Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

No przecież jak weźmiesz młodego generała (do 30lat) to spokojnie tam dojdzie... Nie ma sensu marnować dwóch, im więcej ich w państwie siedzi tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:
1. Mam zaaranzować małżeństwo księżniczki Marii z jakims tam faciem. Oboje siedzą w Londynie i kompletnie nie wiem jak to zrobić. Mam na to 10 tur.
2. Mam już niexle rozbudowaną Anglię, a zwłaszcza Londyn i Caen. Oczywiście w miastach siedzą niezłe armie, a miasta powinny przynosić dochody. Prawidłowo wykonuję różnorakie misje. Zająłem już parę miast Francji i okupuję. Sprawa ma się dochodów, bo coś zauważyłem, ze dochodów jakby ubyło. Mam coraz wieksze wydatki. Gdzie robię błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2009 o 20:20, Rombacz napisał:

Jeśli jeszcze ktos nie wie to odzialy można mieć np. 160-osobowe w taki sposób:
Menu gry->Opcje->Opcje kamery->Skala jednostek->Olbrzymia


Ooooo! A to coś nowego! Zaraz sprawdzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 17:24, marekl1975 napisał:

2. Mam już niexle rozbudowaną Anglię, a zwłaszcza Londyn i Caen. Oczywiście w miastach
siedzą niezłe armie, a miasta powinny przynosić dochody. Prawidłowo wykonuję różnorakie
misje. Zająłem już parę miast Francji i okupuję. Sprawa ma się dochodów, bo coś zauważyłem,
ze dochodów jakby ubyło. Mam coraz wieksze wydatki. Gdzie robię błąd?


Utrzymanie armii kosztuje. Im większą masz armię tym więcej kasy potrzebujesz. Korzystaj z kupców, zawieraj prawa handlowe z innymi frakcjami. Dbaj o drogi i handel morski a kasa sama popłynie :). Jeśli masz gdzieś niepotrzebną twierdzę w środku państwa to zamień ją w miasto, wybuduj odpowiednie budynki i kasa sama popłynie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 17:24, marekl1975 napisał:

2. Mam już niexle rozbudowaną Anglię, a zwłaszcza Londyn i Caen. Oczywiście w miastach
siedzą niezłe armie, a miasta powinny przynosić dochody. Prawidłowo wykonuję różnorakie
misje. Zająłem już parę miast Francji i okupuję. Sprawa ma się dochodów, bo coś zauważyłem,
ze dochodów jakby ubyło. Mam coraz wieksze wydatki. Gdzie robię błąd?

Po pierwsze może masz za duże wojsko? Problem może leżeć też w rozbudowie prowincji. Większość powinna być miastami, nastawionymi tylko na dochód czyli budowa dróg, portów itp. Problemem może być też że nie masz z nikim umów handlowych które w moim przypadku zawsze stanowiły około 60-70% dochodów (Rome: Total War).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 11:16, kurczak-AFC napisał:

No przecież jak weźmiesz młodego generała (do 30lat) to spokojnie tam dojdzie... Nie
ma sensu marnować dwóch, im więcej ich w państwie siedzi tym lepiej.


Ja wzialem mlodego nastepce frakcji. Ok 30 lat. Umarl 1 ture przed wyladunkiem armii z okretow xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kampanii Anglia. Okupuję już całą Francję, i Irlandię. Kiedy ta kampania skończy się? Czy muszę wyruszyć na krucjatę do Jerozolimy? Gram w kampanii skróconej, gdyby to pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 21:22, marekl1975 napisał:

Jestem w kampanii Anglia. Okupuję już całą Francję, i Irlandię. Kiedy ta kampania skończy
się? Czy muszę wyruszyć na krucjatę do Jerozolimy? Gram w kampanii skróconej, gdyby to
pytał.

a dlaczego chcesz tak szybko konczyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2009 o 21:39, kurczak-AFC napisał:

Grając kampanię skróconą musisz zniszczyć Francuzów i podbić 15reginów. Wtedy gra się
kończy. Nie musisz podbijać Jerozolimy.


Rozumiem, że muszę podbić całą Francję, wykurzyć ich woja, a oprócz tego jeszcze podbić piętnaście regionów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził najpierw osadzić się dobrze na wyspach, tzn. zniszczyć Szkocję i Rebeliantów. Później dopiero na francje. I lepiej nawiąż sojusz z Danią lub Cesarstwem Niemieckim, później z hiszpanią. Mogą Ci sprawiać kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zniszczyć Mongołów ? Walczę z nim już bardzo długo, wysyłam kolejne armie i zabójców, ale tak to nic nie daje, bo oni ,,jakby się odradzają" . Tatarów pokonałem, ale ich za nic w świecie nie umię. Jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 11:44, Ryan Kam napisał:

Czy da się zniszczyć Mongołów ? Walczę z nim już bardzo długo, wysyłam kolejne armie
i zabójców, ale tak to nic nie daje, bo oni ,,jakby się odradzają" . Tatarów pokonałem,
ale ich za nic w świecie nie umię. Jakieś porady?


Robisz taki numer: najpierw standardowa sytuacja z pokonaniem podstawowych armii, czyli umacniasz zamki i rozwalasz ich kiedy będą je oblegali. Kiedy stracą te swoje podstawowe armię i najlepszych dowódców to cały czas będą tworzyć kolejne armie i wysyłać je na twój zamek/ miasto.Ty stwórz nową armię i wyślij w okolice mongolskich miast / zamków i ukryj ją w lesie. Trzeci punkt: mongołowie wysyłają nowo powołaną armię, a kiedy wyjdą ty wychodzisz, oblegasz i zajmujesz miasto / zamek kiedy garnizon jest mały. Ważne jest to aby mieć artylerię, aby zdobyć miasto w tej samej turze co rozpoczniesz oblężenie, aby nie doszły mongolskie posiłki.

[edit] podstawą jest to aby wiedzieć co się dzieje, dlatego wyślij paru szpiegów aby widzieć ruchy mongolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie :). Obojętne jakich 15regionów musisz mieć w swoim posiadaniu. W sumie am być ich 15 a Francja ma być historią :). Dobrze będzie, jeśli najpierw opanujesz wyspy i zadbasz o zaplecze ekonomiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 19:21, misiakpitra napisał:

jestb jakis fajny modzik dodajacy nowe kontynenty??


Tak, nazywa się "Królestwa" i możesz ściągnąć go z półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2009 o 20:00, JanoP napisał:

> jestb jakis fajny modzik dodajacy nowe kontynenty??

Tak, nazywa się "Królestwa" i możesz ściągnąć go z półki.

w krolestwa gralem a z tego co wiem to modowanie nie jest chyba zabronbione bo odczytalem to jak jakis zarzut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować