PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jeszcze jedno krótkie pytanie. Rozumiem, że system 32-bit "widzi" tylko 3GB pamięci. A jak jest z BIOSem? Czy to normalne, że widzi też 3GB? Czy nie powinien widzieć pełnych 4GB? Tym bardziej, że ot, tak dla utrudnienia, CPU-z wykazuje 4GB...
Ktoś mi to wytłumaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie , nie mam żadnego problemu i nie warto na to zakładać tematu , po prostu nie ma tego typu tematu kontynuowanego .
Prośba , szukam tej piosenki co jest w menu w grze Star Wars Republic Commando .
Może być do ściągnięcia lub w internecie , nawet nie wiem jak się nazywa , proszę o linka a jeżeli komuś ten post przeszkadza to proszę nie czytać lub tam co innego jeżeli chcecie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: kompa mialem w serwisie przez 3 tygodnie, wymienili mi plyte glowna. Poinstalowalem wszystkie strerowniki, od karty graf. , plyty glownej i karty dzwiekowej. Wszystko ok, ale komputer nie wykrywa w ogole karty dzwikowej. kilka razy przeinstalowywalem sterowniki i nic nie pomoglo. Jak "nie ma" karty tak "nie ma". Malo prawdobodobne jest, ze plyta jest uszkodzona. POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:30, Zauri napisał:

Mam taki problem: kompa mialem w serwisie przez 3 tygodnie, wymienili mi plyte glowna. Poinstalowalem
wszystkie strerowniki, od karty graf. , plyty glownej i karty dzwiekowej. Wszystko ok, ale
komputer nie wykrywa w ogole karty dzwikowej. kilka razy przeinstalowywalem sterowniki i nic
nie pomoglo. Jak "nie ma" karty tak "nie ma". Malo prawdobodobne jest, ze plyta jest uszkodzona.
POMOCY!

a to napewno właściwe sterowniki? jak masz inną płytę, to i zintegrowana karta pewnie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:45, sig. napisał:

a to napewno właściwe sterowniki? jak masz inną płytę, to i zintegrowana karta pewnie inna.


plyta glowna to gigabyte GA-M56S-S3 a wczesniej malem GA-M55S-S3 czyli tylko troszeczke starsza. Stery sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Po pierwsze - domyślam się, że masz właściwe sterowniki?
Po drugie - mam nadzieję, że instalację zacząłeś od sterowników chipsetu?
Po trzecie - jeśli nie to odinstaluj wszystkie sterowniki (chipsetu, grafiki, muzyki, sieci - wszystkie, które instalowałeś), zrestartuj kompa do trybu awaryjnego (wciskając klawisz F5 w trakcie uruchamiania komputera) - na wszystkie zgłaszane przez komputer wykrycia sprzętu odpowiadaj "Anuluj", przeczyść rejestr, zrestartuj kompa do trybu normalnego, jeszcze raz przeczyść rejestr, zainstaluj ponownie sterowniki w tej kolejności: chipset, (po chipsecie, jeśli też posiadasz takie urządzenia - RAID, ACPI, etc.), muzyka, sieć, grafika, reszta.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 21:30, Zauri napisał:

Mam taki problem: kompa mialem w serwisie przez 3 tygodnie, wymienili mi plyte glowna. Poinstalowalem
wszystkie strerowniki, od karty graf. , plyty glownej i karty dzwiekowej. Wszystko ok, ale
komputer nie wykrywa w ogole karty dzwikowej. kilka razy przeinstalowywalem sterowniki i nic
nie pomoglo. Jak "nie ma" karty tak "nie ma". Malo prawdobodobne jest, ze plyta jest uszkodzona.
POMOCY!


Zazwyczaj banalne sa rozwiazania... mam rozumiec ze jest to zintegrowana karta muzyczna. Skoro tak, to sprawdz, czy nie jest ona czasem wylaczona w BIOS''ie (zazwyczaj takie cos znajduje sie pod zakladka Integrated Perhipelias czy jakos tak).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2007 o 22:23, mrosi napisał:

/.../


zrobilem wszytko tak jak napisales i nie dziala!

>Zazwyczaj banalne sa rozwiazania... mam rozumiec ze jest to zintegrowana karta muzyczna. Skoro tak, to sprawdz, czy nie jest ona czasem wylaczona w BIOS''ie (zazwyczaj takie cos znajduje sie pod zakladka Integrated Perhipelias czy jakos tak).

ONBOARD AUDIO FUNCTION taak ? jezeli tak, to opcja jest wlaczona. (tzn. jest ustawiona na auto a druga opcja to disabled)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Usunołem jakies pliki w rejestrze<prosze o nie komentowania po co to usunolesitp>. Teraz nie moge nic robic oprucz otwierania notatnika,dokómentów worda,i obrazków. Do mojego komputera nie da sie wejsc,do zadneji gry tez. Jedynym plusem jest to ze za dwa tygodnie bende majał nowego kompa. Ael ten tez sie przyda dla moich rodziców zeby mieli na nim swoje dokumenty. Pomocy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Usunołem jakies pliki w rejestrze<prosze o nie komentowania po co to usunolesitp>. Teraz nie moge nic robic oprucz otwierania notatnika,dokómentów worda,i obrazków. Do mojego komputera nie da sie wejsc,do zadneji gry tez. Jedynym plusem jest to ze za dwa tygodnie bende majał nowego kompa. Ael ten tez sie przyda dla moich rodziców zeby mieli na nim swoje dokumenty. Pomocy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 09:22, michal hunter napisał:

Mam problem. Usunołem jakies pliki w rejestrze<prosze o nie komentowania po co to usunolesitp>.
Teraz nie moge nic robic oprucz otwierania notatnika,dokómentów worda,i obrazków. Do mojego
komputera nie da sie wejsc,do zadneji gry tez. Jedynym plusem jest to ze za dwa tygodnie bende
majał nowego kompa. Ael ten tez sie przyda dla moich rodziców zeby mieli na nim swoje dokumenty.
Pomocy!!!!!


1. w koszu ich nie ma ?.....otworz kosz i jak tam sa to je przywroc lub
2. wloz plytke z systemem do napedu i zaznacz sprawdzenie zgodnosci systemu lub
3. moze przywracanie systemu rozwiaze problem ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kurde w jedną grę nie mogę grać , cały czas pasek ładowania dochodzi do końca i wywala do windowsa z błędem exe .
Gra to Star Wars Republic Commando , kupiłem za 40 dychy i nie działa , proszę o pomoc :/

20071129124418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę , a raczej szukam kogoś kto się zna na laptopach.
Mam taki problem :
Posiadam lapa Compaq Armada m700 (wiem że staroć) i dziś mi się zawiesił. Po zresetowaniu (poprzez odpięcie baterii) lap uruchamia się baaardzo długo (sprawdza pamięć ram co trwa kilka minut) , później pojawia się ekran wyboru : Tryb awaryjny , normalny etc. Po wybraniu którejkolwiek z opcji po kilku sekundach komp się restartuje i wszystko się powtarza ... Wie ktoś co się mogło stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema. bawiłem się z różnymi programami do zmieniania wyglądu kompa np Vista Transformation Pack i teraz mam strasznie zapchany folder z Windowsem. jak/jakim programem go przeczyścić? jakby co, używam odkurzacza i duzo śmieci nie wywalił ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc przyczyna ciecia sie kompa? Calego, nawet myszka mi sie tnie, dzwieki sie tna itd. To nie jest caly czas, ale zdarzylo mi sie to juz 2 raz. Jest ok, a nagle wszystko mi sie scina. Czyzby zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 21:56, fifomaniak napisał:

Co moze byc przyczyna ciecia sie kompa? Calego, nawet myszka mi sie tnie, dzwieki sie tna itd.
To nie jest caly czas, ale zdarzylo mi sie to juz 2 raz. Jest ok, a nagle wszystko mi sie scina.
Czyzby zasilacz?

może wirus? ew masz procek intela, i ci się przegrzewa (w takim przypadku automatycznie zmniejsza częstotliwość, żeby się nie "upiec")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się