Zaloguj się, aby obserwować  
kriss

Okularnicy, wpisujcie się tutaj! :)

76 postów w tym temacie

Jeżeli o mnie chodzi, dostałem okulary, bo dzięki wspaniałemu sprzętowi jakim jest komputer (phi, jak to brzmi) gorzej widzę z daleka, toteż na lekcjach, gdzie na tablicy są wypisywane różne zawijasy muszę używać okularów, nie ma bata. A tak to bez ;-) Poza tym, te okulary nie są do leczenia, lecz dla wygody, toteż mogę ich wcale nie nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pingielsy noszę już od 7 latek :) Wad nie pamiętam, ale są coś ok. 3.0 Wady już mi się nie pogłębią. Ogólnie przyzwyczaiłem się już do nich. Z moimi oczami jest ciekawa sprawa bo czasami bez okularów widzę idealnie, a czasami już nie. Okulistka mówiła, że to przez pogodę i ciśnienie w powietrzu :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okularki mam już dobre 6 lat. Kiedyś nosiłem -0,5 w obu, potem -1, a teraz mam -2. Ostatnio wydaję mi się, że jestem już na poziomie -3, a ostatnie badanie wykazało, że mam -2,5. Mam nadzieję, że się już nie pogłębi.

BTW
Moi rodzice twierdzili, że wzrok psuje mi się od kompa, ale okulistka stwierdziła, że to wrodzone. Czy wasi rodzice bezpośrednio łączą przesiadywanie przed ekranem z waszą wadą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 00:14, LordOfUndeads napisał:

Moi rodzice twierdzili, że wzrok psuje mi się od kompa, ale okulistka stwierdziła, że to wrodzone.
Czy wasi rodzice bezpośrednio łączą przesiadywanie przed ekranem z waszą wadą?


U mnie zarówno rodzice, jak i okulistka winą za moją wadę obarczają komputer. I jest w tym chyba sporo racji, bo gdyby byłem mały, to wzrok miałem bardzo dobry, problemy zaczęły się dopiero wtedy, gdy dostałem peceta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe fajny temat :D
ja noszę okulary od 14 lat [od drugiego roku życia] i sobie nawet nie wyobrażam teraz życia bez nich :)

jak się przyjrzycie to zobaczycie okularki na awatarze ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 23:56, WorldWar3PL napisał:

Jeżeli o mnie chodzi, dostałem okulary, bo dzięki wspaniałemu sprzętowi jakim jest komputer
(phi, jak to brzmi) gorzej widzę z daleka, toteż na lekcjach, gdzie na tablicy są wypisywane
różne zawijasy muszę używać okularów, nie ma bata.

No ja noszę ciagle, chociaż miałem ten sam problem i to był główny powód. Nie widziałem co pisze na tablicy. Zawsze chodziłem po klasie a później uwaga za to, ze podeszłem :P Kompletne nieporozumienie. Na szczęscie jestem szczęśliwym posiadaczem okularów z soczewkami -1 oraz -1,5 a wszystko przez komputer :P Psie..:D No i wypadek prawdopodobnie był drugim powodem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA ślepy nie jestem, ale moje prawe oko ma POWAŻNĄ wadę(tzn. nie że widzę wszystko rozmazane, tylko widzę że nie widzę dobrze).Wzrok mam prawie że sokoli w lewym, ale wszystko się diametralnie zmienia gdy jest szarówka lub ciemno w pomieszczeniu...(na gorsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja mam już chyba większość możliwych wad wzroku ;P Po części wadę odziedziczyłem po dziadku, a resztę sam sobie dorobiłem nałogowym czytaniem książek (no a dziś nadal dorabiam nadmiernym siedzeniem przy komputerze)... i tym sposobem obecnie mam -5 na lewym; -4,5 na prawym oku... do tego na prawym mam astygmatyzm, no a żeby było jeszcze ciekawiej to cierpię na tzw. "kurzą ślepotę" (to właśnie to drastyczne pogorszenie widzenia w ciemności), a moja okulistka twierdzi że dodatkowo moje oczy są wrażliwe na promieniowanie ultrafioletowe... horror... skutkiem tego są okulary fotochromatyczne z antyrefleksem i cylindrem pokaźnej grubości.. i mimo że szkła z plastiku to naprawdę dosyć ciężkie.. :/ Dlatego radzę wszystkim... dbajcie o oczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem okulary od wczesnych klas podstawówki. Około drugiej klasy gimnazjum zbuntowałem się i przestałem nosić. Oczywiście kosztem tekstur w niskiej rozdzielczości i brakiem filrowania anizotropowego. Wada: -2,75/+0,75. Nieźle mieć na jednym oku minus, a na drugim plus;) Teraz w wieku 17 lat postanowiłem twardo nosić i tyle.

Czasem marzę o tym, jakie fajne miałbym życie bez wady wzroku. Ludzie! Ale to musi być fantastyczne! (wszyscy okularnicy mnie chyba rozumieją;)
Najbardziej denerwują się te ciągle brudzace się szkła (plastikowe ofkorz). Ten p*erdolony kurz lepi się do nich jak do magnesów.

Ożywiłem temat sprzed 20 miesięcy. "Alleluja i do przodu!" - cytat znanego człowieka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małą wada -0.75. Okulary mam, ale nie nosze (baardzo rzadko, nie cierpię ich), zresztą nawet okulista powiedziałże okulary sąmi potrzebne żeby widzieć z daleka. Z bliska ich nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować