jednej z zakładek postaci NPC pod "C" na klawiaturze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę nietypową sprawe.....wie ktoś gdzie dorwie plakat Neverwinter Nights 2 ? Szukam ale nieznalazłem wogule niczego. Zalezy mi natym dlatego wogule pytam tutaj, choć niezabardzo wieże by ktoś coś wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 22:27, Arhont napisał:

Ja mam trochę nietypową sprawe.....wie ktoś gdzie dorwie plakat Neverwinter Nights 2 ? Szukam
ale nieznalazłem wogule niczego. Zalezy mi natym dlatego wogule pytam tutaj, choć niezabardzo
wieże by ktoś coś wiedział



Uh... watpie, zeby coś takiego było... a na pewno nie w Polsce, gdzie NWN2 był słabo promowany, albo raczej w ogole.

Może znajdz jakieś zdjęcie HiRes, były takie plakatowe Concept Arty i wydrukuj sobie na papierze kredowym... ewentualnie w jakiejś firmie ci wydrukują A3, czy nawet większe. Choć nie wiem, czy roździelka będzie dobra dla czegoś większego niż A3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem przez jakiś czas w Maskę Zdrajcy i... Mam dośc. Kilkanaście razy przechodzić to samo ponieważ brakło energi, albo gdzieś mi kompanów wcięło. Zawieszam granie w NWN 2 do czasu ukazania się patha.

Jeśli już takowy się pojawił to proszę o linka.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 01:42, Drake Mariusz napisał:

Grałem przez jakiś czas w Maskę Zdrajcy i... Mam dośc. Kilkanaście razy przechodzić to samo
ponieważ brakło energi, albo gdzieś mi kompanów wcięło. Zawieszam granie w NWN 2 do czasu ukazania
się patha.

Jeśli już takowy się pojawił to proszę o linka.
Pozdrawiam


No niestety co raz gorzej jest z NWN2, podobno po zainstalowaniu dodatku nie można normalnie przejść podstawki, co za partanina. A co do patch-y to już nie wiadomo kogo wina CDP nie wydaje czy Atari nie wydaje. Dla mnie jest to prosty rachunek. Swoje zarobili i resztę mają gdzieś. Mam na tyle dość, ze wracam do czasów NWN1, Torment-a, BG, IWD tam przynajmniej lokalizacje są zrobione dobrze a i same gry działają idealnie, no i sprzętu nie trzeba mieć wypasionego aby grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2008 o 21:38, Night Elf napisał:

Moze przez przypadek wydałes im komende głosową, żeby utrzymywali swoje pozycje


Takie rzeczy dzieją się czasami bez wydawania komend.Przynajmniej kilkakrotnie , po wejściu do nowej lokacji , zdarzyło się , że część drużyny została zaraz przy wejściu i musiałem wydawać polecenie dołączenia do reszty.Na szczęście nie zdarzało się to często , ale doslownie kilka razy w ciągu całej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 01:42, Drake Mariusz napisał:

Grałem przez jakiś czas w Maskę Zdrajcy i... Mam dośc. Kilkanaście razy przechodzić to samo
ponieważ brakło energi, albo gdzieś mi kompanów wcięło. Zawieszam granie w NWN 2 do czasu ukazania
się patha.

Jeśli już takowy się pojawił to proszę o linka.
Pozdrawiam

Jak ci kompanów wcięło? Ja przeszedłem i nie miałem ŻADNYCH bugów. Z energią tez nie było kłopotów , cały czas stłumienie , a w sytuacjach krzytcznych nasycenie i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z energią tez nie było

Dnia 21.01.2008 o 11:14, Asthariel napisał:

kłopotów , cały czas stłumienie , a w sytuacjach krzytcznych nasycenie i po sprawie.


O co chodzi z tą energią? Właśnie będę zaczynał rozgrywkę , ale nie bardzo wiem , o czym piszecie.W podstawce nic takiego nie kojarzę. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 13:11, KrzychW napisał:

Z energią tez nie było
> kłopotów , cały czas stłumienie , a w sytuacjach krzytcznych nasycenie i po sprawie.

O co chodzi z tą energią? Właśnie będę zaczynał rozgrywkę , ale nie bardzo wiem , o czym piszecie.W
podstawce nic takiego nie kojarzę. ???

Zeby nie spoilerować - zostaniesz przeklety , i będziesz musiał regenerwoac energię duchowa , po której spadku umrzesz,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2008 o 13:14, Asthariel napisał:

Zeby nie spoilerować


Tak sobie pomyślałem , że dodatek prawdopodobnie szykuje jakąś niespodziankę i nawet żałowałem , iż nie wspomniałem w swoim poście , abyś tylko nie zdradził mi fabuły.Na szczęście nie dowiedziałem się zbyt wiele , za to ciekawość wzrosła.Trzeba będzie jeszcze dziś zacząć grać.W końcu bycie przeklętym nie trafia się co dzień.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących NWN2 (których bym nie zadał gdyby nie idiotyzm tego forum polegający na wciskaniu wszystkiego do jednego tematu którego przeszukać nie sposób) :
1. Czy dodatki zwiększają max poziom powyżej 20?
2. Czy poza maską wydane były jakieś dodatki?
3. Czy w NWN2 występuje klasa prestiżowa Zmiennokształtny?
4. Czy wartość cech jest losowana (tak jak w Świątyni Pierwotnego Zła - zdaje się że też D&D 3.5) , czy może zostało tak jak w NWN1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować