PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam monitor 100 Hz ale tylko do rozdzielczości 1024*786(optymalnie). Owszem mogę też dać na 120 Hz ale czy to może uszkodzić po pewnym czasie monitor, czy wogóle istnieje większe prawdopodobieństwo że mój "wyświetlacz" szybciej padnie na częstotliwości odświeżania tej wyższej czy to nie ma żadnego znaczenia jaka jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

IMO powinienes ustawić maxymalne odświeżanie dla danej rozdzielczości wyświetlania obrazu, nie wiem dokładnie czy to wpływa na żywotność sprzętu, wydaj mi się że nie, a nawet jeśli to co z tego, rok w tą czy w tamtą jaką robi różnice??, to samo jest z procami czy grafikami, jeśli ci posłuży 4 lata zamiast pięciu to co z tego skoro za 5 lat założe się że wymienisz i to nie bedzie twój problem , sprzet komputerowy się szybko starzeje, to co dziś jest nowe i na topie, jutro będzie średniakiem, a pojutrze starociem, więc jeśli możesz ustawic wyższe odświerzanie i obraz jest ok, to jak najbardziej powinieneś to zrobić.
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii roku i to dla mnie się liczy ten monitor z tego względu iż jest wypasiony, lepszy od LCD jakiego kolwiek jeszcze(poza specjalistycznymi). Widziałem staty nawet lcd''ów za 4500 zł i powiem, że mojemu "pudłowi"
jeszcze żaden nie dorównuje i dlatego bardzo zależy mi na moim sprzęcie i nie mam zamiaru kupować coś nowego
gdyż mój model philipsa jest ostatnią partią monitorów CRT, gdzie ma bardzo wysoki potencjał nad flagowymi modelami LCD, to nie tylko moje opinie wyższości porządnych CRT nad LCD :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odinstalowywaniem różnych gier. Gdy np. chcę usunąć z twardziela grę Psi-Ops pokazuję mi się błąd (obrazki). Czy ktoś miał podobny problem??? Jak go rozwiązał??? Proszę o jak najszybszą odpowiedź!!!

20070123120224

20070123120301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
W tym wypadku masz rację, ale tak jak pisałem nie sądze aby wysokość odświeżania miała wpływ na żywotność monitora,mimo to poszukam na necie i się upewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 12:03, Pepper Ronie napisał:

Mam problem z odinstalowywaniem różnych gier. Gdy np. chcę usunąć z twardziela grę Psi-Ops
pokazuję mi się błąd (obrazki). Czy ktoś miał podobny problem??? Jak go rozwiązał??? Proszę
o jak najszybszą odpowiedź!!!

Spróbuj oddać go do jakiegoś serwisu.
Jeśli nie masz gwarancji na kompa to kup nowy twardy dysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam dość nietypowy problem z kompem.W kilku grach w tym GTA SA,CS Condition-Zero,NFS Most Wanted.Po mniej więcej godzinie grania (od właczenia kompa a potem gry) gra dostaje takiego przyśpieszenia że nieda się grać.Niewiem co sie dzieje z tymi grami mam nadzieje że mi Pomożecie.

Oto dane mojego kompa:
Procesor AMD Athlon 64 x2 3800+ Am2 Box
Płyta MSI K9N NEO NForce 550MCP Dual DDR2
HDD 250 GB Seagate 7200 16MB Sata
Pamięć 1 GB DDR2 Goodram Pc667 2x512MB
Grafika Radeon X800GTO 128/256bit PCI-E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie, dziś dopadł mnie problem, którego naprawą zajmuję się już od przeszło 7 godzin. Przypadkowo ściągając nie ten plik, który chciałem zainstalowałem sobie jakiegoś paskudnego downloadera i/lub reklamiarza, którego ikonka prymitywnie imituje tarczę ochrony Windowsa na pasku zadań i informuje mnie, że "Your computer is infected" a gdy chce kliknąć w nią prawym klawiszem myszki ściąga program RegistryCleaner 2.5 i automatycznie go instaluje. Program ten da sieco prawda odinstalować ale uciążliwego komunikatu już nie. Powiedzcie proszę, co mogę na to poradzić. Odkąd skończyłem okres próbny Nortona 2007 jego dzisiejszą deinstalacją miałem już na komputerze 6 innych tego typu programów z czego każdy wykrywał mi nowe wirusy na komputerze. Zawiodłem się na Nortonie, który tak szybko dał się wywieść w pole przy czym jeszcze zablokował mi na pewien okres dostep do sieci. Jednak moim istotnym zmartwieniem jest brak możliwosci dostępu do skanera Pandy on-line mimo usilnych prób , z drugiego komputera o podobnych parametrach mogę to uczynić od ręki natomiast na tym komputerze - nie daję rady. Możecie mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2007 o 18:56, upiordliwy napisał:

Drodzy Panowie, dziś dopadł mnie problem, którego naprawą zajmuję się już od przeszło 7 godzin.
Przypadkowo ściągając nie ten plik, który chciałem zainstalowałem sobie jakiegoś paskudnego
downloadera i/lub reklamiarza, którego ikonka prymitywnie imituje tarczę ochrony Windowsa na
pasku zadań i informuje mnie, że "Your computer is infected" a gdy chce kliknąć w nią prawym
klawiszem myszki ściąga program RegistryCleaner 2.5 i automatycznie go instaluje. Program ten
da sieco prawda odinstalować ale uciążliwego komunikatu już nie. Powiedzcie proszę, co mogę
na to poradzić. Odkąd skończyłem okres próbny Nortona 2007 jego dzisiejszą deinstalacją miałem
już na komputerze 6 innych tego typu programów z czego każdy wykrywał mi nowe wirusy na komputerze.
Zawiodłem się na Nortonie, który tak szybko dał się wywieść w pole przy czym jeszcze zablokował
mi na pewien okres dostep do sieci. Jednak moim istotnym zmartwieniem jest brak możliwosci
dostępu do skanera Pandy on-line mimo usilnych prób , z drugiego komputera o podobnych parametrach
mogę to uczynić od ręki natomiast na tym komputerze - nie daję rady. Możecie mi pomóc?



przeczyść komputer jakimś programem do usuwania złośliwego oprogramowania, np Ad-Aware czy Spybot search&destroy i zainstaluj sobie jakiś program antywirusowy (np darmowy Avast)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze do spostrzeżeń, że ów nieproszony gość na moim twardym dysku blokuje mi dostęp do witryn pandasoftware.com , google.com (ale już .pl nie) za to pokazuje mi jakąś stronę megaclick, czy coś w stylu. Bardzo proszę o rychłą odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2007 o 19:33, Nufiko napisał:


przeczyść komputer jakimś programem do usuwania złośliwego oprogramowania, np Ad-Aware czy
Spybot search&destroy i zainstaluj sobie jakiś program antywirusowy (np darmowy Avast)


Ad- Aware wszystko co mógł to wyrzucił a problem i tak pozostał, spróbuję jeszcze S&D. A Avasta dzisiaj miałem zainstalowanego , wywalił mi 8 wirusów ale z ogólnym problemem sobie nie poradził więc odinstalowałem i zacząłem szukać czegoś innego. Jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Podpowiem nauczony własnym doświadczeniem. Spokojnie do domowego użytku wystarczy Ci całkowicie bezpłatny Avast! Z tego linku:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=533&t=30

Wystarczy go nieodpłatnie zarejestrować i po problemie. Oprócz tego zainstaluj SpyBoot Search&Destroy, który będzie niszczył programy typu dialera i inne świństwa. Możesz z tego linku:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=188&t=82

Dodatkowo, jeśli to nie pomoże (a w to nie wierzę) ściągnij i zainstaluj typowy program antydialerowy z tego linku:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1432&t=83

U mnie to działa. Sprawdzałem kilkoma skanerami on-line i kompa od pół roku mam czyściutkiego.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

razecz jasna po instalacji i uaktualnieniu baz danych tych programow uruchomiles komputer w trybie awaryjnym bez obslugi sieci tak? jesli nie to polecam najpierw w tym trybie wyczyscic system z zyjatek

jak nie pomoze... w nowym pcwordzie jest bitdefender z licencja na 180 dni - wersja pelna :) moze to rozwiaze Twoj problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avast okazał się w moim przypadku niewystarczający, zawiodłem się na nim dwa miesiace temu a do tego czasu szczęśliwie z niego korzystałem przez długi czas. Niestety ma pewne mankamenty, jak np. niewystarczająca ochrona przed bezpośrednimi atakami z internetu co sprawia, że potrzebuję czegoś bardziej "kompleksowego". Cały czas wykrywam nowych intruzów , w tym programem Spyware Doctor, za którego pełną wersję niestety nie mam jak zapłacić więc mogę nim jedynie wyszukiwać zbirów w rejestrze a potem sprawdzać, czy inne programy dochodzą do tych samych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Niestety tego zapomniałem zrobić, jednak nie mogę skorzystać z pomocy wszystkich programów po ich uruchomieniu w trybie awaryjnym. Sieć odłączyłem od komputera Nortonem przymusowo co skończyło sie awarią programu i dostępu ale najwyraźniej jakoś sobie poradziłem. Przeprowadziłem już dzisiaj mnóstwo skanów i zastanawiam sie czy wszystkie te usuwane przeze mnie paskudztwa nie mają wspólnego źródła namnażania - a najwidoczniejszym objawem zarażenia jest ta cholerna "czerwona tarcza" , podróbka Microsoftu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

celem ochrony przed bezpośrednimi atakami to się instaluje firewall, oraz zapomina o istnieniu tria ie/oe/wmp (ten ostatni miał już błędy w obsłudze sieci (razem z licencją na odtwarzanie ściągał szkodnika), więc następne są kwestią czasu). Naturalnie z nakładek na ie też nie korzystaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się