Zaloguj się, aby obserwować  
Red_King

Saw 1,2,3 czyli saga "Piły"

85 postów w tym temacie

Hmmm... własnym oczom nie wieże, że nie ma żadnego tematu na temat tego filmu ! Szukałem i nie znalazłem, ale przejdźmy do rzeczy. Chciałbym dowiedzieć się jak oceniacie ten (według mnie) wspaniały horror. Teraz jestem ciekawy jaką fabułę będzie mieć Piła 3, ponieważ w 2 główny morderca zginął (ale czy do końca ?). Czekam na wasze recenzje, wrażenia, poglądy itp. Naprawdę film jest godny omówienia go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEeeej! Zaznaczajcie spoilery! Niektorzy nie widzieli jeszcze tych filmow, a mysle, ze jego bardzo mocna strona sa wlasnie zwroty akcji i nieoczekiwane zaskoczenie. Dlaczego wiec psuc ludzia zabawe?
Ja sam uwazam, ze Pila byla pzrelomowym horror''em, ktory wprowadzi nowy gatunek horror''ow do naszych kin juz na stale.
Czy wiadomo juz cos o dacie premiery Pily 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Piły są tym czym była Teksańskja masakra: horrorem który prócz okrucieństwa i masakry nie ma nic do zaoferowania. A zwykła sieczka to za mało żeby mnie wystraszyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2006 o 21:43, Wiadroman napisał:

Czy wiadomo juz cos o dacie premiery Pily 3?


ponoc na Halloween ma wyjsc

do posta powyzej: 2 byla taka sobie, nie wnosila nic nowego, ale pierwsza czesc to wedlug mnie wlasnie nei taka "sielanka", nie horror, ale bardzo swietny film psychologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2006 o 21:49, Piger napisał:


do posta powyzej: 2 byla taka sobie, nie wnosila nic nowego, ale pierwsza czesc to wedlug mnie
wlasnie nei taka "sielanka", nie horror, ale bardzo swietny film psychologiczny


Jeśli wziąć Piłe jako film psychologiczny to jest niezły. Człowiek sam podswiadomie stawia się w sytuacji bohaterów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga to może być (i raczej jest) spoiler Saw 2 i 3.

Co do piły 3, nie jest pewne czy Jigsaw zginął. Słyszałem pogłoski że jedną z nowych gier może być zadanie dla pewnego lekarza aby utrzymać go przy życiu (ale to tylko pogłoski). Inną możliwością jest także to że już został uratowany. Jak? Jeśli ktoś oglądał Piłe 2 to niech przypomni sobie pierwszą torture i film. Było na nim widać człowieka który operował ofierze oko. Ci którzy przyglądneli się bliżej mogli zauważyć że operujący utykał. Jakieś skojarzenia? Krążą plotki że był to dr. Gordon, nie wiadomo jednak dlaczego miałby chcieć pracować dla Jigsawa. Ponoć ma się to wyjaśnić w części 3, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam dobrze nie wiedziałem tych filmów (do końca). Może będę miiał zamiar kupić, ale i tak np. WP w kategorii filmach masz opisane co jest więc "to" dopiero psuje zabawe. A ztym czy przeżył czy nie przeżył, to też zabardzo niewiem czy tajemnica (uwaga teraz ostrzegam ;) jeśli nie oglądałeś filmu i chcesz się dowiedzieć o nim za pomocą obejrzenia go, nie oglądaj :) ) tu jest trailer i odrazu ostrzegałem jak ktoś sobie nie chce psuć zabawy to niech nie ogląda (ale założę się że fan to obejrzy) i odrazu mówię, że to nie spam www.maxior.pl/?p=index&id=33495&0 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z informacji wychodzi (jakich się doczytałem), że wychodzi piła 4. Prawdopodobnie na Halloween 2007 roku. Z tego co czytałem także, że 4 ma być przedostatnią częścią, czyli ma wyjść także 5 a zarazem ostatnia. Gdyby ktoś chciał pisać na temat fabuły filmu proszę informować, że jest to spoiler !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 14:04, barteg napisał:

Podobno w ameryce o 24:00 na premierze było tak:
Trzy ucieczki z knia
Dwie osoby zmdlały


Te ucieczki to ze strachu czy z nud ;] ? Saw 3 w Polsce ma wyjść podobno w pierwszy weekend stycznia. Co do 3 mam pozytywne nastawienie, ale zobaczymy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 14:05, tosz napisał:

napiszę krótko
1 - super
2 - kaszana
3 - nie widziałem


tak samo. z tym ze dwojka byla fatalnie obsadzona - bo scenariusz dawal nawet rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 14:14, moonman napisał:

> napiszę krótko
> 1 - super
> 2 - kaszana
> 3 - nie widziałem

tak samo. z tym ze dwojka byla fatalnie obsadzona - bo scenariusz dawal nawet rade

jedynka miała to do siebie że była jakaś tajemnica , a w dwójce wszystko było już wiadomo i to popsuło cały efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Saw 4 szukają narazie scenariuszu. Jeśli ja bym miał go wymyślić... nie próbowałbym nawet, bo nie miałbym co wymyślić :D Naprawdę nie mam pojęcia co oni wymyślą. Może niewiem... będą musieli słuchać Ich troje przez 48 h ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza Piła była świetna, druga zaledwie dobra. Jaka jest trzecia? Cóż, za wielką wodą opinie są mocno podzielone. Jedni mieszają film z błotem a inni wynoszą na piedestał jako godną kontynuację znakomitego psychologicznego horroru. Ja z opinią poczekam aż Saw 3 dotrze do polskich kin, aczkolwiek obawiam się, że Saw ma tendencję zniżkową i kolejne części to już tylko odcinanie kuponów od znakomitej, świeżej (jeśli chodzi o ten gatunek) i kameralnej ''jedynki''.

Trzymam kciuki za tą pozycję, bo po dwójce z kina wyszedłem zawiedziony iż nie udźwignęła ciężąru poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować