Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Seria Football Manager - temat ogólny [M]

4504 postów w tym temacie

Mam taką sytuację. Zespół gra bardzo dobrze, praktycznie wszyscy mają morale w miarę dobre lub dobre (czasem nawet lepiej). Ale jest jeden zawodnik, który pod tym względem odstaje od reszty i ma je zawsze niższe od pozostałych, ostatnio spadły nawet z "dosyć kiepskie" na "niskie". Gra w prawie każdym meczu, zbiera dobre oceny, zarabia też nieźle (chociaż do najwyższej pensji w zespole mu nieco brakuje, ale na pewno nie odstaje od reszty, jest w górnej połówce tabeli płac). Co może być tego powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z nim pogadać?
A nie jest czasem przemęczony?

EDIT: A jaki status ma w drużynie? Kluczowy zawodnik czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2014 o 00:10, Isildur napisał:

A próbowałeś z nim pogadać?
A nie jest czasem przemęczony?

EDIT: A jaki status ma w drużynie? Kluczowy zawodnik czy jak?

Ważny zawodnik pierwszego zespołu.
Pogadać z nim nie mam o czym, nie jest niczym zaniepokojony ani nic takiego. Mogę mu jedynie pochwalić ostatnią formę, żeby mu na krótki czas podnieść morale o jeden stopień... Przemęczony też raczej nie jest, kondycja i ogranie po 100%, daję mu regularnie odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jakiś błąd, powinien mieć podobne morale do reszty drużyny.
Poczekaj jeszcze, może ktoś kto grał więcej ode mnie, będzie wiedział co jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest zadowolony z treningu?
Nie ma na pieńku z nikim z drużyny/sztabu?

Może też po prostu Snickersów nie dowiezli i nic nie zdziałasz. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2014 o 00:31, Kadaj napisał:

Jest zadowolony z treningu?
Nie ma na pieńku z nikim z drużyny/sztabu?

Może też po prostu Snickersów nie dowiezli i nic nie zdziałasz. ;p

Z treningu zadowolony, nie ma też chyba z nikim konfliktu (w ogóle nie wiem czy to w 13 możliwe, chyba nie miałem jeszcze takiej sytuacji). Nie sprzedałem ostatnio żadnego jego kumpla. Do tego to wicekapitan zespołu :P
W sumie pytam z ciekawości, bo nie ma to większego wpływu na zespół. Może rzeczywiście to jakiś mały błąd. A może jest jakiś ukryty stopień znudzenia grą w zespole, chociaż gra u mnie dopiero 3 sezon.
No chyba, że powodem jest to, że ustawiam go jako pomocnika długodystansowca, a w tej roli ma według moich trenerów pół gwiazdki mniej niż jako rozgrywający lub zwykły środkowy pomocnik, no ale wątpię, żeby to był powód. No i sporo meczów grał nie na swojej nominalnej pozycji, tylko na dodatkowo trenowanej, ale miałem trochę kontuzji i nie dało się inaczej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś pomysły na wyjście z długów? Gram Reading i mają razem 26mln w plecy. Będę dostawał kasę na transfery w przyszłym roku czy czekają do spłaty całkowitej?
Jak to jest z tymi treningami w Fm2014? Co wpływa na rozwój juniora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2014 o 05:22, Accid napisał:

Macie jakieś pomysły na wyjście z długów? Gram Reading i mają razem 26mln w plecy. Będę
dostawał kasę na transfery w przyszłym roku czy czekają do spłaty całkowitej?
Jak to jest z tymi treningami w Fm2014? Co wpływa na rozwój juniora?

Na koniec sezonu powinieneś dostać trochę kasy za zajęcie miejsca w lidze i puchary. Za prawa do transmisji dostaje się chyba na początku sezonu, albo w częściach w jego trakcie.
Musisz ograniczyć płace i może kogoś sprzedać. Spróbuj tak się ustawić, żeby zarabiać co miesiąc, a przynajmniej tracić jak najmniej, to wkrótce powinieneś wyjść na plus (zakładając tą nagrodę za zajęte miejsce).
Kasę na transfery powinieneś dostać, ale na kokosy nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2014 o 05:22, Accid napisał:

Jak to jest z tymi treningami w Fm2014? Co wpływa na rozwój juniora?


IMO to najbardziej wpływa baza treningowa jaką dysponujesz, bez niej nie pomogą ani zdolni juniorzy, ani dobrzy trenerzy. Sam staram się kiedy tylko się da rozbudowywać(tak dla juniorów jak i pierwszego zespołu), zwłaszcza że teraz obiekty się starzeją i ich jakość z czasem spada.
Poza tym warto cały czas ulepszać sztab szkoleniowy, i rozbudowywać siatkę wyszukiwania juniorów(bo to zdaje się wpływa najbardziej na to, jakich zawodników dostajemy co roku do szkółki).
Inna sprawa to wpuszczanie takiego zdolnego młodziaka(gdzie zdolny = determinacja i pracowitość minimum na 15) na mecze pierwszego zespołu, chyba zawsze przyspiesza to rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie dzisiaj zaczynam swoją ponowną przygodę z FM 2014, pomóżcie mi jaki klub mam prowadzić?
Może jak ktoś doradzi to wtedy lepiej mi pójdzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2014 o 23:33, Isildur napisał:

Dobra Panowie dzisiaj zaczynam swoją ponowną przygodę z FM 2014, pomóżcie mi jaki klub
mam prowadzić?

Dover Athletic!

Zobaczymy czy mnie dościgniesz. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2014 o 23:40, Kadaj napisał:

Dover Athletic!


No dobra klubu Angielskiego jeszcze nie prowadziłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mwahaha. ;d

Swoją drogą, mój aktualny budżet transferowy wynosi 260 milionów funtów, a pismaki przebrzydłe ciągle się czepiają, że mam węża w kieszeni i pytają kiedy kogoś kupię. Tylko po co?

20140729235427

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 00:01, Isildur napisał:

Taa ja pewnie takich sukcesów nie doświadczę, daje sobie góra jeden sezon, że nie wylecę


Paradoksalnie na tak niskim poziomie, gdzie kopacze marni, żaden zespół nie odstaje kadrowo i ma się na głowie znacznie mniej spraw (bo na większość nie ma pieniędzy), łatwiej jest zacząć. ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 00:09, Kadaj napisał:

Paradoksalnie na tak niskim poziomie, gdzie kopacze marni, żaden zespół nie odstaje kadrowo
i ma się na głowie znacznie mniej spraw (bo na większość nie ma pieniędzy), łatwiej jest
zacząć. ;p

Niby tak, ale podejmuje wyzwanie spróbuję Ciebie dogonić, chociaż będzie ciężko bo dawno nie grałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2014 o 23:54, Kadaj napisał:

Swoją drogą, mój aktualny budżet transferowy wynosi 260 milionów funtów, a pismaki przebrzydłe
ciągle się czepiają, że mam węża w kieszeni i pytają kiedy kogoś kupię. Tylko po co?


Ciesz się że tylko pismaki.;p Znajomy miał kiedyś prezesa, który żądał co okienko nowego transferu, który przyniesie klubowi rozgłos(a sytuacja taka jak u Ciebie, kogoś kto polepszy jakość składu się już nie da kupić). I mało tego, jak się nie robiło żadnych transferów, to ostatniego dnia okienka zawsze sam sobie kogoś sprowadzał, za grubą kasę i z wielkim kontraktem. Dalej droga toczyła się już wiadomym torem - koleś się irytował że za mało gra, wywalić się go nie da bo za wielkie odszkodowanie, a odejść nie chce bo dopiero co przyszedł(zresztą i tak pensję miał taką, że niemal każdą inną odrzucał) i tylko psuł morale reszty zespołu.:D

Inny zabawny prezes jakiego pamiętam to Abramovic z MF 2006, który potrafił nagminne sam sprowadzać do klubu graczy z Rosji/Ukrainy/Gruzji, byleby tylko byli dobrzy, kompletnie bez wiedzy i zgody menadżera.:D

@Isildur - Zagraj sobie jakimś samograjem - Real, PSG, Bayern i takie tam. IMO świetnie się nadają żeby sobie w sezon-dwa porządnie obczaić o co w grze chodzi i potem zagrać coś dłuższego kimś średnim/słabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 00:25, Nephren-Ka napisał:

Inny zabawny prezes jakiego pamiętam to Abramovic z MF 2006, który potrafił nagminne
sam sprowadzać do klubu graczy z Rosji/Ukrainy/Gruzji, byleby tylko byli dobrzy, kompletnie
bez wiedzy i zgody menadżera.:D

Miałem z Romanem w FM 2006 dokładnie taką sytuację, jaką opisałeś w pierwszym akapicie :D U mnie właśnie nie sprowadzał nikogo ze wschodu, tylko żądał co jakiś czas głośnych nazwisk, a jak nie poszło, to sam sprowadzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi ile Ty tą drużynę prowadzisz?
Ja mam ją wyciągnąć z samego dna? xD

Pierwszy mecz 0-0
Drugi mecz wygrana 3-0

Ale zawodnicy dziwnie się zachowują na widoku 3D xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 03:18, Isildur napisał:

Powiedz mi ile Ty tą drużynę prowadzisz?

Obecnie 15 sezon. xD

Dnia 30.07.2014 o 03:18, Isildur napisał:

Ja mam ją wyciągnąć z samego dna? xD

Im szybciej tym lepiej, bo zaczną się problemy finansowe. ;p

Dnia 30.07.2014 o 03:18, Isildur napisał:

Ale zawodnicy dziwnie się zachowują na widoku 3D xD

Grają jak potrafią. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować