PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2007 o 13:05, mrosi napisał:

Na pierwszym miejscu stawiam grafikę. Nie zmienia to faktu, że zasilacz czym prędzej wymień
chociaż na ModeCom Feel II. Co do grafiki - nic prostszego - pożycz od jakiegoś kumpla jakąkolwiek
grafikę na dzień, dwa i będziesz wiedział. Nad wymianą zasilacza nie zastanawiałbym się ani
sekundy. Jak się Tracery palą, to za sobą ciągną wszystko - grafikę, płytę główną, procesor,
pamięci.
Pozdrawiam


grafike sprawdze we worek, zasilasz tez kumpel przyniesie... we wtorek napisze na czym stoje - kolega ma sprawny zasilacz i sprawna karte graficzna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 14:00, EmperorKaligula napisał:

a co myslisz o moniotrze ? czy to moze byc jego wina ?

zrób i daj screena (bo teraz to są chyba zdjęcia), jak tam ich nie będzie to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dyskiem twardym, a mianowicie wydaje jakis dziwny dzwiek i sie zacina. nie wiem co to powoduje ale chcialbym jakos to "wyleczyc". robilem surface test, nie pokazalo to zadnych bledow na powierzchi fizycznej dysku, a problem nadal wystepuje, np. przy graniu(pierwszy raz wyskoczyl jak gralem w pro streeta, pozniej jeszcze w wiedzminie bylo to samo) przy kopiowaniu plikow itp. Czasami przy bootowaniu systemu wystepowal. Niepokoi mnie to poniewaz rodzice nowego dysku mi nie kupia, a kase bede mial dopiero po swietach, wiec chcialbym go jeszcze do tego momentu eksploatowac. da rade jakos go wyratowac? mial ktos z was taki błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Robiłem reinstalkę Windowsa. Poprzednio na Pulpice na koncie chronionym haslem mialem wazny plik i teraz nie mam sie jak do niego dostac, bo "Documents and Settings/Marcin nie jest dostępny". Da się jakoś tam dotrzeć?? Czy tamte pliki są już stracone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem .
Jak włączam komputer to nieraz on w ogóle mi się nie ładuje , ale działa tylko nic nie idzie wszystko się świeci itd..
Wtedy muszę resa dać i potem się ładuje .
Czym to może być spowodowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty chcesz , przecież zrobiłeś reinstalkę Windowsa , wszystko stare usuwa i od nowa się instaluje , niczego już nie odzyskasz , no chyba że skopiowałeś to co tam chciałeś i dałeś na inny dysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 13:20, czaja24 napisał:

kartę graficzną możesz sprawdzić
programikiem Atitool - uruchom w oknie jakąś grę i patrz na temperaturę- powyżej 80 stopni
to niedobrze.


Nie mogłem sprawdzić temperatury karty graficznej tym, ani innym programem bo komp mi się wieszał. Pewnie karta była wtedy bardzo obciążona. Postanowiłem więc sprawdzić palcem czy parzy... Okazało się że nawet bardzo parz! W ogóle nie mogłem utrzymać palca ma karcie graficznej dłużej niż 1s bo bym sobie poparzył palec. Oczywiście nie dotykałem tej metalowej części, bo tam powinno być chyba odprowadzane ciepło, a wydaje mi się że ten radiator był zupełnie zimny, no może trochę ciepły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwny problem, mianowicie w pewnym momencie na kompie przestała chodzi mi Moziila (nie chce się połączyc z internetem), wczoraj zaistalowałem PES 2008 i też nie chce się połączyc. Ze dwa dni temu zauważyłem, że nie chodzi mi program SopCast (podobnie jak mozilla). Mam router Netgear, ale co ciekawe, na drugim komputerze wszystko chodzi ok. Domyślam się, że problem tkwi gdzieś w moim kompie a nie np. routerze. Jeżeli miał ktoś podobny problem, to będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 17:47, Seqiu napisał:

> kartę graficzną możesz sprawdzić
> programikiem Atitool - uruchom w oknie jakąś grę i patrz na temperaturę- powyżej 80 stopni

> to niedobrze.

Nie mogłem sprawdzić temperatury karty graficznej tym, ani innym programem bo komp mi się wieszał.
Pewnie karta była wtedy bardzo obciążona. Postanowiłem więc sprawdzić palcem czy parzy... Okazało
się że nawet bardzo parz! W ogóle nie mogłem utrzymać palca ma karcie graficznej dłużej niż
1s bo bym sobie poparzył palec. Oczywiście nie dotykałem tej metalowej części, bo tam powinno
być chyba odprowadzane ciepło, a wydaje mi się że ten radiator był zupełnie zimny, no może
trochę ciepły...

jeśli masz wersję z aktywnym chłodzeniem to sprawdź czy się wiatrak nie zatarł(czy się kręci), możliwe że pasta termoprzewodząca straciła swoje właściwości, możliwe że mocowanie radiatora się poluzowało i radiator źle przylega do GPU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 15:47, Erton napisał:

Mam pytanie. Robiłem reinstalkę Windowsa. Poprzednio na Pulpice na koncie chronionym haslem
mialem wazny plik i teraz nie mam sie jak do niego dostac, bo "Documents and Settings/Marcin
nie jest dostępny". Da się jakoś tam dotrzeć?? Czy tamte pliki są już stracone??

na pulpicie? to pewnie na dysku c:, jak go sformatowałeś nie kopiując wcześniej katalogu z pulpitem to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy to normalna że temeratura procesora w spoczynku w wynosi 50C a po godzinie gry w cod4 az 65-68C jak temu zaradzic nowe chlodzenie czy zmiana napiecia?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 18:58, sig. napisał:

a nie masz czasem firewalla?

Mam firewall w routerze, ale przedtem też go miałem i wszystko działało. Teraz sprawdziłem, że oprócz Mozilli, nie chodzi też Opera. Używam BitDefendera, który na razie nic nie znalazł, więc nie wiem, gdzie może byc problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 19:08, Mr.P napisał:

Witam
Czy to normalna że temeratura procesora w spoczynku w wynosi 50C a po godzinie gry w cod4 az
65-68C jak temu zaradzic nowe chlodzenie czy zmiana napiecia?
Pozdrawiam


przedewszystkim musisz zaczac od przeczyszczenia wiatraka na procesorze. jesli po przeczyszczeniu temperatura dalej bedzie taka sama to zdejmij wiatrak i nasmaruj procesor pasta termoprzewodzaca ale nie w duzej ilosci. Po tym powinno byc ok. ale gdby zdazylo sie tak samo mozesz oczywiscie zainwestowac qw nowe chlodzenie. I pod zadnym pozorem nie tykaj sie zmiany napiecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 19:14, DJ Danielus napisał:

Trochę wysoko.
Po pierwsze:
- jaki to procesor
- czy podkręcałeś

Procesor to intel pentium 4 630 3,0Ghz nie podkręcany reszta mojego kompa to płyta asusa P5GD2-X zasilacz chieftec 500w i 2GB ramu kingstona 533Mhzi karta geforce 6600 256mb ktora rowniez po godzinej grze grzeje sie do 95C ale zamiezam sobie kupic na ta karte EVERCOOL Turbo 2
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stare Pentiumy mocno się grzeją... To istny piekarnik! Mimo to 95 stopni to stanowczo za dużo. Spróbuj tak jak koledzy wyżej podli - wyczyść chłodzenie oraz dobrze rozmieść kable, by był dobry przebieg powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się