Zaloguj się, aby obserwować  
Liqid

Gulity Gear : Isuka & X2 Reload + Ulubiona postać

31 postów w tym temacie

Hej co sądzicie o instant kill w x2? bo mi działają na nerwy. Rozwalam kolegę a tu nagle (niezdąrzyłem zablokować) instant kill i mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos 2 części tematu ja lubię grać dziewczyną która wymiata jakąś kotwicą lub czymś takim i gostkiem z torbą na głowie ( bo wkońcu prezencja to podstawa ) bo ma fajne triki i łatwo nim walić combosy

( to o Guilty Gear : Isuka jakby ktoś pytał )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moimi ulubionymi postaciami są: Chip Zanuff(za bardzo szybkie ataki wyprowadzane przez nieo, które w połączeniu z nieziemską zręcznością nie dają szansy obrony, oraz wyprowadzenia ataku) a także Ky(za elektryczne balle itp. które można wysyłać z jego miecza).

A tak popros: dlaczego nikt nie wspomina tu o np. Kliff''ie?? Jest to bardzo niska postać, która macha gigantycznej wielkości tasakiem, a którą można pograć w jednym z trybów gry(niestety nie powiem, który bo nie jestem co do tego pewien, a poza tym dawno w tę grę grałem i nieco pozapominałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwsza jeszcze w Isuce przypadła mi do gustu Milla Rage, zabójczyni made in Russia (ile musi brać jej fryzjer za te wszystkie odżywki).
Kolejne miejsce to Jam Kuradobei, chińska kuchareczka w nieco skąpym wdzianku, która w dobrych rękach jest w stanie uniknąć co poniektórych groźniejszych ciosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwsza jeszcze w Isuce przypadła mi do gustu Milla Rage, zabójczyni made in Russia (ile musi brać jej fryzjer za te wszystkie odżywki).
Kolejne miejsce to Jam Kuradobei, chińska kuchareczka w nieco skąpym wdzianku, która w dobrych rękach jest w stanie uniknąć co poniektórych groźniejszych ciosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię stary wątek (a co.. najwyżej mnie zbanują xD)

A więc tak.. Sam od dłuższego czasu pogrywam sobie w Guilty Gear - właśnie w Reloada :)
I teraz tak:
parę nieścisłości
- Testament [mroczny/a Pan/i śmierci z kosą i krukiem - to facet - nie tyle pan śmierci - co Gear - sztucznie stworzone istoty - miały być potężną bronią..
- Dizzy [ dziewczyna-anioł, opanowana przez dobrego i złego ducha] - ona jest w pół Gearem w pół człowiekiem.. I ma lekkie rozdwojenie jaźni ;P Czasem jej zła strona Geara przejmuje nad nią kontrolę.
Venom [ mięśniak z kijem bilardowym] - a taka ciekawostka - jedyny oficjalnie potwierdzony gej w grze ;)
- Faust [dziwny stwór z papierową torbą na głowie - żaden stwór. To człowiek - lekarz - który tak dobrze poznał anatomię ludzkiego ciała, że jest w stanie ze swoim zrobić dosłownie wszystko ;) W 1 Guilty Gearze znany jako Doktor Baldhead (łysulecXD)
- Bridget [ panienka z yo-yem], - to nie panienka! to chłopak wychowany jak dziewczyna - w czasie misji mówi (nie raz), że kobietą nie jest xD
- Eddie [demon w skórze ludzkiej], raczej zwłoki człowieka opanowane przez "pasożyta" (tak! w Reload Eddie jest martwy).. Zresztą Eddie - to imię pasożyta, który go posiadł - a sam "gościu" nazywa się Zato-1 - z japońskiego czyta się to Zato-ichi - jest to imię legendarnego ślepego samuraja (był o nim serial i film TV)
- Baiken [ samurajka] - z niewiadomych przyczyn Baiken nie lubi tego określenia :P
- Chipp Zanuff [białe włoski na sztorc, za małe ubranie, mieczyk przyczepiony do nadgarstka, YEAH!] - były przestępca i narkoman xD
- Milla Rage [ ostra babka, walczy włosami [!, choć przecież nie tylko] , - te włosy to tak jak u Eddiego cienie - pasożyt przyczepiony do Milli

Brakuje jeszcze
A.B.A - z guilty Gear Isuka - dziwna postać - cała w bandażach, walczy wielgachnym kluczem ;)

+ukryte postacie:
z reloada:
Kliff - dziadyga z oooggrooomnym mieczem
Justice - matka Dizzy - arcywróg Sola

obie kompletnie przekręcone - przegrać nimi z czymkolwiek to juz przypał :P

z Isuki był:
Leopalodon (czy jakoś tak).. I jeszcze coś tam było.. Nie pamiętam.. Mało w Isukę grałem.

A wracając do wątku.. Moje ulubione postaci:
1. Baiken - to niesamowite co można tą postacia osiągnąć ;) Absolutny mój No1 :) fantastyczna kontrująca postać - blok, kontra -> kombos -> win :) Boskie ciosy, ciekawy gameplay - i świetny charakterek :)
Wymaga jednak dużego ogrania i poznania ciosów oraz wypracowania kombosów.
2. Anji Mito - moja druga postać.. Gra się nią prościej niż Baiken.. Ma niezłe zdolności skracania dystansu, oraz część jego ciosów wyposażona jest w "autoblock" - czyli udeżając blokujemy ciosy przeciwników ;) Trochę jednak za łatwa ta postać.. ;P
3. Faust - Odzywki (dość zboczone swoją drogą :P), nieobliczalnosć(wyżuci ciastko czy meteory?) 2 różne Instant kille!! (tak! można odblokować nieco inny Instant Kill!).. Ale też dość łatwo się nim gra ;) Nawet specjalnie nad kombosami kombinować nie trzeba, żeby na hardzie jechać wszystko ;)
4. Dizzy - bo ładna ;) I przeraźliwie prosta (poza Solem, Ky, Kliffem i Justice najprostsza) - jedyna postać którą udało mi się wyprowadzić kombo za 100% HP przeciwnika (wprawdzie na Chippie, który obrywa najmocniej i w treningu- ale zawsze).. Minusy - nie ma Instant killa - za to ma niesamowicie mocy Overrdrive(te ciosy co pasek tension zżeraja). Kombo z rybek+kuleczki+strzałki+kilka udeżeń zakończone sopelkiem miotą wszystko.. Moja rekordowa postać w Surviwalu.

A tak pozatym.. to lubię jeszcze grać Jam - choć gra mi się nią dość ciężko, oraz ostatnio I-NO.. Dziwna postać, ale zaskakująco dobra w walce (aż się zdziwiłem O_O)..

Za to nie nawidzę grać Johhnym i Testamentem. Kompletnie nie umiem nimi grać :P

I tyle.. ciekawe czy jeszcze ktoś się tu wypowie, czy temat znowu utonie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie utonie póki będą się znajdować osoby doceniające niezobowiązującą bitkę.

Co do postaci to ostatnio poznałem potęgę May:EX (ta z kotwicą) prosta w obsłudze (oprócz instanta) i skuteczna postać, dotychczas jedyna którą przeszedłem Arcade za pierwszym podejściem (znaczy się pokonałem wypasioną I-No).

W Isukę pogrywam czasem (osobiście uważam że jest odrobinkę trudniejsza) i zombitki (prywatne określenie A.B.Y, czy jak to odmieniać) nie lubiłem (jakaś taka nieprzyjemnie powolna się wydaje, jak Potemkin...)

Do włosów Milli chyba lepiej przypisać określenie symbiont (jakoś widać współpracę pewną), a papka zwana Eddiem to chyba bardziej detrytofag (w końcu nieszczególnie produktywne zwłoki).

Jakby ktoś zwracał czasem uwagę na szczegóły to Bridget ma na swoim nakryciu głowy takie kółeczko ze strzałeczką w górę (tyle że niewiele ono pomaga).

Justice i Kliff to jednak mocno przepakowane postacie, tym pierwszym osoba nie posiadająca żadnych umiejętności synchronizacji ruchów palców, potrafi dosyć skutecznie ukrócić zdrowie moich czołowych postaci nie doznając przy tym nieszczególnych obrażeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat, jako że niedawno zainstalowałem właśnie tę grę. Miałem też lekki dylemat, który z tematów wybrać, bowiem ten ma błąd w nazwie - powinno być "Guilty", Nie "Gulity". :)

Co do samej gry. Muszę przyznać, że od razu wczułem się w historię, jaką opowiada ta seria... Mało która gra, a szczególnie bijatyka nie wciągnęła mnie tak bardzo.
Nigdy wielkim fanem mangi, a szczególnie anime nie byłem, choć przyznaję, że lubię czasem poczytać (lub pooglądać) co ciekawsze historie o wielkookich bohaterach. Guilty Gear X2 Reload trafił w mój gust już w czasie intra. Ostra muza, dużo efektownych walk i kobieta z gitarą... Ach.
Właśnie, muza... Gry z tej serii mają mnóstwo odniesień do (w większości metalowych i rockowych) grup muzycznych. Chociażby, żeby nie szukać daleko - Zappa (imię jak nic od Franka Zappy), Millia Rage (jako fan Meliah Rage nie mogłem nie zauważyć podobieństwa), Testament i Slayer (to chyba oczywiste), Eddie (to albo od maskoti Iron Miaden, albo Eddie Van Hallena - to pierwsze bardziej by pasowało) albo Axl Low (z wyglądu tak beznadziejny jak oryginał xD)... Ale nie tylko nazwy bohaterów nawiązują do muzyki, nazwy ich ciosów w większości to tytuły piosenek, a "Heaven or Hell" jak nic kojarzy mi się z albumem pewnym Black Sabbath. To, jak dla mnie, jeden z mocniejszych punktów GG, który zresztą mnie do tychpier przyciągnął.

Dobra... Przejdę w końcu do moich ulubionych postaci.
Wspomniana już Millia Rage... Ze względy na łatwość sterowania i samo imię. Dla fana zespołu, takiego jak ja to miły akcent. ;)
Axl Low - lubię gościa. Ciekawe techniki walki i... To jedyna postać, którą zdołałem pokonać I-No.
I-No - Ciekawa postać, walczy za pomocą gitary i wygląda niczego sobie.
Slayer, Zappa, Testament i Sol.
Spoko jest też Johny. Fajny image i styl walki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w GUILTY GEAR XX - RELOAD siekę namiętnie w chwilach, gdy już naprawdę wszystkie inne źródła rozrywki zostaną wyczerpane. Nie zagłębiałem się za bardzo w fabułę, której swoją drogą i tak jest niewiele, więc powiem jak mi się grało najlepiej, a raczej kim, tłukąc się ze znajomymi i PC.

Number one: SOL-BADGUY
Number Two: Dizzy

Ten duet to dla mnie cud, miód i orzeszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie (temat troszke zastygł ale co tam) Jest może jakaś polska strona gdzie są kombosy wypisane bo ja mam w grze inne klawisze do gry niż te które są podane gdy patrze w okienku z kombosami. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 18:20, Baall napisał:

Mam pytanie (temat troszke zastygł ale co tam) Jest może jakaś polska strona gdzie są
kombosy wypisane bo ja mam w grze inne klawisze do gry niż te które są podane gdy patrze
w okienku z kombosami. Prosze o pomoc


Nie potrzeba tego. Pierwsza rzecz: combosy to są kombinacje ciosów, chodzi ci o speciale i overdrive''y. Druga rzecz: patrzyłeś do key config? Masz tam napisane wszystko. A jak nie, to:

- P jak punch
- K jak kick
- S jak slash
- HS jak hard slash
- D jak dust
- R jak respect

Moje ulubione postaci to:

1. Anji Mito

Postać, którą gram, mocna, ma dobre ciosy do combosów (choćby najzwyklejszy Shin). Podoba mi się jego design
i możliwość parowania ciosów ciosami. A Kou już miecie wszystko. Ma ładnego IK.

2. Venom

Głównie dlatego, że umiem nim wszystkie ciosy. Gdyby nie był tak wolny, grałbym nim, ale jak cię wróg przyłapie w narożniku, to leżysz, jedyne wyjście to chyba teleport, jak ci się uda go zrobić. Zresztą po teleporcie ładnie się wklepuje Red Hail (236236 HS).

3. Baiken

Ma proste i łatwe ciosy, a możliwość używania ich On Guard niszczy. Za to Tatamigaeshi i Yozansen to jedne z najlepszych ciosów, wraz z Mist Finer Johnny''ego i świderkiem Edka. Za każdym razem się dziwię, że na łeb spada mi mata z Tatami. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować