Zaloguj się, aby obserwować  
Doman15

Najlepszy browar

678 postów w tym temacie

Przez parenascie miesiecy zdecydowanie Warke i Tyskie. Mmm ten smak jest nie porownywalny do innych browarow. Wczesniej byl Lech ale teraz imo spaskudzil sie i smakuje jak zwykle sikacze.

Jeszcze lubie Piasta jak wpadam czasem do Wrocka, wyjatkowe piwo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 13:07, Jacobek92 napisał:

Najlepszy to LECH PREMIUM ( w zielonej butelce )
Puzniej TYSKIE;p
A na koniec ŻUBR :)


a lecha pils pan pil? ;p

no i pisze sie "później" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarny Specjal. Nie za drogi, w miarę niezły i butelki zwrotne. Może smakuje trochę jak sikacz, ale nie narzekam. Jest sponsorem klubu piłkarskiego Stomil Olsztyn, więc przynajmniej wyjdę cało ze spotkania z grupą rozgniewanych porażką i rządnych krwi (anty?)kibiców... A wbrew pozorom takie spotkania nie są rzadkością, gdy mieszka się dwa kroki od stadionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 16:00, Assassin9 napisał:

Ja uwielbiam mocne i słodkie.
Spróbujcie czeski Primator 24% ekstraktu i 10,5 % alkoholu.
Oraz belgijski Kastlebier.

no to widzę amatorka niezłych trunków. primatory są dobre, ale to nie ta klasa co belgijskie browary. polecam duvela (diabła). na prawdę niezły, a z polskich koźlak z browaru amber daje rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pijcie tych "kompanijnych" popłuczyn! mamy tyle fajnych mniejszych polskich browarów, które stają się coraz lepiej dostępne, do tego można znaleźć przynajmniej jakieś ciekawe charakterystyczne smaki. Natomiast większość masowych piw na rynku jest po prostu nijaka i odnoszę wrażenie, że z czasem są coraz gorsze- nie bez wpływu na to jest wejście wielkich koncernów do gry.
Dlatego polecam próbujcie piw z mniejszych browarów, polecam np. piwa z Czarnkowa, lub świetne piwo z browaru Amber "Złote Lwy"... (No i Pilsenera Urquella, który nawet produkowany w Polsce przez Kompanię Piwowarską jest pysznym goryczkowym piwkiem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(No i Pilsenera Urquella, który nawet produkowany

Dnia 26.02.2009 o 20:14, kordzio1 napisał:

w Polsce przez Kompanię Piwowarską jest pysznym goryczkowym piwkiem:))

PU nie jest produkowany w Polsce, KP tylko sprowadza go z Czech :) Zgadzam się, świetne piwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:36, Donio Gorn napisał:

Najlepsze piwa wg mnie to:
1. Heineken i Carlsberg
2. Lech
3. Żywiec

Widzę, że mamy podobny gust. Ale ja bym tam jeszcze gdzieś Millera/Koronę wsadził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:25, Manieklbl napisał:

>(No i Pilsenera Urquella, który nawet produkowany
> w Polsce przez Kompanię Piwowarską jest pysznym goryczkowym piwkiem:))
PU nie jest produkowany w Polsce, KP tylko sprowadza go z Czech :) Zgadzam się, świetne
piwo.

PU w Polsce jest zarówno sprowadzany z zagranicy, jak i produkowany na licencji u nas przez KP w browarze w Tychach. Dla upewnienia się sprawdziłem, oto cytat ze strony KP:
"...Dokładnie 6 września 2002 roku, w momencie uruchomienia w Tychach produkcji Urquella, degustatorzy w ślepej próbie nie odróżnili wyrobu z Polski od czeskiego pierwowzoru. To spowodowało, że tyski browar jako pierwszy na świecie otrzymał zgodę na warzenie na licencji pilzneńskiego przysmaku poza miejscem jego pochodzenia.

Umiejętności tyskich piwowarów rosną. Dowodem na to są wyniki badań sensorycznych przeprowadzonych niedawno w Budapeszcie, podczas których Pilsner Urquell z Tychów uzyskał lepszą ocenę niż pierwowzór z Pilzna...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 22:36, Donio Gorn napisał:

Jak widać zagraniczne najlepsze ;p ale Polacy nie są w tyle

Właściwie jak spojrzeć na właścicieli i miejsca produkcji to wszystkie te piwa to polsko-zagraniczne browarki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do PU to sytuacja jest dość ciekawa, gdyż butelki 0,33l są jedynie sprowadzane przez KP, a produkowane w Pilźnie, natomiast 0,5l są warzone i lane w Tychach. A co do Heinekena i Carlsberga to uważam je za piwa polskie, gdyż są ważone i rozlewane w Polsce. A że producenci zagraniczni, to inna sprawa. Teraz jedynym większym browarem czysto polskim jest moja lubelska Perła S.A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nom tyskie bardzo fajne piwko, zuberek tez niczego sobie, wlasnie "badam" desperadosa :D powiem wam ze ciekawy ma smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze młody dość jestem to miałem okazję obalić parę piw i przekonania, że piwo dobre każde ważne że jest w ogóle ..... g... żeby tylko było to nie pije i to by było tak:
1. Lech
2. Perła Chmielowa
3. Heineken
Taki ranking mały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę popróbowałem różności, wybrać ciężko ale niech będzie, kolejność mniej więcej przypadkowa:

1. Frater (niebieski)
2. Pilsner Urqell
3. Okocim O.K. (biała puszka, eksportowy)
4. Śląskie
5. Lech zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować