Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Acha, zapomniałem dodać że jak jakaś osada się buntuje to odrazu jest zapełniona na fula od żołnierzy buntowników.
Mam takie 4 osady.
I se z wsi w cytadele Wrocław zrobiłem, z prawie wszystkimi najlepszymi ulepszeniami (budynkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym Medievalku jedno denerwuje. Otóż zostałem ekskomunikowany( niestety, ale jak tu nie działać zbrojnie kiedy Cięz czterech stron atakują ? ), a wysłannicy papieża zabili mi Króla za herezję !(no taki bezbożnik że aż strach) i wtedy sobie pomyślałem.Jaki Król dalby się takiemu gościowi. Odpowiedź: Żaden!. Błąd zrobiłem żę zabójców wcześniej nie wyszkoliłęm, albo mi poumierali już najlepsi, no ale żęby króla za herezję spalic...przez to musiałem się wieksząści dowódców pozbyć i przesiedlić ich na wyspy( BUAHHA i co teraz papież mi zrobi xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja sie tym nie przejmuje, mam dużo dowódców. :P Mnie atakują z trzech frontów, z czego dwa państwa mnie zdradziły. Czekam jeszcze na Maurów, który mają największą potęge militarną w grze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I chciałbym się także pochwalić moim niezdobytym miastem(wola boska nad nim czuwa), a konkretniej Dijon. Armie nawet trzykrotnie większe od mojej próbowały kilka razy pod rząd je zdobyć i zawsze niszczyłem im całą armię xD.
Dodam rózwnież, że bezczelnie na tuluze mą krucjatę zrobili ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2007 o 10:48, exilem napisał:

Dodam rózwnież, że bezczelnie na tuluze mą krucjatę zrobili ;/

Hehe...ja bardzo lubię jak papież ogłasza przeciwko mnie krucjatę... te oddziały Krzyżowców tak łatwo wprowadzić w zasadzkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kim grasz?
Bo jak prawosławiem to spox, ale jak jakimś państwem chrześcijańskim to serio szok!
Ja to w cytadeli w Toruniu to tyle razy się przed mongołami broniłem że hej!
A wiecie pewnie że mongołowie prawie zawsze mają dwa paski wojsk (czyli na fula armie).
I zawsze z polskimi pancernymi na czele broniłem tego miasta.
A jakby mi już Toruń podbili, to by się zatrzymali na Wrocławiu (mój najlepszy zamek).
Ale Dijon z tego co pamiętam to miasto, chyba że je przekształciłeś w zamek.


PS. Jestem z Wrocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 11:11, Darkstar181 napisał:


> Dodam rózwnież, że bezczelnie na tuluze mą krucjatę zrobili ;/
Hehe...ja bardzo lubię jak papież ogłasza przeciwko mnie krucjatę... te oddziały Krzyżowców
tak łatwo wprowadzić w zasadzkę:)


Na mnie ani razu nie wysłali, a mam rok 14XX (nie pamiętam który), końcówke XV w.
A ekskomunika to częsty objaw działań wojennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram Chrześcijanami( Anglia wziąłem na początek długą kampanię ).Na początku próbował mieć ze wszystkimi pokój , żeby mieć spokój i się dobrze rozwinąć, ale wiadomo francja to zdrajcy, a Dania nie chce płacić okupów za żołnierzy, nawet 32 sztuk xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2007 o 11:18, Sonic1575 napisał:

Na mnie ani razu nie wysłali, a mam rok 14XX (nie pamiętam który), końcówke XV w.
A ekskomunika to częsty objaw działań wojennych.

Ja grałem wtedy Anglią,teraz zacząłem Polską. W sumie krucjaę na mnie ogłoszono tylko raz.Było to chyba po 3 ekskomunice mojej :) ( Co ten papież zwariował? Mam zaprzestać działań wojennych bo nie wypada tak atakować braci? Niech się cieszy że jego nie zaatakowałem) Swoją drogą jedna taka krucjata wystarczyła aby osłabić Portugalię, Węgry,Polskę, Wenecję... kiedy już zniszczyłem ich armie okazało się że ich państwa nie mają wojsk:)
W końcu papież zakończył krucjatę...hehe. Nie udało mu się:) A było too jakieś 5 tur przed moim zwycięstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 11:21, exilem napisał:

Gram Chrześcijanami( Anglia wziąłem na początek długą kampanię ).Na początku próbował mieć
ze wszystkimi pokój , żeby mieć spokój i się dobrze rozwinąć, ale wiadomo francja to zdrajcy,
a Dania nie chce płacić okupów za żołnierzy, nawet 32 sztuk xD


Ja pierw grałem Francją, potem zechciałem zagrać Polską, więc musiałem ją podbić niemcami.
Jak tylko ją podbiłem odrazu zaczełem ją grać.
Polska ma na końcu najsilniejszą konnice w grze.
Zdenerwował mnie tylko wygląd Husarów (lekka konnica), którzy bardziej przypominają mi rusków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sonic1575, mnie też to zdenerwowało ponieważ Husaria zawsze kojarzyła mi się z ciężką konnicą oraz charakterystycznymi "skrzydłami" na plecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Państwo papieskie bywa bezczelne.
To było w tysiąc dwieście którymś.
Zdobyłem Rzym (stolica p. papieskiego) od Mediolanu, miałem ekskomunike, a jedną ture po zdobyciu zgłosił się papież żebym im oddał Rzym, za co sytuacja stosunków naszych się poprawi.

Zgodziłem się i dostałem tylko 4 krzyże u niego w tabeli!
Dobrze chociaż że najpierw splądrowałem Rzym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 11:29, Dipster napisał:

Sonic1575, mnie też to zdenerwowało ponieważ Husaria zawsze kojarzyła mi się z ciężką
konnicą oraz charakterystycznymi "skrzydłami" na plecach.


Mi też się to tak kojarzyło.
A tu: drewniane piki, kamizelki zamiast zbroi i jakieś dziwne czapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 11:30, Sonic1575 napisał:

Dobrze chociaż że najpierw splądrowałem Rzym :)

No wiesz co ! Bó Ci tego nie wybaczy.Zbeszcześciłeś jego, jakby główny dom xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 11:34, exilem napisał:

> Dobrze chociaż że najpierw splądrowałem Rzym :)
No wiesz co ! Bó Ci tego nie wybaczy.Zbeszcześciłeś jego, jakby główny dom xD


A skąd wiesz że Mediolan nie zrobił wcześniej tego samego? :p
Ale od 1400 wszyscy papieże jacy są to Polacy.
W tej chwili w jest tylko 4 kardynałów, w tym 2 moich. I papież mój.
Walcze z p.p. zostaje ekskomunikowany...
Kolejny polski papież i odrazu jestem u niego najwyżej, aleluja itp.
I nienawidzi moich wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 12:14, Dipster napisał:

Ja gram na trudnym, jestem wyjadaczem tej serii jednakże teraz żałuję, że nie na średnim bo
strasznie ciężko.


toś słaby wyjadacz :) bo na trudnym nie jest wcale tak źle ani na v.hard -
Większość co grała w całą serię namiętnie wręcz klnie na inteligencje kompa która jest strasznie ograniczona i na mały poziom trudności :) tej gry.Zainstaluj sobie jeden z modów który naprzykład zwiększ koszt budowy i czas - wtedy dopiero jest ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no medieval 2 jest ogolnie dosc trudną grą, przede wszystkim najazd mongołow na europe jest praktycznie nie do odparcia jak sie ma panstwo na wschodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować