Zaloguj się, aby obserwować  
Krajczy

Original War - opinie, problemy przemyslenia komentarze

203 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2005 o 10:07, Krajczy napisał:

chentnie odp na wasze pytania zwiazane z ta grą:)


Opinia:
Gra jest świetna, nowa fabuła jeszcze takiej nie spotkałem wkoncu RTS gdzie nie można tworzyc jednostek :D

Pytania:
Po co załorzyłeś ten watek gra została wydana ok 2-3 lat temy jak sie nie myle ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mój brat w to pogrywa"ł", ja nie za bardzo, bo nie przypadła mi do gustu.
Lecz on nieźle się tym podniecał i z jego opowiastek wygląda że jest całkiem niezłym RTS-em umiejscowionym w dość ciekawych czasach i dobrze rozwiązanym problemem zasobów i jednostek

-----------------------
Zgadzam się z przedmówcą. Ta grama już chyba 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 10:37, MoHanes napisał:

Zgadzam się z przedmówcą. Ta grama już chyba 4 lata.


Jednakowoż ja sam uznaj ją za jedną z najlepszych strategii jakie wydano w XXI wieku. Możenie zaskakuje grafiką, ale jej fabułą i grywalność stoją na naprawdę wysokim poziomie. A już najlepsze jest to, że jest straszliwie rozbudowana. i to mi się włąsnie podoba ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 12:04, Krajczy napisał:

a powiedzcie mi czemu inni zakladaja tematy o falloutach i innych starych grach?:)


Bo są fajne i ponadczasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 21:21, MoHanes napisał:

> a powiedzcie mi czemu inni zakladaja tematy o falloutach i innych starych grach?:)
> >
Bo są fajne i ponadczasowe.


dla mnie original war jest "fajna i ponadczasowa":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 21:35, MoHanes napisał:

bez obrazy, ale nie powiedziałem żę ona nie jest. :) :)



wiem ze niepowiedziles:P ale dla mnie original war jest fajna:)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 21:37, Ponury rzniwiaż napisał:

Wydaje mi się że końcowe misje są za trudne sam straclem na nią trzy tygodnie tylko szkoda że nie moge jej zarejestrować(stara
extra klasyka)


a przeszłes cała gre???
fakt misje są na koncowych poziomach nawet na najniszym poziomie trudnosi nie sa latwe:) szczególnie u ruskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezła gierka! jeszcze nie widziałem takiej że jest się w 2.000.000 roku p.n.e.! szkoda że nie mozna grać arabami :|

mimo że miałem oryginalne płyty to i tak wyskakiwało czasami okienko OUT OF MEMORY i gra się wyłaczała! :)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 22:02, RaiL Driver napisał:

niezła gierka! jeszcze nie widziałem takiej że jest się w 2.000.000 roku p.n.e.! szkoda że nie mozna grać arabami :|

mimo
że miałem oryginalne płyty to i tak wyskakiwało czasami okienko OUT OF MEMORY i gra się wyłaczała! :)))))))))

Przeszłem ją z 7 razy wszystkie misje wykonane na maksa jest super


PS:Arabami można grac przez sieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 22:02, RaiL Driver napisał:

niezła gierka! jeszcze nie widziałem takiej że jest się w 2.000.000 roku p.n.e.! szkoda że nie mozna grać arabami :|


Jest nieoficjalny mod, który dodaje kampanię Arabów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 22:02, RaiL Driver napisał:

niezła gierka! jeszcze nie widziałem takiej że jest się w 2.000.000 roku p.n.e.! szkoda że nie mozna grać arabami :|


Można grac Arabami:
1)Po sieci
2)zainstaluj czeski mision pack (zamienia rosyjską kampanię na arabską), ale moim zdaniem jest niedopracowany

A OWar jest bardzo fajna grą, ciekawą i z różnymi innowacyjnymi rozwiązaniami. A wiek się nie liczy. Pgrajcie w stare gry do sciągnięcia za darmo- stare, ale jare, nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 21:57, Krajczy napisał:

fakt misje są na koncowych poziomach nawet na najniszym poziomie trudnosi
nie sa latwe:) szczególnie u ruskich...


Dla mnie u Rosjan misje były łatwe. :) Trzeba tylko wykorzystać pewną dobrą i sprawdzoną taktykę... :D

Uwaga! SPOILER (wyjaśniam dla niekumatych: podpowiedź)!

Kluczem do stosunkowo łatwego sukcesu są bazooki. Zmieniamy wszystkich ludzi na bazookarzy zostawiając trzech lub czterech naukowców do ich leczenia. Nic nie oprze się ich sile ognia. :) Jeśli chodzi o misję z ustalaniem położenia głównego złoża syberytu (bodajże trzecia misja od końca), to wystarczy użyć bazook i inżyniera, żeby przejąć główną bazę Amerykan i już nie ma żadnego zagrożenia. :)

Co do misji drugiej od końca (tam gdzie mamy bardzo mało ludzi), to ja to robię tak: przyjmuję największą dostępną pomoc Arabów, następnie rozwalam ciężarówki, które przyjeżdżają po zapłatę za usługi najemników. Po paru chwilach zjawiają się najemnicy oferując bezpłatną (!) pomoc. Dalej standardowo (tzn. bazooki) z tym, że najpierw atakujemy południową, neutralną bazę. Zostawiamy przy życiu kilkoro ludzi wroga i kilka budynków. Po zniszczeniu bazy, która jest celem misji i po zdradzeniu nas przez najemników, dobijamy południową bazę. Proste... :)

Odnośnie ostatniej misji, to jest jeszcze pościej! Wystarczy się skutecznie bronić i często zapisywać grę, żeby metodą prób i błędów odkryć, w której części głównego złoża syberytu przeciwnicy będą starali się postawić kopanie. Zawsze stawiają w tych samych miejscach. W stosunkowo wczesnej fazie misji opracowujemy bombę syberytową i zrzucamy ją na Przymierze, żeby nie udało im się skazić całego głównego złoża. Dalej jest już z górki. Resztę przeciwników również niszczymy bomabami syberytowymi. Na konwencjonalną walkę poprostu nie starcza skrzynek, których zrzuty są zaskakująco mocno ograniczone w tej misji, choć w sumie bazookami (które przecież nie potrzebują skrzynek) też można ich rozwalić. :) Jak widać nie taki diabeł straszny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 16:45, Sarafan_Knight napisał:

> niezła gierka! jeszcze nie widziałem takiej że jest się w 2.000.000 roku p.n.e.! szkoda że nie mozna grać arabami :|

Jest
nieoficjalny mod, który dodaje kampanię Arabów.

Skąd go ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 17:19, Maxtreme napisał:

Skąd go ściągnąć?


Na obecną chwilę, to jest jedyna znana mi strona, z której można ściągnąć ten dodatek: http://owar.wz.cz/datadisk/

Niestety najlepsza polska strona o Original War zakończyła działalość. :( A szkoda, bo było tam mnóstwo przydatnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 17:41, Krajczy napisał:

jakimi narodami lubice grac w OW???
ja n.p ruskimi:)
fajnie by bylo jak by wyszlo original war 2:) (ale to chyba tylko marzenia):(


Ja zdecydowanie Amerykanami, ale przez sieć nie grałem, bo jakoś nigdy zebrać się nie potrafię. :)

Co do drugiej części, to raczej na pewno są to tylko marzenia, bo gra nie odniosła aż takiego sukcesu, żeby planowano sequela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować