Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Ludzie mam poważny problem ! Zamiast zamalowywać te krateczki z zamkniętymi na karcie odpowiedzi ja stawiałem krzyżyki ? Przejdzie to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po rozszerzonym angolu i muszę powiedzieć, że całkiem trudne. Wypracowanie wyszło mi na 500 znaków, to kreśliłem prawie pół pracy i jest trochę okrojona (max było 300), a czytanie i słuchanie myślę, że nawet będzie, niektóre zadania banalne, a przy niektórych to już pasowało się lepiej zastanowić.
Anyway, myślę, że jednak będzie dobrze i trzeba być pozytywnej myśli... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kto mi odpowie na dwa pytania bo mam problem mianowiecie
3 listening jak było to pytanie co on robił z bratem w kwestii tsunami? to która odpowiedź ta z czerwonym krzyżem czy to gdzie było powiedziane ze byli zadowoleni?
2 reading True/false to gdzie było wyrażenie inexpensive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 12:50, jackass napisał:

Ludzie mam poważny problem ! Zamiast zamalowywać te krateczki z zamkniętymi na karcie
odpowiedzi ja stawiałem krzyżyki ? Przejdzie to ?


chyba nie..
Na pierwszej stronie w instrukcji było o zamalowaniu, a to jest przez automat chyba sprawdzane..
W sumie to dobrze, że nie trzeba PESELu już kodować, niby banalne, ale trzeba uważać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 12:54, Mroczny Elf99 napisał:

kto mi odpowie na dwa pytania bo mam problem mianowiecie
3 listening jak było to pytanie co on robił z bratem w kwestii tsunami? to która odpowiedź
ta z czerwonym krzyżem czy to gdzie było powiedziane ze byli zadowoleni?
2 reading True/false to gdzie było wyrażenie inexpensive?


Nie mam pojęcia, ale za dwie godziny CKE poda prawidłowe odpowiedzi..

A co do tego przypadku z profesorami i kluczami, to ten lick co wstawił Mixon1988 to fragment artykułu, polecam zajrzeć do "Dziennika", jest to na pierwszej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 12:54, Mroczny Elf99 napisał:

kto mi odpowie na dwa pytania bo mam problem mianowiecie
3 listening jak było to pytanie co on robił z bratem w kwestii tsunami? to która odpowiedź
ta z czerwonym krzyżem czy to gdzie było powiedziane ze byli zadowoleni?

mi sie wydaje ze ta z Red Cross jets prawidlowa

Dnia 06.05.2008 o 12:54, Mroczny Elf99 napisał:

2 reading True/false to gdzie było wyrażenie inexpensive?

bylo wyrazenie "cheap" ale nie odnoszace sie do samego lotu ,ale w tekscie bylo napsiane ze porownujac pozostale koszta to juz jest expensive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:26, cubba napisał:

Witam. Właśnie rozmawiasz ze strzelcem swego rodzaju samobója ;) O tym, że pisze rozszerzony
angielski [byłem pewien, że zaznaczyłem podstawowy :P] ''dowiedziałem'' się w połowie
marca, kiedy to wywiesili w szkole kartki z terminami. Niestety wtedy nie udało się tego
odkręcić, ale wziąłem się za siebie i teraz jestem spokojny o wynik ;) xD


No to widzę że los spłatał Ci niezłego psikusa, chyba musiałeś być mocno zaskoczony kiedy się o tym dowiedziałeś, ale kto wie może odwróci się to na Twoją korzyść :P

KŁEJK

Dnia 05.05.2008 o 23:26, cubba napisał:

Obyś się wyrobił i zdał jak najlepiej :).


Nie dziękuje żeby nie zapeszyć :P

Dnia 05.05.2008 o 23:26, cubba napisał:

Wiesz ... różne cuda już widziałem ... nawet rodziców maturzystów którzy za nich (!!!)
wypełniali deklaracje i nie takie jaja odchodziły że ho ho xD.


Takie przypadki to chyba jakaś paranoja, rodzice pozaznaczają wszystko na poziom rozszerzony i trzeba sie będzie uczyć do upadłego :) to już lepiej od razu do wojska iść :D Mieć takich rodziców za sadystów (albo odwrotnie) to nie wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2008 o 13:04, jackass napisał:

> 2 reading True/false to gdzie było wyrażenie inexpensive?
bylo wyrazenie "cheap" ale nie odnoszace sie do samego lotu ,ale w tekscie bylo napsiane
ze porownujac pozostale koszta to juz jest expensive

czyli true czy false bo zbyt skomplikowany ten wybieg:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 13:06, Sebat1 napisał:

> Wiesz ... różne cuda już widziałem ... nawet rodziców maturzystów którzy za nich
(!!!)
> wypełniali deklaracje i nie takie jaja odchodziły że ho ho xD.

Takie przypadki to chyba jakaś paranoja, rodzice pozaznaczają wszystko na poziom rozszerzony
i trzeba sie będzie uczyć do upadłego :) to już lepiej od razu do wojska iść :D Mieć
takich rodziców za sadystów (albo odwrotnie) to nie wesoło.


W tym konkretnym przypadku chodziło o to że rodzic zaznaczył na deklaracji wszystko OK za wyjątkiem pisemnego egzaminu z angola ( ale dało się to odkręcić bo w miarę szybko zareagowano ;D ) a dlaczego rodzic wypełniał ? Bo dziecko jest dysgrafikiem ( ? chyba ) i bazgroli że szkoda słów ... n/c

EDIT: rodzic nie zrobił tego celowo ( chyba ;D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w domu po angielskim rozszerzonym...
Gramatyka jak zwykle bleee... :P Za to opowiadanie mi fajnie wyszło :) Najpierw chciałem pisać rozprawkę, ale był taki temat, że eee... xd
Listening dość łatwy, uzupełnianki też nie najtrudniejsze. Ogólnie jestem dobrej myśli. Oby powyżej 50% i tego się trzymam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A angiel dwujęzyczny... Hmmm ciężko stwierdzić. Trudniejszy niż próbna, to napewno. Słuchanie było znośne (dobrze nagrane kwestie, tylko jeden kolo buczał trochę). Krótkie pisanie wg mnie wyszło mi genialnie, choć nie lubię pisać to zmieściłem się w limicie słów, odniosłem się do wszystkich kwestii, które poruszyć trzeba było, oraz krótko i rzeczowo opisywałem każdą z nich. Do tego duża ilość linking words oraz multum synonimów. To się ceni.

Druga część, natomiast, to 3 średnio-trudne, oraz trudne czytanki (szczególnie odpowiadanie na pytania co miał na myśli autor pisząc jakiś tam związek frazeologiczny) oraz pisanka na 300-350 słów, której temat był tak dziwny i błahy, że na krótką pisankę się nadawał. Szczerze, to musiałem trochę dociągać, żeby zrobić te minimum w postaci 300 słów.

Jednym słowem mam nadzieję, że jako, że było trudno, progi się obniżą, a i tak w 70-75% celuję. :)

Powodzenia na następnych maturach. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:03, jackass napisał:

Czy na podstawowym polskim były jakieś pytania zamknięte do zaznaczenia na karcie odpowiedzi
?

Nie, nie było

Co do tego, ze zaznaczales krzyzykiem, to radze Ci pedzic szybko do dyrektora i powiedziec, zeby wypisal protokol o tym zeby Ci to egzaminator uznal. A poza tym, to wina nauczycieli tez jest, bo oni powinni sprawdzic czy wszystko jest zapisane jak nalezy.

@Mroczny

ja napisalem ze Red Cross w 3 listeningu
w 2 readingu wzialem false
Mialem za to problem z tym pierwszym sluchaniem. Do konca nie wiem czy to dobrze, czy zle. Ten Mark w koncu pracowal jako kucharz, bo nie moglem zrozumiec, ale z dwojga zlego wzialem ze to on pracowal:)

Ogolnie maturka w porzadeczku poszla:) Liscik spoko, tylko ze zamiast watch jako zegarek na reke, uzylem clock xD no ale clock tez moge ze soba wozic jako np. fan starych zegarow ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 13:36, cubba napisał:

A ja jestem w domu po angielskim rozszerzonym...
Gramatyka jak zwykle bleee... :P Za to opowiadanie mi fajnie wyszło :) Najpierw chciałem
pisać rozprawkę, ale był taki temat, że eee... xd
Listening dość łatwy, uzupełnianki też nie najtrudniejsze. Ogólnie jestem dobrej myśli.
Oby powyżej 50% i tego się trzymam ;]


Rozprawka nie była taka zła :) a tak poza tym to ogólnie wszystkie tematy wypracowań były w porządku. Gramatyka na którejś próbnej była gorsza, więc też na plus, druga część trudniejsza od pierwszej, ale ogólnie dobrze poszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2008 o 14:11, Radovan napisał:

Co do tego, ze zaznaczales krzyzykiem, to radze Ci pedzic szybko do dyrektora i powiedziec,
zeby wypisal protokol o tym zeby Ci to egzaminator uznal. A poza tym, to wina nauczycieli
tez jest, bo oni powinni sprawdzic czy wszystko jest zapisane jak nalezy.

Mam nadzieję ,że oni trzymają te matury w szkole ,bo dopiero jutro mogę się tym zająć.Właśnie nauczyciele mnie olali sprawdzając tylko naklejkę i pesel :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:44, jackass napisał:


> Co do tego, ze zaznaczales krzyzykiem, to radze Ci pedzic szybko do dyrektora i
powiedziec,
> zeby wypisal protokol o tym zeby Ci to egzaminator uznal. A poza tym, to wina nauczycieli

> tez jest, bo oni powinni sprawdzic czy wszystko jest zapisane jak nalezy.
>
Mam nadzieję ,że oni trzymają te matury w szkole ,bo dopiero jutro mogę się tym zająć.Właśnie
nauczyciele mnie olali sprawdzając tylko naklejkę i pesel :/

dzisiaj wieczorem matury odbiera ze szkoły specjalny kurier i odwozi do oke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2008 o 14:45, Mroczny Elf99 napisał:

dzisiaj wieczorem matury odbiera ze szkoły specjalny kurier i odwozi do oke:)

przecież jutro jest z WOSU ,to nie bierze tego wszystkiego na raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem jeszcze niemiecki/matematyka/fizyka/geografia/historia/chemia/biologia/itd/itp.

Przesyłka jest odbierana każdego wieczoru/popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 14:49, jackass napisał:


> dzisiaj wieczorem matury odbiera ze szkoły specjalny kurier i odwozi do oke:)
przecież jutro jest z WOSU ,to nie bierze tego wszystkiego na raz ?



Pisemne kończą się 21 maja... wyobrażasz sobie jakie ilości przychodziły by po 21 maja do OKE z każdej ze szkół?.. U mnie chyba jest 7 klas maturalnych... 7x30 = 210 z samego polskiego! Jesli nikt nie bierze przedmiotu dodatkowego to było by 210 x 3 = 630!

A CKE musiało by po dostaniu od kuriera wszystko rozdzielać, układać... byłby niezły burdel...

No i szybsza wysyłka do sprawdzenia i gzaminatorzy już mogą się zabrać za sprawdzanie..No, a z polskiego, angielskiego, są największe ilosci do sprawdzenia,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zaś sprawdzania czy jest prawidłowo, to maturzysta to jednak jest człowiek dorosły, noo i z podobnymiu w budowie arkuszami miał do czynienia w podstawówce, gimnazjum, noo i próbne matury.. i z takim doświadczeniem się pomylić?.. Dodatkowo było w instrukcji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować