Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Gorky Zero - Fabryka Niewolników - Temat Ogólny.

23 postów w tym temacie

Gorky Zero, czyli MGS dla ubogich. :)

Swego czasu było o tej gierce dosyć głośno. Pamietam ją gdy jeszcze ciupałem w to u kumpla, gra została dosyć ciepło przyjęta przez polskich recenzentów i graczy, niewiem jak to wyglądało za granicą. GZ: FN oferuje przyzwoitą rozrywkę na te kilka dłuższych wieczorów, jak za cenę ~ 20 zł gra stoi pod każdym względem na przyzwoitym poziomie, choć stwierdzenie "polski SC/MGS" jest wg. mnie lekko przesadzone, ale gra jest dobra, klimatyczna i polska. Ostatnio coraz bardziej zastanawiam się nad jej zakupem w w różnych sklepach netowych można ją nabyć za mniej niż 20 zł. W poprzednie i następną część nie grałem, ale interesuję się właśnie nad Fabryką Niewolników. Co wy o niej myślicie? Zapraszam do dyskusji. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:00, Maxtreme napisał:

chciałem kiedyś kupić ale sklepowy sprzedał:D podobne fajne ale ja nie grałem o co w tym chodzi
napisz


GZ: FN to typowa skradanka polskiej produkcji, taki właśnie MGS/SC dla ubogich. Wcielamy się w skórę tajniaka - Cole''a Sulivana, wyruszamy w supertajną misję na do jednego z równie tajnych kompleksów wojskowych na Ukrainie z zadaniem wysadzenia go w powietrze, ponieważ prowadzone tam są podejrzane eksperymenty na ludziach...

Jak pisałem, naszym zadaniem będzie wysadzenie tego kompleksu, oraz przy okazji odkryciu o co tak dokładnie chodzi.

Oprawa stoi na przyzwoitym poziomie. Swiat gry możemy obserwować z dwóch perspektyw: rzutu izometrycznego oraz z TTP, którego najlepiej używać do celowania. AL wrogów stoi na przyzwoitym poziomie, potrafią się umiejętnie kryć, nawoływać i ostrzeliwać, choć zdarzają się tu bugi. Przyzwota rozrywka za rozsądną cenę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeee...dla mnie badziewna. No bo co, chodzisz tylko jakimś antyterrorystą, do wyboru masz broni jak z dziurawej siatki na zakupy, a i realistyka zła. Na przykład: strzelasz do ruska ze strzelby bojowej (co jak co, ale strzelba zostawia ślady ;) walisz w niego trzy naboje, i facet leży jakby zemdlał. Zero śladów krwi, nic nie odpada. To samo lokacje: łazisz po jakiś magazynach, halach i w gruncie rzeczy nie wiadomo po co. Tu kogoś kropniesz, tu otworzysz drzwi i oskubiesz jakiś komputerek. Jak w coś strzelisz to nic, zero reakcji otoczenia. Fabuła wg. mnie mogła by być nieco bardziej rozbudowana, z przenoszeniem się z części świata do innej części. A nie tylko główny cel: Dostań się do czegoś tam. Ale, ta giera ma także plusy. Zbieranie informacji z komputerów, ładna grafika i extra dubbing. W dodatku po polsku i za niewielką cenę (ja kupiłem za 6.90, z którymś z czasopism komputerowych). Ogólnie, jak lubisz skradanki i ciche akcje to bierz. Ja preferuje strzelanki i bezwzglęne traktownie. Ale cóż ta gra nadaje się tylko do cichych gier. Bo co można zrobić z 5 rodzajami broni?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam kupiłem to przed wakacjami z gazetą "Gry". Kupiłem chyba za 5 złotych? Nie pamiętam dokładnie. W każdym razie teraz cudem możesz tę grę znalrźć w MM lub Empiku. A jeśli chodzi o ocene to daję... 4/10. Plusy jak już pisałem, fabuła, dubbing, grafika i niektóre akcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po części masz rację, trochę więcej giwer by się przydało, ale wg. mnie te które są wystarczają, Trochę mało urozmaicona, to fakt. Co do realizmu, wystarczy jeden mierzony headshot, aby powalić przeciwnika, masz rację animacje śmierci nie wyglądają zbyt realistycznie. Ale jeśli nie oczekujecie jakichś fajewerków i/lub znudził cię Splinter Cell, macie na zbytku te niecałe 20 zł FZ jest grą dla was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:23, nocnyszakal5 napisał:

Patrzyłem na screeny całkiem niezle recenzja tez sobie a jak wy ja oceniacie od 1 do 10???????
i w jakiej gazecie z 20dychy??????


Hmm, ja bym dał 7+/10. Jakby nie patrzeć gierka ma klimacik niezgorszy i oprawe ładną, dobre AL oraz może wciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:23, nocnyszakal5 napisał:

Patrzyłem na screeny całkiem niezle recenzja tez sobie a jak wy ja oceniacie od 1 do 10???????
i w jakiej gazecie z 20dychy??????


Widziałem na allegro oraz na Ultima.pl za jakieś 15-18 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na swoją cenę to gra jest całkiem niezła. Co prawda dosyć uboga(np. brak schodów(!), bohater rusza się jak kaleka i co najważniejsze, gra polega na chowaniu się za różnymi przeszkodami, bo systemu cieni tu nie uświadczymy), ale jak na polską produkcję jest nieźle. Fabuła dosyć dobra(oczywiście w porównaiu do Thiefa, czy Deus Ex wypada blado, ale i tak nie jest źle), grafika też, muzyka nawet dobra+. Moja ocena 7/10. Jak na tą cenę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:50, ShadowG napisał:

Jak na swoją cenę to gra jest całkiem niezła. Co prawda dosyć uboga(np. brak schodów(!), bohater
rusza się jak kaleka i co najważniejsze, gra polega na chowaniu się za różnymi przeszkodami,
bo systemu cieni tu nie uświadczymy), ale jak na polską produkcję jest nieźle. Fabuła dosyć
dobra(oczywiście w porównaiu do Thiefa, czy Deus Ex wypada blado, ale i tak nie jest źle),
grafika też, muzyka nawet dobra+. Moja ocena 7/10. Jak na tą cenę warto.


Nic dodać, nic ująć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najzwyklejsza niskobudżetowa gra stworzona przez niedoświadczony i/albo słabo opłacony zespół programistów... I basta :). Przecież Gorky 17 był naprawdę świetny ! Skończyłem te *grę* kilka razy - ładna grafika, świetna fabuła, K.L.I.M.A.T, no i miodność :). Oddział komandosów ląduje w Polskim mieście zniszczonym przez... No właśnie? Przez co?

A Gorky Zero? N/C. Najzwyklejsza próba wycisnięcia troszeczkę pieniędzy z *marki* jaką Gorky sobie wyrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 20:45, KrisK91 napisał:

A Gorky Zero? N/C. Najzwyklejsza próba wycisnięcia troszeczkę pieniędzy z *marki* jaką Gorky
sobie wyrobiło.


Nie przesadzaj ;] a tak nawiasem Gorky 02 jest lepsze od Gorky Zero :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część bardzo mi się podobała, bo można się było poskradać w iście polskim stylu :D Druga część IMO była gorsza, bo wkurzały mnie te zręcznościowe wstawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Nie wiedziałem, że jest temat o tej grze! Mi się bardzo podobała zarówno 1 część jak i druga. Według mnie strzałem w dziesiątkę było użyczenie głosu Cole''owi Sullivanowi przez Mirosława Bakę. Szkoda, że gra nie miała trybu mulit- wtedy to by się szalało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 19:40, rafekx 12 napisał:

Witam mam prosbę a raczej pytanie,mianowicie niedawno przez przypadek podczas sprzątania
została wyrzucona gra Gorky Zero i tu moje pytanie czy można ja gdzieś kupić?


Use allegro Luke...

http://infobot.pl/r/H9d ---> ten link ma jakąś nie polską wersje językową.
http://infobot.pl/r/H9e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować