Zaloguj się, aby obserwować  
Gordon92

Podglądanie ludzi - Naróżnaie prywatności

8 postów w tym temacie

Nie znalazłem takiego więc załoze.
Ostatnio jest moda na podglądanie ludzi z małych kamerk które można kupić w kadym z sklepie z elektronikom. Teraz każdy może sobie podgladać kazda osobe ktorą chce. Co myślicie o tym czy to nie jest narózanie czyjejś prywatności.

Zapraszam do syskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie to straszliwe świństwo. każdy ma przeciez prawo do prywatności - a to, co robi we własnym domu to jego sprawa [chyba, że torturuje ludzi. wiem, kiepski żart]. nie chciałbym, żeby na przykład na necie znalazły sie filmiki, ''jak to Azrathel robi sobie śniadanie, będąc w samych gatkach''.

dobry pomysł na dyskusję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma się takiej zgody, albo jesli osoba podglądana nie wyrazi swej zgody ex post to jest to nielegalne.
Poglądanie za pomoca małej kamery bez wiedzy/zgody podglądanego narusza dobra osobiste poglądanego i służy mu wtedy powództwo o zaniechanie lub usunięcie skutków naruszenia lub zadośćuczynienie pieniężne/zapłatę na cel społeczny.
Chyba nie warto się tak nieładnie bawić. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi HumanGhoście. [układam dłonie w trójkąt, opieram je o stół i głęboko patrzę w twoje czerwone oko :)]
JESTEŚ PRAWNIKIEM?

coś o dobrym początku i tysiącu prawników na dnie morza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi HumanGhoście. [układam dłonie w trójkąt, opieram je o stół i głęboko patrzę w twoje czerwone oko :)]
JESTEŚ PRAWNIKIEM?

coś o dobrym początku i tysiącu prawników na dnie morza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tak zwane naruszanie prywatności;). To zależy w jakim celu człowiek wykorzystuje ten sprzęt. Myślę , że policja nie zabroniłaby sprzedawania takich kamer w najbliższym czasie bo według nich to nikomu nie przeszkadza. Oczywiście jakiś człowiek mógłby wprowadzić skargę ale ukarany zostanie tylko winowajca. Ja osobiście nie chciałbym być podglądany taki jak wiely innchy ludzi ( no ale zdarzają się wyjątki:)). Takie kamerki mogą być przydatne np. przy jakiejś sprawie sądowej czyli można by zebrać dowody. No to tyle. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 20:15, Azrathel napisał:

Drogi HumanGhoście. [układam dłonie w trójkąt, opieram je o stół i głęboko patrzę w twoje
czerwone oko :)]
JESTEŚ PRAWNIKIEM?


Hehe, jeszcze nie jest, a nawet jak będzie to kiepskim ;D
(:D)
Co do samego tematu, to nazwa prosi sie o poprawienie, a sam fak podglądania to... w sumie nie mam zdania. Mieszkam w bloku w rojnej dzielnicy, ale jakoś nie zastanawiałem sie czy są w okolicy jacyś podglądacze. Niby to trochę świństwo, ale z drugiej strony wisi mi to. Większość dnia i tak mam zasłonięte okna (jak jest ciemno) i rybka. Ale z perspektywy podglądającego to do końca normalne to nie jest xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno świństwo? W pewnych przypadkach tak, ale w innych nie. Na przykład, rodzice mogą założyć taką kamerkę w pokoju dziecka, żeby obserwować czy pociecha grzecznie podpala kanapę, czy też naraża swoje życie odrabiając lekcje ;) Zły przypadek, założenie kamerki pod prysznicem pięknej sąsiadki w celu sprawdzania, czy jej kafelki nie odchodzą. Czy miałbym coś przeciwko kamerom w moim domu? Nie, jeśli bym o tym wiedział i pewnie to i tak nie zmieniłoby moich przyzwyczajeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować