Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Głosiciele Słowa brzmi IMO lepiej niż Niosący Słowo. Swoją drogą spotkałem się też z tłumaczeniem... Nosiciele Słowa. Kluczowe jest tu słowo "Nosiciele". Brzmi to tak, jakby słowa były chorobą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 15:48, Dyzio Diablo napisał:

Głosiciele Słowa brzmi IMO lepiej niż Niosący Słowo. Swoją drogą spotkałem się też z tłumaczeniem...
Nosiciele Słowa. Kluczowe jest tu słowo "Nosiciele". Brzmi to tak, jakby słowa były chorobą.
;)



No to jak przetłumaczysz nazwę War Bearers? Głosiciele Wojny? Bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 15:47, Nagaroth napisał:

Tłumaczenie nie musi być dosłowne, musi fajnie brzmieć i odpowiadać temu co jest naprawdę,
mi nazwa Niosący Słowo się cholernie nie podoba i używam nazwy Głosiciele Słowa.

Wiesz nie każdym się to podoba. Mi bardziej podoba sie nazwa Nosiciele Słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 20:57, Joannita napisał:

> Tłumaczenie nie musi być dosłowne, musi fajnie brzmieć i odpowiadać temu co jest naprawdę,

> mi nazwa Niosący Słowo się cholernie nie podoba i używam nazwy Głosiciele Słowa.
Wiesz nie każdym się to podoba. Mi bardziej podoba sie nazwa Nosiciele Słowa.


Ta ale co mnie obchodzi że tobie podoba się Nosiciele Słowa? Ja będę ich nazywał Głosicielami Słowa jakbyście mi tu nie protestowali i mam gdzieś wasze "podoba mi się"

Dnia 06.06.2007 o 20:57, Joannita napisał:

> Głosiciele Słowa brzmi IMO lepiej niż Niosący Słowo. Swoją drogą spotkałem się też z tłumaczeniem...

> Nosiciele Słowa. Kluczowe jest tu słowo "Nosiciele". Brzmi to tak, jakby słowa były chorobą.

> ;)


No to jak przetłumaczysz nazwę War Bearers? Głosiciele Wojny? Bez sensu...


Znasz się choć trochę na tłumaczeniach? Jeśli tak to powinieneś wiedzieć że nie wszystko tłumaczy się wg. standardu, znaczy to tyle że skoro w Word Bearers przyjeliśmy Głosiciele Słowa to w przypadku War Bearers wcale nie musi być Głosiciele Wojny, z drugiej strony jakbyś wolał ich przetłumaczyć? Nosiciele Wojny? Wojny się nie niesie, Głosiciele Wojny jest IMO bardziej sensowne bo ogłaszają oni wszechobecną wojnę i nawołują do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko - Imperator, jak wiadomo od Herezji Horusa siedzi sobie na złotym tronie na Ziemi. Tylko skąd tron wziął się tam PRZED Herezją? I do czego służył? We fluffie opisane jest tylko, że gdy Imperator otrzymał śmiertelną ranę w pojedynku z Horusem, Dorn umieścił ciało Imperatora w Złotym Tronie podtrzymujacym życie. Tylko po co Tron stał wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2007 o 21:37, Dyzio Diablo napisał:

Takie pytanko - Imperator, jak wiadomo od Herezji Horusa siedzi sobie na złotym tronie na Ziemi.
Tylko skąd tron wziął się tam PRZED Herezją?

Znalazłem coś takiego na Wikipedii
"Although initially designed as the hub of the Emperor''s project to colonise the webway, the Golden Throne also functions as a complex life support device."
Tylko nie za bardzo rozumiem o co chodzi z webway. To aby nie jest sieć po której poruszają się Eldarowie ?? Czyżby Imperator i Ludzkość chcieli wykorzystać tą metodę poruszania się dla własnych celów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się WebWey to sieć w której poruszają się Eldarowie. Jeżeli to co piszą na Wikipedii to prawda, wychodziłoby na to, że Imperator zatyka wejście do warpu własnymi pośladkami... ale głupi ten fluff. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem z moim ulubionym legionem jest taki, ze Glosiciele sa niejako poprawni bo takie bylo pierwotne "firmowe" tlumaczenie ale Niosący Słowo naprawdę lepiej brzmi - tak czy inaczej wiadomo, że chodzi o Apostołów ;->>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po herezji Horusa, Imperatora włożyli do Złotego Tronu, ponieważ odniósł obrażenia w walce z Horusem. Tkwi tam już strzasznei długo, czy nie dałoby się go uleczyć, musi w tym tronie siedziec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2007 o 12:28, Outlander-pro napisał:

Po herezji Horusa, Imperatora włożyli do Złotego Tronu, ponieważ odniósł obrażenia w walce
z Horusem. Tkwi tam już strzasznei długo, czy nie dałoby się go uleczyć, musi w tym tronie
siedziec ?


On jest już zdrowy. Ale:
-nikt już nie wie jak to cholersto obsługiwać, więc boją się odłączyć go żeby nic nie zepsuć
-jego dusza uciegkła do warpu
-boją się zmian jakie mogły zajść w jego umyśle przez te chyba 10 tysięcy lat
-Wielka Rada woli samemu rządzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować