PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2007 o 21:29, slawektomas napisał:

w sumie chodzi mi o colina 2005 z tego co jest w wymaganiach to mam az za duzo wyszystkiego
:-)

Niezupełnie - karty graficzne w laptopach są po prostu za słabe do gier.
PS Jakiego dokładnie masz Radeon''a? Program GPU-Z może ci to podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:20, Sth`Devilish napisał:

> Cośtam znajduje, obcina mi wuchtę wpisów, pyta czy przekształcić
> utracone łańcuchy na pliki, daję ''tak'', CHKDSK kończy pracę i... TO SAMO!

Nie chciałbym ciebie niepotrzebnie straszyć, ale u mnie raz się tak zdarzyło i... jedna z partycji
(której dotyczył ten komunikat o utraconych łańcuchach), na której trzymałem od groma ważnych
danych i całą kolekcję różnego typu plików poszła się walić (niby były na niej pliki, ale żaden
z nich nie działał prawidłowo), inna partycja z koleji kompletnie zniknęła mi z dysku twardego
(na szczęście poza 2GB nie ukończonych downloadów, które tam były nic nie się tam nie znajdowało).


Nie, już wszystko ok o dziwo. Jedynie nie wiem jak skype i xampp będzie działał, winamp chodzi więc luz.
A internet... podobno DNS Icpnetu padł czy coś;].
A co do padów dysku... mam jeden... 5GB... używałem go do grudnia poprzedniego jeszcze, zanim nowego kompa kupiliśmy... I padł w dziwny sposób.. Zacinka windy 98, reset, i dupa. Nic. Kononowicz. Jedynie dysk ten po prostu strasznie się nagrzewał, aż parzył(dokładniej ta zielona płytka z przewodnikami). Mam nadzieję jakoś odzyskać dane z dysków ale nie wiem czy to możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z kompem-ciąg dalszy ...
Jak już pisałem wcześniej od jakiegoś czasu komp wydawał różne dziwne dźwięki ... na początku to ignorowałem, jednak teraz są tak głośne, że jest to niemal nie do zniesienia! Sprawdziłem po kolei wiatraczki jednak żaden z nich (no nie mogłem sprawdzić wentylatora z zasilacza ;]) nie emitował tego dźwięku. Problem są więc najprawdopodobniej cewki koło procesora (na początku myślałem właśnie że to procek). Jest jednak problem, cewki piszczą NON STOP, podczas gdy u innych (tych co pisali w necie) podczas jakiś specyficznych momentów, np. otwarcie folderu ... Aha, no i ten nieszczęsny zasilacz- to noname, może on też ma na to jakiś wpływ? W każdym razie używam go już prawie 3 lata ...
EDIT
Jak gram w CSS komp nie wydaje żadnych dźwięków, jednak jeżeli choć na chwile przestaje grać (np. następuje zmiana mapy) dźwięk znów się pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2007 o 22:57, Sand Wraith napisał:

EDIT
Jak gram w CSS komp nie wydaje żadnych dźwięków, jednak jeżeli choć na chwile przestaje grać
(np. następuje zmiana mapy) dźwięk znów się pojawia.

no i pewnie masz rację z tymi cewkami i niech zgadne płyta główna to ASrock czy ECS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 23:14, czaja24 napisał:


no i pewnie masz rację z tymi cewkami i niech zgadne płyta główna to ASrock czy ECS?

PUDŁO! ;] Abit IS7, Muszę pogadać z gościem ze sklepu, może to być wina przetwornicy w zasilaczu (w końcu noname) i być może jakiś chieftec da radę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 23:54, Sand Wraith napisał:

>
> no i pewnie masz rację z tymi cewkami i niech zgadne płyta główna to ASrock czy ECS?
PUDŁO! ;] Abit IS7, Muszę pogadać z gościem ze sklepu, może to być wina przetwornicy w zasilaczu
(w końcu noname) i być może jakiś chieftec da radę ...

o abitach też nie mam dobrego zdania,, jak cewki piszczą znaczy że są przeciążone np podczas ostrego podkręcania lub kończy się ich żywot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2007 o 00:35, czaja24 napisał:

o abitach też nie mam dobrego zdania,, jak cewki piszczą znaczy że są przeciążone np podczas
ostrego podkręcania lub kończy się ich żywot

Hmm, ja nie jestem jakimś tam maniakiem O/C (nic nie podkręcałem) a z tego co wiem od technika i gości z internetu piszczenie cewki nie oznacza że płyta mi zaraz padnie. Nie mniej jest to wybitnie irytujące ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://images27.fotosik.pl/72/1fe85ab8b6debaa4med.jpg

http://images13.fotosik.pl/61/4aa636cf99ea5afbmed.jpg

pojawiaja sie rowzniez w innych kolorach, ale zazwyczaj sa to pionowe pasy, paczem weższe czasem tylko kilka na czarnym tle itp

tak wlasnie wyglada moj moniotor od jakiegos czasu... niewazne co robie, czy gram czy robie cos w windowsie - w losowych momentach pojawiaja sie takie rzeczy na monitorze... ostatnio pomagalo "dac odsapna" komputerowi na 15-20minut teraz juz to nie wystarcza :/ Aha jak pojawiaja sie te paski to po kilkunastu minutach monitor sie wylacza (poprostu gasnie i "no-signal), komputer jeszcze działa kilka sekund w tle i sie wiesza...

i tutaj pojawia sie moje pytanie, co moze byc przyczyna tego problemu ???

1. Moniotor - to rozwiazanie odrzucam, bo jakby tylko moniotor sie sypał to chyba cały komputer by sie nie zawieszał

2. Zasilacz - spore grono osob stawialo na niego - ze poprostu jest spierdzielony, i tutaj mam jeszcze go na gwarancji, wiec moge go oddac - ale musze byc pewien ze to on na 100% bo jak mi go serwis zabierze na 2 tygodnie... nie to nie wchodzi w rachube, potrzebuje komputera na codzien do nauki. Aha moj zasilacz ma 4 miesiace, jest to Tracer 4Life 400W

3. Karta graficzna - mam leciwego radka 9100, chyba najstarsza czesc w moim kompie i najtansza do wymiany :)

moze ktos mial takie przygody i doradzi co robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:35, EmperorKaligula napisał:

http://images27.fotosik.pl/72/1fe85ab8b6debaa4med.jpg

http://images13.fotosik.pl/61/4aa636cf99ea5afbmed.jpg

pojawiaja sie rowzniez w innych kolorach, ale zazwyczaj sa to pionowe pasy, paczem weższe czasem
tylko kilka na czarnym tle itp

tak wlasnie wyglada moj moniotor od jakiegos czasu... niewazne co robie, czy gram czy robie
cos w windowsie - w losowych momentach pojawiaja sie takie rzeczy na monitorze... ostatnio
pomagalo "dac odsapna" komputerowi na 15-20minut teraz juz to nie wystarcza :/ Aha jak pojawiaja
sie te paski to po kilkunastu minutach monitor sie wylacza (poprostu gasnie i "no-signal),
komputer jeszcze działa kilka sekund w tle i sie wiesza...

i tutaj pojawia sie moje pytanie, co moze byc przyczyna tego problemu ???

1. Moniotor - to rozwiazanie odrzucam, bo jakby tylko moniotor sie sypał to chyba cały komputer
by sie nie zawieszał

2. Zasilacz - spore grono osob stawialo na niego - ze poprostu jest spierdzielony, i tutaj
mam jeszcze go na gwarancji, wiec moge go oddac - ale musze byc pewien ze to on na 100% bo
jak mi go serwis zabierze na 2 tygodnie... nie to nie wchodzi w rachube, potrzebuje komputera
na codzien do nauki. Aha moj zasilacz ma 4 miesiace, jest to Tracer 4Life 400W

3. Karta graficzna - mam leciwego radka 9100, chyba najstarsza czesc w moim kompie i najtansza
do wymiany :)

moze ktos mial takie przygody i doradzi co robic ?

spróbowac możesz kartę graficzną inną włożyć i sprawdzić czy problem występuje, jeśli nie to masz rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu stawiam grafikę. Nie zmienia to faktu, że zasilacz czym prędzej wymień chociaż na ModeCom Feel II. Co do grafiki - nic prostszego - pożycz od jakiegoś kumpla jakąkolwiek grafikę na dzień, dwa i będziesz wiedział. Nad wymianą zasilacza nie zastanawiałbym się ani sekundy. Jak się Tracery palą, to za sobą ciągną wszystko - grafikę, płytę główną, procesor, pamięci.
Pozdrawiam


[EDIT]

@ czaja24

Proszę, tnij posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną częstego wieszania się kompa(zamrażania) i resetowania. Najczęściej zdarza się to, podczas startu, wtedy kiedy pojawi sie pulpit, bądź kiedy włączam grę, lub kiedy wyskoczy jakiś baner w przeglądarce interetowej... Ciekawe jes to, że jak odinstalowałem sterowniki od grafiki, to wszystko chodziło dobrze, nic się nie wieszało, a komp się nie resetował. Oczywiście wtedy nie mogłem włączyć żadnej gry, a moja rozdzielczość była tragiczna...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 13:07, Seqiu napisał:

od grafiki, to wszystko chodziło dobrze, nic się nie wieszało, a komp się nie resetował. Oczywiście
wtedy nie mogłem włączyć żadnej gry, a moja rozdzielczość była tragiczna...;)


uszkodzona karta graficzna, uszkodzona pamięć ram, uszkodzony hdd, lub przegrzewający się procesor, przegrzewająca się karta graficzna. Stawiam na kartę bo jak napisałeś po odinstalowaniu sterów karta chodziła na sterowniku uniwersalnym - czyli 5-10% wydajności rzeczywistej, gdy instalujesz sterowniki karta może wykorzystywać swoje zasoby na maksa i w tych momentach sie może wieszać gdy próbuje skorzystać z uszkodzonego elementu. Sprawdź temperaturę procesora jeżeli przekracza 60 stopni może to być przyczyną zwisów - możesz to zrobić w biosie lub przez jakiś program diagnostyczny np. AIDA32, Everest itp. Najlepiej jak włączysz pakowanie lub rozpakowywanie dużych plików obserwując równocześnie temperaturę pracy proca, kartę graficzną możesz sprawdzić programikiem Atitool - uruchom w oknie jakąś grę i patrz na temperaturę- powyżej 80 stopni to niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem... Gdy defragmentuje dysk D:/ programem Diskkeeper wyskakuje mi taki oto błąd (screen poniżej). Mam cztery partycje i na innych takowego problemu nie ma... Że tak się spytam - łozap?! Mógłby mi ktoś coś poradzić? Czekam i zawczasu dzięki ;)

Screen się nie chce dodać -_-'

"Diskeeper has detected that CHKDSK is scheduled to run on the volume (D:) This is due to either a user request, or because the operating system has found errors in the file system. CHKDSK will run automaticlly during the next system reboot."
Nie ruszył przy restarcie CHKDSK - robiłem go przez opcję "URUCHOM" - nie dało to skutków. Żadnych :/
Pozdrawiam - Demrenfaris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 13:20, czaja24 napisał:

uszkodzona karta graficzna, uszkodzona pamięć ram, uszkodzony hdd, lub przegrzewający się procesor,
przegrzewająca się karta graficzna. Stawiam na kartę bo jak napisałeś po odinstalowaniu sterów
karta chodziła na sterowniku uniwersalnym - czyli 5-10% wydajności rzeczywistej

Też tak na początku myślałem. Ponadto kiedyś karta graficzna mi się strasznie przegrzewała, to musiałem ją chłodzić odkurzaczem, to wszysko zaczynało się ciąć, jednak później to ustało i wszystko działało normalnie. Widać teraz problem wrócił...

Dnia 02.12.2007 o 13:20, czaja24 napisał:

Sprawdź temperaturę procesora jeżeli przekracza
60 stopni może to być przyczyną zwisów - możesz to zrobić w biosie lub przez jakiś program
diagnostyczny np. AIDA32, Everest itp.

Procesor już sprawdzałem i jest w normie. Nie przekracza 50 stopni Celsjusza. Natomiast kartę sprawdzę jeszcze w jakimś programie diagnostycznym...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 13:03, czaja24 napisał:

spróbowac możesz kartę graficzną inną włożyć i sprawdzić czy problem występuje, jeśli nie to
masz rozwiązanie


no wlasnie tutaj jest problem jak pozycze "na chwile" grafike to problem moze nie wystapic - dla przykladu wczoraj gralem spoksojnie 4 czy 5 godzin a dzis jak komputer dziala 15 minut to jest cud :/ a na pare dni nie wyrwe karty :/

a co myslisz o moniotrze ? czy to moze byc jego wina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się