Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2007 o 21:46, BoyOgOyOrtH napisał:

zna ktos moze jakies strony w ktorych moge poznac zarówno podstawy jak i dalsze nauki o tematyce
grafiki komputerowej!

www.cherub.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:11, młody grafik napisał:

i jak masz już to zdjęcie?

Nie wiem dlaczego, ale o tym zapomniałem. Tak więc o to zdjęcie:

20070704222842

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:59, czapla56 napisał:

> Z gimpa też można? Czy temat jest tylko dla Photoshop-ców ?
Programy są na tyle zbliżone do siebie, że myślę iż nie powinno być problemu z pracami z gimpa
:)


Tak więc moje prace zrobione w gimpie.

20070705141830

20070705141847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, poprzednie pytanie było źle sformułowane i rozrzucone bo całej stronie, tak więc napiszę ładnie od początku i dużo prościej :) Wie ktoś w jaki sposób, zeskanowany/sfotografowany rysunek, który sam namalowałem ołówkiem obrobić w Photoshopie, aby szkic wyglądał w ten sposób: http://img92.imageshack.us/img92/4789/brollykonturyzu4.jpg
Jest to zeskanowany rysunek i jakoś odpowiednio obrobiony. Z kolorowaniem nie będzie problemu, jednak nie wiem jak zrobić, bym miał same kontury, na czystym białym tle :/ Próbowałem Filtr->coś tam i "Kontur" (jakoś tak... :P ), ale niestety nie działa... Próbowałem również obrysowywać linią i potem wkleić to do nowego dokumentu, jednak też nie tak jak powinno być... :/
Jeśli coś nieczytelnie napisałem, to pisać i rozpiszę dokładniej, lepiej itd :) Mam nadzieję, że ktoś zna odpowiedź :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 21:54, rzuf-malachor napisał:

Z gimpa też można? Czy temat jest tylko dla Photoshop-ców ?

Luzik wrzucamy ze wszystkich programów, tylko mi się tak w nazwie napisało. xD
Sry że tak długo ale ostatnio mnie nie było często, jak jużto na niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widze ze sa tu super pracki zrobione w tym programie ale byloby fajnie gdyby jakis specjalista objasnil prace w tym programie dla niezaawansowanych...moze jakies pomocne linki do tutorial albo cos innego aby pojac zasady obslugiwania sie tym programem bylbym bardzo wdzieczny...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 09:21, Mroczny78 napisał:

widze ze sa tu super pracki zrobione w tym programie ale byloby fajnie gdyby jakis specjalista
objasnil prace w tym programie dla niezaawansowanych...moze jakies pomocne linki do tutorial
albo cos innego aby pojac zasady obslugiwania sie tym programem bylbym bardzo wdzieczny...:)

Ja mam jeden niezawodny link: www.google.pl Wpiszesz photoshop tutorial i Ci wyskoczy niezliczona liczba linków z tutorialami.... Takie to trudne?? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesc wiesz co mysle ze bedziesz wiedzial dlatego do ciebie kieruje pytanie moglbys mi napisac jak wstawic do photoshopa nowa czcionke??prosze o odp i z gory wielkie dzieki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 21:55, Mroczny78 napisał:

czesc wiesz co mysle ze bedziesz wiedzial dlatego do ciebie kieruje pytanie moglbys mi napisac
jak wstawic do photoshopa nowa czcionke??prosze o odp i z gory wielkie dzieki!!


Nie korzystam w Photoshopa, ale pewnie jak w panelu sterowania wrzucisz ją w katalog Czcionki bądź Fonts(nie wiem jak jest na windowsie) to Photoshop doda ją automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dodam moja pierwsz fajniejsza prace w photoshopie :) mam nadzieje ze bedziecie dla mnie lakawi w ocenianiu ale prosze o wyrazenie swojego prawdziwego zdania...:) no coz zycze milego ogladania;) prosze o komenty!!!

20070707230123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 23:01, Mroczny78 napisał:

dzisiaj dodam moja pierwsz fajniejsza prace w photoshopie :) mam nadzieje ze bedziecie dla
mnie lakawi w ocenianiu ale prosze o wyrazenie swojego prawdziwego zdania...:) no coz zycze
milego ogladania;) prosze o komenty!!!


to ja zapytam. co chciałes przedstawić robiąc tę pracę, jaki był jej cel, co Ciebie zainspirowało do zrobienia tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 23:01, Mroczny78 napisał:

dzisiaj dodam moja pierwsz fajniejsza prace w photoshopie :) mam nadzieje ze bedziecie dla
mnie lakawi w ocenianiu ale prosze o wyrazenie swojego prawdziwego zdania...:) no coz zycze
milego ogladania;) prosze o komenty!!!


Tło powinieneś dać bardziej ciemniejsze a czcionkę tą na górze dać białą, a reszta jak na pierwszy raz jest niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.07.2007 o 23:05, młody grafik napisał:

to ja zapytam. co chciałes przedstawić robiąc tę pracę, jaki był jej cel, co Ciebie zainspirowało
do zrobienia tego?

celu pracy raczej nie bylo poprostu zaczalem probwac sobie nowych rzeczy cos dodalem cos zmienilem i wyszedl taki efekt...ostatnio zaczalem sie interesowac roznego rodzaju anime i spodobalo mi sie death note wiec umiescilem lownego bohatera na tle....dodalem troche cieni i kontury itp... to taka praca na goraco zreszta nie jestem jakims ekspertem zeby tworzyc o zamierzonym z gory efekcie jeszcze nie potrafie tak dobrze poslugiwac sie funkcjami jakie oferuje photoshop...

a co do wpowiedzi Lumbago to rzeczywiscie trafne spostrzezenie i gdybym umiesci jego wskazowki w swojej pracy to bylaby fajniejsze no coz zabieram sie do cwczen bo jeszcze dluga i wyboista droga przede mna...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie ma zbyt wielu chetnych do pokazywania tutaj swoich prac...a wiec chyba skorzystam i pokaze wam tapete na pulpit ktora zrobilem z glownym bohaterem fajnego anime Fullmetal Alchemist:) mam nadzieje ze wam sie spodoba choc nie zostalo tu uzytych wielu skomplikowanych dzialan...jestem otwarty na krytyke oraz poduwanie dobrych rad:) zycze wiec milego ogladania pozdro!!;)

20070710145236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Moja pierwsza tapetka ;))
2. Avek...śmieszny avek :p
3. Choć jako avek niezbyt ładnie mi się podoba to tak wogle to bardzo ładnie mi wyszło.
Niestety podziałęm gdzieś resztą moich avków więc jesli jesteście ciekaw to przeszukajcie tamat "zrobię avatara na zamówienie" jest tam wiele moich awków :D

20070713151916

20070713152016

20070713152151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 22:10, maciekujek napisał:

sciagasz nowe czcionki i instalujesz je do c:\windows\fonts tam wklejasz i już działa!


Przepraszam że się dołączę, ale mi to nie idzie ;/ Tzn. jak usiłuję je tam [c:\windows\fonts] wrzucić wywala mi błąd że nie może ich tam wypakować. Używam WinRAR''a jak by to mogło pomóc... dziwne bo jeszcze kiedyć działało (2 czcionki dodałem).

Co do pracy w photoshopie, to mam do was pytanie: jak zrobić lustrzane odbicie danego obiektu?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować