Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2007 o 09:13, marcin1930 napisał:

Co do pracy w photoshopie, to mam do was pytanie: jak zrobić lustrzane odbicie danego obiektu?


Image --> Rotate canvas --> Flip canvas horizontally

Ale musisz uważać - odbija to cały obraz. Jeśli chcesz odbić tylko jedną warstwę, to musisz ją przygotować w osobnym okienku, obrócić i dopiero wciągać na grafikę główną.
Jest możliwość ręcznej edycji pojedynczego obiektu, ale najczęściej nie udaje się trafić z odpowiednimi, proporcjonalnymi wymiarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 09:44, Colidor napisał:

Image --> Rotate canvas --> Flip canvas horizontally

Ale musisz uważać - odbija to cały obraz. Jeśli chcesz odbić tylko jedną warstwę, to musisz
ją przygotować w osobnym okienku, obrócić i dopiero wciągać na grafikę główną.
Jest możliwość ręcznej edycji pojedynczego obiektu, ale najczęściej nie udaje się trafić z
odpowiednimi, proporcjonalnymi wymiarami.


Dobra, pobawię się tym ;) O to mi właśnie chodziło. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mógłby mi ktoś zrobić pewien obrazek ? Chciałbym połączyć obrazek nr. 1 z obrazkiem nr.2 tak,żeby były połączone "bocznym" napisem Flatout z obrazka 3.Chodzi o to ,żeby powstała pełna wersja okładki do gry w rozmiarze dvd boxa.Grę dostałem razem z kartą graficzną ,ale w kopercie ,a chce wstawić w dvd boxa razem z okładką.Niestety nie mogę znaleść takiej okładki z wersji PC do tej gry.

20070729124256

20070729124309

20070729124351

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2007 o 12:44, jackass napisał:

Siemanko mógłby mi ktoś zrobić pewien obrazek ? Chciałbym połączyć obrazek nr. 1 z obrazkiem
nr.2 tak,żeby były połączone "bocznym" napisem Flatout z obrazka 3.Chodzi o to ,żeby powstała
pełna wersja okładki do gry w rozmiarze dvd boxa.Grę dostałem razem z kartą graficzną ,ale
w kopercie ,a chce wstawić w dvd boxa razem z okładką.Niestety nie mogę znaleść takiej okładki
z wersji PC do tej gry.



1.mógłbyś wytłumaczyć krok po kroku, co chcesz zrobić bo nie bardzo jarzę...
2.podaj mi wymiary w mm tego DVD boxa.


pozdro, Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce zeby powstala okladka do gry 272x182mm.Przod ma byc z pierwszego zdjecia ,tyl z 2 zdjecia a oba zdjecia maja byc polaczone ze soba tym podluznym fragmentem ze zdjecia 3 ktory zamieszczam ponizej.

20070729125947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2007 o 16:23, Grucha91 napisał:

/.../

Napisałem tu, bo to team o pracach w PS :) Otóż jak "wkleić" obiekt do nowego obrazka - weźmy np. na trawe - tak żeby nie wyglądało że to jest wklejone, tylko żeby się "wtopiło" w tło (czyli trawę)? Gdzieś o tym czytałem, ale w tedy nie miałem PS, a jak już mam to nie umiem sobie przypomnieć, gdzie to czytałem ;P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

postanowilem dodac swoje mroczne i krwiste tlo niestety nie wyszlo najlepiej ale popatrzec mozna:) mam nadzieje ze komus sie spodoba a jak nie to trudno:(nie jestem jeszcze specem wiec to dopiero poczatkie... z biegiem czasu postaram sie zrobic lepsze prace:) a wiec zycze milego ogladania i natchnienia do tworzenia nowych prac w tym genialnym programie;)

20070729212753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy wie ktos moze jak zrobic: np. z mojego avataru wycignac wszystkie "cieple" kolory przez to bedzie niebieski :-) taki przezroczysty ;] szperalem w Photo i znalazlem cos takiego ze sie rozczepia obrazek na dwie czesci i wychodzi to co chcem ale nie wiem jak sie pozbyc tych "cieplych" barw :-p a oto obrazek :-p jestem nub jeszcze w tych sprawach :-p

20070802113511(1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę moich prac, które zamieszczałem w innych tematach, niestety nieodwiedzanych... nie będę pisał dwóch postów pod rząd, do reszty podam linki...

http://img389.imageshack.us/img389/156/sygnafirzennapises2.png <--- mimo że jedna z moich pierwszych, wydaje mi się, że dość dobra

http://i11.tinypic.com/4yeu3pi.png <--- niestety zdaniem wielu niewypał ;/

Jeszcze ich tam było trochę, ale nie wiem na których forach, bo z dysku usunąłem ;P

20070802113511

20070802113620

20070802113707

20070802113722

20070802113850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci konkretnie chodzi, ale wnioskuję, że o zamalowanie postaci na niebiesko i przyciemnienie? Więc po kolei:
1. Z palety kolorów wybieramy jakiś ciemny odcień niebieskiego
2. Używamy narzędzia "Zastępowanie koloru"(J)
3. Zamalowujemy cały obrazek.

W ten sposób masz niebieski obrazek. Teraz jak zrobić, żeby go przyciemnić(najlepsza i najprecyzyjniejsza metoda):
1. Tworzysz nową warstwę
2. Za pomocą Wiadra z farbą zalewasz ją na kolor czarny
3. W zakładce "Warstwy" wybierz tą, którą zamalowałeś i ustaw krycie na wybrane przez Ciebie. Ja tutaj akurat ustawiłem na 15%.

Jeśli nie o to Ci chodziło, to opisz bardziej szczegółowo o co ci chodzi. Aha, i większy obrazek by nie zawadził ;)

20070802123717

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 12:37, Lfdracon napisał:

[instrukcja] - ciach!


A nie prościej byłoby po prostu zamienić obrazek na niebieski (definiowalny) duotone? 10 sekund i po sprawie, a efekt niemalże identyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 11:31, maciekujek napisał:

Nie za bardzo rozumiem co chcesz zrobić


Chcę zrobić coś na maskach (najprawdopodobniej) :] Ma to wyglądać jakby tam zawsze było. Np. piłka na trawie. Dodaje ją do zdjęcia bez piłki i "wstawiam'' w trawę tak żeby jej źdźbła były po niekąd na niej, ale też z tyłu wyrasały - tak jak w rzeczywistości. Nie wiem czy poniższy obrazek to pokazuje, ale piłka ma się wgniatć w trawe która jest puszysta - rozumiesz? :) Ona nie lata nad trawą, tak to można wklejać w paincie - tu chodzi o fotomontarz.

Pozdrawiam

20070802134525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 14:52, maciekujek napisał:

Już zrozumiałem o co ci chodzi. Ale nie wiem jak to zrobić


No właśnie ;/ Wiem że się tak da, nawet kiedyś o tym czytałem (tyle że nie miałem PS''a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 13:46, marcin1930 napisał:

Dodaje ją do zdjęcia bez piłki i "wstawiam'' w trawę tak żeby jej źdźbła były
po niekąd na niej, ale też z tyłu wyrasały - tak jak w rzeczywistości.

Trochę pokopiowania warstw, gdzieniegdzie maźnięcie gumką, i mamy :P Daj mi obrazki, które chcesz na sobie przykleić, a o resztę się nie martw ;)

Dnia 02.08.2007 o 13:46, marcin1930 napisał:

tu chodzi o fotomontarz.

Fotomontaż jak już ;P

@RedSqll: o to chodziło? :)

20070802160433

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 16:05, Lfdracon napisał:

> Dodaje ją do zdjęcia bez piłki i "wstawiam'' w trawę tak żeby jej źdźbła były
> po niekąd na niej, ale też z tyłu wyrasały - tak jak w rzeczywistości.
Trochę pokopiowania warstw, gdzieniegdzie maźnięcie gumką, i mamy :P Daj mi obrazki, które
chcesz na sobie przykleić, a o resztę się nie martw ;)


A więc dla eksperywentu: na tej zielonej trawce, ma leżeć ten oto pistolet :) Powodzenia!

PS Nie powinno być problemów, ani z jego wycienciem (jest na białym tle) ani z wielkością (zawsze moża zmniejszyć)

Pozdrawiam

20070802191113

20070802191124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować