Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W samo południe pod czarną banderą

72 postów w tym temacie

Kiedy wreszcie zrozumiecie że GRY TO TOWAR LUKSUSOWY i nie jest niezbędny do życia i nic nie usprawiedliwia kradzieży. Nie masz kasy - nie graj prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 07:00, Wojman napisał:

Jesli chcesz przesluchac dany album legalnie wystarczy, ze
sie przejdziesz do sieci sklepow Empik czy Media Markt albo do hipermarketu. Tam zawsze jak
poprosisz obsluge to bez zadnego problemu pozwola ci przesluchac kazdy album jaki maja na stanie.


Słaby ten argument bo w większości miast i wsi nie znajdziesz tych instytucji a nawet jeśli są, to ich oferta nie zawiera nawet promili tego, co jest corocznie wydawane na całym świecie.
A co jest bardziej niemoralne, sciągnąć sobie coś za darmo z internetu, czy zapłacić za to jakiemuś piratowi?
Jeśli to drugie, to dlaczego ściga się przede wszystkim takich niedzielnych ściągaczy a ci, którzy mają z tego procederu zyski zazwyczaj pozostają bezkarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 09:45, ktosik napisał:

> Jesli chcesz przesluchac dany album legalnie wystarczy, ze
> sie przejdziesz do sieci sklepow Empik czy Media Markt albo do hipermarketu. Tam zawsze jak
> poprosisz obsluge to bez zadnego problemu pozwola ci przesluchac kazdy album jaki maja na stanie.

Słaby ten argument bo w większości miast i wsi nie znajdziesz tych instytucji a nawet jeśli
są, to ich oferta nie zawiera nawet promili tego, co jest corocznie wydawane na całym świecie.


W takim razie wystarczy zainstalowac iTunes. Wszystkie dostepne w sklepie online kawalki mozna przesluchac. Pol minuty utworu wystarczy by stwierdzic czy on sie podoba czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2006 o 09:57, Klimos napisał:

W takim razie wystarczy zainstalowac iTunes. Wszystkie dostepne w sklepie online kawalki mozna
przesluchac. Pol minuty utworu wystarczy by stwierdzic czy on sie podoba czy nie.


Oj tym sie nie zgodzę, ja potrzebuję przesłuchać dany utwór kilkukrotnie i to w całości i dopiero wtedy mogę stwierdzić czy mi się podoba, próbuję w melodii znależć to coś dla siebie, a czasami to nie jest łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten text potwierdz to o zauważyłem już sam dawno. To wszystko jakeś chore. Ja rozumiem że bez psychozy nie ma niektórymi żeczami zainteresowania, ale żeby już do tego dochodziło??? Ja mam nadzieje, ze jak mówi stare polski przysłowie :" kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada" RIAA i inne podobne do niej zbędne pomioty spocznie na dnie lazurowego morza i nie będzie straszyć. Zresztą to co oni robią nie uda się nigdy... a może to i lepiej. No bo gdyby nie było piractwa twórcy nie musieli by się namyśleć :" co tu zrobić, zeby przeciętny user kupił w moją grę" No bo jak byśmy mieli kupe przeciętnych produktów i brak piractwa to i tak byśmy je kupowali. A tak nadal powstają takie perełki jak Prey , czy Gothic dla których chce sie oszczędzać byle je dostać w swoje brudne łapska wepchnąć CD/DVD do napędu i pochłonąc się magii iluzorycznego świata. A piraci... i tak zarobią. Ale prawdziwy gracz, a właściwie nie tyle prawdziwy co uczciwy pójdzie i kupi grę którą musi mieć.

P.S.

U nas w Empiku ( to jest w Zielonej Górze) postwiono kompa i dwie konsole i można w niektóre gry przyjść, pograc a nawet przejść. Tak na przykład mój kumpel przeszedł tam Dungeon Siega II a potem kupił czarną edycję. Jak uzbierał kasę. Ja mam nadzieje, że maszyna wytrzyma G3. Bo ja przed listopadem raczej nie kupię <BUUUUUUU>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 09:57, Klimos napisał:

W takim razie wystarczy zainstalowac iTunes. Wszystkie dostepne w sklepie online kawalki mozna
przesluchac. Pol minuty utworu wystarczy by stwierdzic czy on sie podoba czy nie.


Tak, szczególnie przy półgodzinnej suicie da się po półminutowym kawałku coś stwierdzić. ;)
Ale mówiąc poważnie, to dobór tych fragmentów jest koszmarny i w zasadzie nic z nich nie wynika. Przecież zamieszczenie dłuższego sampla monofonicznego w 16 bitracie z dołożonym trzaskiem nie naraziłoby sprzedawcy na utratę zysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piraci sa obecnie gwarantem "normalnych" cen i "wolnego rynku" ( a nie na odwrot jak to uwazja koncerny ze przez to ich produkty sa drogie...) najwyzej ze ktos nazywa wolnym rynkiem jednego producenta soft''u ( dziwne ze Intel nie dostal po kieszeni od UE przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo za to ze stosuje nieuczciwe praktyki... rzady roznych panstw wybieraly Intel a nie AMD i nie dlatego ze jest lepszy wydajniejszy / tanszy )... niech jeszcze wiecej firm produkujacych / wydajcych gry upadnie zostana 2-3 koncerny i ceny pojda w gore o 50%. Minusem globalizacji jest to ze wszytko przejmuja wilekie koncerny... i nawet spoko mozna kupic ich towar na calym siwcie ( prawie ) ale jesli nikt ich nie kontroluje to robia co chca... a ktory rzad zajmie sie "za wysokimi cenami gier?" trundo ocenic ile trzeba zaplacic za prace nad gra.. ( chociaz mozna przliczyc to w pewien sposob) ale np. buty Nike''a : koszt produkcji z zaplata i transportem do danego kraju zamyka sie zawsze ( nie mowie o butach dla profesjonalistow do biegow np. na 100m gdzie jest troche drozej) w przedziazle 3 -10 $ czyli do 30zl a placimy przewaznie od 200 zl i wiecej po drodze oczywiscie kazdy nalicza sobie marze, ale gdyby but Nike''a kosztowal 120-200 a nie 200-300 to nikt by z glodu nie umarl...( btw policzcie sobie ile kosztuje produkcja "adidas''ow" ktore kosztuja w polsce 40zl ? 0,5 $ ???)
Kradziez to kradziez ale piraci chronia tak naprawde klientow bo kto pozwie firme ktora przez swoje zas*** interesy umieszcza zabezpieczenia i na niektorych napedach gry nie chodza.. to co mam zmieniac podzespoly zeby grac ? hahaha fajnie, ale to nich wydawca dostosuje sie do kupujacych bo to on kieruje do nas swoj produkt...moze niedlugo bedzie tak ze bedzie komputer bedzie z Micro Intelem i Nvidia tylko ? gry bedzie mozna raz zainstalowac bo drugi raz musisz dzwonic po nowy CD-key do wydawcy, film po 24h znika itd... najsmieszniejsze sa szacunki strat ... jak podje XYZ straty z poowdu piractwa siegna w tym roku XXX mln $ a skad on wie czy gdyby zlikwidowano w 100% piractwo to wszyscy kupili by jego gre, album itd. ??? Zaplacilem za Winde swojego czasu ponad 400zl chyba.. mam orginal i co ? po kilku latach uzytkowania i formatach musze teraz dzwonic do zafajdanego Micro zeby dokonac cholernej aktywacji .. czemu ? bo pol-mozgi z Mirco wymyslily ze jest ograniczona ilosc aktywacji przez neta... WHY ? WTF ? w dobie internetu mam dzwonic do nich i placic ( niby tylko 0,XX zl bo to 801) bo jakis palant wpadl na pomysl zeby ograniczyc ilosc aktywacji ? na szczescie piraci i ich dzialalnosc powoduja ze da sie zlamac kazde ( kazde bo skoro da sie cos zabezpieczyc to da sie to zlamac ;) ) zabezpiecznie i glupote wydawcow softu gier programow itd moze niedoczekamy czasow gdzie gry beda po 200-300 zl :/ kiedys premiery Micro wydawaly sie drogie.. ( ich gry nie tanieja nigdy :P) a teraz nawet sredni wydawca chce 130 zl (nie mowie o CDP i gothic''u ) tylko dziwne ze jak gra okazuje sie niewypalem albo odgrznym i niestrawnym kotletem do cena w ciagi 2miechow spada ze 129 do 99 potem za 5-6 miechow juz do 49 albo cos w tym okolicach.. Micro akurat z grami utrzymuje staly dobry poziom i gry nie tanieja tak szybko ale gdyby zamknac nam droge wyboru to Koncerny nas okrada. Dlaczego UE kaze Mirco ? bo to tak jakby do TV firmy XYZ So** albo jakiejkolwiek innej dodac ich nagrywarke z dyskiem i bylby by tylko takie TV z nagrywakra drozsze 2 razy ? uczciwe ? nie.. bo moze ja nie chce tej nagrywarki albo chce innej firmy a nie chce placic za to ze firma XYZ chce mi to wcisnac mi to sila...przesadzam ? przeczytalem w Play''u ze zbroja do "konia" w Oblivionie kosztuje "tylko" 1,99 $ OMFG jazda... moze niedlugo bedzie tak ze wyjdzie pol-produkt ( czesc gier tak wyglada...) i za kazda rzecz bedzie trzeba placic np. cbcesz muze do gry to doplac 10 $ ( A cena bedzie taka sama jak do tej pory + placimy za "nowe" ) moze bedziemy placic za patch''e ? tak jak napisali w Play''u na ocene gry powinna wplywac Cena.. tak jak z samochodem jak masz BMW i Volvo a BMW jest drozsze o 20 % tylko za znaczek to ilu ludzi skusi sie na Volvo ( btw bardzo dobra firma imo ) ??? dlatego ze gra jest od XYZ i jest to czesc 10 20 czy 30 Obliviona mamy placic za zbroje ? podobno Mark Rein ( vice president of Epic Games ) powiedzial ze to nie fair ale ... kogo to obchodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>Wojman
Przykro mi, nie masz racji. ktosik to dobrze zargumentował. Empik ma tylko rzeczy najbardziej popularne który właściwie każdy zna, więc nie muszę sprawdzać co to żeby kupić (choć w Empiku i tak nie kupuję bo jest drogo). Natomiast MM ma czasem rzeczy mniej popularne dlatego bo sporo wytwórni muzycznych dowozi do nich czasm jakieś perełki. Ale to raczej rzadkość i trzeba mieć duże szczęście. Tak czy inaczej zdecydowanej większości płyt które się ukazują na rynku niepopularnym w MM nigdy nie ujrzymy.
p2p naprawdę są jedyną alternatywą gdy wykonawca nie udostępnia próbnych nagrań na swojej stronie.
O iTunes nawet nie wspominam bo to już totalna beznadzieja. niby dobrze że dzięki nim więcej ludzi płaci za muzykę, ale oni wspierają tylko ściąganie marnych pojedynczych popularnych mp3 aby zaszpanować iPodem i nowym hiciorem przed ziomalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2006 o 15:13, Uther_Lightbringer napisał:

>>>Wojman
Przykro mi, nie masz racji. ktosik to dobrze zargumentował.


Jedynym jego argumentem, slabym i usprawiedliwiajacym sie z kupowania, byl taki, ze nie w kazdym miescie czy wsi jest Media Markt czy Empik.

Dnia 20.09.2006 o 15:13, Uther_Lightbringer napisał:

Empik ma tylko rzeczy najbardziej
popularne który właściwie każdy zna, więc nie muszę sprawdzać co to żeby kupić (choć w Empiku
i tak nie kupuję bo jest drogo).


A ja czasem kupuje rozne rzeczy w Empiku. Zarowno muzyke jak i gry. Faktycznie zazwyczaj maja tam droga, ale zdarzaja sie promocje, ze a to do gry zostaje dolaczony jakis gadzet a to hitowy album muzyczny mozna kupic za 10 zl. Po drugie co masz na mysli, ze kazdy zna wszystkie albumy dostepne w Empiku? W Szczecinie sa 4 Empiki, kazdy odwiedzam od czasu do czasu i w kazdym potrafie znalezc cos fajnego.

Dnia 20.09.2006 o 15:13, Uther_Lightbringer napisał:

Tak czy inaczej zdecydowanej większości płyt które się ukazują na rynku niepopularnym
w MM nigdy nie ujrzymy.


To se ukradne ten album zamiast np. kupic go na Amazonie.

Dnia 20.09.2006 o 15:13, Uther_Lightbringer napisał:

O iTunes nawet nie wspominam bo to już totalna beznadzieja. niby dobrze że dzięki nim więcej
ludzi płaci za muzykę, ale oni wspierają tylko ściąganie marnych pojedynczych popularnych mp3
aby zaszpanować iPodem i nowym hiciorem przed ziomalami.


A czy naprawde musisz miec cala plyte? Bardzo czesto jest tak, ze na 7 czy 8 utworow na plycie tylko 2 sa godne uwagi. To placisz tylko za te dwa i sie cieszysz, bo wydasz niecale 2$ zamiast 30$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To se ukradne ten album zamiast np. kupic go na Amazonie.

Świetnie, widzę że nie podchodzisz poważnie do tego tematu. Na Amazonie kupować nie ma sensu bo przesylka często wynosiłaby więcej niż sam kupowany przedmiot. A ściągając z p2p nie KRADNĘ. Tylko pozbawiam marży wydawców, po prostu mam substytut płyty na dysku ale też nic za to nie płacę. Bo mieć słabe mp3 na dysku a otwierać nowe pachnące pudełko z płytą to dwie różne rzeczy.
Już wspominałem że czasem to koniecznośc bo niektórzy nie umieszczają przykładowych utworów nawet na swojej stronie.
Do samego słuchania muzyki też podchodzisz inaczej. Ja muzykę której słucham kocham i celebruję. Dla mnie prawdziwy porządny album na który mam wydać pieniądze jest ważny w całości. A jeśli wykonawca ma 1 super-mega-jednosezonowy hicior którzy wszyscy ściągają przez iTunes to ten wykonawca się dla mnei nie liczy.
Najbardziej lubię kiedy wszystkie utwory łączą się w całość, a tak bywa dośc często na płytach które słucham. Wiec widzisz, idea legalnego zasysania mp3 przez iTunes i słuchania ich w autobusie i na ulicy do mnie nie przemawia, jakakolwiek dobra by nie była. Ja muzyki słucham inaczej, musze się na niej skupić.

>Po drugie co masz na mysli, ze kazdy zna wszystkie albumy dostepne w Empiku?
Mam na myśli to że tam trafiają rzeczy popularne. Oczywiście Empik ma naszywkę takiego kulturalnego sklepu więc może nie ma tam jakiegoś totalnego dziadostwa, ale jednak ich oferta mnie nie zachwyca. Nawet jeśli coś w Empiku jest godnego kupna to i tak kupię to taniej np w sklepach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas the Great napisał:

Dnia 20.09.2006 o 02:57, Lucas the Great napisał:

Staramy się jak możemy, by utrzymać z Wami jak najlepszy kontakt (w moim przypadku, zaznaczam
kategorycznie,
nie ma mowy o kwestiach marketingowych - to więź z czytelnikami i tyle).

[....]

Dnia 20.09.2006 o 02:57, Lucas the Great napisał:

Ludzie, których dobrałem do redakcji - wiem, że oni myślą tak samo.
Strasznie się rozpisałem... na koniec jeszcze jedna polecanka, zwłaszcza dla Ciebie, lelelf
- "Siły Rynku" Morgana - niby to beletrystyka, ale daje nieźle do myślenia...



:) i to ja osobiście odczuwam będąc na gram.pl - ową więź. I dlatego tak często i chętnie tu zaglądam. gram.pl to moje miejsce w sieci. Dzięki Wam i wszystkim Gramowiczom:)
A co do książki - na pewno przeczytam, dobrze poszerzać wiedzę w temacie, który interesuje <yes> i pewnie przyda mi się w dyskusjach na uczelni. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeech stary zgadzam się... nie będę po kolei wymieniał wszystkiego z czym...

wspomnę tylko o jednym - bmw jest droższe??? nie wiedziałem - bo volvo pod każdym IMHO względem jest lepsze; jedynie są mniej rozleklamowani - i jeśli tak to dla mnie to plus - bo w tym wypadku lepsze jest tańsze! (no może mają mniejszy wybór modeli w porównaniu z bmw i mercedesem - ale ich xc 90 - to najbardziej rozchwytywany samochód w swojej klasie).

a żeby nie było offtopa - cały czas usiłyje dorwac gierke Microsoftu mech Commander 2 - poza amazonem nie ma nigdzie, chcę nówke za rozsądną cene - bo gra jest już leciwa! i co nie -przecenili jej wogóle!!! porażka - a sposobami undergrandowymi nie ma sensu jej zdobywać- bo albo jest gierka okrojona albo nie działa tak jak powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować