Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2008 o 19:01, Gothic 12 napisał:

Niby lepszy jest Photoshop CS3 od CS2 ale jak byłem u kolegi to chyba CS3 ma mniej opcji,
jak to jest?

Chyba mało się nowej wersji przyglądałeś, skoro tak uważasz ;)
Nie będę się rozpisywał o nowościach w Photoshopie CS3 Extended, bo można to łatwo znaleźć w googlach, ale - możliwość pracy z obiektami 3D, narzędzie Quick Selection, "szybkie menu" palety pędzli, ulepszony Vanishing Point, automatyczne pozycjonowanie warstw, Refine Edge i Smart Filters dają wystarczająco dużo do myślenia.

Cóż powiedzieć, CS3 jest znacznie lepszy od CS2. Choć ludziom nie wymagającym zbyt wiele wystarczy wersja CS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel troszeczkę pomógł mi takiego sovieckiego żołnierzyka wykombinować :) Jeszcze w prawej ręce coś dorobię :P
Co lepsze będzie sierp czy flaga ZSRR?

20080525210406

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 08:07, Tokix napisał:

Raczej To ty powinieneś dorosnąć, nie rozumiem ludzi którzy krytykują czyjąś twórczość,

mimo iż sami nie potrafią nic stworzyć...

Gdyby nie było ludzi którzy krytykują cywilizacja daleko by nie zaszła.

Ok.

Jeszcze raz. O twojej pracy.

OMG!!! MASAKRA! Nie wiem jakim cudem uzyskałeś takie efekty! Szacun!

I co? Pomyślisz sobie że wymiatasz i przestaniesz się uczyć. Krytykując Cię idę Ci na rękę, powinieneś wziąć to na klatę i ćwiczyć dalej a nie rzucać się o to że komuś się nie podobało.

I nie wiem co ma krytyka do bycia dorosłym O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 21:44, Baal Namib napisał:

Czy yo pentool ? Bardzo fajne :-) Gratuluję inwencji. Sierp będzie doskonały ;]


Ta pentool :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 21:04, Zmija Z lasu napisał:

Kumpel troszeczkę pomógł mi takiego sovieckiego żołnierzyka wykombinować :) Jeszcze w
prawej ręce coś dorobię :P
Co lepsze będzie sierp czy flaga ZSRR?

Sierp, oczywiście że sierp.;) Co do samego żołnierza, to mógłbyś kolor ust zmienić, bo mi ten brąz tak ne za bardzo tu pasuje.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2008 o 21:04, Zmija Z lasu napisał:

Kumpel troszeczkę pomógł mi takiego sovieckiego żołnierzyka wykombinować :) Jeszcze w
prawej ręce coś dorobię :P
Co lepsze będzie sierp czy flaga ZSRR?

Ja bym troszkę zmienił na Twoim miejscu podbródek, ja najpierw pomyślałem, że to kobieta.

PS: Bardzo fajna praca ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 21:24, Laska-z-Polski napisał:

Ten koleś ma przykrótkawe nogi ;P


Bo część zasłania mundur xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 21:26, Zmija Z lasu napisał:

> Ten koleś ma przykrótkawe nogi ;P

Bo część zasłania mundur xD


Wiem, ale i tak stosunek nóg do korpusu wynosi jakieś 1 : 1, a IMO nogi powinny być odrobinę dłuższe, niż tors ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2008 o 21:41, Laska-z-Polski napisał:

> > Ten koleś ma przykrótkawe nogi ;P
>
> Bo część zasłania mundur xD

Wiem, ale i tak stosunek nóg do korpusu wynosi jakieś 1 : 1, a IMO nogi powinny być
odrobinę dłuższe, niż tors ;D


Dobra niech będzie poprawie arta :P Przecie ma być elegancki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:24, Steel Dogg napisał:

czy moze mi ktoś powiedzieć jak przerobić zdjecie żeby efekt był taki jak na zdjeciu

Wybierz z menu Image->Adjustments (Obrazek->Dopasuj) narzędzie Gradient Map (Mapa Gradientu), zaznacz opcję Reverse (Odwrócenie) i zwiększ ilość czerni i/lub bieli (klikając na pasku gradientu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś z Was jakiś darmowy program (nie GIMP), który umożliwiałby robienie przycisków, w których z koloru np. ciemno zielonego robi się stopniowo jasno zielony? Coś w stylu tych poniższych, tyle że były one robione właśnie w Photoshopie. A ja potrzebuję coś na moją "kieszeń".

[ PS. A tak wszyscy skwirczą, że gry drogie. A tu proszę - zwykli userzy (sądząc po konfigach kompów na GSach) mogą sobie pozwolić na Photoshopa xD
Tylko potem nie płaczcie nad losem PC w topiku anty-pirackim... ]

20080528024719

20080528024742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 02:48, Agntx napisał:

Zna ktoś z Was jakiś darmowy program (nie GIMP), który umożliwiałby robienie przycisków,
w których z koloru np. ciemno zielonego robi się stopniowo jasno zielony?

W darmowym Inkscape jest edytor gradientu, który umożliwi zrobienie czegoś takiego.

Dnia 28.05.2008 o 02:48, Agntx napisał:

[ PS. A tak wszyscy skwirczą, że gry drogie. A tu proszę - zwykli userzy (sądząc po konfigach
kompów na GSach) mogą sobie pozwolić na Photoshopa xD

Nie powiesz chyba, że każdego zwykłego użytkownika stać na licencję Photoshopa? ;) Zwłaszcza do tego, co robią w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 09:53, Zelgadis napisał:

W darmowym Inkscape jest edytor gradientu, który umożliwi zrobienie czegoś takiego.


Właśnie, gradient... Cholera, bo nie wiedziałem, jak to się nazywa xD Zauważyłem, że ta funkcja jest dostępna w Paint.NET, którego to m.in. wykorzystuję do tworzenia prostych grafik. No dzięki za naprowadzenie mnie na cel :) Tak stopniowo tydzień po tygodniu coraz więcej o tym sofcie wiem.

Dnia 28.05.2008 o 09:53, Zelgadis napisał:

Nie powiesz chyba, że każdego zwykłego użytkownika stać na licencję Photoshopa? ;) Zwłaszcza
do tego, co robią w tym temacie ;)


Wydaje mi się (a nawet jestem święcie przekonany), że darmowe oprogramowanie może bez problemu wystarczyć amatorskim produkcjom :) Zresztą wiele osób (np. z naszej klasy) korzysta z Photoshopa tylko po to, by rozświetlić zdjęcie, a ludziska zaraz w komentach piszą, że to arcydzieło i szczyt sztuki xD Przy szukaniu programów graficznych dla siebie zauważyłem, że sporo efektów, jakie posiadają amatorskie zdjęcia można uzyskać za darmo. Ale wiem - powiedzenie komuś, że robi się w Photoshopie to też taki lans ;) Sam tak myślałem, dopóty nie zauważyłem dokładniej u kolegi, na czym polega praca z tym programem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować