• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

>>..........

Co do RAMu to we wtorek dojdzie mi paczka z 2GB RAMu więc to nie problem. 5 GB to już chyba odpowiednia ilość:)

Mój radek jest od palita.
Ta płytka o której tu piszesz nie wchodzi w żadnym wypadku w grę bo szkoda mi takiej kasy.

Ta P5QL Pro za 250zł przypasi?
(w moim sklepie gdzie kupilem wszystkie kompy jakie mialem kosztuje 290zł).

Jak w końcu z tym chłodzeniem i zasilaczem bo nie mam zamiaru połowy kompa wymieniac tylko po to żeby proca móc podkręcić:)
Tym bardziej, ze teraz nie narzekam na płynność w graniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masz tutaj dobrą płytę. Może ona nie jest tak dobra do kręcenia jak tamta ale też da radę coś ucisnąć. A i wspiera CrossFire

http://www.komputronik.pl/index.php/product/57688/Podzespo_y_PC/P_yty_g_wne/AsRock_P45TurboTwins2000.html

A jak sam na początku mówiłeś będziesz wymieniał proca w przyszłości to narazie ten sobie podkręcisz tak średnio a potem kupisz nowy. Tamte co Ci podałem są w sam raz.

No a jeśli chodzi o chłodzenie to powiedz jak go chcesz podkręcać. A zasiłka to staraczy na pewno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>>>............

Nie pytaj się mnie jak chcę podkręcać bo ja jestem kompletnie zielony i nie wiem nic o podkręcaniu i metodach podkręcania. Dla mnie to czarna magia. Zależy mi na jednym: na max stabilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ooooo to co ci podał GANGSTER to b.dobra płyta. Tylko jak już będziesz ją kupywał to zapytaj się go o gwarancję rozruchową. A overclocking pytałem się jak. Podaj mi taktowanie standardowe proca i do ilu chciałbyś go podkręcić np. mam 2.0GHz a chciałbym podkręcić do 2.6GHz

EDIT. Jak dla ciebie to nie przeszkoda pieniężna to też radzę brać to:

http://www.allegro.pl/item840415148_dfi_lanparty_dk_x48_t2rs_super_do_oc_775_fv_zabrze.html

Na tym to możesz kręcić nawet powyżej 3.5GHz (!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>>>..........

Takich rzeczy nie kupuje na allegro a tylko w sklepie w moim miescie gdzie mi zawsze składaja kompa i problemu z niczym nie ma.

rekom.lublin.pl

Poszukajcie tam jakiejs konkretnej płyty głównej bo gdzie indziej po prostu nie kupie bo sam nie złoze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety masz rację. A na co mu podkręcanie? Nie lepiej wziąć płytę z dwoma gniazdami PCI - E x16? Potem nowy proc. Nowa zasiłka i kolejna karta. Tak by było najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siema.
Czy gdy podkręca się procka to zaczyna on pobierać jakoś dużo więcej energii?
Bo ja mam tak, że podkręciłem swojego Athlona 3000 z 1.8 na 2.7GHz, zwiększając napięcie z 1.4 na 1.7V.
Zasilacz mi zaczął ostatnio strajkować i szukam sposobów na zmniejszenie poborów prądu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2009 o 18:23, Czarek188 napisał:

Yyyy daleko masz do Plazy?



I co mi z komputronika jak mi tam płyty głównej sami nie wymienia bo to za duzo czasu. A w rekomie jestem traktowany indywidualnie, bardziej rodzinnie tam jest, bardziej osobowo i tam tez lubię kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2009 o 18:37, Czarek188 napisał:

To nie wiem. Zapytam tak. Chcesz mieć dwie karty w kompie? Czy chcesz podkręcać procesor?



chce podkręcić procka i tyle. Nic więcej mi nie potrzeba. E4400 ma 2,0GHz i powiedzmy, że chciałbym dojść na nim do 2,6Ghz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2009 o 18:37, Czarek188 napisał:

Ekhm... Przed podkręcaniem proca nie zapytałeś się kogoś czy Ci zasilacz wytrzyma. Podaj
markę i moc.


Zasilacz zawsze mi wytrzymywał. Dopiero po załadowaniu 2 nowych wentylatorów zaczęły się restarty itp.
A zasilacz zwie się: Tracer 4Life 400W 12V:15A
Sam bym go nie wybrał, ale kupiłem go razem z obudową, podłączyłem i działał, dlatego go nie wymieniłem...
A i jeszcze mam w kompie Galaxy GF7900GS i 1GB DDR.
Jednym słowem komp nie pobiera strasznie dużo mocy i 400W zasilacz powinien starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale dolicz dyski, napędy wiatraki i inne duperele. Może naprawdę nie starczyć. Jeśli to dla ciebie nie problem wymień na inny dobry zasilacz najlepiej 500W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2009 o 18:51, Czarek188 napisał:

Ale dolicz dyski, napędy wiatraki i inne duperele. Może naprawdę nie starczyć. Jeśli
to dla ciebie nie problem wymień na inny dobry zasilacz najlepiej 500W


Nom, zbieram fundusze na nową zasiłkę...
A problem tkwił w robiącym zwarcie starym wentylatorze 8mm..:)
Ogólnie Tracer ładnie daje sobie radę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.12.2009 o 18:37, Czarek188 napisał:

Ekhm... Przed podkręcaniem proca nie zapytałeś się kogoś czy Ci zasilacz wytrzyma. Podaj
markę i moc.


a popatrzyłeś najpierw, w jakim trybie będzie pracowało te CF? Poza tym, CF robi się albo od razu, albo w ogóle. Do tego, CF robi się tylko z mocnych kart np. HD 5850, a do tego potrzeba mocnego proca i jeszcze mocniejszej zasiłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować