PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2007 o 18:38, Chlipcio napisał:

Jak nie dadza rade antywiry to spróbój przywrocic system do czasu przed zamulaniem. A jak i
to nie pomorze to spraw sobie Avasta bo ma opcje skanu sytemu zanim sie on uruchomi , moze
masz wira na sektorze startowym ...

opcja przywracania systemu moze jeszzcze bardziej nakaszanić... ja bym mu polecił formata jak nic sie nie uda zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że ma zrobiony punkt przywracania, mało ludzi z tego korzysta, ja np sie nauczyłem, że zanim zrobie formata, to chwytam się wszystkiego , nie znosze robić formata, dużo czasu rwa przywrócenie systemu do stanu używalności,dlatego też ostatnio korzystam z backupu systemu, i system z podstawoawym oprogramowamniem mam w 15 min:) (ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam znowu problem z kompem. znowu zaczął się zawieszać na grach.
ale po kolei

1. zrobilem test na bad sectory - nic nie wykazal
2.zrobilem memtest- nic nie wykazal
3.sprawdzilem zasilacz- nie wiem czy dobry jest to zobaczycie na grafice dolączonej
ale komputer normalnie chodzi wiele godzin pod windowsem i się nie wiesza , a na grach się wiesza
4.ostatnio zalozylem nową kosć pamięci ale jak nic nie wykazal memtest to jest w porządku.
5.czy przyczyną zawieszeń może byc stacja dyskietek 3,5A? bo ostatnio cos mi ona jakies chrupnięcia z siebie wydaje
6.czy przyczyną zawieszeń może byc wadliwa kopia systemu windows?

proszę o pomoc.

moja konfiguracja kompa:

MSI Kt 880 Delta
512 MB RAM DDR Kingston
grafika radeon x1300 pro
dysk twardy segate 40 GB
karta dzwiekowa creative sound blaster live 1024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zawiesza się na jednej grze czy na wszystkich?

Stacje dyskietek dawno wywaliłem z kompa, dla mnie ten nośnik to porażka.
Możesz przeinstalować stery do grafiki, tu może być problem
Ja bym dodatkowo zrobił defrag. dysku i może przeskanował kompa.

ja miałem podobniy problem kiedyś, u mnie przeinstalowanie sterów do grafy pomogło, czasem to wina girt ( np tak miałem z call of juarez) zainstalowałem pacga i pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 11:30, marian538 napisał:

Czy zawiesza się na jednej grze czy na wszystkich?

Stacje dyskietek dawno wywaliłem z kompa, dla mnie ten nośnik to porażka.
Możesz przeinstalować stery do grafiki, tu może być problem
Ja bym dodatkowo zrobił defrag. dysku i może przeskanował kompa.

ja miałem podobniy problem kiedyś, u mnie przeinstalowanie sterów do grafy pomogło, czasem
to wina girt ( np tak miałem z call of juarez) zainstalowałem pacga i pomogło.


wiec sterowniki raczej nie bo byly wczoraj instalowane i nic nie dalo
defragmentacje,skanowanie antywirem robilem i nic
na kazdej grze sie wiesza z wyjatkiem DSJ3:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm....w takim wypadku to wina widowsa, przykro mi to mówić, ale może nie byc innego sposobu jak format, mimo to szkoda sie poddawać jeszcze, spróbuj zainstalowac najnowsze stery, ale wcześniej oczywiście odinstaluj stare, i wyczyść rejestr jakims programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 11:56, marian538 napisał:

Hmm....w takim wypadku to wina widowsa, przykro mi to mówić, ale może nie byc innego sposobu
jak format, mimo to szkoda sie poddawać jeszcze, spróbuj zainstalowac najnowsze stery, ale
wcześniej oczywiście odinstaluj stare, i wyczyść rejestr jakims programem.


wykrecilem tą cholerną stację dyskietek i komputer się nie zawiesza juz na grach.
dowód: testowane godzine i 8 minut na NFS carbon

czy juz komp sie ustabilizowal czy to tylo stan przejsciowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

MOżliwe że to kres twoich problemów, ja jeszcze bym sprawdził bios i wyłączył dyskietkę, i funkcje floppy seek, i floppy boot, coś takiego, chyba że to już zrobiłeś to ok.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.Posiadam dysk zewnętrzny i podczas podłączania wyświetla się komunikat o niskim przesyle informacji związanym z USB.Urządzenie USB HI-Speed podłączono do innego koncentratora USB.

Jaki koncentrator mam kupić,lub jak inaczej to skonfigurować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 16:49, Gregory171 napisał:

Jaki koncentrator mam kupić,lub jak inaczej to skonfigurować?

Jaką masz płytę główną? Podłączasz urządzenie z interfejsem USB 2.0 do gniazda USB 1.1 i stąd to ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 18:07, Treant napisał:

> Jaki koncentrator mam kupić,lub jak inaczej to skonfigurować?
Jaką masz płytę główną? Podłączasz urządzenie z interfejsem USB 2.0 do gniazda USB 1.1 i stąd
to ostrzeżenie.

Gigabyte model GA-K8NF-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 18:24, Gregory171 napisał:

> > Jaki koncentrator mam kupić,lub jak inaczej to skonfigurować?
> Jaką masz płytę główną? Podłączasz urządzenie z interfejsem USB 2.0 do gniazda USB 1.1
i stąd
> to ostrzeżenie.
Gigabyte model GA-K8NF-9


Zapomniałem napisać czyli jak jest napisane http://www.eltris.pl/szczegoly-plyty_glowne-socket_939-gigabyte-873.html
powinien obsługiwać USB2.0 problem występuje na wszystkich wyjściach i nie pojawia się tylko u mnie-sprawdzałem u kumpla na płycie niedawno kupionej-nazwy nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 18:24, Gregory171 napisał:

Gigabyte model GA-K8NF-9

Porty USB powinny być w wersji 2.0. Masz zainstalowane wszystkie sterowniki do płyty głównej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 18:44, Treant napisał:

> Gigabyte model GA-K8NF-9
Porty USB powinny być w wersji 2.0. Masz zainstalowane wszystkie sterowniki do płyty głównej?

Tak,z płyty dostarczonej,jak również niedawno aktualizowałem ze strony producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 18:47, Gregory171 napisał:

Tak,z płyty dostarczonej,jak również niedawno aktualizowałem ze strony producenta

W BIOSie masz ustawione wszystko jak trzeba? Na liście pytań dotyczących tej płyty nie widzę podobnego. Co to za dysk, ten zewnętrzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam problem z kamerki internetową Creativa. Podczas włączenia programu do przechwytywani obrazu wyłącza się sam. Czy jest jakiś inny program do przechwycenia obrazu z kamerki Creativa? Jak tak to podajcie nazwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 18:51, Treant napisał:

> Tak,z płyty dostarczonej,jak również niedawno aktualizowałem ze strony producenta
W BIOSie masz ustawione wszystko jak trzeba? Na liście pytań dotyczących tej płyty nie widzę
podobnego. Co to za dysk, ten zewnętrzny?


Dysk Philips SPE3020CC.W Biosie już wcześniej grzebałem i dalej to samo.Co do pytań na stronie na razie mi to tak nie przeszkadzało,ale jak kopiuje się wiele plików które w sumie zajmują dużo miejsca to zaczynam się irytować-dopiero niedawno, i jeszcze tam nie pytałem-więc co uderzać gdzie się da z pytaniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kombajn Dell AIO 924. Miałem format, a więc musiałem instalować stery jeszcze raz. Ściągnąłem je z oficjalnej strony DELL''a. Drukarka działa, stery zainstalowały się bez problemu tylko że nie mam All-In-One Center - Centrum urządzenia.
Szukałem i grzebałem w google ale za nic nie mogę tego znaleźć :/ Ktoś wie może gdzie mogę znaleźć ten program ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się