PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2007 o 16:54, Sth`Devilish napisał:

A sam Windows w ogóle zaczyna się ładować? Co widzisz? Czarny ekran czy ekran startowy w BIOSie?


Komp startuje normalnie, potem ladowanie windy, pasek dochodzi do 1/3 i komp sie wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WITAM mój problem polega na tym /ze od kilku dni mam problem z dyskiem baracuda 80 GB ata 100 -/// Dysk mi popiskuje jak doczytuje dane sprawdzałem go programem HDDlife i wykazał wszystko ok -mam go od 6 miesięcy (zrobiłem formata i piski znikły ale dalej występują bardzo rzadko) /// ALE mam drugi problem, od czasu pisków dysku /zegar systemowy, nie chce mi normalnie chodzić -Podaje przykład /wychodzę z peceta o 20 dnia 1 a następnego dnia mam te sama dane i czas 21 w systemie /wiec podejrzewam ze bateria siada na płycie -/// DZISIAJ też robiłem FORMAT i piski dysku wystepowaly w czasie instalacji systemu ale jak zainstalowalem stery i programy wszystko chodzi ok ale ten zegar systemowy dalej zle chodzi?????? ---MIAł KTOś PODOBNe PROBLEMy PROSZę WAS O POMOC z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w przypadku problemów z baterią, zegar raczej by się "ressetował" tak samo jak data. może pada ci płyta główna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra myślę, że ten temat jest dobry na takie pytanie. Kupiłem xboxa i chce go podłączyć do internetu, a nie mam routera, więc muszę to zrobić przez komputer. Mam Neostrade 512 i kabel od xboxa podłaczam do zintegrowanej karty sieciowej. I teraz mój problem jest taki: dostałem 2 linki do poradników ( http://www.xbox.com/en-US/live/connect/ics_xp.htm - po angielsku i ten specjalny pod neostrade http://xboxonline.pl/artykuly,podlaczanie_xbox_360_do_neostrady_tp,81.html). Pierwszy mówi, że mam dać tam zaawansowane na połączeniu i wtedy ustawić coś w stylu zezwalaj na rozdzielanie łącza (mniejsza z szczegółową nazwą), ale jak ja daje tamto menu to mam tam tylko wzmiankę o zaporze Windowsa!! Nic o dzieleniu łącza, czy udostępnianiu. Przy 2 poradniku pisze, że trzeba dać właściwości na zintegrowanej sieciowej w panelu sterowania> połączenia sieciowe, ale ja tam nie mam tej karty!! Mam tylko neostrade. Bardzo bym prosił o pomoc... Aha jeszcze jedno jak podpinam kabel xboxa do gniazdka na zintegrowanej to gniazdko swieci na pomaranczowo... chyba powinno na zielono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haaa jestem wielki rozpykałem problem z moim Saitek x52.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=7706
Wszystko rozbijało się o sterowniki. Wystarczyło zainstalować te dodane do niego zamiast najnowszych ściągniętych z neta-a ze strony producenta.
Napisze to wprost.
Miałem kilka dżojów przed tym (markowych jak i tych niemarkowych) ale żaden nie mógł tego co to cudeńko.
"Total Air War F-22" pokazało ząbki. Już niemówiąc o "Lock On" i pozostałej klasyce symulatorów lotu.
Zresztą czy orientujecie się czy są jakieś nowe symulatory wydawane czy raczej jednak mam zabazować na tym co mam ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2007 o 22:18, upiordliwy napisał:

Drodzy koledzy , mam pewną zagwozdkę. Potrzebuję pobrać plik z serwera ftp a ni w ząb nie potrafię
się posługiwać programami tego typu. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w mojej niedoli ? Jeśli
łaska to prosiłbym o jakąś instrukcję obsługi proponowanego przez Was programu ftp gdyż nie
mam pojęcia co z ty zrobić.
Btw. gdyby ktoś korzystał z ftp przez firefoxa 2 to też prosiłbym o krótki kurs jego użytkowania.



Powiem w prost....DAP (Download Accelerator Plus (DAP) ) I wszystkoi zassiesz niezależnie czy to ze strony czy z ftp.
Program jest wielki i co najważniejsze całkiem darmowy(a te reklamy w dole panela da się przetrwać.

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=20&id=608 <----- z tąd go można pobrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to problem któregoś z kondensatorów na płycie głównej. Jeżeli bateria by padła nie było by podtrzymania zegara i zerowałby się do daty wyjściowej ustawionej fabrycznie. znając życie kondensator. Sprawdź czy któryś z nich nie jest spuchnięty w miejscu plusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2007 o 00:29, S.V.P.A.M napisał:

Zresztą czy orientujecie się czy są jakieś nowe symulatory wydawane czy raczej jednak mam zabazować
na tym co mam ????


http://www.gram.pl/sk2_6wTl5_Microsoft_Flight_Simulator_X_Deluxe_Edition.html tu masz coś nowszego, a czy lepsze nie wiem, cena też potrafi odstraszać, ale to symulatory więc inna bajka. Miłej zabawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam kilka pytań dotyczących napędów do PC. 1) Czy można zmienić im region (tzn. aby czytnik PAL mógł odtwarzać płyty NTSC). 2) Czy jeżeli kupię napęd NTSC to nie będzie żadnych problemów z podpięciem go do płyty głównej PC zakupionego w europie? Płyty główne nie mają żadnej regionalizacji? To by było na tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Od kilku dni mam problem z instalowaniem różnych gier lub programów , gdy chcę je zainstalować wyskakuje mi takie coś [ Patrz Screen ] . Wiecie co może być przyczyną tego błędu i co zrobić aby go naprawić ? Z góry dzięki

20070217115121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pal i ntsc to nie regiony, tylko standardy nadawania/odbioru sygnału telewizyjnego (różnią się między innymi rozdzielczością). związków z pc nie mają żadnych, no chyba że chodzi ci o tuner telewizyjny albo telewizora do pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Problem z aplikacją instalatora Windows. Jeżeli dzieje się to przy różnych aplikacjach i programach to problem leży po stronie Windowsa. Spróbuj wrzucić płytkę z Windowsem i z ekranu startowego wybrać "sprawdź zgodność systemu". Dalej postępuj z wskazówkami instalatora.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ogladałem film i głośniki normalnie działały. potem go wyłączyłem. dzisiaj rano go uruchamiam, dźwięk przy logowaniu jest, ale potem już nie ma. pokazuje mi że nie ma glośników podłączonych. sprawdziłem, ale głośniki były dobże podłaczone. wyłanczam i ten dźwięk przy wyłąnczniu jest. co się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam taką oto pamięć flash Samsunga 1GB - http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_193/towar_karta_25196/USB20_Samsung_FlashDrive_1GB.html
i mam następujący problem. Nie mogę znaleźć sterowników, dzięki którym owy klucz byłby widoczny pod Windą 98. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, wskazać, które stery rozwiążą mi ten problem?

Z góry zaznaczam, że nie wchodzi w grę zmiana systemu operacyjnego na tym komputerze (na innym mam XP ale ten jest za wolny ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 12:45, mrosi napisał:

/.../


Zrobiłem tak jak pisałeś i jest tam napisane coś takiego "Test uaktualnienia systemu Windows XP nie wykrył niezgodności ani problemów."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z Windą, który uniemożliwia mi chociażby sformatowanie komputera.

Wszystko mam gotowe, wkładam płytę z Windowsem do napędu i uruchamiam ponownie. Kiedy jest napisane "dowolny przycisk powoduje rozruch płyty" (czy coś w tym stylu), klikam dowolny klawisz. Włącza się ekran ładowania instalatora. W pasku na dole napisane jest "Loading files... (nazwa pliku)". Kończy ładowanie plików i pojawia się napis "Starting Windows", a po nim "Please wait..." I w tym momencie słyszę dźwięk jak przy wyłączaniu komputera (napęd DVD przestaje się kręcić, po chwili dysk również) no i komputer się najzwyczajniej w świecie wyłącza, jak gdyby nigdy nic...

O co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Żeby uniknąć reinstalacji systemu zrób coś takiego. Skopiuj od kogoś z komputera plik "msiexec.exe" z Folderu C:\Windows\System32\. Plik ma 77kB więc wejdzie spokojnie nawet na dyskietkę. Potem wklej go w takie samo miejsce jak podałem wyżej. Na pytanie "Czy zamienić istniejący plik..." odpowiedz tak. Spróbuj tego, jeśli nie pomoże będziemy myśleć dalej.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się