PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Albo firewall/zapora u ciebie, bądź u dostawcy (w tym drugim przypadku trzeba się osobiście pofatygować), albo też masz wewnętrzny IP - jeśli istnieje taka możliwość to wykup sobie od razu zewnętrzny IP :) Ja miałem podobne problemy, a teraz jak mam zewnętrzne to wszystko śmiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co robić:
1. bardzo często komputer sam mi się resetuje
2.mam pewien problem mamy zadane na informe zrobienie strony www ale niestety frontpage ostatnio tnie jak stara babcia(zresztą nie tylko on cały pakiet office tak robi) kiedyś się nie cioł ale tera się tnie próbowałem na nowo instalować nic to nie dało plz help bez fp nie zorbie stronki www bo nie znam <html>.
3. podczas użytkowania kompa pojawia mi się niebieski ekran i trza resetnąć kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 15:24, wychoniu napisał:

Tak właściwie nic. Wyłącza mi się monitor i nie da go się właćzyć. Żadne kombinacje klawiszy
nie pomagają. Może to wina pamięci RAM. Ja mam 512 MB.


ale czy komputer dalej funkcjonuje normalnie to znaczy jak grasz to czy dźwięk dalej jest czy po prostu wszystko pada - jeśli podejżewsz ram to by komp całkowicie sie wywalił i bluescreen by sie pojawił ze zrzutu pamięci, dla mnie to wygląda na kartę graficzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 01:29, paweldomar1 napisał:

Możesz się ze mnie śmiać, ale co tam :
Jak sprawdzić, czy mam wewnętrzne czy zewnętrzne IP? Bo na pewno nie jest to firewall u mnie
ani u UPC.

a jakie jest to ip? jeśli zaczyna się od 192.168 to prywatne, tak samo jak od 10 (chociaż zwykle stosuje się 192.168.x.x, przy czym x to dowolny numerek od 0 do 255)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 01:29, paweldomar1 napisał:

Możesz się ze mnie śmiać, ale co tam :
Jak sprawdzić, czy mam wewnętrzne czy zewnętrzne IP? Bo na pewno nie jest to firewall u mnie
ani u UPC.

prawdę gada sig. no a sprawdzić IP możeesz w wierszu polece wpisując ipconfig/all - i jeżeli masz IP zaczynające się od 10 to jesteś w trybie pasivve i nie masz zewnętrznego IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 14:38, wychoniu napisał:

Żadnego dźwięku nie ma. Po prostu monitor się wyłącza. Zauważyłem też że w czasie tego rozmowa
przez skype się rozłącza.


no to raczej nie jest przegrzewanie się proca bo komp by się po prostu zresetował, zostaje HDD, RAM i karta graficzna. najlepiej jakbyś mógł te elementy sprawdzać w innym kompie po kolei. oczywiście wiem że to najbardziej prozaiczne rozwiązanie ale sprawdz jka zachowa się komputer podczas instalacji systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś pomoc? Otóż mam problem ze sterownikiem karty dzwiękowej. Gdy instaluje najnowszy to wszystko mi odtwarza, lecz po jakimś czasie pojawia się błąd który mówi, że nie ma sterownika do karty dźwiękowej i trzeba zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: Do odtwarzania filmików na YouTube potrzebuje najnowszego Macromedia Flash Player bo jestem świeżo po reinstalce systemu a nie wiem skąd pobrać ten flash player a oficjalna strona z programem nie chodzi:/
Czy ktoś wie skąd moge pobrać najnowszą wersje Macromedia Flash Player?? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2007 o 11:21, czaja24 napisał:

no to się pewnie wyłącza wentylator na procu


On przechodzi w stan wstrzymania. i Wtedy tak piszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 18:54, legenda27 napisał:

> no to się pewnie wyłącza wentylator na procu

On przechodzi w stan wstrzymania. i Wtedy tak piszczy.

wentylator się wyłącza to dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 17:53, f5k napisał:

Mam problem: Do odtwarzania filmików na YouTube potrzebuje najnowszego Macromedia Flash Player
bo jestem świeżo po reinstalce systemu a nie wiem skąd pobrać ten flash player a oficjalna
strona z programem nie chodzi:/
Czy ktoś wie skąd moge pobrać najnowszą wersje Macromedia Flash Player?? Prosze o pomoc.


Zwykle przeglądarki (np. Firefox) dają możliwość zainstalowania bezpośrednio w czasie kożystania z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem posiadaczem notebook''a Toshiba Satellite M40-117. Mam pewien problem z matrycą i w sumie jeszcze z płytą główną. Konkretnie:
Notebook był spory czas w serwisie, jeszcze na wakacjach i wymieniono w nim duuużo, tj. pamięci, płytę główną, i co najdziwniejsze najbardziej sprawny i najładniejszy element, tj. matrycę LCD (jak w Vobisie powiedzieli, pewnie za bardzo za kable pociągnęli w serwisie Toshiby:)). Użytkowałem go cały czas, aż gdzieś w okolicach początku stycznia zauważyłem takie 3 białe plamki na matrycy. Nie są to po prostu jakieś przebarwienia na powierzchni (chyba) czy uszkodzone piksele. Obraz w tych miejscach jest wyświetlany normalnie tylko jaśniej :) Wtedy za bardzo do serwisu, ale teraz chyba znowu pójdzie do zwrotu.. Jak myślicie co było powodem, że takie "cosie" się pojawiły?? Acha notebook się nie przegrzewa, więc to te odpada.
No i w sumie jest jeszcze ten problem z płytą, tzn. po wymianie w informacjach systemu piszę, że posiadam płytę modelu A40 (a na fakturce pisze, że kupiłem M40 :)) Czy możliwe jest, że zmieniona płyta główna jest gorsza od poprzedniej?
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkim Forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zainstalowałem adobe flash player ale nadal mi nie odtwarza filmików na YouTube. Co ja robie źle?? Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 22:48, SNGT napisał:

Witam! Jestem posiadaczem notebook''a Toshiba Satellite M40-117. Mam pewien problem z matrycą
i w sumie jeszcze z płytą główną. Konkretnie:

>> Użytkowałem go cały czas, aż gdzieś w okolicach początku stycznia zauważyłem takie 3 białe

Dnia 09.03.2007 o 22:48, SNGT napisał:

plamki na matrycy.
No i w sumie jest jeszcze ten problem z płytą, tzn. po wymianie w informacjach systemu piszę,
że posiadam płytę modelu A40 (a na fakturce pisze, że kupiłem M40 :)) Czy możliwe jest, że
zmieniona płyta główna jest gorsza od poprzedniej?

jeżeli chodzi o plamki to niektórre panele tak mają po prostu - jeśli poszuksz trochę w instrukcji to powinieneś znaleźć o tym informację( występowanie takich pixeli nie jest podstawą do reklamacji niestety), a jeżeli chodzi płytę główna to musisz sprawdzić na stronie producenta co to konkretnie za model jest - po mojemu to wsadzili Ci gorszą / inną płytę główną bo A40 jest na chipsecie intela a M40 jest na AtiXpress200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Tak mówicie pozytywnie o sterownikach. Czy możecie mi podać linka gdzie bym mugł pobrać sterowniki do ati radeon 9600 Series ? Może one pomogą w jakości granie w gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2007 o 08:15, czaja24 napisał:

> Mam pytanie. Tak mówicie pozytywnie o sterownikach. Czy możecie mi podać linka gdzie bym
mugł
> pobrać sterowniki do ati radeon 9600 Series ? Może one pomogą w jakości granie w gry :)

http://ati.amd.com/support/driver.html

Ściągam właśnie sterownik , jak myślicie czy to do zauważalną zmiane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się