PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.02.2007 o 10:19, iro1979 napisał:

...
Wydaje mi sięże ona nie musi być wyłączona. Zobacz w menedżerze urządzeń czy masz tam jakieś
znaki zapytania (?) ;P jak tak to wystarczy włożyć płytę cd z driverami od płyty głównej. Tam
powinieneś mieć opcję zainstalowania lan. Ja tak muszę zawsze robić bo mi normalnie nie widzi
moja płyta ldźwięku, lanu i kilku innych rzeczy. Pozdrawiam.


hmm mam w menadżerze takie coś: Inne > Kontroler Sieci i przy nim jest pytajnik - czy to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2007 o 10:39, syriusz.b napisał:

hmm mam w menadżerze takie coś: Inne > Kontroler Sieci i przy nim jest pytajnik - czy to
to?


Ale to chyba nie to, ponieważ pisze gniazdo PCI 2, więc to może być sieciówka pod radiowy internet - taka pozostałość po nim ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Wydaje mi sięże to może być to. Tam piszą różne bzdury jak nie może rozpoznać urządzenia. Pamiętam jak kiedyś podłączyłem kartę dźwiękową do starego kompa i mi napisało właśnie ze znakiem zapytania port podczerwieni lol. Włóż płytkę, odpali ci się autostart i będziesz miał tak install driver (do płyty gł, lub lan), install lan lub coś koło tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 10:18, Dead-pl napisał:

..

Myślę że to może być ta pierwsza opcja.


sprawdziłem to i mam zaznaczone identycznie jak na tej grafice, wiec chyba mam włączoną, ale bez sterów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 11:53, syriusz.b napisał:

> ..
>
> Myślę że to może być ta pierwsza opcja.

sprawdziłem to i mam zaznaczone identycznie jak na tej grafice, wiec chyba mam włączoną, ale
bez sterów...


i zapomniałem dodać, że tych sterów na cd od asusa nigdzie nie ma ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam pytanko: czy jeśli kupię płytę główną Gigabyte Ga-965P-S3, która obsługuje HDD Sata 2, to będę mogł podpiąć mój stary dysk Sata?? Proszę o odpowiedź.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno , Czemu tak Opcja jak jest włączona to tak przymula gry ? bo jak mam tą opcję wyłączoną to jest ok ale na teksturach w grach pokazują mi się linie poziome i głupio to wygląda a jak włączone to dobrze jest tylko przymula ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak się zachowuje komp z uwędzoną kartą graficzną? Czy może to być przyczyną resetu ustawień biosu? Powiem tak, wysłłem płytę do MSI bo byłem przekonany, że coś się z nią stało. Komp uruchamiał się raz na 8 godzin bez względu na ilość prób. Płytę dzisiaj dostałem od nich z serwisu więc wątpię by oddali uszkodzoną. Teraz komp nie uruchamia się wcale. Dziłają diody i wiatraki. Monitor gdy jest odłączony wyświetla napis Not connected cośtam signal cable, gdy go podłącze idzie spać :/. Została mi grafik w gronie podejrzanych o zdechnięcie i procesor. Zasilacz sprawdzony przez elektryka 550W (3 miesięczny), wcześniej komp działał na no-name przez 2 lata na 400W więc odpada. Jak komuś zdechła grafika i miał podobnito nich napisze. Jak będę wiedział na 100% to kupię nową poprostu, mam 6600GT więc i tak czas na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 18:19, iro1979 napisał:

Mam pytanie. Jak się zachowuje komp z uwędzoną kartą graficzną? Czy może to być przyczyną resetu
ustawień biosu? Powiem tak, wysłłem płytę do MSI bo byłem przekonany, że coś się z nią stało.
Komp uruchamiał się raz na 8 godzin bez względu na ilość prób. Płytę dzisiaj dostałem od nich
z serwisu więc wątpię by oddali uszkodzoną. Teraz komp nie uruchamia się wcale. Dziłają diody
i wiatraki. Monitor gdy jest odłączony wyświetla napis Not connected cośtam signal cable, gdy
go podłącze idzie spać :/. Została mi grafik w gronie podejrzanych o zdechnięcie i procesor.
Zasilacz sprawdzony przez elektryka 550W (3 miesięczny), wcześniej komp działał na no-name
przez 2 lata na 400W więc odpada. Jak komuś zdechła grafika i miał podobnito nich napisze.
Jak będę wiedział na 100% to kupię nową poprostu, mam 6600GT więc i tak czas na zmianę.

Jeśli będzie cos nie tak z grafiką komp może się nie właczyć, miałem podobną sytuacje jak odkurzałem kompa kurz mi wleciał w złącze i po włożeniu grafiki komp sie nie właczył. A jaki dzwięk komp wydaje i jaki masz bios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ave!
Mam taki problem. W moim *&^%$ kompie są TYLKO 2 gniazda USB... Wkurza mnie to, więc chciałbym, by ktoś z Was podesłał mi linka (na GG na przykłąd, numer w podpisie) z tym co powinienem kupić, by mieć więcej wejść USB. Co trzeba zastosować i jak to działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 18:44, Pustelnik88 napisał:

Ave!
Mam taki problem. W moim *&^%$ kompie są TYLKO 2 gniazda USB... Wkurza mnie to, więc chciałbym,
by ktoś z Was podesłał mi linka (na GG na przykłąd, numer w podpisie) z tym co powinienem kupić,
by mieć więcej wejść USB. Co trzeba zastosować i jak to działa?


heh... znam ten ból... ja tez mam 2 gniazda USB i jak chciałem podłączyć Kamerke to musiałem odłaczyc drukarke itp. Ale kupiłem USB 2.0 HUB. Jest taki "rozgałęziacz" USB są tam dodatkowe 4 gniazda USB. Koszt to około 20PLN(ale moge sie mylić bo nie pamiam ile to kosztowało dokładnie i kiedy to kupiłem). Mozna to kupić w praktycznie kazdym sklepie komputerowym albo przez allegro. Ja kupiłem w media markt. Narazie nie mam zastrzezen. Urządzenie działa bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 22.02.2007 o 18:40, Chilid napisał:

Jeśli będzie cos nie tak z grafiką komp może się nie właczyć, miałem podobną sytuacje jak
odkurzałem kompa kurz mi wleciał w złącze i po włożeniu grafiki komp sie nie właczył. A jaki
dzwięk komp wydaje i jaki masz bios.

Mam płytę msi k8neo4 platinum z biosem 1.D (najnowszym) bios chyba awarda ale to ci nie pomoże bo od nowości mam zdechniętego speakera :).Napewno to nie kurz. Zrobiłem wszystko co się dało, niemogę jedynie ustalić przyczyny niewłączania się kompa i nie mam skąd wziąć części na chwilową podmianę (do soboty przynajmniej) Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie! ratujcie!! przeinstalowałem system, i przed reinstalką skopiowałem wszystko na inna partycję, ale zapomniałem o mailach z outlooka. musze je jakoś odzyskać, bo umre w męczarniach!! mam taki programik drive rescue, niby powinno odzyskać, jak myślicie?? i gdzie w ogóle outlook express trzyma maile??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 19:02, tymuś napisał:

ludzie! ratujcie!! przeinstalowałem system, i przed reinstalką skopiowałem wszystko na inna
partycję, ale zapomniałem o mailach z outlooka. musze je jakoś odzyskać, bo umre w męczarniach!!
mam taki programik drive rescue, niby powinno odzyskać, jak myślicie?? i gdzie w ogóle outlook
express trzyma maile??

Nie wpadaj w panikę. Zobacz czy meile są na koncie w necie, jak nie to już gorzej :P. Podczas instalacji windy mogła się ona zapisać w miejscu gdzie kiedyś miałeś pocztę. Wtedy lipa ratuje cię tylko pentagon ze swoimi wynalazkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie włączanie się kompa może być spowodowane zepsutą kartą grafiki. Jednak nie powinno to wpływać na ustawienia BIOSu. Jeśli nic nie działa, to może być jeszcze jedna opcja. Kumpel miał podobne zdarzenie. Nic nie startowało. Po naciśnięciu przycisku włączania wentyle procesora i zasilacza drgały i nie zaczynały się kręcić. Okazało się, że spaliła się jedna z cewek w okolicy gniazda procesora (jest ich kilka na obwodzie gniazda - to te takie kólka owinięte drutem ;-P). Spróbuj jeszcze tego śladu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 19:09, iro1979 napisał:

> ludzie! ratujcie!! przeinstalowałem system, i przed reinstalką skopiowałem wszystko na
inna
> partycję, ale zapomniałem o mailach z outlooka. musze je jakoś odzyskać, bo umre w męczarniach!!

> mam taki programik drive rescue, niby powinno odzyskać, jak myślicie?? i gdzie w ogóle
outlook
> express trzyma maile??
Nie wpadaj w panikę. Zobacz czy meile są na koncie w necie, jak nie to już gorzej :P. Podczas
instalacji windy mogła się ona zapisać w miejscu gdzie kiedyś miałeś pocztę. Wtedy lipa ratuje
cię tylko pentagon ze swoimi wynalazkami.


niestety nie wiem czemu, ale kiedy odbieram poczte outlookiem, to na koncie w necie ich nigdy nie ma. co gorsza to nie była reinstalka, ale przywrócenie obrazu dysku, więc .... no miałem nadzieje że uda się odzyskać. kiedy szukam w tym programiku folderu w którym outlook trzyma, to tam faktycznie są pliki, ale tylko profili i meila tam niet...FUCK!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobre :) ale nie dajcie sie zwiesc wszystkim pikaniom :) moj bios robi pikniecia (dwa rodzaje) w zaleznosci od rodzaju i ilosci urzadzen podlaczonych przez usb (P4-P800-VM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się