PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

pls pomozcie... niewiem od czego mi sie tnie takie cos i to nie w kazdej grze bo np. gram w cs''a to mi sie raz na rok zacina a w warcrafcie 3 to nawet na batka niewejde i juz sie zacina... i kiedys rano wstalem i wlonczylem kompa i z rana odrazu zaczolem grac w war3 i gralem tak 3 godziny i potem wylonczylem kompa i przyszedlem za 1 h to sie zacinalo co 5 min i niewiem od czego to zawieszanie zalezy... pls pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 16:58, pipilek napisał:

pls pomozcie... niewiem od czego mi sie tnie takie cos i to nie w kazdej grze bo np. gram w
cs''a to mi sie raz na rok zacina a w warcrafcie 3 to nawet na batka niewejde i juz sie zacina...
i kiedys rano wstalem i wlonczylem kompa i z rana odrazu zaczolem grac w war3 i gralem tak
3 godziny i potem wylonczylem kompa i przyszedlem za 1 h to sie zacinalo co 5 min i niewiem
od czego to zawieszanie zalezy... pls pomozcie


Temperatura latem jest wysoka. Być może coś się przegrzewa, grafika albo procek. A może zasilacz nie daje rady, jest dużo możliwości, musisz eliminować po kolei. Chociaż moim zdaniem problem leży albo w karcie albo w zasilaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2007 o 15:53, pipilek napisał:

ale powiem jedno jak dalem alt + ctrl + del
i zakladka wydajność to uzycie procesora jak gralem i minimalizowalem co chwile mialem prawie
na 100% a jak zminimalizowalem to mialem 10 % i to moze od tego ?:>


To nie ma nic do rzeczy, oczywiste jest przecież, że złożone aplikacje jakimi są m.in. gry wykorzystują pełną dostępną moc :) Po za tym - to jest użycie procesora, a nie termometr ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przeczyszcze wentylatory i zobaczymy:P bo to dysk jest nierozgrzany i tez sie zacina wiec wentylatory albo cos innego ale zasilacz raczej nie bo jakby byl zasilacz to wszedzie by mi sie cielo tak samo a w pulpicie raz na rok sie zatnie a w warcrafcie sie zacina co 5 min wiec moze od graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 10:35, pipilek napisał:

dzisiaj przeczyszcze wentylatory i zobaczymy:P bo to dysk jest nierozgrzany i tez sie zacina
wiec wentylatory albo cos innego ale zasilacz raczej nie bo jakby byl zasilacz to wszedzie
by mi sie cielo tak samo a w pulpicie raz na rok sie zatnie a w warcrafcie sie zacina co 5
min wiec moze od graficznej

masz zdaję się g-forca (tam mi się przynajmniej coś przypomina że pisałeś o 5700) więc jej temperaturę powinien pokazać program riva tuner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 13:18, Vanmati napisał:

Klawiatura mi piszczy,jak nacisne trzsy klawisze naraz np.a,w,d to piszczy jak cholera nei
wiem co zrobic pomożcie mi !

kiepska klawiatura? zwykle piszczą jak się wciśnie za dużo klawiszy naraz.
ps czy np przy prawy alt + shift + a też ci piszczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 13:34, pipilek napisał:

sig. gdzie to sie sprawdza w tym programie? temperature karty graficznej?

niewiem, nie korzystałem z niego. Po prostu z innej dyskusji o przegrzewaniu się pamiętam że ma taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak, mnie też temperatura kładzie kompa. Kupiłem nowy zasilacz (400-450W), ale nadal coś się przegrzewa... Długo ładuje się system, dysk trochę rady nie daję, użycie procka 100%, ale gdy przytaszczam wenta to wszystko znika i działa dobrze, tylko długo się komp włącza... Nie wiem, nie ma na to rady? Jakieś optymalizery działania, bo mnie na tych wakacjach szlag trafia... Temperatura, ehh, przeklęta... Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 13:30, Vanmati napisał:

nie nie piszczy i to nie hcodzi o kiepską klawiature inni moi koledzy tez tak mają,tylko na
bezprzewodowej tak nie ma!

to czy jest przewodowa czy nie nie ma znaczenia. po prostu w ramach cięcia kosztów wsadzają słaby układ badający jakie klawisze są wciśnięte i przesyłający tą informację do kompa, a ten właśnie piszczeniem sygnalizuje że nie wyrabia (np klawiatury microsoftu z serii office akceptują max 4 klawisze jednocześnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam też bezprzewodową Mediatecha i ona nie piszczy,a inni znajomi mają przewodowe DOBRYCH FIRM i jakos mają ten sam dżwięk i też przy trzech klawiszach,ale dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozna zaatakować z innej strony, i przyśpieszyć usuwanie ciepłego powietrza z kompa. np dać nad kartą graficzną prowadnice która skieruje je do dziury po wyjętym śledziu, albo nad wentylatorem cpu rurę której drugi koniec będzie przymocowany do miejsca na dodatkowy wentylator (powinno być w okolicach zasilacza). A pozatym nie kręciłeś go czasem? Poza tym można by pomyśleć o underclockingu, czyli spowolnieniu fsb procesora (co powinno zmniejszyć jego temperaturę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widać nie były robione z myślą o grach tylko o pracy biurowej, gdzie jak 3 klawisze to 2 z nich są "stałe" czyli alt + shift + cośtam, więc na porządną elektronikę pożałowali księgowi kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wypadałoby zaczać od odkurzenia komputera.
Jak chodzą wentylatory? Jeśli głośniej niż zwykle, nawet po odkurzeniu, możliwe, że trzeba je będzie wymienić.
Skoro nie bawiłeś się w podkręcanie, to standardowe chłodzenie powinno wystarczyć, choć możesz pomyśleć o zakupie lepszego.
Możesz sprawdzić, co się przegrzewa. Np. darmowym programem AIDA32 (gałąź Komputer->Czujnik) oraz w sterowniku do karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 13:50, BzyQacz napisał:

W OC, ani UC się nie bawiłem, więc nie mam z tym doświadczenia. Odprowadzanie powietrza? Jak?

ciepłe powietrze jest wyrzucane przez wentylator (przed siebie) trzeba by więc na jego drodze umieścić coś. co usunie go poza obudowę zanim zdąży się zmieszać z chłodniejszym, dopiero co dostarczonym przez liczne szczeliny/otwory do obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkurzałem kompa, więc nie powinno być probów. Zaraz sprawdzę temperaturę jaką wyświetla obecnie. Wszystko chodzi cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się