Zaloguj się, aby obserwować  
majkel3

Co wybrac ? (NWN czy Dungeon Siege) [M]

45 postów w tym temacie

Ja powiem krótko, NwN ma edytor, a do DS trzeba ściągnąć w dodatku jest po angielsku. Pod względem pomocników wygrywa DS,a jeśli chodzi o poziomy różnorodność wrogów ilość godzin gry też wygrywa DS, więc radze ci kupić Dungeon Siege.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dungeon Siege to typowy hack''n''slash - idziesz do przodu i tniesz, a NWN jakby nie patrzeć, ma solidne podstawy D&D, więc jak ktoś lubi RPG, to będzie zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NWN i DS jest zupelnie dla innej grupy graczy. NSN jest oparty na D&D, więc ma masę liczb określających twoją postać. Zaś DS nie jest nawet RPG-em, ale Hack & Slashem, czyli dość primitywną grą, w której idziesz przed siebie i tysiącami zabijasz stworki napływające ze wszystkich stron. Doradzam NWN, choćby dla podratowania D&D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też, radzę kupno NWN, a jeśli decydujesz się na hack''nslasha, to wybieraj Diablo II, to też jest bardzo dobryu hack''n''slash. Jak to mówią: stary, ale jary :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z Diablo II spędziłem kiedys parę ładnych miesięcy. aktualnie zastanawiam sie nad nwn i spellforce, zobacze jak stoją sprawy finansowe :> i sie zdecyduje (musze kupowac na allegro, bo u mnie w mieście nie ma nic :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 11:50, majkel. napisał:

z Diablo II spędziłem kiedys parę ładnych miesięcy. aktualnie zastanawiam sie nad nwn i spellforce,
zobacze jak stoją sprawy finansowe :> i sie zdecyduje (musze kupowac na allegro, bo u mnie
w mieście nie ma nic :()

to dlaczego nie kupisz przez sklep gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie NwN nie podszedł aż tak, żeby sobie oryginał kupować. Ot, gierka naprawdę fajna, ale nie w moim stylu. Wolę strzelanki albo wyścigówki. Ale podoba mi się. Warto, naprawdę warto. Jeśli miałbym wybierać między NwN a DS''em, wybrałbym Diablo II, ale w tym wypadku NwN :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz wydać te 20 (pare) złotych, to musisz sie zastanowic czy lubisz RPG czy SIECZKĘ. DS to H&S, wciąga bardzo, jest niesamowita grafika (las to las, a nie jakies krzaki, przepaść to przeeeepaść!). natomiast pomimo swietnej grafiki i fajnych rozwiazan technicznych (picie tylko tyle mikstury ile trzeba, zlewanie mikstur razem), gra "gra się sama". poprostu wystarczy ruszać drużynę i pilnować żeby nie umarła (aktywna pauza i dawanie potionów). mnie to trochę znudziło, grę sprzedałem. podobno sequel lepszy. natomiast jesli koniecznie chcesz grać w HS to kup Diablo II ew Sacred (tanie i dobre). NWN to ponoć ambitne RPG spadkobierca tradycji Baldura itp. Jesli wolisz bardziej ambitną rozrywkę kupuj NWN. Nie tyle ze względu na kampanię, ale na multi i mody. Miejmy nadzieję że CDP wyda wkrótce dodatki i NWN znów ożyje w sieci (polskiej sieci;). Ja optuję za NWN (za potencjalne możliwości, przejżyj dział modułów na stronce NWN cdprojektu). Dungeon Siege''a nie polecam bo choć wydaje się na pierwszy rzut oka perfekcyjnie zrealizowana grą, to po paru godzinach czlowiek zauważa schematyczność gry, zaczyna się nuuuuda. Ofkoz można ukończyć, fajnie odstresowuje (kiedy po cięzkiej pracy czy nauce nie ma się ochoty MYŚLEĆ. Ale nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 10:09, JayC napisał:

A jak wyjaśnisz popularność Diablo II?? Gra ma 6 lat, a często serwery są przepełnione. Ale
grafa nie przeszkadza. Poza tym całkiem niedawno grałem w NWN i wcale nie przestraszyłem się
na widok grafy. A czytałem, że grafa w DS2 niewiele różni się od tej z DS.

Sam gram w DII - tam jest grywalność nieskończona. Przede wszystkim ze względu na losowe, urozmaicone dropy i losowe obszary.
W jedynkę DS-a grałem tylko trochę bo mnie znudziła
W 2 na początku całą drużyną, ale to zbyt łatwe. Teraz gram samotnymi postaciami i jest fajnie.
DSII ma świetną grafikę, chociaż z płynnościa bywa ciężko przy dużym zamieszaniu. Wada DSII - nie ma kolizji z przeciwnikami tj. np. nie mogą Cie otoczyć. Można do woli uprawiać running. W porównaniu do NWN jest o wiele bogatszy arsenał broni i zbroi. NWN bazuje na D&D i to z kolei plus dla NWN.

Warto zagrać w obie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 13:00, tymuś napisał:

... podobno sequel lepszy. natomiast jesli koniecznie chcesz grać w HS
to kup Diablo II ew Sacred (tanie i dobre).(...)

Sacreda jednak nie polecałbym
Z trójki Sacred, Titan Quest i DSII polecam DSII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że wśród hack''n''slashy króluje u mnie D2 z dodatkiem, a wśród cRPG - Fallout. W inne gram, ale bez większego "podniecenia". Mogą mi się podobać, ale nie wciągają bez reszty, jak to zrobiło ze mną Diablo :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 13:54, flymar napisał:

> ... podobno sequel lepszy. natomiast jesli koniecznie chcesz grać w HS
> to kup Diablo II ew Sacred (tanie i dobre).(...)
Sacreda jednak nie polecałbym
Z trójki Sacred, Titan Quest i DSII polecam DSII


a mnie się sacred podpobał, nawet go skończyłem, bo to takie diablo II w lepszej grafice i z fajnymi usprawnieniami, ale nie tak dalece idącymi i psującymi zabawę jak w DS. wadą Sacred jest banalna fabuła, ale system rozwoju postaci, kombosy i tego typu bajery się sprawdzają. jedyne co mnie irytowało to pewna "amatorskość" wykonania interfejsu (ekrany ładowania gry wyglądają jak z wczesnej bety), oraz słaba optymalizacja silnika. reszta to same zalety: gigantyczny świat, ciekawe postaci, rzeczone komba, zatrzęsienie broni i pancerzy itp. bardzo fajne i do tego tryb multi. ale tylko dla ludzi którzy grali w diablo za dużo i im się znudziło;) diablo jednak lepsze. natomiast w DS irytuje mnie walka drużynowa (hack''nslash ma być grą solo!) i brak tego fajnego klikania wrogów i charakterystycznego sterowania postacią (jak w diablo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zachwalają tego Sacreda... trzeba sprawdzić, co to za tytuł i odpalić demko. Aż żre mnie z ciekawości, jak to wygląda, jak się w to gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2006 o 14:34, JayC napisał:

Wszyscy zachwalają tego Sacreda... trzeba sprawdzić, co to za tytuł i odpalić demko. Aż żre
mnie z ciekawości, jak to wygląda, jak się w to gra...


gra się przyjemnie, ale gra ma parę mankamentów: zaopatrzyć się trzeba w mocnego kompa (giga ramu wskazane, spróbuj jeździć na koniu po miastach), wg mnie w niektórych momentach gra jest zbyt łatwa (skonczyłem fabułe na dość niskim poziomie , ok 40, nie robiąc prawie questów poboczych, a mimo to od połowy gry i tak ciężko mnie było zabić). pozatym durna animacja postaci mrocznego elfa (nim grałem, najskuteczniejsza w boju, ale i najgłupiej biegająca), dużo bugów itp. ogólnie jeśli lubisz DII a już ci się przejadło, to polecam sacred, ze względu na swobodę (ogromy świat, masę questów pobocznych), elementy humorystyczne itp. teraz, gdy jest połatany i w taniej serii za 20 zł grzech nie kupić. ja jednak do Sacreda nie wróce, dobre na jeden raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować