PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2007 o 14:33, Nufiko napisał:

> Witam mam nastepujacy problem wchodzac do menu glownego w pro street czasami jest wszystko

> ok ale czasami wchodzac nei moge sie poruszac po menu tak jakbym mial caly czas wcisniety
klawisz
> esc lub jakis ktory mi anuluje operacje . chcac np przejsc do ustawien wciskam enter i
nie
> wchodzi dalej . stralki w do gory i na dol dzialaja tylko chcac przejsc dalej jest problem.

>
> Prosze o pomoc byc moze to jakis wirus , jak to usunac ??
>
> W innych graj jest podobnie w vice city mialem caly czas kamere z boku auta a w nfsu 2
nie
> moglem jezdzic tak jakbym mial caly czas reczny wcisniety ?? z czym jest problem ??
>

Prawdopodobnie masz problem z padem/kierownicą/dżojstikiem. Spróbuj odłączyć i sprawdź czy
działa wtedy normalnie. Jeśli tak i chcesz koniecznie wykorzystywać urządzenie, wejdź w panel
sterowania -> drukarki i inny sprzęt -> kontrolery gier potem wybierasz właściwości i
sprawdzasz czy dobrze jest poustawiane w systemie. Sprawdź też czy przypadkiem jakiś przycisk
na kontrolerze się nie zablokował.

Nie uzywam ani dzojstika ani innych uzadzen tylko klawiatura. klawiatura jest nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem Install Display Driver i Direct 9 i wyskoczyl mi komunikat: ,, system nie zostal zmodyfikowany. Aby okończyć instalację póniej , ponownie uruchom Kreator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 17:23, DJ Danielus napisał:

Zainstaluj drivery oraz DX i sprawdź.
Powiedz też dokładnie jak gry się sprawują (mówiłeś, że nie chodzą, ale co się pokazuje?).

nic sie nie pokazuje. carne a potem z powrotem windows

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 17:42, hunter22 napisał:

Dobrze doszedłem? Jak nie to ktoś wskaże mi odpowiedni link?


Dobrze doszedłeś... :-)

Oczywiście sterowniki możesz też poszukać na stronie www.intel.pl , www.realtek.com , ale z reguły sterowniki referencyjne (wydane przez producenta czy to płyty, czy to grafiki) są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 17:44, DJ Danielus napisał:

Jaką masz kartę graficzną?

Mam 7600 GS wszystko jest dobrze podlaczone do plyty glowniej a nie dziala znasz moze jakoms strone z sterownikami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa nieco drażliwe problemy, nieco bardzo drażliwe, których przyczyn i metod rozwiązania raczej nie znam.
1. Nie wchodzi mi wuchta stron, np. piotripawel.pl, rotfl.prv.pl, rotfl.pl, speedtest.pl, na speedtest.net nie idzie w FF test(na IE działa)... Z siecią mam wszystko w porządku raczej.
Niezbyt wiedziałem jak na to poradzić i stwierdziłem(jak jeszcze szukałem przyczyny w kompie) że dobrze by było zresetować pieca. No to reset. Nie zamyka się system. No to reset guziczkiem. No i anulowałem sprawdzanie dysku. I jak z pyty strzelił!:
2. Co chwila pojawia mi się okienko pokazane na screenie. Samo znika i zaraz się pojawia, również automatycznie wraca jak w nie kliknę. Czy to o ukazanym skypePM.exe, czy to o czymś w winampie jak go uruchamiam(btw ten ma przywrócone domyślne ustawienia)... Jak widać jest polecenie "uruchom program chkdsk". Uruchamiam. Cośtam znajduje, obcina mi wuchtę wpisów, pyta czy przekształcić utracone łańcuchy na pliki, daję ''tak'', CHKDSK kończy pracę i... TO SAMO!
Błagam o w miarę szybką i wyrozumiałą pomoc, gdyż ten siet mnie do białej gorączki doprowadza... Aż boję się Wieśka odpalić...


Zaraz jeszcze jednego reseta mu zapodam, jak nie to z baśki i przez balkon-_-.

20071201181526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnym resecie problem "chkdsk" minął. Z internetem chyba globalnie coś jest nie teges;].
Przepraszam za ew. zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z kompem-ciąg dalszy ...
Jak już pisałem wcześniej od jakiegoś czasu komp wydawał różne dziwne dźwięki ... na początku to ignorowałem, jednak teraz są tak głośne, że jest to niemal nie do zniesienia! Sprawdziłem po kolei wiatraczki jednak żaden z nich (no nie mogłem sprawdzić wentylatora z zasilacza ;]) nie emitował tego dźwięku. Problem są więc najprawdopodobniej cewki koło procesora (na początku myślałem właśnie że to procek). Jest jednak problem, cewki piszczą NON STOP, podczas gdy u innych (tych co pisali w necie) podczas jakiś specyficznych momentów, np. otwarcie folderu ... Aha, no i ten nieszczęsny zasilacz- to noname, może on też ma na to jakiś wpływ? W każdym razie używam go już prawie 3 lata ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 18:18, BioZ napisał:

Cośtam znajduje, obcina mi wuchtę wpisów, pyta czy przekształcić
utracone łańcuchy na pliki, daję ''tak'', CHKDSK kończy pracę i... TO SAMO!


Nie chciałbym ciebie niepotrzebnie straszyć, ale u mnie raz się tak zdarzyło i... jedna z partycji (której dotyczył ten komunikat o utraconych łańcuchach), na której trzymałem od groma ważnych danych i całą kolekcję różnego typu plików poszła się walić (niby były na niej pliki, ale żaden z nich nie działał prawidłowo), inna partycja z koleji kompletnie zniknęła mi z dysku twardego (na szczęście poza 2GB nie ukończonych downloadów, które tam były nic nie się tam nie znajdowało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, mam w swoim kompie AMD turion 64, ati radeon 128mb, 1024 mb RAM oraz duzo wolnego miejsca na dysku a mimo to gra sie zacina, czy to wina kompa czy moze cos innego. z gory dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:23, slawektomas napisał:

witam, mam w swoim kompie AMD turion 64, ati radeon 128mb, 1024 mb RAM oraz duzo wolnego miejsca
na dysku a mimo to gra sie zacina, czy to wina kompa czy moze cos innego. z gory dzieki za
info

Kompa. Laptopy są kiepskie do grania.
EDIT
Dokładnym sprawcą problemu jest karta graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:26, slawektomas napisał:

czyli to wina powiedzmy laptopa??

Karty graficznej w laptopie. Jest za wolna dla nowych gier. A nie da się jej wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się