Zaloguj się, aby obserwować  
asior34

PES6 vs. FIFA 07

244 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2007 o 19:53, crespo1 napisał:

Dla mnie wyznacznik grywalnosci PES 6 jest taki, że niepotrafił przyciągnąc mnie do kompa na
dłuzej niż 30 minxP W PES 5 to sie siedziało godzinami:) A w fifie 07 to srednio 8-9 meczy
i zmiana gry(niedlatego że mi sie nudzi, ale nielubie grać godzinami w to samo, jedynie w
Gothica I gram masowo^^)

No dziwne bo ja bym grał całymi dniami w PES6 ale mam szkołę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 20:00, Ari Zmc napisał:

> Dla mnie wyznacznik grywalnosci PES 6 jest taki, że niepotrafił przyciągnąc mnie do kompa
na
> dłuzej niż 30 minxP W PES 5 to sie siedziało godzinami:) A w fifie 07 to srednio 8-9 meczy

> i zmiana gry(niedlatego że mi sie nudzi, ale nielubie grać godzinami w to samo, jedynie
w
> Gothica I gram masowo^^)
No dziwne bo ja bym grał całymi dniami w PES6 ale mam szkołę ...


Ja w twoim wieku też siedziałem wiekszosc przed kompem(grajac w FIFE^^, bo PES jeszcze niebyło) i grałem na podwórku pod blokiem z kolegami w gałe, Jak bedziesz w moim wieku to już niebedziesz miał w głowie i czasu na kompa. A to rózne imprezy zktórych bedziesz wracał zyg zakiem i wklawisze na klawiaturze niebedziesz trafiał, szkoła, zacznie ci sie LO, egzaminy to zobaczysz;] Z wiekiem z kompa wyrośniesz. Jak na 13 lat to pyskaty jestes:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz mi na jedno pytanie. Fifa to gra zręcznościowa. Pes to zręcznościówka czy symulacja piłki noznej? Bo jesli to drugie to jaki jest sens symulowac sobie taki popularny sport, skoro mozna wyjsc na podworko i sobie pokopac....ja rozumiem, ze moge sobie posymulowac snowboard w lato czy ogolnie hokej, ale pilke nozna? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle to PES niejest prawdziwym symulatorem;] w prawdziwej piłce gramy jednym zawodnikiem, a nie 11:D tak więc gatunekl symulator piłki nożnej należy sie fifie. To PES jest grą zręcznościową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 12:34, crespo1 napisał:

a tak wogóle to PES niejest prawdziwym symulatorem;] w prawdziwej piłce gramy jednym zawodnikiem,
a nie 11:D tak więc gatunekl symulator piłki nożnej należy sie fifie. To PES jest grą zręcznościową:)


Na razie tak naprawdę nie ma takiego czegoś jak "symulator piłki nożnej". IMO nie jest to ani Fifa, ani PES:P
Poza tym, nawet jakby był taki symulator, to byłby na 90% strasznie nudny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2007 o 18:16, Splinter Cell1 napisał:

Na razie tak naprawdę nie ma takiego czegoś jak "symulator piłki nożnej". IMO nie jest to ani
Fifa, ani PES:P
Poza tym, nawet jakby był taki symulator, to byłby na 90% strasznie nudny...


Dlatego ciekawsza jest zręcznościówka, a przyjemniejszy do grania wg mnie jest PES. Znacznie więcej opcji i mniej niepotrzebnych bajerów których fify od zawsze są pełne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2007 o 20:32, Basajew napisał:

Dlatego ciekawsza jest zręcznościówka, a przyjemniejszy do grania wg mnie jest PES. Znacznie
więcej opcji i mniej niepotrzebnych bajerów których fify od zawsze są pełne


Ja to nawet teraz chyba nie powinienem się wypowiadać na temat Fify, bo ostatnia(pełna) część w jaką grałem to 2004:) Chociaż demo(Fify08) nie zachęciło mnie do kupna pełnej wersji. Może po części, dlatego że jest (jak dla mnie) zbyt duża różnica między gameplayem w tych grach:P Po spędzeniu ponad 100 godzin w
PES-ie trudno jest się odzwyczaić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PES6 a nawet i inne czesci wedlug mnie wyprzedzaja FIFE pod wzgledem realistycznosci:zachowanie bramkarzy,poruszanie sie po bosiku itp. ; jednak grafika stawiam na FIFE...Kazda ma plusy i minusy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie poruszanie sie zawodników w PES to jedna z najwiekszych wad tej gry, niedośc że poruszaja sie jak patyki, i jeszcze maja strzasnie wolny czas reakcji, i są zwinni jak czołgxP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2007 o 16:48, Ari Zmc napisał:

> jednak grafika stawiam na FIFE...
Jak zagrasz w PES 2008 i Fife 08 to zmienisz zdanie xP


A dlaczego? PES sie pogorszyl w nowej odslonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, chodziło o grafikę...
PES 2008 polepszył grafikę a Fifa pogorszyła...

P.S. Specjalnie po to żebyś zrozumiał o co chodzi, skopiowałem tą część na którą odpowiedziałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 13:41, Ari Zmc napisał:

Nie o to chodzi, chodziło o grafikę...
PES 2008 polepszył grafikę a Fifa pogorszyła...

P.S. Specjalnie po to żebyś zrozumiał o co chodzi, skopiowałem tą część na którą odpowiedziałem....


Wybacz,nie zauwazylem :P No prosze a to ci niespodzianka,PES staje wrecz gra perfekcyjna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi sie bardziej FIFA podoba od PES 6. Powódy.
-Brak Grywalności(rozegrałem z 6-7 meczy i już wiecej nie wróciłemxP)
-Brak publicznośći i marne efekty dzwiękowe(całkowicie gra pozbawiona klimatu)
-Eh zabrali to co w PES najfajniejsze. Jedno prostopadłe podanie i jeden na jeden;]
-Komentarz yyyy no comment
-prawie całkowicie zostawiony tryb single od wersji conamniej 4(w 2008 nadal tak jest) i jeśli konami nie doda czegoś do master league to gra będzie po prostu klonem klona z poprawionym gameplayxP(i wy narzekacie na FIFE)

więc w roku 2007 zwycięstwo należy do FIFY:) jednakże konami poprawiło gameplay i grafikę i wersje 2008 POLECAM;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 16:42, marcinshinoda napisał:

A mi sie bardziej FIFA podoba od PES 6. Powódy.
-Brak Grywalności(rozegrałem z 6-7 meczy i już wiecej nie wróciłemxP)

Większość osób mówi tak o Fifie i co ? To znaczy że jest lepsza, ja zrozumiałem, ,,GRYWALNOŚĆ Jak możesz podać to jako argument, jedna gra jest dla kogos innego grywalna a druga dla innej. "

Dnia 02.01.2008 o 16:42, marcinshinoda napisał:

-Brak publicznośći i marne efekty dzwiękowe(całkowicie gra pozbawiona klimatu)

Publicznośc jest, może nie fajna, ale ja patrze na boisko nie na trybuny. Co do dźwięków zgadzam się. Ale gram bez głośników :P A klimat jest, ale go nie wyczuwasz :P

Dnia 02.01.2008 o 16:42, marcinshinoda napisał:

-Eh zabrali to co w PES najfajniejsze. Jedno prostopadłe podanie i jeden na jeden;]

Jeżeli to jest powód to dziękujemy, gdybyś podał tzw. ,,Lame" to bym się zgodził, ale nie podanie na wejście, a co tak naprawde podanie na wejśćie i akcja 1v1 to nie jest praktycznie 100% gool ?

Dnia 02.01.2008 o 16:42, marcinshinoda napisał:

-Komentarz yyyy no comment

No tak, ale to nie wina moim zdaniem Konami, tylko CDP bo Konami tego nie wsadzało do gry (tak mi się wydaje, Konami nie odpowiada chyba za polonizacje)

Dnia 02.01.2008 o 16:42, marcinshinoda napisał:

-prawie całkowicie zostawiony tryb single od wersji conamniej 4(w 2008 nadal tak jest) i jeśli
konami nie doda czegoś do master league to gra będzie po prostu klonem klona z poprawionym
gameplayxP(i wy narzekacie na FIFE)

Ale single nie jest tak ważny jak Multi, który moim zdaniem o wiele lepszy jest w PES-ie :P (chociaż mam słabego neta i grać nie moge za bardzo.

Dnia 02.01.2008 o 16:42, marcinshinoda napisał:

więc w roku 2007 zwycięstwo należy do FIFY:) jednakże konami poprawiło gameplay i grafikę i
wersje 2008 POLECAM;]

A ja powiem że nie napisałeś plusów PES-a. I powiem także że moim zdaniem, wielu innych forumowiczów, a także wielu czasopism ,,growych" zwycięzcą w 2007 roku jest PES6 i co ?

To tylko twoje zdanie, ale po to jest forum żeby dyskutować.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2008 o 16:53, Ari Zmc napisał:

> -Eh zabrali to co w PES najfajniejsze. Jedno prostopadłe podanie i jeden na jeden;]

Dnia 02.01.2008 o 16:53, Ari Zmc napisał:

Jeżeli to jest powód to dziękujemy, gdybyś podał tzw. ,,Lame" to bym się zgodził, ale nie podanie
na wejście, a co tak naprawde podanie na wejśćie i akcja 1v1 to nie jest praktycznie 100% gool


W PES wygląda to tak. Wychodze z kontratakiem np: z rożnego, biegne środkiem boiska, napastnik komputerowy biegnie tuż obok obrońcy. Naciskam W, mój zawodnik nagle dostaje nitro w czterech literach i wyskakuje ze pleców obrońcy tak że ten niema szans go dogonić. W fifie to jest skomplikowane bo najpierw muszisz nacisnąć Q bo sam szybko nie domyśli sie żeby wyjść na czystą pozycje. O ile uważam że w PES to jest bardziej zręcznościowe ryzgrywanie piłek na wolną pozycję, a w fifie po prostu jest za dużo klikania przy tym;]

>-A ja powiem że nie napisałeś plusów PES-a
Nie napisałem bo mi sie niechciało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować