• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 08.11.2009 o 15:37, Kreeg napisał:

Oczywiście że dobrze, procek powinien działać bez najmniejszych problemów.


Wielkie thx za pomoc ;]


O czym trzeba pamiętać przy wymienianiu procka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy warto będzie wymienić mój obecny Phenom x3 8650 2,3 Ghz,na Phenom II x4 965 black edition 3,4 Ghz? - jak to się przełoży na gry?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2009 o 15:48, lis_23 napisał:

Czy warto będzie wymienić mój obecny Phenom x3 8650 2,3 Ghz,na Phenom II x4 965 black
edition 3,4 Ghz? - jak to się przełoży na gry?.

Na Pewno bardzo znacznie. W grach wykorzystujących 1-2 rdzenie będzie to moim zdaniem dość duży skok, w końcu jest to różnica 1,1ghz*czyli prawie 1/3 szybciej* . A grach wielowątkowych zysk powinien być jeszcze wiekszy z uwagi na dodatkowy rdzeń. Jak masz możliwość wymiany to ja bym się nie zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2009 o 15:39, ryciu6 napisał:

O czym trzeba pamiętać przy wymienianiu procka ?


To żadna filozofia. Zdejmujesz chłodzenie, wyjmujesz stary procek, wkładasz nowy, zakładasz chłodzenie z powrotem. Z procesorem obchodź się delikatnie, nie wpychaj go do gniazda na siłę, pozwól żeby sam do niego "wpadł". Przy montażu chłodzenia upewnij się że jest dobrze dociśnięte, nigdzie nie odstaje, nie ma żadnych luzów itd. I właściwie to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2009 o 15:58, Kreeg napisał:

> O czym trzeba pamiętać przy wymienianiu procka ?

To żadna filozofia. Zdejmujesz chłodzenie, wyjmujesz stary procek, wkładasz nowy, zakładasz
chłodzenie z powrotem. Z procesorem obchodź się delikatnie, nie wpychaj go do gniazda
na siłę, pozwól żeby sam do niego "wpadł". Przy montażu chłodzenia upewnij się że jest
dobrze dociśnięte, nigdzie nie odstaje, nie ma żadnych luzów itd. I właściwie to tyle.



kupuje używanego procka nowych już nie produkują więc pewnie tą pastę będe musiał sam od nowa nałożyć to jest jakaś specjalna pasta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pasta temoprzewodząca, tubka kosztuje od 5 do 15zł w zależnosci od firmy. Są pasty silikonowe z drobinkami metalu, a są i też ciekłe metale. Generalnie silikony mają gorszą przewodność ciepła ale są łatwe w nałożeniu, ciekle metalki za to zapewniają najlepsza przewodność ale przewodzą prąd, więc źle nałożone mogą doprowadzić do zwarcia, i spalenia czegoś.
Paste starą najlepiej delikatnie zetrzeć jakimś wacikiem z alkocholem, delikatnie zeskrobać żyletką itp.
Nową pastę nakłada się banalnie. Na środek procesora(na górę , a nie dół) wyciskasz krople wielkości ziarna ryżu, i rozsmarowujesz po całej powierzchni.(Można też poprostu docisnąć chłodzeniem i powinno równomiernie się rozsmarować.) Takie pasty potrzebują wygrzania przez kilkanaście godzin, zanim osiągną maksimum przewodzenia.
Po co ich używac? Zarówno procesor jak i radiator nie są idealnie równe, taka pasta wyrównuje powierzchnie styku i ulepsza przewodnictwo cieplne. W zależnosći od różnych czynników, chłodzenia, procesora itp pasta obniża temperature(Każdy procesor ma paste firmową, ale mówimy tu o pastach zewnętrznych firm) od 2-3''C do nawet 8-10''C niż przy zastosowaniu firmowego shitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam AMD 7850 z dobrym chłodzeniem. I teraz pytanie czy kręcić więcej <3,5 GHz mam> czy zmienić na coś innego? Jak tak to na co? Jakie ewentualne koszty dodatkowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak się domyślam jest to AMD x2 7850 Black Edition. Kręci się bardzo ładnie bo ma odblokowany mnożnik. Jak chcesz kręcić to licz się z tym że będziesz musiał kupić nowe chłodzenie bo będzie ci się strasznie grzał - ale tego już ci nie polecam bo i tak wysoko jest zakręcony. Polecam Ci go zmienić na coś lepszego. A i ten proc Ci HAMUJE KARTĘ GRAFICZNĄ. Przy tej karcie polecam ci proc AMD Phenom II x4 945 (na allegro po 539 zł):

http://allegro.pl/item799567427_amd_phenom_ii_x4_945_4x512kb_3_0_ghz_95w_deneb.html

A jak to dla Ciebie za duża kwota to polecam ci AMD Phenom II x3 720 Black Edition (na allegro po 459 zł):

http://allegro.pl/item803964026_amd_phenom_ii_x3_720_black_edition_45nm_fv_zabrze.html

Jak dla Ciebie 460 zł to nie wydatek to polecam ci ten drugi bo ma odblokowany mnożnik i ewentualnie możesz go za rok - dwa podkręcić. Od razu nie polecam Ci podkręcać bo proc się lasuje. A i tam piszę, że te procki są pod podstawkę am 3 a jak się domyślam Ty maż am 2 to o to się nie martw bo proce pod am3 pasują pod am2 (tak jest w przypadku AMD). No to tyle, mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdro. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2009 o 20:43, Czarek188 napisał:

A czemu nie może jutro po szkole o 17.00?


Dobra.
Akurat zwolnilem sie z pracy bo mniue szef wkur..., to mam duzo czasu i nudzi mi sie jak diabli.
Najlepiej jak sobie potestujemy komputerki przez GG.
8964095

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie - siedzę teraz na Win 7 32bit. Quada 9400 podkręciłem do 3200MHz to jest FBS 400MHz i Ram też 400MHz. Przynajmniej tak widać w biosie i CPU-Z też pokazuje że CPU-RAM ratio = 1:1. Ale...nigdzie ani system ani CPU-Z nie wyświetla że mam 3200MHz! W XP mi pisało a w Win7 i CPU-Z nadal pisze 2.66 GHz ale FSB 400. Więc podkręcony czy nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2009 o 21:38, Galadin napisał:

Mam pytanie - siedzę teraz na Win 7 32bit. Quada 9400 podkręciłem do 3200MHz to jest
FBS 400MHz i Ram też 400MHz. Przynajmniej tak widać w biosie i CPU-Z też pokazuje że
CPU-RAM ratio = 1:1. Ale...nigdzie ani system ani CPU-Z nie wyświetla że mam 3200MHz!
W XP mi pisało a w Win7 i CPU-Z nadal pisze 2.66 GHz ale FSB 400. Więc podkręcony czy
nie? ;)


A jaki mnoznik pokazuje cpu-z ?
Prawdopodobnie nie wylaczyles w biosie oszczedzania energi i procesor zostaje obnizony, gdy nie ma nic do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.11.2009 o 21:40, Misquamaqus napisał:

A jaki mnoznik pokazuje cpu-z ?
Prawdopodobnie nie wylaczyles w biosie oszczedzania energi i procesor zostaje obnizony,
gdy nie ma nic do roboty.


Już wiem co zrobiłem - miałem plan zasilania Balanced w Win7, przez co mnożnik jest obniżany do 6. Włączyłem na chwilę "zawsze max wydajność" i wróciło do 8x400=3200MHz. Mam tylko nadzieję że podczas pracy w pełnym obciążeniu zawsze wykorzysta maks z procka a nie obniży mnożnika. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.11.2009 o 15:37, Kreeg napisał:

Oczywiście że dobrze, procek powinien działać bez najmniejszych problemów.


ehhh witam znowu ;/

wcześniej pisaliście że bez problemu procek odpali dzisiaj doszedł i jestem w kropce ;/


1.Zdjąłem obudowe, uzięmiłem ręce odłączyłem całkowicie od prądu
2.Ostrożnie prosto się wyjęło chłodzenie z prockiem
3.papierem ściernym wyczyściłem spód chłodzenia paste rozprowadziłem małą warstwe tak jak powinno być nałożyłem tak jak było
4. Podłączyłem do prądu
5 włączyłem guzikiem on z tyłu nacisnąłem przycisk do włączenia kompa i nic nie odpalił nic nie działa siedzi cicho

po włożeniu starego procka też teraz nic się nie dzieje

zasilacz dobry niedawno kupowany ponad 500 v czy czegoś tam miał


Zanim kupiłem procka wszystko było sprawdzane 2 razy i wy tez potwierdziliście to żadnego kabla po drodze nie odłączyłem i nie mam pojęcia co to może być ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.11.2009 o 17:57, ryciu6 napisał:

> /.../


Ale komp rzeczywiście w ogóle nie chce się odpalić?
Może sprawdź wtyczkę na płycie tam gdzie się podłącza wszystkie kable od zasilacza.
Może po prostu coś tam nie łączy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować