• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 19.03.2010 o 19:08, conquer24 napisał:

Witam mam pytanko :D
Czy karta GTs 250 nie bedzie za slaba do i7 ????


Facepalm. Ehem, chcesz łączyć procek za co najmniej 800 zł do budżetowej karty? No to muszę cię niestety uświadomić - dla Core i5/Core i7 minimum to GeForce GTX275/Radeon HD4890, a zalecałbym serie HD58xx ATI.
Dla GTS 250 to ci starczy Athlon II X2 za 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie rozumiesz. Ta karta będzie normalnie chodzić z tym procesorem ale na dobrą wydajność w grach to ty nie licz. ten twój intel ma 4 rdzenia taktowane po 2.80 GHz. O ile się nie mylę ma też HT (czyt. Hyper Theading). Po prostu jest za mocny do tej karty. A Athlon II x2 to dobry procesor. Wręcz idealny do tej karty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli składasz nowy zestaw, to lepiej zainwestuj w Phenoma II X4 zamiast i7, a zaoszczędzone pieniądze dołóż do lepszej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.03.2010 o 20:08, conquer24 napisał:

INTEL CORE i7 860 - 2.80

Czyli dokup do niego GTX295/HD5870. W innym przypadku nie widzę sensu kupowania takiego procesora.

Dnia 20.03.2010 o 20:08, conquer24 napisał:

No ale przeciez chodzic bedzie normalnie bez szwanku ? Czy beda jakies problemy ?

To nie tak. Pamiętaj, że wydajność w grach jest równa najsłabszemu z podzespołów, a nie sumą ich wydajności. Innymi słowy, choćbyś wsadził i 10 procesorów do GTS250, to wydajność nie wzrosłaby (w grach) w stosunku do normalnego PC-ta. I w drugą stronę - użyj Athlona X2 4000+ z GTX-em 285, a uzyskasz nie więcej niż 40% rzeczywistej mocy tej karty.

Dnia 20.03.2010 o 20:08, conquer24 napisał:

A Athlon za slaby do niej jest :D

A żebyś się nie zdziwił - jak podkręcisz tego Athlona, to sobie i z HD4890 poradzi. GTS250 to stosunkowo wolna karta, nie potrzeba do niej jakiegoś "wypasionego" procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2010 o 02:49, ziptofaf napisał:

> INTEL CORE i7 860 - 2.80
Czyli dokup do niego GTX295/HD5870. W innym przypadku nie widzę sensu kupowania takiego
procesora.



Sens jest, jeśli używasz komputera do prac obliczeniowych (projektowanie, obróbka grafiki/filmów) zamiast gier. A do tego też się nada. Sam mam i7 920 (2.67GHz) i GF9800GT (1GB) do tego. I uwierz mi, że nie narzekam na wydajność w grach (poziom 45-60 klatek), spokojnie odpalając na rozdzielczościach 1920+high/ultra detale. Jedynym wyjątkiem na chwilę obecną był DoW2: CR, gdzie jest wyraźnie skopany kod.

Inna sprawa, że pakowanie się w i7 na podstawce budżetowej projektowanej pod i5 i dual channel ddr3 (socket 1156), to dla mnie fail. Chyba, że kupujesz dla szpanu ;o

Ba! Ostatnio miałem nieprzyjemność testować grafikę GTX285 1GB pewnej firmy. Skok wydajności w niektórych tytułach był... rzędu 10 klatek. Wnioski wyciągnijcie sami.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wpadlem na ten pomysl poniewaz spalila mi sie karta graficzna w starym kompie :
-3 Gb RAM
-AMD Athlon 4000+
-8600 GTS
Tak wiec pojechalem i kupilem GTS 250 i teraz planuje kupic nowego kompa bez karty a zastanawiam sie nad i7 poniewaz kuzyn powiedzial ze on ma jakies wspomaganie dla kart graficznych (moj budzet to okolo 2300zl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gościu, czemu nie mówiłeś od razu? Pchanie i7 do GTS 250 to bezsens. I7 i wspomaganie kart graficznych? Pierwsze słyszę. Może chodzi Ci o wbudowane karty graficzne od razu w procesor? To ten i7 jej nie ma. Mają je słabsze i5 i wszystkie i3. Na razie to Ci wykombinowałem...

Procesor: Intel Core i5 750 - 715zł
Płyta Główna: P55-UD3 - 410zł
Kości Pamięci: G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL - 399zł
Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W - 230zł
Dysk Twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 185zł
Obudowa: Cooler Master Gladiator 600 Black (bez zasilacza) - 249zł

Wychodzi Ci 2188zł. Ceny z ESC.

PS. Zbieraj na nową kartę, a tą sprzedaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2010 o 10:17, conquer24 napisał:

To jaka proponujesz ? Moze GTX 275 ?


Zalezy ile masz kasy. Moglbys np. sprzedac obecnego kompa i GTS250 i mialbys troche wiecej pieniedzy.
Do konfigu, ktory zapodal Ci Czarek188 bierz min. HD5770 (ok. 500zl), lepiej nawet HD4890 (ok. 700zl). Jakbys mial ok. 1000zl do wydania na karte, to HD5850 bedzie bardzo dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam serdecznie, mam pytanie do doświadczonych użytkowników a widzę, że takich tutaj znajdę. Otóż na tą chwilę posiadam taki oto zestaw: AMD Athlon X2 3800+; GeForce 9800GT; 2GB RAM i zasilacz 400 CHIEFTEC''a. Noszę się z zamiarem zmiany procka bo widzę, że w niektórych pozycjach ledwo dyszy i mój GeForce często się nudzi czekając na kolejne porcje danych których procek nie nadąża przemielić. Od razu mówię, że nie mam zamiaru zmieniać płyty głównej (socket AM2+) ani kupować drogich proców za 600 zł (Grywam raczej w Gothica 3, Wiedźmina, Assassinów, Stalkerów itd.). Chodzi mi raczej o niższą półkę jak np. AMD X2 6000+ ale słyszałem tez coś o nowych dwujajowych Phenomach. Co o nich sądzicie? Czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Liczę na waszą pomoc i poważne podejście do sprawy. Mam nadzieję, że opisałem problem w miarę zrozumiale. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jaka to dokładnie płyta (marka, model)? Idealnym wyborem byłby Athlon II 420/435 lub (jeszcze lepiej) Athlon II X4 620, jednak póki nie znamy modelu twojej płyty, nie ma 100% pewności że te Athlony na nią "podejdą". Jeśli tak, to pradopodobnie trzeba będzie zaktualizować BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2010 o 10:26, kuba9876543210 napisał:

> To jaka proponujesz ? Moze GTX 275 ?

Zalezy ile masz kasy. Moglbys np. sprzedac obecnego kompa i GTS250 i mialbys troche wiecej
pieniedzy.
Do konfigu, ktory zapodal Ci Czarek188 bierz min. HD5770 (ok. 500zl), lepiej nawet HD4890
(ok. 700zl). Jakbys mial ok. 1000zl do wydania na karte, to HD5850 bedzie bardzo dobrym
wyborem.

To jakbym mial brac rdka to bym phenoma kupil i tak chyba zrobie :
-Ati HD 5770 - 560zl
-AMD PHENOM II X4 965 BOX / 3.4 GHz - 645zl
-GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H - 310zl
-Pamięć DDR3 OCZ - 4 GB / 1866 (2x 2 GB), Gold Edition LV - 460zl
-Dysk SAMSUNG 400 GB - 179zl
-Obudowa COOLER MASTER HAF 922 - 365zl
-Zasilacz OCZ OCZ600SXS-EU - 600 W - 255zl
Razem wychodzi 2770 zl Starego sprzedam za 800zl a karte 350 zl
wszystkie te produkty byly na www.arest.pl poniewaz tam zamiezam kupic kompa dzieki za pomoc ! POZDRO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak juz musisz tam kupowac, to wez ten dysk:

http://www.arest.pl/shop/index.phpinc=produkt&katid=4&skatid=14&search=samsung&search_cenaod=0&search_cenado=0&filtr=0:&ID=17244

Rozwaz jeszcze lepsza karte kosztem tanszej obudowy np. tej:

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&katid=13&skatid=6&search=690&search_cenaod=0&search_cenado=0&ID=13729

i tanszych pamieci np. tych:

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Pami%EAci&katid=3&skatid=52&filtr=cena:200-400&ID=14271

Jakby Ci kiedys brakowalo RAMu, to bys dokupil drugie tyle, ale jesli w np. grajac w tle nie masz uruchomionych zasobozernych aplikacji, to 2GB powinno starczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.03.2010 o 13:15, conquer24 napisał:

OK jeszcze to przemysle ! Dziex !


Na przyszlosc pytania, co do upgrade''u kompa zadawaj w tym temacie ;)

- http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=49307

@Misquamaqus

Dla pewnosci zdjalem ten wiatrak z radiatora i mimo tego, temperatury proca sa nizsze niz na boxie :)
W wolnym czasie pojde do jakiegos komputerowego sklepu i kupie ten zapinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować